Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2011., 21:34   #21
Mislis vratit im kauciju prije nego uopce pregledas apartman? Meni su ti jazavci strgali skoro sve sta se fizicki moglo strgat U pocetku sam samo malo bacio oko po apartmanu prije nego odlaze i onda ako je sve u redu vratim im kauciju. Problem je sto lazu i kazu da je sve bilo u redu i da se nista nije strgalo, a kad ja kasnije malo bolje pogledam vidim stete za bar par sati posla i recimo parsto kuna. Strgaju krevete, vrata, kauc, ma nema sta nisu strgali. Sad detaljno pregledavam apartmane i naplacivat cu svu stetu. 1h posla sta ja mogu napravit = 10€ i ako je potrebno kupovat nesto onda i puna cijena tog. Strgali su mi i staklo od vrata, pa sam jos isao s njima staklaru. Ustedili su 100kn, ali vise nema sanse. Kosta koliko kosta. Strgao si i sad ces platit Jebiga nije nam nitko poklonio nista, a ponasaju se ko da nam placaju u zlatu pa da mozemo svake godine novi inventar ubacit.
imeiprezimepise is offline  
Old 20.01.2011., 18:48   #22
Ako se staviš u poziciju da kao privatni iznajmljivač napraviš apartman na kredit i kreneš ga rentati povrat sredstava i nije tako brz, još kad bi te oporezovali stopom većom od 20 % ispalo bi da si gradio bezveze, zarada mizerija a dok otplatiš kredit već si 3 puta mjenjao madrace, krevete i drugi potrošni namještaj.
Ljudi bi sigurno i zamračili svoju popunjenost kao i cijene, ovako paušalom je napravljen kompromis, ne uzimaju ti puno a realno ti ne daju ništa, osim možda promocije cijele države kao destinacije.
__________________
Albert was worse than any Fish in the sea
alifish is offline  
Old 21.01.2011., 17:14   #23
Quote:
imeiprezimepise kaže: Pogledaj post
Mislis vratit im kauciju prije nego uopce pregledas apartman? Meni su ti jazavci strgali skoro sve sta se fizicki moglo strgat U pocetku sam samo malo bacio oko po apartmanu prije nego odlaze i onda ako je sve u redu vratim im kauciju. Problem je sto lazu i kazu da je sve bilo u redu i da se nista nije strgalo, a kad ja kasnije malo bolje pogledam vidim stete za bar par sati posla i recimo parsto kuna. Strgaju krevete, vrata, kauc, ma nema sta nisu strgali. Sad detaljno pregledavam apartmane i naplacivat cu svu stetu. 1h posla sta ja mogu napravit = 10€ i ako je potrebno kupovat nesto onda i puna cijena tog. Strgali su mi i staklo od vrata, pa sam jos isao s njima staklaru. Ustedili su 100kn, ali vise nema sanse. Kosta koliko kosta. Strgao si i sad ces platit Jebiga nije nam nitko poklonio nista, a ponasaju se ko da nam placaju u zlatu pa da mozemo svake godine novi inventar ubacit.
I mene ovo muči...
Opet, ljudi ne vole kad tražiš kauciju (sama kad putujem okolo neću izabrati mjesto koje od mene traži kauciju), a s druge strane, već su mi toliko toga strgali i uništili po apartmanu.... ne bih toliko plakala da te stvari mogu ponovno nabaviti, ali ih jednostavno više nema u prodaji.
Baš ti jedni koji su mi ful puno toga uništili - ja osobno sam ih išla ispratiti (inače ne idem ja) i sve je na prvi pogled izgledalo ok. A onda kad sam krenula spremati - kaos. Mislim, di ću ja svaku deku i tanjur ić provjeravat? A čikovima su mi progorili sve živo - madrac, stol, 2 deke, zdjelicu... A ako stavim da ne želim primati pušače (što ustvari ne želim jer uvijek nakon njih tako smrdi, a dolaze ti novi gosti kojima će to sigurno smetati jer očekuju čist i mirišljav smještaj), onda sam si prepolovila goste, plus što će ljudi i dalje pušiti jer ih ja ne mogu kontrolirati.

