Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2007., 14:15   #1
Nakon pilula - prištići i ostali problemi

Bok svima!

Nisam nigdje pronasla neki slicni topic, pa otvaram ovaj..

Kakva su vasa iskustva nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula? Da li su vam se pojavili nekakvi problemi?

Ja sam uzimala Yasmin nesto vise od godinu dana. Prije toga sam imala problema s pristicima koji su nestali potpuno za vrijeme pijenja pilula. Prije 5 mjeseci sam prestala piti pilule i prva dva mjeseca stanje s pristicima je bilo i dalje ok, a zatim su mi se poceli pojavljivati na licu i ledjima (sto nisam nikad imala). I to su totalno drugaciji pristici od onih koje sam imala prije pocetka pijenja pilula (sada imam hrpu malih komedona od kojih su neki i upaljeni)..
no da ne duljim o toj bolnoj temi .. zanimalo bi me da li je itko od vas imao takva iskustva i da li su se ti pristici i kada ipak povukli nakon pilula?
Cula sam da vecina cura (cak i one koje nisu prije imale problema) dobije pristice nakon prestnka uzimanja pilula, te da treba cca pola godine da se stvar pocne smirivati.
Enibadi? Pliz help.

Vec sam ocajna i tu i tamo razmisljam dal da pocnem opet s pilulama ili da se strpim.. ne znam luda sam vec.
mala m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 14:55   #2
hm.. da slični problemi i kod mene.. sa prištićima.. ali vagala sam dulje vrijeme i ipak odlučila ne piti ih ponovno
potrebno je neko vrijeme da se stabilizira stanje sa organizmom,, ali nisam više napuhana ..pa ima i poz stvari
franceska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 15:07   #3
Quote:
franceska kaže: Pogledaj post
potrebno je neko vrijeme da se stabilizira stanje sa organizmom,, ali nisam više napuhana ..pa ima i poz stvari
A prosli su ti pristici? Koliko ti je vremena trebalo da se stvari kolko tolko normaliziraju?
mala m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 17:31   #4
hm pa trenutno stanje s tenom mi je dosta loše..

e sad koji je uzrok, ne bi znala...pms, prehrana, stres....

ja pilule ne pijem kojih 6 mj, tako da ne bi znala kada se točno normalizira stanje, ali mislim da je period od 6 mj. minimalan..

isto imam problema sa leđima ..što se sve vratilo nakon prestanka pilula..

a sad kao i sve u životu, sve ima svoj plus i minus..

ja sam napravila pauzu čisto zato jer ih dugo pijem..a i manjak muškog roda ));
franceska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 23:00   #5
mala m

Prestani jesti meso jedno 6 mjeseci pa ćeš vidjeti kako prištići nestaju.

Ja sam imala slične probleme, pa sam dobila savjet od kolegice liječnice i već nakon tri mjeseca nejedenja mesa prištići su nestali, uzimala pilule ili ne.
kurvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 23:08   #6
Quote:
kurvica kaže: Pogledaj post
mala m

Prestani jesti meso jedno 6 mjeseci pa ćeš vidjeti kako prištići nestaju.

Ja sam imala slične probleme, pa sam dobila savjet od kolegice liječnice i već nakon tri mjeseca nejedenja mesa prištići su nestali, uzimala pilule ili ne.
kurvice, nisi valjda bila bez mesa pola godine? Ne uklapa se u tvoju biografiju
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:55   #7
Quote:
kurvica kaže: Pogledaj post
mala m

Prestani jesti meso jedno 6 mjeseci pa ćeš vidjeti kako prištići nestaju.

Ja sam imala slične probleme, pa sam dobila savjet od kolegice liječnice i već nakon tri mjeseca nejedenja mesa prištići su nestali, uzimala pilule ili ne.
ja sam vegeterijanka vec 11 godina pa i dalje imam pristice. puunoo manje nego prije, al jos uvijek su tu . moj problem se zove nutella i cokolada
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 23:13   #8
Quote:
mala m kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Nisam nigdje pronasla neki slicni topic, pa otvaram ovaj..

Kakva su vasa iskustva nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula? Da li su vam se pojavili nekakvi problemi?
Vec sam ocajna i tu i tamo razmisljam dal da pocnem opet s pilulama ili da se strpim.. ne znam luda sam vec.
Moj savjet je - izbjegavaj pilule. Koristi druga kontracepcijska sredstva, pilule zaboravi. Pristici ce se najvjerojatnije povuci nakon sto se uspostavi hormonalna ravnoteza u organizmu.
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 09:24   #9
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Moj savjet je - izbjegavaj pilule. Koristi druga kontracepcijska sredstva, pilule zaboravi. Pristici ce se najvjerojatnije povuci nakon sto se uspostavi hormonalna ravnoteza u organizmu.
ako se uspostavi ravnoteža u organizmu meni se godinama ništa nije promjenilo,dok nisam odlučila provjeriti hormone...

ali sačekaj neka prođe neko vrijeme,svakako možda organizam sve sam odradi

amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 09:46   #10
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
ako se uspostavi ravnoteža u organizmu meni se godinama ništa nije promjenilo,dok nisam odlučila provjeriti hormone...

ali sačekaj neka prođe neko vrijeme,svakako možda organizam sve sam odradi

Ma ok, prepostavila sam da je vrlo mlada i da nije dugo pila tablete. Krecuci od te pretpostavke, ako se navuce na njih ( ne mislim bukvalno), (a evidentno je da ne reagira dobro na njih),imat ce jos vecih problema kasnije, jer ih ne smije piti konstantno.

