Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2015., 17:44   #2981
3 dana. Vikend-godišnji.
Meadow is offline  
Old 20.03.2015., 13:58   #2982
Ulažem žalbu na crveni karton koji mi je dao bubi mir za ovaj post, uz obrazloženje "trolanje".
Ako trolanje nije napisati: Sekularizacija je jedina koja ima šanse pripitomiti sve te militantne bogoklanjajuće religije "mira , jedine istine i ljubavi". onda nije niti moj post. Da ne pričam o tome da se križarski ratovi i inkvizicija spominju na svakoj temi (pa makar tema i nema veze s Crkvom i poviješću) i nikome ništa, ali ako ja kažem nešto loše o svetom sekularizmu...
Na ovom forumu se osjećam ugroženo i molim pomoć jer imam dojam da Meadow i bubi mir konstantno krše moje pravo na slobodu mišljenja i izražavanja.

All the best.
Jack Frost is offline  
Old 30.03.2015., 14:03   #2983
O kakvim upadicama govorimo?

Ništa kontra evolucije nije dozvoljeno?Čuj,znanstvene teorije...?Koje,daj spisak.

Onda recite otvoreno ljudima da je ovo ateistički forum,da Bog ne dolazi u obzir itd.,da ne gubim vrijeme ovdje...

Quote:
Dear Markanm,

You have received an infraction at Forum.hr.

Reason: Trollanje
-------
Markane dragi moj, dugo si na pdf-u da znaš gdje i kako raspravljati o kojoj temi, plus da ovlaš upadice o znanstvenim teorijama ne mogu proći..
-------

This infraction is worth 35 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
https://www.forum.hr/showthread.php?p=53733112
Quote:
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Da, zna se. Zna se da svemir nije stvorio bog vec postoji nekoliko teorija no najbolja je teorija velikog praska jer ima najvise dokaza i činjenica koje ju idu u prilog, naravno ne znaci da je 100% tocna, da ne ulazimo duboko u to.
Naprotiv,zna se da je svemir stvoren od strane Stvoritelja-Tvorca,za što imamo brdo dokaza i činjenica.Veliki prasak je obična paganska izmišljotina,da ne ulazimo u povijest kako i što.

Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Zna se da su ljudi nastali evolucijom a ne da ih je bog stvorio. Postoji mnostvo dokaza u prilog evolucije no to ovdje nije tema. Zna se mnogo više. Ne dopire to znanje do svakoga. Isto tako u proslosti je obican covjek bio neobrazovan te mu je lako bilo isprati mozak, zato su i religije dominirale.
Nije problem znanje,nego mudrost.Da se odvoji laž od istine.

Vidimo danas npr. da su ljudi veoma obrazovani i ne slijede znanstvene-kulturne-medijske-modne-filozofske trendove....Mislim,malo manje slijede nego telad.
All the best,
Forum.hr
Markanm is offline  
Old 30.03.2015., 23:01   #2984
Veliki prasak je obična paganska izmišljotina


Imaš prikladnu temu, pa na istoj možeš slobodno dokazati kako je BB paganska izmišljotina, a imaš i dovoljno kvalitetne sugovornike s kojima možeš razviti raspravu na nivou.
Meadow is offline  
Old 30.03.2015., 23:57   #2985
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Veliki prasak je obična paganska izmišljotina


Imaš prikladnu temu, pa na istoj možeš slobodno dokazati kako je BB paganska izmišljotina, a imaš i dovoljno kvalitetne sugovornike s kojima možeš razviti raspravu na nivou.
Imaju i drugi,pa ne vidim da im brišes postove i dijeliš po 35 points.Ili je to zbog evolucije!?Ili mene-priznaj da sam ti drag !
Markanm is offline  
Old 01.04.2015., 08:54   #2986
Nisam iznerviran, ovaj post pišem ojevušeći i smješeći se, ali moram izraziti svoje čuđenje i negodovanje u vezi primjene dvostrukih standarda.