A na žalost (očito) nisam osoba koja će biti despot i svima sve opraštam i uvijek pretpostavljam da su svi ko ja (da na tuđe paze više nego na svoje, čisto radi izbjegavanja neugode). Neugodno mi je pred njima prevrtat svaku čašu i ručnik, al znam da sam tu ja glupa jer njima nije bilo neugodno uništiti i onda šutiti o tome.

Puno putujem i na tim mjestima gdje odsjedam nisam nikad ništa ni najmanje oštetila. Pobogu, kako mi to samo uspjeva, očito imam neke posebne moći
lollipop is offline  
Old 21.01.2011., 18:22   #24
Tak sam i ja krenuo u ovo. Ja sam si mislio, ak nemo nes strga, reci ce mi. Pa nisu neke lasice, a doslovno mi ni jedan gost nije rekao da je nesto strgao. Prvih par gostiju nisam ni pitao. Nisam imao ni kucna pravila niti sam uopce kauciju uzimao. Radi sam svasta u zivotu i to puno ozbiljnije stvari od ovog, ali kalibar ovih skliskih i lazljivih lasica stvarno nisam susreo. Doslovno me gleda u oci i govori kak nije bilo stete. Ja odem pogledat, vratim se sa strganim komadom frizdera koji je idiot isao lijepit, a nije cak ni obrisao nakon lijepljenja i onda jos kaze da je to bilo napol strgano i da kad je puklo da je popravio, a ja znam da nije bilo strgano, jer sam ja cistio taj apartman i cijeli frizider. Ma jos je to sitnica. Neki srbi su mi krevet stragli. Pa talijani fasadu zamazali. Ti Talijani su i meni puno tog prokurili, a strgali su hrpu stvari i onda jos nakon sto su otisli, bili su malo pocistili apartman, tako da im valjda ne naplatim stetu i odu, ja otvrim ormaric u kuhinji u kojem inace stoje tanjuri i case, a unutra nagurano 90% posuda, tava, lonaca, cak toster i to sve prakticki neoprano, onako malo, a hrpa casa napola pune vode... Cijeli ormaric je prakticki bio unisten jer se sve napuhnulo od vode.

Sad vise nema Mr. nice guy. Ide Tito u inspekciju pa ti trgaj. Sve do zadnje sitnice u apartmanu ja moram primit u ruke i vidjet jeli strgano. Savjetujem ti da i ti tako ubuduce. Svaku ladicu otvorit, svaki uredaj upalit, svaku povrsinu pregledat. Tek onda mogu ic.

Jedna stvar koja me jos muci uzasno su ovi kreteni koji dodu s loptama i bacaju loptu od kucu. Odrasli ljudi. Kad ima djece onda kazem roditeljima da moraju reci djeci da ne bacaju lopte od kucu, jer ce zasrat fasadu i bukom maltretirat ostale ljude u kuci ali ima odralsih, ajde koliko odaraso moze bit Talijan od nekih 45 kila u sebi, ali tip se mora igrat s lopticom. Tipu je bilo cudno da meni to smeta, a fasada nova i u kuci ukupno 10-ak ljudi od kojih nekoliko malih djece i mala beba koja je napokon zaspala. Stavio bi u kucna pravila, ali mislim sta to nebi ljudi po defalutu trebali znat.

