Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2005., 23:02   #61
Re: Re: Re: Kako se udebljati ili dobit masu

Quote:
Shadowfax kaže:
Ima 30 godina i sta kolutaš toliko ocima.

Ne,on ne zeli salo nego normalnu kilazu na svoju visinu,jebem te smotanog.
Samo mi nije jasno kako misicnom masu mozes biti trom




I ne zeli izgledat ko bodi bilderi itd..

Covjek zeli samo imat normalnu tezinu na svoju vesinu. Jeduci pizdarije kao fast fud moze dobiti samo povišen kolesterol.
kakvo pitanje takav odgovor

normalnu tezinu,
znate vi opće koja je njegova normalna težina (masa)

koji je njegov indeks tjelesne mase
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 23:20   #62
Quote:
Morph kaže:

prvo ugljh. pa za 4h bjelančevine
zbog gore navedenih razloga, da se podmire zalihe glikogena, glukoze, a bjelančevine iskoriste za gradnju mišića, enzima, neurotransmisera................
Hm no to u stvari ne objasnjava tu dijetu, jer ne kaze zasto je potreban razmak, a zasto se obje grupe ne bi uzele u istom obroku.

Inace, ohladi malo s patronizirajucim tonom. To sto ti pises o metabolizmu - dobro znam (a na dijetama nisam od 16. godine). Ja sam pitanje postavila ljudima koji zagovaraju tu dijetu jer me zanimalo imaju li ikakvo (ukljucujuci naravno pogresno) objasnjenje.

Nisi obavezan na bas svaki post odgovoriti.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 01:06   #63
Ekipa ako vam treba sastavit prehranu,trening i pojasnit ulogu suplemenata tj. koji su korisni i kako ih treba uzimat slobodno mi se javite na PM, rado cu vam pomoc

Ovim stvarima se bavim vec dugo vremena ,a i ucia san od najboljih


Inace za povecanje misicne mase su potrebna 3 faktora:1. Pravilna prehrana (kvalitetni proteini bogati aminokiselinama ,kompleksni ugljikohidrati,a masti šta manje (samo masne nezasicene kiseline omega3). Sve to rasporedjeno u 5-6 obroka dnevno.

2. PRAVILAN TRENING prilagođen vašim potrebama.

3. Dovoljno sna (8-10 sati dnevno), jer se samo u tom periodu izgrađuju mišići.

Zivila hipertrofija


__________________
....TOO FAST FOR LOVE....
Vincenzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 09:11   #64
Quote:
umjereno_sjeban kaže:
Osobno iskustvo: oko 30-te prestao sam pušiti na 4 mjeseca. Rezultat je skok s 63 na 82 kg (visok sam 182cm). Dobio sam skoro 20 kg najnekvalitetnije masti na strateškim mjestima; većinom šlauh.
Nervozu zbog manjka nikotina ubijao sam pivom i napolitankama, stvar provjereno radi.
Dolazimo do količina, cca. 15-20 velikih "žuja" dnevno i paket napolitanki 0,5-1 kg.
Nakon cijele pizdarije propušio sam ali ni grama nisam uspio izgubiti. Približno godinu kasnije čvrsto sam odlučio dovesti se do fizionomije čovjeka. Dva mjeseca bazena (600 m dnevno) svako jutro prije posla = 76kg. Nije baš bilo zadovoljavajuće, ali i to je bilo neko poboljšanje. 8 mjeseci kasnije počeo sam ponovo aktivno plesati (nakon deset godina pauze). Pao sam na 72kg, bez grama špeka, s pločicama na trbuhu.
Objašnjenje: muskulatura se prilagodila povećanoj masi i tih 72 mi je i danas referentna kilaža mada me i danas hvata nostalgija pri pomisli na onih savršenih 63.
Škaf?
Mr. Robato is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 12:50   #65
Quote:
Mr. Robato kaže:
Škaf?



inače da budem ontopic, nek se ne kreće puno i jede ko stoka
meni je upalilo
s3v3n is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 15:32   #66
puffko,

Točan odgovor na tvoje pitanje vjerovatno ne znaju ni oni koji zagovaraju tu vrstu dijete. Metabolizam je kontinuirani proces koji istovremeno troši i ugljikohidrate i proteine, pa njihova odvojena konzumacija eventualno može dovesti do neke vrste poremećaja u metabolizmu, a zatim i do (kratkotrajnog) gubitka kilograma.

Ali upitno je koliko je takva dijeta kvalitetna, jer se npr. konzumacijom isključivo ugljikohidrata, nedostatak unesenih proteina nadoknađuje iz mišićne mase, dakle umjesto masnoće gube se mišići, a to malo tko želi. Dok se istovremeno stvara trenutni višak ugljikohidrata koji po defaultu ide u salo.