Karton koji sam dobio sam potpuno zaslužio i tome se nema šta prigovoriti, ali onaj(nećemo ga imenovati ko) iz dosade piše neke potpuno nevezane postove za navedenu temu "da li je islam nasilan..." i to mu se toleriše iako je u pitanju očito trolanje i offtopičarenje.

Zatim tip se šprda sa mojim nickom (mislim ne smeta mi ali opet nije korektno s njegove strane), iako sam to prijavio, opet đon(što bi rek'o Bebek u pjesmi "al' je glupo zaboraviti njen broj").

Mislim šta vam je ljudi namjera?

Nikad nisam rekao da su akcije moderatora prema meni nepravedne- čak mislim da su preblage, ali ne vidim stvarno u čemu je fol!

A ja ću i dalje parafrazirati bosansko-hercegovačku bogatu tradiciju viceva, trehe i ostalih usmenih tekovine Bosne i Hercegovine.
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 01.04.2015., 17:40   #2987
U pravu si za one postove, moram vidjeti s Bubijem za taj dio, nije kao da nisam vidjela.

Namjera mi je da ljudi normalno razgovaraju, poštuju jedni druge i poštuju temu.
Meadow is offline  
Old 07.04.2015., 11:50   #2988
Vrijeđanje forumaša?Pa spomenuo sam i lažne vjernike,za njih nisi dala nikakvo upozorenje

Eutanazija:
Quote:
Eutanazija je čin s ciljem uzrokovanja smrti, kako bi se uklonila svaka bol. Sastoji se u nakani volje i u primijenjenim postupcima. Želi se ukloniti bol namjernim prekidanjem života čovjeku, a za to se primjenjuju primjerena sredstva. Eutanazija, koju neki zovu i ubojstvom iz milosrđa, postupak je kojim se svjesno i namjerno usmrćuje neizlječivo bolesna osoba u situaciji kada je kvaliteta njezina života (zbog teških bolova ili potpunog odsustva svijesti) pala (po njezinu sudu ili sudu njezinih skrbnika) ispod ljudske razine.
Dakle,o čemu mi ovdje govorimo?O kakvom vrijeđanju je riječ?Ako je netko za eutanaziju,pa i na forumu deklarativno,briga me tko je i kojoj skupini pripada-što on promoviše-život ili smrt?Mislim da je pitanje sasvim jasno i decidno,pa na osnovu odgovora možeš i sama zaključiti koliko vrijedi tvoja moderacija.

Dakle,što promoviše eutanazija?Smrt ili život?

Doduše,koliko su ljudi danas zatupljeni,nije ni čudno što im smrt prodaju na svakom koraku,tvrdeći da je to život...


Možeš me i trajno banirati,ako ti je cilj da se forum očisti od vjernika.Vaše rasprave u celofanu me onda ni malo ne zanimaju.Istina je bolna.Nemaš pojma o ovim temama sa teološke strane,jednostrana si i naklonjena ateističkom pogledu koji se reflektira i na tvoje odluke u nekakvom "dijeljenju pravde",gdje vidiš nekakvo vrijeđanje,i samo praviš zbrku sa svojim neselektivnim odluka,koje su većinom protiv vjernika.




Quote:
Meadow kaže:
Dear Markanm,

You have received an infraction at Forum.hr.

Reason: Vrijeđanje forumaša
-------
Ovo ti je za generaliziranje: ateisti - promotori smrti, što naravno vjerujem da znaš da nije utemeljeno generaliziranje cijele skupine ljudi, plus što u okvirima teme nitko ne promovira smrt, nitko ne navija za smrt, nitko ne zagovara smrt, već je smrt samo tužna posljedica nečije bolesti.

Ti pišeš kao da ateisti zagovaraju nasilno usmrćivanje fizički i psihički odlično funkcionirajućih pojedinaca.