Joj, jedva cekam ovu sezonu da ja njih pocnem derat Cak sam u pravila stavio da ako gosti pocine stetu, a istu pokusaju zataskat i ne prijavit, da ima uzimam kauciju. I uzet cu bez pardona. Cak da je steta 10€ i ako me misle gledat u oci i lagat mi u vlastitoj kuci, ma s gustom.
imeiprezimepise is offline  
Old 21.01.2011., 21:19   #25
najgori gosti su "njemci" tj oni iz rusije kazahstana pitaj boga od kuda. mojoj mamici su ukrali par deka i neko posuđe,jadna majko. bavimo se gostima već 20 godina i nikad nije bilo probema do prije 3 godine kad su oni počeli masovno dolazit. šalje ih agencija,neka croliday. katastrofa. majka nema uopće naviku provjerit stan prije odlaska,morat će se to prominit. neki ljudi koji poznam naplaćuju i čistoću odnosno nečistoću. ako ostave stan neuredan i ne počišćen naplaćuju im 20€. tako i treba.
__________________
Under the mottled shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin' on table-tops,turning cartwheels,kickin' up her heels at the Carnival ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
matea05 is offline  
Old 21.01.2011., 22:03   #26
Ma da ih malo naplacuje Ja gledam okolo po tim stranicama, dobar dio ljudi i tih agencija ima u pravilima da u slucaju da kuhinja i posude nije oprano i pospremljeno = 50€, pa u slucaju da apartman nije u uredan i cist 50€. Ja isto sad tako radim. Po mom iskustvu jednostavno ako to ne stavis u pravila mozes ocekivat u bar 40-50% slucajeva da je apartman u teskom neredu, nijednom nista obrisano, smece unutra, sude neoprano i nepospremljeno, sve premjesteno i zametnuto... Bez kazne nema niceg. Ima gostiju koji su ko andeli i bez da im se ista kaze, a i cak prije nego sam uopce imao pravila i kauciju je bilo par gostiju koji su izasli iz apartmana koji je blistao i sve je bilo na mjestu. Ove druge zivotinje ostave 5 sati posla. Svaka sitnica fali. Svo posude je u krivom ormaru. Case, tanjuri i sve na 100 mjesta, pa zbrkaju programe na televiziji, satelitskoj. Da ne pricam o ovim Poljacima koji izgleda jedu samo kobasice. Nakon svakog Poljaka moram odledit frizider i temeljito ga ocistit. Cistim ionako frizder temeljito nakon svakog, ali poslije Poljaka stvarno treba truda da se taj smrad ukloni. Dok to sve vratim na svoje mjesto i popravim sve sta strgaju dodu mi drugi gosti, a treba apartman ocistit, a cesto su i 2, ili 3 smjene gostiju u periodu od 10h - 14h.
U biti sam se jedno vrijeme preispitivao jeli u redu ih pocet kaznjavat, ali nema sanse da ce mi bit zao naplatit. Potpuno ispravno i cisto. Napravio si stetu. Otezavas posao. Novi gosti dolaze kroz par sati i moj posao pati zato sto si strgao i sta ja znam, pa evo lijepo kompenziraj stetu i mozes ic, ili jednostavno budi normalan gost koji se ponasa kao kod sebe doma ili kod svojih prijatelje. Ko da puno trazimo.
Mislim da dobar dio tog dode od samog nacina na koji mi njih tamo docekujemo. Jako smo ljubazni i tretiramo ih kao neke plemice, pa oni zamijene nasu "profesionalnu ljubaznost" sa slabosti, dok u realnosti sa bar 70% tih ljudi nebi ni kavu popio. Da ih ja docekam onako kao bi trebao nakon sveg ovog sta sam prozivio s njima, nebi ni prdnuli za vrijeme boravka, ali hebiga nebi se ni vratili nikad. Ja imam dosta ljudi koji mi ponovno rezerviraju, a ta ljubaznost je dio te price. Dvosjekli mac
imeiprezimepise is offline  
Old 23.01.2011., 15:30   #27
Hm, da, Poljaci i kobase A tek piva...

Meni su bili neki Mađari prije dvije godine. Mađar i ženica. Ženica ok, a u njemu sigurno preko 150 kg žive vage Drugi dan po njihovu dolasku krepa klima, tek joj istekao garantni rok, k vragu, dvije godine i dva mjeseca stara.

Naravno, nemoguće je zamijeniti klimu u kratkom vremenu ljeti, jer monteri imaju more posla. Donesem ja neku prijenosnu, malo je ohladila, nedovoljno.