Ja sam pila tablete sa 19 godina, primarno da mi se sredi menga ali nikakve koristi, osim negativnih popratnih pojava.
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 10:18   #11
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Ma ok, prepostavila sam da je vrlo mlada i da nije dugo pila tablete. Krecuci od te pretpostavke, ako se navuce na njih ( ne mislim bukvalno), (a evidentno je da ne reagira dobro na njih),imat ce jos vecih problema kasnije, jer ih ne smije piti konstantno.

Ja sam pila tablete sa 19 godina, primarno da mi se sredi menga ali nikakve koristi, osim negativnih popratnih pojava.
da,najgore kad mlada uzme kontracepciju iz krivih razloga, još ne sluša upozorenja i savjete drugih, a poslije nastaju problemi...ja sam još otišla ginekologu da se posavjetujem,privatno, a ona mi da krive ab pilule (najjače moguće )a ja pojma nisam imala i sad problemi

dobro paziti kome ideš i ab pilule odbijati,bježati od njih kao od vraga a ginekolozi ih preporučuju, kao bombone da ti daju

(osim naravno ako se moraju piti radi nekih bolesti tipa endometrioza,pcos...)
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 23:25   #12
Ja sma kontala d apocnem piti pilule,al nakon ovog tesko
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 10:56   #13
Nikakve koristi od tih pilula (osim sprečavanja trudnoće) . Kad sam prestala dobila sam prišteve gore nego što sam imala u pubertetu! Gamad
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 11:03   #14
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Nikakve koristi od tih pilula (osim sprečavanja trudnoće) . Kad sam prestala dobila sam prišteve gore nego što sam imala u pubertetu! Gamad
bojim se da ovo bas i ne stoji. pilule su lijek, isto kao i svaki drugi imaju svoju indikaciju.


a nekako mi je normalno da, ako se u toku uzimanja pilula koza ocisti, da nakon prestanka njihovo uzimanja slijedi period kontrareakcije
__________________
[SIZE]
Artemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 12:40   #15
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Nikakve koristi od tih pilula (osim sprečavanja trudnoće) . Kad sam prestala dobila sam prišteve gore nego što sam imala u pubertetu! Gamad
A jesu li se povukli nakon nekog vremena ili?
mala m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 11:35   #16
Quote:
mala m kaže: Pogledaj post
A jesu li se povukli nakon nekog vremena ili?
ne,traje već mjesecima ! Inače bih ih dobila svaki put kad bi napravila puzu uzimanja,ali kako sam sad prestala,stvarno neznam kak da ih se riješim!!
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 12:13   #17
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
ne,traje već mjesecima ! Inače bih ih dobila svaki put kad bi napravila puzu uzimanja,ali kako sam sad prestala,stvarno neznam kak da ih se riješim!!
Jesi li prije uzimanja pilula imala pristice?
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 15:11   #18
totalni treš.

cure, budite pamtne i ne trujte se s hormonima. ja sam ih pila godinu dana i kad sam ih prestala piti ciklus mi se totalno sjebao. otkrivena mi je vodena cita velicine 6 cm, ista strasno kazu, no krvarila sam mjesec dana usprkos hormonskoj terapiji koja je a kraju i izazvala hvala bogu pucanje te ciste. ali sam trpila najgore bolove, lijecila masu gin, upala, koje inace hormoni izazivaju, jer znaju narusiti ph rodnice.dok pijete pilule povecana je i opasnost od toga da si prenesete gljivicnu, virusnu ili neku drugu infekciju. sta se tice prisitca, znali su gadno "grunuti". ali s vremenom je proslo. sve u svemu, nemojte se sjebati kao ja. puno puno bezrazloznih problema. bjezite od tog zla sta prije. zbog svega toga sad imam problema i s bolnim i osjetljivim jajnicima, bolnim odnosom, cestim upalama, jos bolnijim menstruacijama. grozno i nebi zazeljela ni najgorm neprijatelju. nemora biti da su moje tegobe izazvane hormonima, ali sve e pocelo kad sam se pocela trovati s tim. a da i ne pricam o totalnom padu libida, apsolutoj nenapaljenosti i stalnoj depresiji. eto. toliko od mene. pozdrav!
devotchka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 10:17   #19
Quote:
Malina88 kaže: Pogledaj post
Jesi li prije uzimanja pilula imala pristice?
da,tu i tamo nekog. Ali nikad ne po prsima i leđima. Sad fakat izgledam gore nego u pubertetu!
+ ostale vražje nuspojave koje nisam spomenula..
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 18:51   #20
Cool Prestanak pijenja pilula...

Hej, pijem yasmin više od 2 godine...
Odlučila sam prestat "trovat" se s time.
Počela sam ih pit da bi mi se izboljšalo lice, bilo je tu nekih boljih dana
kada je lice bilo donekle čisto, tu i tamo koji prišt,
al mislim da je to moje lice takvo, i da će se uvijek s vremena na vrijeme pojavljivati jer imam jako masno lice...
Nije bilo baš dana da ne bih imala baš ni jedan...
Malo ću više posvetiti pažnje prehrani(primjetila sam da jako utječe što jedem, neke namirnice izbjegavam koje vidim da mi pogoršaju stanje) i kozmetici...
Super je bilo to, što sam unaprijed mogla znati točan dan i vrijeme kad ću dobiti menstruaciju (bila je točna ko sat ), i nikad mi nije trajala više od 4 dana, i bila je slaba...
Pijem posljednju kutiju, ostalo mi još 16 tabletica...
Zanima me kako je bilo vama koje ste prestale pit pilule?
Kada vam je došla sljedeća menstruacija i dal je bila redovita ili ne? (i bez pilula prije je meni bila redovita, nikad nekakvog pretjeranog kašnjenja)
Koliko treba tijelu da se navikne da radi normalno bez tabletica?
I koliko da se očisti od toga svega?
Trebam na što posebno obratiti pozornost kad prestanem piti pilule?
Hvala, srdačan pozdrav.
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.