Sljedeći put za ovakve generalizacije o bilo kome, ne gine ti 500 bodova, da ti odmah kažem.
-------

This infraction is worth 45 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
https://www.forum.hr/showthread.php?p=53812733
Quote:
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Vjernici prisutni u društvo imaju zadatak i dužnost svoje vrijednosti širiti i tamo gdje one nikako ne mogu i ne žele biti prihvaćene.
Stoga misionare da bi sve stjerali na svoj mlinac.
U suštini,ateista ili lažno religiozna osoba je promotor smrti,dok vjernici (biblijski) promovišu život jer shvataju na koji jedini način je on održiv.Zbog toga vjernik neupućenima može djelovati kao fundamentalista (kao što me optuži tečni forumaš),fanatik ili isključiv i netolerantan.

Tko god promoviše i provodi eutanaziju-imaće veliki problem sa Bogom...
All the best,
Forum.hr
Markanm is offline  
Old 07.04.2015., 12:28   #2989
Ateisti nisu nikakvi promotori smrti, zna se za koga se može koristiti takav termin, niti su oni Borg skupina da imaju jednoglasan stav po nekom pitanju, a sama teza kako je eutanazija biranje život vs. smrt je u startu deplasirana. Samim tim, i tvoja generalizacija.

Ako je netko načelno za legaliziranje eutanazije, on ne promovira ništa, osim mogućnost odabira, koja je uvijek tu na strani pacijenta i/ili njegove obitelji.

Konstrukcija: ateisti su promotori smrti, jest u rangu one: vjernici su promotori ženomrštva, netrpeljivosti, fašizma. I takve konstrukcije neće proći.


I Markane, nemoj da ja tebi počnem odgovarati na isti način na koji ti pišeš meni kontinuirano. Jer ako me do toga dovedeš, onda kasnije nema žaljenja, nego ćeš to morati stoički podnijeti.
Meadow is offline  
Old 07.04.2015., 13:07   #2990
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
a sama teza kako je eutanazija biranje život vs. smrt je u startu deplasirana. Samim tim, i tvoja generalizacija.
Lijepo sam ti citirao što je eutanazija.Pusti priče što je deplasirano.što nije,daj da razjasnimo da li je po tebi eutanazija ubojstvo ili ne.Konkrektno.



Quote:
Ako je netko načelno za legaliziranje eutanazije, on ne promovira ništa, osim mogućnost odabira, koja je uvijek tu na strani pacijenta i/ili njegove obitelji.

Konstrukcija: ateisti su promotori smrti, jest u rangu one: vjernici su promotori ženomrštva, netrpeljivosti, fašizma. I takve konstrukcije neće proći.

Ja,kao vjernik,sam promotor ŽIVOTA.I to je moja dužnost pred Bogom i pred ljudima.Da branim život.Jer nisam uvijek bio takav.I znam dobro o čemu govorim.

Neka se izjasni bilo koji forumaš koji misli da sam ga uvrijedio!

Btw,ovdje prolaze svakakve konstrukcije,od vrijeđanja Boga-Isusa,šprdanja i tjeranja šege sa Njim.Ne vidim neke sekirancije sa vaše strane...

Ateizam je drugo ime za sotonizam,ma koliko to nekome smetalo,tko misli da je humanizam u pozadini,...Zna se tko promoviše ateizam.Ja nikad nisam rekao da većina "malih" ateista,običnih ljudi,svjesno i sa predumišljajem,promovira smrt ili destrukciju.
Svakom imalo zdravog razuma je jasno da je manipulacija na djelu,izvrtanje vrijednosti i guranje ljudskog roda u ambis.Sve nenormalno postaje normalno,pod krinkom ljudskih prava.

Nema slobode bez odgovornosti!
Svijet tone u ludilo,kolektivno,i umjesto da se bavimo kako spasiti ljude i nemoćne,mi pametujemo kako da ih eliminišemo!!Dokaz više mojoj tvrdnji...