Isto tako, unosom proteina, bez ugljikohidrata, iskorištava se samo manji dio proteina, a ostatak ide van kroz mokraću (dakle pate bubrezi). Uzimanje većih količina proteina ima smisla samo ako se taj protein i troši u uzgradnji mišića (a toga bez vježbe nema).

Ipak, izgleda da kod 'širokih narodnih masa' uvijek pale čudne dijete koje obećavaju čudesne rezultate.

Vincenzo,

svaka čast za kratak, jezgrovit i nadasve poučan post
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 20:56   #67
Glede hrane, postoje namirnice za tzv. zdravo debljanje

To su banane, kikiriki i ostale sjemenke, čokolada s više kakaa, plava riba, maslinovo ulje, morski plodovi....

To je ono što ja znam
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 21:02   #68
Quote:
Vincenzo kaže:
Ekipa ako vam treba sastavit prehranu,trening i pojasnit ulogu suplemenata tj. koji su korisni i kako ih treba uzimat slobodno mi se javite na PM, rado cu vam pomoc

Ovim stvarima se bavim vec dugo vremena ,a i ucia san od najboljih


Inace za povecanje misicne mase su potrebna 3 faktora:1. Pravilna prehrana (kvalitetni proteini bogati aminokiselinama ,kompleksni ugljikohidrati,a masti šta manje (samo masne nezasicene kiseline omega3). Sve to rasporedjeno u 5-6 obroka dnevno.

2. PRAVILAN TRENING prilagođen vašim potrebama.

3. Dovoljno sna (8-10 sati dnevno), jer se samo u tom periodu izgrađuju mišići.

Zivila hipertrofija


konačno nešt normalnog

ja sam za umjerenu hipertrpfiju
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 21:15   #69
Quote:
puffko kaže:
Hm no to u stvari ne objasnjava tu dijetu, jer ne kaze zasto je potreban razmak, a zasto se obje grupe ne bi uzele u istom obroku.

Inace, ohladi malo s patronizirajucim tonom. To sto ti pises o metabolizmu - dobro znam (a na dijetama nisam od 16. godine). Ja sam pitanje postavila ljudima koji zagovaraju tu dijetu jer me zanimalo imaju li ikakvo (ukljucujuci naravno pogresno) objasnjenje.

Nisi obavezan na bas svaki post odgovoriti.
ovo objašnjava to da ti ne čitaš sve postove

da znaš to što sam pisao ne bi opet postavljala to pitanje
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 12:36   #70
Quote:
Martin kaže:
puffko,

Točan odgovor na tvoje pitanje vjerovatno ne znaju ni oni koji zagovaraju tu vrstu dijete. Metabolizam je kontinuirani proces koji istovremeno troši i ugljikohidrate i proteine, pa njihova odvojena konzumacija eventualno može dovesti do neke vrste poremećaja u metabolizmu, a zatim i do (kratkotrajnog) gubitka kilograma.

Ali upitno je koliko je takva dijeta kvalitetna, jer se npr. konzumacijom isključivo ugljikohidrata, nedostatak unesenih proteina nadoknađuje iz mišićne mase, dakle umjesto masnoće gube se mišići, a to malo tko želi. Dok se istovremeno stvara trenutni višak ugljikohidrata koji po defaultu ide u salo.

Isto tako, unosom proteina, bez ugljikohidrata, iskorištava se samo manji dio proteina, a ostatak ide van kroz mokraću (dakle pate bubrezi). Uzimanje većih količina proteina ima smisla samo ako se taj protein i troši u uzgradnji mišića (a toga bez vježbe nema).

Ipak, izgleda da kod 'širokih narodnih masa' uvijek pale čudne dijete koje obećavaju čudesne rezultate.

Vincenzo,

svaka čast za kratak, jezgrovit i nadasve poučan post
Hvala! Dobar post

Nazalost nikako da cujem od zagovaraca, sto cijelo vrijeme pokusavam. Jer (sto nikako ne uspijevam objasniti Morphu) me ne zanima tocan odgovor (jer tocnog odgovora-nema), nego sto ljudi koji su na odredjenim nacinima prehrane poput ovoga (i Atkinsa itd itd) misle da se dogadja u njihovom organizmu. No, nema veze....
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 12:29   #71
Re: Kako se udebljati ili dobit masu