Sutradan čujem neki krš- pukao krevet. Ali skroz se skršio. Moj dobri krevet koji je služio 11 godina, tip je iskrivio metalnu podnicu!!! Nevjerojatno, ne samo da su se sve stranice pod njegovom težinom urušile, nego i ta debela metalna središnja šipka od podnice se totalno iskrivila.

Naplatila bi mu, da nije krepala klima. Otišao je da štetu platio nije.

A ti Ukrajinci...Majko moja, ne dajte im u kuću! Meni su bili jedni, jdnom i nikad više. Ostavili 5 velikih kesa punih smeća, s kojim su i spavali u sobi. Svo suđe je bilo uprljano, sve čaše, sav beštek, svi tanjuri, svi lonci, sve, bukvalno sve do posljednje stvari! sat i pol sam za njima strugala samo suđe, da ne govorim o svemu drugome! Kuga, fuj!

Ma ne mogu shvatit te ljude. Isto tako, i iznajmljivača ima ludilo. Izdaju svoj prosječno namješten apartman kao da je kraljevska palača, u najmanju ruku.

Pa onda klime....?! Jeste li primijetili kako ih nikada ne gase? Skužila sam da je to, uz nebrigu, i zato što misle da moraš neprestano hladit kako se ne bi ugrijalo , baš kao što je zimi teško opet ugrijat ako grijanje nije neprestano upaljeno. Ne kuže da se kuća ohadi za tren, valjda?
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Old 24.01.2011., 11:36   #28
Ja cu za ovu sezonu sve krevete pojacat. Stavit po sredini kreveta jos 3 noge. Jednu u sredinu i dvije ispod svake bocne stranice, tako da ce bit prakticki nemoguce ih strgat. Ako ih ostavim ovako kako su predvideni za normalne ljude sve ce mi potrgat.
Ove sa smecem u apartmanu isto ne razumijem. Imao sam jednu amerikanku sa dvoje male djece. Bila je tjedan dana po najvecoj zegi u apartmanu bez klime i smece nije jednom iznijela, a da stvar bude jos gora ti ljudi ne razumiju da ako hoces da ti bude hladnije u apartmanu moras otvroit prozore. Oni sve zatvore i misle da ce bit hladnije To je smrdilo van apartmana. Kanta za smece joj stoji uz parking, tako da svaki dan prolazi bar par puta uz nju. To cu isto naplacivat. Ako apartman nije u stanju kakakv je bio, znaci bez vrece smeca unutra = 50€.
Ove koji ostavljaju klimu upaljenu isto kaznis sa recimo 3,4€ svaki put kad je ostave. Tako rade agencije. Vidis da je upaljena i kad dode doma kazes im da ih je to kostalo x€. Googlaj si "apartmani kucna pravila" Dobit ces puno tih agencija koje se bave iznjamljivanjem. Oni imaju najvise iskustva i u pravilima im je sve pokriveno. Ja sam sebi uzeo sve sta meni treba.
imeiprezimepise is offline  
Old 24.01.2011., 15:55   #29
@imeiprezimepise evo jedan zgodan link gdje se potanko opisuju sva moguća pravila ponašanja :http://www.davorkrtalic.com/Turizam/.../Kucni_red.htm

Obratit pažnju na : ne ubijat komarce po zidovima i stropovima
I " klima nije hladnjak"

Meni je jasno da se ljudima mora sve objasnit ko da su u najmanju ruku debili, ali ovo mi je malo previše ?!
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Old 24.01.2011., 16:27   #30
Ah, strasno...
Ma, suvišno je išta reći...

Meni su, ne jednom!, ljudi pospremili ZMAZANO suđe u ormariće. Mislim, ne kužim. Po meni je čak ok da ne mora gost spremati ili prati suđe koje mu je ostalo prije odlaska, ali zašto bi ITKO pospremio zmazano suđe?? I barem možeš kondom ne ostavit nasred sobe nego odnjet do smeća... fakat problem (Amerikanci).