Quote:
I Markane, nemoj da ja tebi počnem odgovarati na isti način na koji ti pišeš meni kontinuirano. Jer ako me do toga dovedeš, onda kasnije nema žaljenja, nego ćeš to morati stoički podnijeti.
Tražim malo više "poštenja".Nisi objektivna.Lupaš upozorenja bez ikavog razloga,bez upita o čemu se radi.Kadija te tuži,kadija ti sudi.Navikla si na prosjek,na one koji ne talasuju,ne remete mir tvog virtualnog pašaluka.To je jalov posao,i tako nikad nećemo doći do istine.Bljutavo,kao što kaže Isus...

Čega se bojiš,sankcija da si previše "teistički" nastrojena?

Mene nikad nećeš staviti u takav kalup,ako ti je to cilj.Po cijenu trajnog bana.

Hvala na pažnji.
Markanm is offline  
Received Infraction
Old 07.04.2015., 19:49   #2991
Koristim priliku da podsjetim moderatore da na svim prilagodljivim temama vezanima ze ateizam (pa i mimo njih ako ću u riječ-dvije stići) postaviti vječito pitanje "zašto ateizam ne brine za opstanak planete Zemlje?" i "ima li to ikakve veze s religijama ili nema?" i "zašto ateisti misle da na pdfR mogu samo filozofirati" i "zašto je ostavljen dojam od strane moderatora da se o istom smije samo filozofirati",

koristim priliku da kažem da karton namijenjen meni nije imao nikakve osnove,
i da ubuduće svi kartoni upućeni meni bi bili od iste neosnove jer ja ne mislim ateizmam zanemariti po pitanju ateističke vladavine svjetske pozadine.

A ako moderaturu smetaju ljudi biblijskog stava, u tom slučaju neka se jasno izjasne. (neka se javno izvjesi u pravilniku foruma.hr.)

Pozdrav.
Pravi Život is offline  
Old 07.04.2015., 20:10   #2992
Da, smetaju nam ljudi biblijskoga stava.


Eto, sad kad smo lijepo detektirali problem, diskusiju o problemu globalnog otpada može se voditi negdje drugo. Ne znam, pdf Svijet oko nas, npr.
Meadow is offline  
Old 07.04.2015., 21:45   #2993
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Da, smetaju nam ljudi biblijskoga stava.

Eto, sad kad smo lijepo detektirali problem, diskusiju o problemu globalnog otpada može se voditi negdje drugo. Ne znam, pdf Svijet oko nas, npr.
Kao moder nisi detektirala ništa i sve što ostaje je da si mi karton priljepila za bezveze (u narodu se kaže, iz dosade).
Daleko starija od tebe pa ti velim da me ovakvi prizemni moderski vicevi ne zanimaju od strane jedne ženske persone za koju kažeš jesi.

Ima li ovdje ozbiljniji moderator osim tebe? Ili si ti tu bog i batina otkako je Ego otišao?
Moraš se pojasniti jer si samo ti-ta koja šalje kartone - što znači da drugi moderator je slika u okviru - nema ga nigdje - ne postoji.

Koliko moderatora je u funkciji na pdfR? Ultra 1?

Svaki forumaš ima pravo znati, stoga odgovori, i pozdravi bubimira koji je davao moderatorska obećanja ali ih nije izvršio, time onda izigrao povjerenje forumaša pdfR.
Pravi Život is offline  
Old 07.04.2015., 23:51   #2994
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kao moder nisi detektirala ništa i sve što ostaje je da si mi karton priljepila za bezveze (u narodu se kaže, iz dosade).
Daleko starija od tebe pa ti velim da me ovakvi prizemni moderski vicevi ne zanimaju od strane jedne ženske persone za koju kažeš jesi.

Ima li ovdje ozbiljniji moderator osim tebe? Ili si ti tu bog i batina otkako je Ego otišao?
Moraš se pojasniti jer si samo ti-ta koja šalje kartone - što znači da drugi moderator je slika u okviru - nema ga nigdje - ne postoji.

Koliko moderatora je u funkciji na pdfR? Ultra 1?