Quote:
Shadowfax kaže:
Meni jedna draga osoba ima problem s nedostakom tezine ili ti ga mase.
Jednostavno ne moze dobit masu ,a zaista puno jede i to raznovrsnu hranu. Ja mu savjetujem da ode u teretanu ,al on veli da se tamo ne moze dobit na masi.
Cula sam da mogu pomoci nekakvi dodaci prehrani koji imaju za kupiti u Vlaškoj Iako ja mislim da se uz tu prehranu mora baviti i nekom tjelovježbom.

txn

Moja prijateljica je imala istih problema, i na kraju se ustanovilo da je alergična na konzerviranu hranu...Otkako se počela zdravije hranit, udebljala se 10 kila...
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 12:53   #72
kakvih to problema ima? jel stalno bolestan, iscrpljen? il nekaj drugo?

ak je sve ok, onda je dobro tak..bolje biti mrshav nego debel, otapa ti se manje stetnih tvari u organizmu

ali kvalitetno jesti.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 20:32   #73
Quote:
Tinchi kaže:
Glede hrane, postoje namirnice za tzv. zdravo debljanje

To su banane, kikiriki i ostale sjemenke, čokolada s više kakaa, plava riba, maslinovo ulje, morski plodovi....

To je ono što ja znam


Misliš da je bilo kakav oblik debljanja zdrav??

Naravno pod debljanje smatram povecanje tjelesne masnoce odnosno sala da ne bude zabune
__________________
....TOO FAST FOR LOVE....
Vincenzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 20:41   #74
Quote:
Martin kaže:
puffko,

Točan odgovor na tvoje pitanje vjerovatno ne znaju ni oni koji zagovaraju tu vrstu dijete. Metabolizam je kontinuirani proces koji istovremeno troši i ugljikohidrate i proteine, pa njihova odvojena konzumacija eventualno može dovesti do neke vrste poremećaja u metabolizmu, a zatim i do (kratkotrajnog) gubitka kilograma.

Ali upitno je koliko je takva dijeta kvalitetna, jer se npr. konzumacijom isključivo ugljikohidrata, nedostatak unesenih proteina nadoknađuje iz mišićne mase, dakle umjesto masnoće gube se mišići, a to malo tko želi. Dok se istovremeno stvara trenutni višak ugljikohidrata koji po defaultu ide u salo.

Isto tako, unosom proteina, bez ugljikohidrata, iskorištava se samo manji dio proteina, a ostatak ide van kroz mokraću (dakle pate bubrezi). Uzimanje većih količina proteina ima smisla samo ako se taj protein i troši u uzgradnji mišića (a toga bez vježbe nema).

Ipak, izgleda da kod 'širokih narodnih masa' uvijek pale čudne dijete koje obećavaju čudesne rezultate.

Vincenzo,

svaka čast za kratak, jezgrovit i nadasve poučan post
Nastojin pomoc koliko mogu
__________________
....TOO FAST FOR LOVE....
Vincenzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 15:45   #75
Post kako se udebljati?

mrsava sam od kad znam za sebe i nikad se nisam mogla udebljati imam oko 45 kila visoka sam 170cm
kako se udebljatii
ne nisam bolesna niti povracam kad jedem
imam apetit i sve to..
sad neznam u cemu je problem..
netocna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 16:03   #76
Udri po prasetini, janjetini, govedini i sl, pa ćeš vidjeti kako kila skaču.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 16:04   #77
Re: kako se udebljati?

Quote:
netocna kaže:
mrsava sam od kad znam za sebe i nikad se nisam mogla udebljati imam oko 45 kila visoka sam 170cm
kako se udebljatii
ne nisam bolesna niti povracam kad jedem
imam apetit i sve to..
sad neznam u cemu je problem..

puno slatkog po cijele dane i mora upaliti
talos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 16:45   #78
jedem puno slatkog, i mesa..
netocna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 16:47   #79
Kao da slušamo svoju dragu. Cijeli život je bila mršavica. A onda je upoznala mene i fijuuu zdebljala se 5kg. Kaže da s epočela debljati nakon akuponkture protiv glavobolje u našem medicinskom centru (iliti Bolnici). uglavnom, debljanje je stalo a ona se popunila i zaoblila baš tamo gdje treba

Neki ljudi ne mogu nakupiti masu zbog prebrzog organizma. Pogledaj u apoteci Twinlabove proizvode, imaju nešto baš za tu namjenu. Povećaj unos nekih vitamina i hrani se zdravom hranom. Ako već unosiš kalorije i želiš s epopuniti popuni se zdravom mišićnom masom, a ne salom koje ćeš dobiti od slatkiša.

Valjda ima nekih nutricionista na forumu?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 17:58   #80
a kolko godina imaš?


jedini način na koji ćeš se "na silu" zdebljat je da ćeš dobit škembu a mislim da to ne želiš


zato budi sretna mršavica a kile će doć s godinama
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.