A onda dođu neki Bosanci iz Nizozemske i žena nakon samo dva dana boravka opere cijeli frižider (našla sam stakla vani na sušenju). Stvarno svega ima I onda takvi ljudi (kao i jedni predragi Koreanci koje sam imala) na kraju ispaštaju radi debila i ništa ne može biti opušteno...
lollipop is offline  
Old 24.01.2011., 16:59   #31
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
@imeiprezimepise evo jedan zgodan link gdje se potanko opisuju sva moguća pravila ponašanja :http://www.davorkrtalic.com/Turizam/.../Kucni_red.htm

Obratit pažnju na : ne ubijat komarce po zidovima i stropovima
I " klima nije hladnjak"

Meni je jasno da se ljudima mora sve objasnit ko da su u najmanju ruku debili, ali ovo mi je malo previše ?!
Ovog su isto dobro isprcali. Meni je najjaci dio na kraju. Vlasniku reci dovidenja Kakvih ima, nije ni cudo. Mene ovi ubiju kad otvorim mail, ono pise "apartman 2. cijena?" Mislim, kaj je sa dobar dan i nekakvom komunikacijom na razini bar nekog polurazvijenog primata?

E sad me ovaj sjetio da sam imao jednog blesavog poljaka koji mi je strgao svasta (vec sam pisao o njemu) i zahladi, bilo je stvarno hladno, a majmun se zatvori i unutra klima radi. Stvarno mi je bilo vec dosta sa svim sta su strgali i otisao gore, uzeo daljinski i ugasio. Otvorio im vrata i prozore i otisao. Da su rijec rekli tad vjerojatbno bi ih izbacio. Jos jedan grumencic. Jedan dan od tog polaka blesavi sin dolazi kod mene, kuca kao zarulja ne radi. ja dodem gore, upalim svjetlo. Zarulja radi Pa stvarno kolko ih treba da ta zarulja proradi?
Jebiga, ak imas prosjecne apartmane po povoljnim cijenama nemres bas ocekivat neke intelektualce.
imeiprezimepise is offline  
Old 24.01.2011., 17:43   #32
ijuu, dobro da nisam u toj bransi kad vas citam
imate li u globalu vise pozitivnih ili negativnih iskustava sa gostima?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 24.01.2011., 18:18   #33
Ima njih koji su odlicni, a i vidis ima na facama kad dodu da nece bit problema, ak me kuzis Na nekima jednostavno vidis na njusci, na nacinu izrazavanja pa i nepoznavanje nijednog jezika osim svog je vec znak da je osoba malo tupavija. S takvima uvijek ima vise problema. Nakon takve serije problema s ljudima tesko je te nove koji dolaze nakon njih tretirat na nacin na kakav bi inace, jer je covjek jednostavno pod dojmaom da ce vecina bit takva i jasno pod hrpetinom stresa, jer doslovno ti unistavaju kucu koju je trebalo desetljecima gradit i nariktavat da bi bila takva kava je danas. Ja bi rekao da ih je oko 25% zali boze sta su uopce dolazili. Onda ih ima jos nekih 25% koji rade neke sitnije probleme i nebi trebali bas bit turisti, jer nemaju namjeru se prilagodavat nicem, tipa Amerikanski stav ja sam tu serif i tu je sve nekak cudno. Ljudi gase klimu pazi kad idu na 8-10 sati van kuce. To oni nisu nikad ni culi. Ja sam doslovno toj Amerikanki rekao da mi u hrvatskoj imamo dosta ogranicene resurse i da kod nas nije prihvatljivo ici u drugu zemlju ubijat nevine ljude da bi se dokapali njihovih resursa, pa tu gasimo svetla, klime ii sve drugo sta trosi energiju kad to ne koristimo. "Everything is so different here" Tocno to je rekla. Sad sam izgubio nit Aha, znaci to je oko 50% losih. Od ovih dobrih 50% njih pol su dobri gosti jer ih ne cujes, nema ih skoro uopce i tako, ali nemas kontakta s njima pa u biti nemam pojma kakvi su. Ova druga polovica se aktivno trudi sprijateljit pa i saznas i kakvi su ljudi, otvoreniji su, rado razgovaraju i tako. Tih drugih 50% ce u vecini slucajeva bar malo pocistit apartman, a nemi ga doslovno ociste tako da ne treba nista ni taknut.
