Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2012., 01:58   #2001
meni su svi šavovi super i suhi su i zarastaju ali ovi na lopatici su pocrvenili

nisu mi rekli da koristim nikakva sredstva za dezinfekciju, samo da mijenjam suhe flastere
ali ovo crvenilo me malo muči, rez je na jako nezgodnom mjestu i često znam zaspati na njemu, svaki puta ga okrznem kad se oblačim, mičem ruku, vozim...pa možda zbog toga malo teže zarasta

nije jako crveno ali crvenkasto je, definitivno gore izgleda od ovih ostalih rezova, ništa me ne boli pošto i zaspim na njemu i sve ali nekak mi se čini da ne bi trebalo baš tako izgledati

ima li netko iskustva s tim crvenilom oko šavova ?
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 01:59   #2002
Quote:
TkosamŠtosam kaže: Pogledaj post
Ja sam prije tjedan laserski otklonila 18 madeža. To su oni koji "vise" na tijelu, nisu u ravnini s kožom. 15 ih je na analizi, čekam nalaze.
ispupčene madeže su ti otklanjali laserski ?? pa kak ??
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 11:27   #2003
Quote:
Vanjaaaa kaže: Pogledaj post
Također spadam u rizičnu skupinu, svjetlije sam puti i imam punooo madeža, većina mi ne smeta, osim par na leđima i nekoliko na području vrata i dekoltea koji mi znaju biti dosta iziritirani zbog nakita..

Čitajući sam skužila da je najpametnije otići na Institut, pa bi zamolila neku dobru dušu da mi objasni kamo točno, koliko se plaća okvirno po madežu (imam dopunsko) i sl.
Trebaš otići u Referentni centar za melanome (kožni) u KBC ''Sestre Milosrdnice'' (Vinogradska), sa uputnicom od opće dr. na kojoj je napisana dijagnoza, a koju dijagnozu je potvrdio i spec. dermatolog ili lab. koji je na temelju uzorka uklonjenog madeža ili tvorbe utvrdio da se radi o malognoj tvorbi.
Ako si iz Zg mislim da je dovoljno da tvoja dr. opće prakse napiše uputnicu za pregled madeža kod dermatologa KBC Sestre Milosrdnice.
Ako si iz nekog drugog grada, taj pregled će obaviti dermatolog u tvom gradu, ali ti uvijek možeš zahtijevati da taj pregled učiniš u KBC Sestre Milosrdnice.
Sa dopunskim ti je sve besplatno, barem ja do sada nisam ništa platila, a napravila sam prilično pretraga, uključujući i PET/CT.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 13:55   #2004
Smile

Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Trebaš otići u Referentni centar za melanome (kožni) u KBC ''Sestre Milosrdnice'' (Vinogradska), sa uputnicom od opće dr. na kojoj je napisana dijagnoza, a koju dijagnozu je potvrdio i spec. dermatolog ili lab. koji je na temelju uzorka uklonjenog madeža ili tvorbe utvrdio da se radi o malognoj tvorbi.
Ako si iz Zg mislim da je dovoljno da tvoja dr. opće prakse napiše uputnicu za pregled madeža kod dermatologa KBC Sestre Milosrdnice.
Ako si iz nekog drugog grada, taj pregled će obaviti dermatolog u tvom gradu, ali ti uvijek možeš zahtijevati da taj pregled učiniš u KBC Sestre Milosrdnice.
Sa dopunskim ti je sve besplatno, barem ja do sada nisam ništa platila, a napravila sam prilično pretraga, uključujući i PET/CT.
Hvala tiii
Vanjaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 14:55   #2005
Quote:
Vanjaaaa kaže: Pogledaj post
Hvala tiii
Molim!
I nek ti bude sve ok, sretno!

E da, za pregled se moraš naručiti i čeka se dugo, jednom starijem gospodinu ispred mene su u travnju rekli da im je prvi slobodan termin u siječnju 2013.g. Preporuča da ti na uputnici napišu žurno!!
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 04.06.2012. at 17:18. Reason: spajanje postova
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 15:04   #2006
Pozdrav svima. Jucer sam uocio 3 nova madeza normalna u razini koze normalne boje i sve ne znam da l sam ih prije imao ili sam ih tek sad uocio posto svoje tijelo ni ne gledam zanima me jesu li opasni znaci obicni u u nivou koze normalne boje. a da naglasim veliki sam hipohondar i bojim se madeza ko samog vraga
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje is_none : 04.06.2012. at 15:22.
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 16:19   #2007
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
E da, za pregled se moraš naručiti i čeka se dugo, jednom starijem gospodinu ispred mene su u travnju rekli da im je prvi slobodan termin u siječnju 2013.g. Preporuča da ti na uputnici napišu žurno!!
Za pregled u KB Dubrava se čeka "samo" mjesec dana. Najbolje poslati mailom skeniranu uputnicu za pregled preko centralnog naručivanja. Ako se nema dopunsko pregled košta 25 kn. Ispregledaju te ako hoćeš od glave do pete.
Jedino kaj oni tamo nemaju laser pa šalju ljude na kirurgiju a to je shit jer od toga ostaju ožiljci. Ali, zato se barem može za pola sata ustanoviti jesu li madeži ok ili su opasni.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:17   #2008
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Za pregled u KB Dubrava se čeka "samo" mjesec dana. Najbolje poslati mailom skeniranu uputnicu za pregled preko centralnog naručivanja. Ako se nema dopunsko pregled košta 25 kn. Ispregledaju te ako hoćeš od glave do pete.
Jedino kaj oni tamo nemaju laser pa šalju ljude na kirurgiju a to je shit jer od toga ostaju ožiljci. Ali, zato se barem može za pola sata ustanoviti jesu li madeži ok ili su opasni.
Pretpostavka zašto se dugo čeka je zato što su oni Referentni centar za melanome na području cijele Hrvatske i na kraju svi s tom dijagnozom dođu k njima. U mom gradu ja sam isti dan došla i bila obrađena kod dermatoga, ali u Referentnom centru oni te obrađuju u potpunosti, od osnovnog pregleda tijela do svih ostalih pretraga.

