Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2013., 11:03   #1
Neuralgija trigeminusa - alternativne metode

Quote:
edwina007 kaže: Pogledaj post
dakle,čitam ovdje postove i onako me hvata blago rečeno jeza al moram se uključit u ovo...dakle....
Evo i mene starog mačka,( bolje rečeno starog medveda).

Dakle ovako Neur.Trigeminusa-Nerv.Opftalmicusa( srednji od tri /trigeminus/.Diagnosticiran mi je još 2007,
kao iznenadni napad žestokog bola iza ljevog oka, nešto kao strujni udar.
Prošao sam odonda sve faze pretraga i kod neurokirurga, do onoga da ima dvije vijesti, dobra, da nemam nikakvog tumora,
i stoga druga vijest, ne možemi mi nikako pomoći.
Pijem Neurontin 300, 2+1+2. Zašto se javljam? Progooglao sam svemoguće oNeur.Trigem. Eto sinoć sam slučajno otkrio ovo:

NARODNA MEDICINA:
NEURALGIJA OSJETNOG ŽIVCA LICA (NEURALGIJA TRIGEMINUSA)

Bol u području osjetnog živca lica ubraja se u najnepodnošljivije boli, posebice u odnosu na boli tijela. Ta se bol javlja u napadima. Bolesniku se od jačine boli iskrivi lice;
zbog toga ga je strah micati licem, gutati, jesti. Kad bol nastupi, bolesnik problijedi ili pocrveni u licu. Čest je slučaj da oči suze, a lice oblije znoj.
Bol kadšto nastaje zbog vanjskih utjecaja kao što je kašalj, kihanje, uzbuđenje, fizički napor i sl. Bol se uglavnom pojavljuje u jednom ogranku trigerninusa,
traje nekoliko sekundi do jedne minute, a nakon toga sama nestaje. lako uzrok neuralgiji nije pouzdano poznat, ipak se pretpostavlja da je bolest povezana s bolestima zubi,
čeljusti, nosnim sinusima i dr. (Protiv te bolesti često koristi akupunktura.)
Liječenje
Sastav čaja:
60 g zečjeg trna
60 g listova i cvjetova matičnjaka
50 g listova kupine
50 g listova breze
40 g kunice (veće količine cvjetova)
30 g stabljike majčine dušice
20 g vrijeska — plavog cvijeta
10 g hrastove kore
10 g listova i cvjetova kantarije muške
10 g listova i cvjetova kantarije ženske
10 g korijena lincure (mljevenog ili usitnjenog)
Pripremanje i primjena čaja:
Trave jako usitniti i smiješati. U 1 litru proključale vode staviti 10 g mješavine trava i kuhati poklopljeno 2 minute. Ohladiti poklopljeno i pretočiti u bocu te držati na tamnom mjestu.
Piti 3 puta dnevno po 1 dcl prije i poslije jela. Poslije svih napitaka koji se uzimaju prije jela, popiti srednju žlicu rafiniranog maslinovog ulja, a nakon napitaka poslije jela, uzeti srednju žlicu meda.
Između obroka, oko 10 i 16 sati, popiti po 1 1/2 dcl istoga čaja s 1 žlicom, svježeg limunovog soka.
Dnevno 3 puta uzimati po 1 jušnu žlicu kuhana vina s medom. Priprema se tako da se u 1/2 litre crnog vina stavi 250 g meda, kuha na laganoj vatri 1/2 sata i pri tome miješa.
Hladi se poklopljeno te čuva na tamnom i hladnom mjestu (jako začepljeno).
Jesti jako svježu i raznovrsnu hranu sa što više zeleni, voća i povrća. Zabranjeno je uzimati odstajalu hranu, i veće količine alkohola, cigarete i crnu kavu. Izbjegavati obilnije obroke.
Svako jutro obavezno mlakim čajem od kadulje promućkati usta, a nakon toga popiti 1/2 gutljaja. Isto činiti u podne i uvečer.
Dnevno 2 puta hladnom vodom prati ruke od ramena prema prstima i noge od koljena prema stopalima. Isto tako, dnevno 2 puta hladnom vodom ispirati čmar, ne posušiti i obući gaćice.
Pri tome paziti da ne dođe do nahlade.
Načiniti mješavinu jednakih količina vinskog octa, maslinova ulja i uvarka od trine sijena, i njome lagano, bez pritiskivanja, masirati žile, lice ispod oka, uha, sljepoočice, čelo i korijen nosa.
Nakon što ste izmasirali te dijelove tijela, ne napuštajte prostoriju ugodne i ustaljene temperature. Izbjegavati često pranje glave;
kupati se jedanput tjedno i paziti da ne dođe do prehlade.

Umjesto gore navedenog čaja, kao osnovni lijek može poslužiti čaj od mješavine slijedećih trava:
40 g stabljike timijana
40 g listova i cvjetova kantarije muške
40 g konjogriza
40 g stabljike preslice
40 g stabljike puzave pirevine
20 g listova i cvjetova vrijeska — plavoga cvijeta
20 g stabljike rusomače
20 g listova bokvice
20 g komušine od mahuna
10 g listova mažurana
10 g listova ružmarina
10 g dudovih listova
5 g listova visoko planinskog pelina
5 g listova kadulje
5 g listova i cvjetova odoljena
Čaj se priprema i primjenjuje kao gore navedeni čaj. Sve druge upute kao u prethodnoj recepturi.

Eto malo alternative.
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 12:21   #2
bolno područje lica mazati kantarionovim uljem neprekidno,
piti čaj od gospine trave
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.