Uglavnom ovih prvih 25% sve zaseru. To ti je kao da se zenis i onda ti netko tortu srusi na pod. Kak da ti bude dobro kad nema vise torte?
imeiprezimepise is offline  
Old 24.01.2011., 22:21   #34
razumijem
A kako vi gledate na ove koji su komunikativni, otvoreni i zele pricati s vama..je li vam to ide na zivce, ili vam paše da sto manje kontakata imate ili vam je drago sto su komunikativni/otvoreni? mozda nekima ide na zivce sto moraju tratiti vrijeme i na blabla sa gostima?
spadam u te koji sa domacima uvijek blabla pa zato pitam (zasad smo imali srece i uvijek naletili na odlicne ljude , jer uvijek idemo na blef, na licu mjesta nalazimo smjestaj).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 24.01.2011., 22:45   #35
A cuj, od osobe do osobe. S nekima udes u razgovor o stednim zaruljama, a s drugima o ozbiljnim temama o svijetu, politici... Bilo je ljudi koji mi nisu bili zanimljivi, a bilo je i onih koji jesu. Uglavnom se pocnu motat oko mene, onda ja kazem ajde sjedi, popij pice i tako to ide Sumnjam da ima puno ljudi kojima bi smetalo, ali jasno to ovisi o tom kakve su te dvije osobe. Sad ako je iznajmljivac 80 godisnji starac, a dode mu 22 godisnji talijan sa rozim naocalama, sumnjam da ce tu itko ikog nudit picem i razgovorom , a i da bi bilo ikakve koristi ako bi se takva situcija dogodila
imeiprezimepise is offline  
Old 25.01.2011., 00:07   #36
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
razumijem
A kako vi gledate na ove koji su komunikativni, otvoreni i zele pricati s vama..je li vam to ide na zivce, ili vam paše da sto manje kontakata imate ili vam je drago sto su komunikativni/otvoreni? mozda nekima ide na zivce sto moraju tratiti vrijeme i na blabla sa gostima?
spadam u te koji sa domacima uvijek blabla pa zato pitam (zasad smo imali srece i uvijek naletili na odlicne ljude , jer uvijek idemo na blef, na licu mjesta nalazimo smjestaj).
Ja nemam ništa protiv priče, ali uvijek imam dojam da vjerojatno gnjavim ljude koji su došli i žele nakon puta odmorit, raspremit stvari... pa onda užasno brzam samo da ih što prije ostavim na miru!

S druge strane, normalni ljudi koji znaju normalno komunicirati za razliku od mene kao npr. moji roditelji - imali su jedne Ruse pretprošlo ljeto koji nisu znali engleski (sin koji je znao je bio s njima), moj tata natuca nešto ruskog, oni koju riječ engleskog i totalno su se našli (približno godište, prava stara garda ). Moji ih zvali na večere, pričali sve u 16
Dan danas razmjenjuju mailove, moj tata sav sretan da se može ruskog prisjećat pa mu je to zanimacija, dobili su od njih neke lijepe ruske šalice poštom za Božić i tak... ima i lijepih priča. Ali u manjini
lollipop is offline  
Old 25.01.2011., 16:01   #37
zimmer frei
jebateled koliko puta san promislila da bi tribalo knjigu dogodovština napisat.. al kad nakon 30ak godina iznajmljivanja zbrojimo i oduzmemo, ipak živija nama zimmer frei. zadnjih godina kriza na vrhuncu, nama najbolje sezone ikad, u kojen legalnon poslu toga ima? nema te svjetske krize koja će spriječit čeha da dođe na "njegov plavi jadran"