Osobno bih uvijek željela da me pregleda liječnik koji po cijele dane gleda melanome. Mene je ukupno pregledalo tri liječnika i barem četiri specijalizanata. To ipak nešto govori o tom centru, a i svaki madež koji je iole sumnjiv je izmjeren i zapisan, a moju kolegicu iz sobe du i slikali.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 19:46   #2009
Isprike ako se ponavljam, no gdje mogu pregledati sve madeže?

Već sam bila na pregledu tri madeža odvojeno- dakle kad je bila indikacija za jedan od madeža, procedura je bila doktor opće prakse (uputnica)- dermatolog (pregled)- doktor (uputnica za bolnicu ako je potrebno skidanje)- bolnica

Jedan mi u bolnici, indikaciji unatoč, nisu htjeli skinuti (na dijelu je gdje ga majice stružu, te su zaključili da je to od trenja)

Gdje da idem i kakvu uputnicu da tražim dakle za pregled svih madeža?

*trebam li reći da sam blijeda i imam ih masu
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:26   #2010
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Jucer sam uocio 3 nova madeza normalna u razini koze normalne boje i sve ne znam da l sam ih prije imao ili sam ih tek sad uocio posto svoje tijelo ni ne gledam zanima me jesu li opasni znaci obicni u u nivou koze normalne boje. a da naglasim veliki sam hipohondar i bojim se madeza ko samog vraga
Da pogodim.. otakda si ih uočio 'buljiš' u njih svaki dan i čini ti se da se mijenjaju
Tomscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:11   #2011
Quote:
Tomscha kaže: Pogledaj post
Da pogodim.. otakda si ih uočio 'buljiš' u njih svaki dan i čini ti se da se mijenjaju
hahahah da da
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 19:30   #2012
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
hahahah da da
Pa nisi jedini.... Ja evo već sedam mjeseci snimam svoju kožu poput orla i to posebno jedan madež.. Sasvim slučajno sam, dosađujući se bacio pogled na 'škembu' kad tamo taj madež promjera nekih 4 do 5 mm.. i odma na google (loša ideja) i katastrofa...sad mi svaki madež liči na melanom...
Tomscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 22:25   #2013
Quote:
Tomscha kaže: Pogledaj post
Pa nisi jedini.... Ja evo već sedam mjeseci snimam svoju kožu poput orla i to posebno jedan madež.. Sasvim slučajno sam, dosađujući se bacio pogled na 'škembu' kad tamo taj madež promjera nekih 4 do 5 mm.. i odma na google (loša ideja) i katastrofa...sad mi svaki madež liči na melanom...
da najgore je kad si tako nesto utuvis u glavu i onda mislis na najgore
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 09:37   #2014
A da li je normalno, da kad ideš na odstranjivanje madeža, da ga poslije ne pošalju na analizu?

Ja sam mislila da je slanje na analiizu obavezno .
I sad stalno nazivam za nalaze i ispada da ga uopće nisu poslali a rekli su da jesu.
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 14:26   #2015
Quote:
Aria95 kaže: Pogledaj post
A da li je normalno, da kad ideš na odstranjivanje madeža, da ga poslije ne pošalju na analizu?