Svaki forumaš ima pravo znati, stoga odgovori, i pozdravi bubimira koji je davao moderatorska obećanja ali ih nije izvršio, time onda izigrao povjerenje forumaša pdfR.
Pozdrav i tebi, a sad malo forumskih pravila.
U vezi nejasnoca sto se tice kartona uvijek se obracas moderatoru koji je karton dodijelio. U koliko nisi zadovoljna objasnjenjem , trazis misljenje supermoda. Dakle, nije jasno sto ti ovdje zapravo trazis? Rekao bi misljenje supermoda, ali nisam siguran ?
Zalba ili drugo misljenje se inace ne trazi na ovaj nacin jer bi se vrlo lako moglo okarakterizirati kao izrazito podcjenjivacki post, no ja cu ga onako u dobroj namjeri okarakterizirati kao brzoplet.
Nadalje...vEcina odluka na ovom pdf-u donosi se zajednicki i dogovorom ( vrlo cesto i sa supermodom ), ali se to odradi na zatvorenom djelu, pa se mozda stice dojam da su odluke jednostrane...nisu.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 08.04.2015., 02:17   #2995
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kao moder nisi detektirala ništa i sve što ostaje je da si mi karton priljepila za bezveze (u narodu se kaže, iz dosade).
Daleko starija od tebe pa ti velim da me ovakvi prizemni moderski vicevi ne zanimaju od strane jedne ženske persone za koju kažeš jesi.
Vaše kontinuirano offtopično spamanje, vrćenje prazne slame te upisi koji nisu povezani s temom, a u ovom slučaju niti pdf-om, kao rezime mogu za sobom potezati samo nove kartone, ukoliko se ne ostavite takve prakse.

Ako ste vi uistinu stariji od mene, onda je to, kako da kažem...... tragedija.


Ovime je polemika gotova, sve daljnje rasprave u manirima vrćenja prazne slame - brišem.
Meadow is offline  
Old 17.04.2015., 08:32   #2996
Imama primjedbu na opravdanje za lock
rekla si da imaju dvije teme na podforumu što nije tačno
ovo je tema na pdf Religija a ona druga tema je na pdf teologija i religijska praksa.

svjesno sam stavio ovu temu na religiju jer ovaj pdf dozvoljava malo slobodniju diskusiju što ne bi trebao da je slučaj sa drugim pdf-om
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 17.04.2015., 10:11   #2997
Pa što ćemo imati sve duple teme na dva pdf-a?
I to sve uzduž i poprijeko o ISIL-u a ne bi da nismo o tome na stotine stranica već na Nasilnom islamu.

Ako Bubi spoji s tom gore, dobro spoji.
Ako ne spoji, lock ostaje.
Meadow is offline  
Old 17.04.2015., 10:42   #2998
imam je bolji prijedlog.
obriši obje!
evo ja kao pokretač istih želim da se obje obrišu!

Hvala
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 17.04.2015., 11:22   #2999
Ne bi obrisao temu o ISIL-u. ONa je dobro postavljena, ima smisla i na njoj se slobodno moze raspravljati je li ISIL ispravno tumaci islam. To je razlog zasto nema potrebe za jos jednom temom.
Sto se tice same teme,bilo bi lijepo da ona ne ode u prepucavanje dvoje ljudi jer onda doista nema smisla.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 17.04.2015., 12:44   #3000
bude cevapa dobro se i popije!

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne bi obrisao temu o ISIL-u. ONa je dobro postavljena, ima smisla i na njoj se slobodno moze raspravljati je li ISIL ispravno tumaci islam. To je razlog zasto nema potrebe za jos jednom temom.
Sto se tice same teme,bilo bi lijepo da ona ne ode u prepucavanje dvoje ljudi jer onda doista nema smisla.
imam li ja pravo prema pravilima foruma tražiti brisanje teme koju sam pokrenuo?
Ako imam, onda neću mijenjati svoje mišljenje.
Mislim nisam ljut niti imam bilo kakve negativne emocije u vezi toga, ako ne mogu obje teme onda neka se obje brišu. neću ni lock nego brisanje istih.

A ako nemam pravo na brisanje tema, onda ništa radite njima šta god želite.
bolje i to neg' da pitam...
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.