i kad san već kod njih, ka nije ok generalizirat, al mislin da nakon toliko sezona mogu - definitivno najfiniji, najskromnijii, meni najdraži gosti. meni, a državi je vjerojatno draža bogata seljačina nego skromni seljak, ako me berete
šta se tiče kaucije za slučaj štete, nikad to nismo uzimali, valjda jer nemamo loša iskustva. nekako san dojma da ako obavezno svaku grupu počastimo minimalno jednon večeron, ako stara svako koji dan s plaže ih dočeka s hrpon toplih palačinka il nekih drugih pizdarija, da će imat koliko toliko savjesti da i oni budu fer prema nama. i evo u 30ak godina stvarno se ne mogu sitit da je neka grupa baš polomila pola apartmana. je neki ostave totalni kaos u vidu nereda, je bude koja razbijena čaša-pijat-teća, al sve podnošljivo.

a opet, znan kod sumještana za slučajeve kad bi u jutro odlaska zoron pobigli ne samo bez platit, nego bi i sve teće ponili sa sobon . baš ništa ne opravdava te tragikomične situacije, al ono, ti isti se snebivaju šta mi goste počastimo večeron, palačinkama, pizzon itd. , njima je normalno bit prema gostu "evo ti ključ, daj pare i vidimo se zadnjeg dana", e pa jebiga druže, mislin da će više pazit na moju kuću nego tvoju..

ka gost volin imat privatnost, pa tako i mi nastojimo ne smetat ljudima, al ako vidiš da bi volili komunicirat, zašto ne.. pa tako s nekin ukrajincima i k tome diplomatima postaneš prijatelj za cili život i nakon 15ak godina ti i dalje pišu mailove pune ljubavi koji počinju s "pizdo stara", i tako to

priča s porezon i pristojbama je priča za sebe, još jedna od nebuloznih hrvatskih priča.. npr. mi uredno plaćamo sve, vidi to kompjuterski, i obavezno nama pokuca na vrata, a susidu metar od nas ne "jer on na kući nema tablu apartman i nije u registru" il kako već i kako da ti ne dođe poslat ga u pičku materinu skupa s državon ako tebi ide zalipit kaznu šta nemaš zalipljenu naljepnicu "izlaz : strelica: " , bez koje bi gosti vjerojatno cili odmor tražili izlaz iz apartmana na more, a doslovno iza leđa mu se prešetava 10 gostiju iz kuće koja nema kategorizaciju, ne plaća porez, ništa. ka tribaš bit zadovoljan šta je tebi sve ok i šta uredno plaćaš državi/općini poreze i pristojbe, pošten si građanin, p materine, i ne bi te tribalo smetat šta masa drugih ne plaća, al kako nakon ovakvih situacija?
zato i jesmo tu di jesmo, još samo jedna hr priča...
ajme koliki post
bilja iz trilja is offline  
Old 26.01.2011., 16:01   #38
Ne kužim zašto toliko dramite oko negašenja klime?
Kad klima radi i postigne određenu temperaturu, nakon toga ona tu temperaturu samo održava trošeći malo struje. Ako klimu ugasiš na pola dana i prostor se zagrije, tada će se kod paljenja klima raspuhati trošeći iznadprosječno više struje. Tako da sa poludnevnim gašenjem klime ne dobiješ tko zna šta, ako uopće išta dobiješ.

Ovo vrijedi normalno ako imate pristojne klime a ne neki šrot koji puše samo da puše.
Da se razumijemo, niti unajmljujem niti iznajmljujem apartmane tako da nikome ne držim stranu. A opet doma već godinama imam dvije klime i kad treba hladiti onda se hladi konstantno, kad treba grijati onda se grije konstantno i tada se dobiju najbolji rezultati u klimatiziranosti prostora i trošku el. energije. Ova tvrdnja se temelji na računanju, mjerenju (kad sam ih tek počeo kosristiti) i sada na višegodišnjem iskustvu.