Ja sam mislila da je slanje na analiizu obavezno .
I sad stalno nazivam za nalaze i ispada da ga uopće nisu poslali a rekli su da jesu.
Ne znam, ali nemoj ti njih zvati, odi ti tamo i neka ti objasne jesu li poslali bez obzira jel nalaz gotov ili nije. Ako nisu poslali, a nisu sačuvali isječak kože, a madež je bio suspektan, po meni bi trebala opet napravit reeksciziju ožiljka i onda to poslati na analizu. Ni to nije drama, ali čudno bi bilo da to nisu poslali na analizu.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 00:30   #2016
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Ne znam, ali nemoj ti njih zvati, odi ti tamo i neka ti objasne jesu li poslali bez obzira jel nalaz gotov ili nije. Ako nisu poslali, a nisu sačuvali isječak kože, a madež je bio suspektan, po meni bi trebala opet napravit reeksciziju ožiljka i onda to poslati na analizu. Ni to nije drama, ali čudno bi bilo da to nisu poslali na analizu.
Što znači da je madež bio suspektan?
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 10:51   #2017
Dat ću vam savjet, kako da izbjegnete Centar za melanom u Vinogradskoj. U Zagrebu dermatolozi postoje i po domovima zdravlja pa vam preporučujem da se raspitate gdje ima i odete k njima, jer je Vinogradska prenatrpana i tko zna kad ćete doći na red. U drugim gradovima, koliko znam, nema toga po domovima zdravlja, ali u ZG ima, pa preporučujem da se tamo obratite prvo, bit ćete brže gotovi.

Ako nešto ne bude u redu, oni će vas odmah uputiti kirugu, tako da ćete ubrzati proceduru. A ako bude sve u redu, nemate razloga za brige.

@aria - gdje si to radila? SUSPEKTAN, znači da je opasan, kancerogen. U osnovi se ne zna jeli je ili nije dok se ne obavi analiza, ne može se to odrediti od oka, tako da je važno da se napravi i analiza.
Altera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 12:38   #2018
Quote:
Altera kaže: Pogledaj post
@aria - gdje si to radila? SUSPEKTAN, znači da je opasan, kancerogen. U osnovi se ne zna jeli je ili nije dok se ne obavi analiza, ne može se to odrediti od oka, tako da je važno da se napravi i analiza.
U Medikolu.
U toku operacije sam čula da nešto doktorica govori da je madež normalan ili nešto tako i da se ni ne treba slati na analizu.
Ali mislila sam da je poslan ipak kad su mi rekli za koliko vremena da nazovem i da provjerim da li su došli nalazi.
Tko bi ih sad znao.
Mada, ranica gdje je taj veliki madež odstranjen, sve lijepo zarasta i sve se čini ok.. samo mi se ne sviđa takvo njihovo ponašanje..
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 18:27   #2019
Quote:
Aria95 kaže: Pogledaj post
Što znači da je madež bio suspektan?
Sumnjiv. Ne mora značiti da je kancerogen. Ja trenutno imam cca 5 suspektnih madeža koji će nakon odstranjivanja i biopsije biti tumačeni kao kancerogeni, ako se to biopsijom i dokaže, do tada su suspektni, sumnjivi i prvi za ''odstrel'' od svih ostalih madeža na tijelu, a istaknuli su se na način da ih je liječnik nakon pregleda proglasio suspektnim jer po izgledu odudaraju od svih ostalih madeža (abeceda madeža).
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!

Zadnje uređivanje Paw : 11.06.2012. at 18:38.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 18:47   #2020
Quote:
Altera kaže: Pogledaj post
Dat ću vam savjet, kako da izbjegnete Centar za melanom u Vinogradskoj. U Zagrebu dermatolozi postoje i po domovima zdravlja pa vam preporučujem da se raspitate gdje ima i odete k njima, jer je Vinogradska prenatrpana i tko zna kad ćete doći na red. U drugim gradovima, koliko znam, nema toga po domovima zdravlja, ali u ZG ima, pa preporučujem da se tamo obratite prvo, bit ćete brže gotovi.

Ako nešto ne bude u redu, oni će vas odmah uputiti kirugu, tako da ćete ubrzati proceduru. A ako bude sve u redu, nemate razloga za brige
Ovo je dobar savjet, evo ovako sam i ja učinila, no problem je u nečem drugom. U rezanju. Kirurgija.
Naime, meni su isto van KBC Sestre Milosrdnice uočili melanom i kirurški ga odstranili i poslali na analizu. Međutim, kada su ga odstranjivali učinili su to po ''pravilima struke'' i odstranili minimalno koliko su trebali. Nakon biopsije gdje je ustanovljeno da se radi o melanomu ja sam morala na još jednu operaciju gdje su proširili mjesto ranije sekcije, te ponovno poslali tkivo na analizu.

Želim reći, da je netko ''stručan'' u startu učinio operaciju kao da se radi o melanomu, ja ne bih trebala opet na operaciju.

Melanomi su zaista specifični i vjerujem da liječnici kirurzi znaju što rade prilikom sekcije i uglavnom odrežu ono minimalno što trebaju i šalju na analizu, ali treba znati da ako se radi o melanomu onda je važno odstraniti što više okolnog tkiva kako se melanom ne bi širio, u biti kirurzi su ti koji nama sa melanomima spašavaju živote jer kod melanoma to je uglavnom i jedini način zaustavljanja širenja - rezanje. Onaj tko je ovo malo proučavao znati će o čemu govorim.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.