Ok, ako imate budalu koja hladi i drži otvorene prozore onda imate svako pravo zaljepiti mu jednu zidarsku. U suprotnome to šta frčete na upaljene klime meni osobno izgleda besmisleno a većini vaših gostiju vjerujem da izgleda kao cjepidlačenje.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 26.01.2011., 16:27   #39
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto toliko dramite oko negašenja klime?
Kad klima radi i postigne određenu temperaturu, nakon toga ona tu temperaturu samo održava trošeći malo struje. Ako klimu ugasiš na pola dana i prostor se zagrije, tada će se kod paljenja klima raspuhati trošeći iznadprosječno više struje. Tako da sa poludnevnim gašenjem klime ne dobiješ tko zna šta, ako uopće išta dobiješ.

Ovo vrijedi normalno ako imate pristojne klime a ne neki šrot koji puše samo da puše.
Da se razumijemo, niti unajmljujem niti iznajmljujem apartmane tako da nikome ne držim stranu. A opet doma već godinama imam dvije klime i kad treba hladiti onda se hladi konstantno, kad treba grijati onda se grije konstantno i tada se dobiju najbolji rezultati u klimatiziranosti prostora i trošku el. energije. Ova tvrdnja se temelji na računanju, mjerenju (kad sam ih tek počeo kosristiti) i sada na višegodišnjem iskustvu.

Ok, ako imate budalu koja hladi i drži otvorene prozore onda imate svako pravo zaljepiti mu jednu zidarsku. U suprotnome to šta frčete na upaljene klime meni osobno izgleda besmisleno a većini vaših gostiju vjerujem da izgleda kao cjepidlačenje.
Uglavnom, volis drobit gluposti kad ti je dosadno. Drugo, ocito ti zdrav razum, a i znanje potrabno za izradu neke racunice i nije bas jaca strane. Jeli bi ti auto isto goriva potrosio da ga ne gasis kad ga ne koristis? Znas da hladan motor trosi vise i da ne pricam o potrosnji materijala pri hladnom startu?
Jeli bi ti racun za vodu bio isti da ne zatvars pipe? Gasis svjetlo kad ga ne koristis?

Svaki prostor, kakav got on bio sa adekvatno jakom klimom je HLADAN kroz ne vise od 10-ak minuta. Klima trosi koliko trosi. Vecina klima koje ljudi danas imaju (one bez invertera) ionako mora stalno radit na 100% svoje snage da bi ohladila apartman u ljetnoj i slabo izoliranoj kuci, gdje ukucani svaki cas idu van i unutra, otvaraju prozore, vrata... I najbolja klima sa najboljim inverterom bi radila i troslia 100% el. energije. Preko noci je druga prica, jer onda inverter moze doci do izrazaja i smanjit potrosnju energije, pod pretpostavkom da se stvarno spava i da nitko ne otvara nista.
Isto tako se svaki prostor, koliko got u realnim okvirima on hladan bio zagrije za desetak minuta. Ako ti sa svom tom pameti koju si skupio u tim dugogodisnjim istrazivanjima ne razumijes da uredaj trosi onoliko koliko on radi, onda nisi ni trebao racunat. Zato ljudi gase svjetlo kad idu van iz stana. Zato se pipe zatvraju kad voda nije potrebna.
Sad ces ti uletit sa svojim racunicama i nama tupavima objasnit kak se klima bude mucila 3 dana da ohladi apartman od 30m2 i da cemo mi izgubit vise nego da je bila upaljena preko 10 sati svaki dan, a hladila je prazan apartman!!!
10 sati rada i ti mislis da bi se manje potrosilo ako ona radi bespotrebno tih 10 sati svaki dan??? S koje si ti planeta ispao covjece.
imeiprezimepise is offline  
Old 26.01.2011., 16:32   #40
Ok, ajde mi objasni čemu ovako bezobrazan i bahati ton? Jesi li se nečime osjetio uvrijeđenim ili ti je ovo normalni nivo komunikacije?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.