Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2012., 15:12   #61
Odgovor na pokretača topica:

Otkazi s poštovanjem ZOR-a
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:13   #62
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
koliki je "rok trajanja" tih potpisa?
vrijede li oni samo jednokratno, ili neko vremensko razdoblje ili trajno?
Pa ne vrijede ovi, ali ti potpisi pokazuju volju. Ak su tad skupili preko 800,000, i sad ce skupit pola.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:16   #63
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
da?
da vidimo...
odeš u gruntovnicu...
da ti promijene adresu prebivališta...
prvo te oderu 90 kuna...
onda ti "zaprime" zahtjev...
uredno ga uvedu u računalo, ali ne provedu, tj. zadaju sami sebi zadatak koji moraju izvršit...
onda čekaš jedno 2-3 tjedna, ako nemaš sreće, i više...
pa onda konačno preko weba saznaš da prebivalište i jesu promijenili...
al rješenje ti ne stigne ni 2-3 tjedna nakon toga...
pa nije ni čudo kaj ih tolko "malo" ima i kaj ih "tolko puno fali", kad stvar koju mogu riješit u 5 minuta, rastežu na par mjeseci...
hm. ja recimo sa gruntovnicom u zg imam pozitivna iskustva. je da je bila gužvetina ali ljudi su stvarno radili svoje kako treba i bili uslužni
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:19   #64
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pa naravno, zato sto mijenjati knjige ne moze sluzbenik na salteru, koji zaprima pismena, nego to radi sud, koji donosi rjesenje. Nije bezveze gruntovnica odjel suda.
da?
a kako je onda pod to potpisan službenik koji je i zaprimio taj zahtjev?
a da ne govorim o tome da sa strankama rade samo 3 i pol sata dnevno...
kaj rade onda ono ostalo vrijeme?
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:22   #65
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Moraš prvo definirati što želiš da država radi. Koje ciljeve njezini službenici trebaju ostvariti. Ako nisu potrebni, onda država mora smanjiti funkcije koje pruža. Dakle, privatizacija zdravstva, školstva, smanjenje policije i javne sigurnosti, ukidanje nekih dijelova oružanih snaga, smanjenje diplomacije itd.
O tome govorimo kad govorimo o smanjenu broja državnih službenika, u nekom bitnom broju.
Prekobrojnih tajnica i čistačica u ministarstvima je relativno malo, tu su moguće uštede od nekoliko desetaka milijuna kuna.
Odgovorno mogu reci da bi sve ciljeve koje drzavni aparat postize danas u jednoj njemackoj postiglo 30-50% radnika manje od postojecih koji te ciljeve postizu danas u RH.

Radnici, javnom sektoru su lijeni, jako cijene svoj (ne)rad, ne snose posljedice nerada i gresaka u svome poslu i taj sustav treba dobro razdrmati. Radna mjesta su se dobivala preko veze sto nije najgora stvar u cijeloj prici. Najgora stvar je da su se radna mjesta izmisljala da bi se ljude zaposljavalo, eksponencijalno se povecavao broj voditelja sektora, direktora i td. da bi se dizali koeficijenti i sada je javni sektor kupus na kvadrat.

Nema alternative, u to se prije ili kasnije mora uci i napraviti reda kao se god zna i umije. Jednom kada se napravi reda moze se krenuti u popunjavanje javnog sektora prema potrebama, kompetentnim ljudima na transparentan nacin.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:23   #66
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
da?
a kako je onda pod to potpisan službenik koji je i zaprimio taj zahtjev?
a da ne govorim o tome da sa strankama rade samo 3 i pol sata dnevno...
kaj rade onda ono ostalo vrijeme?
Isto sto i nogometasi kad ne igraju utakmicu, vozaci utrka kad ne traje utrka, nastavnici kad ne drze nastavu i kirurzi kad ne operiraju.

Kod mene, na rjesenjima koja sam dobijao, potpisan je onaj koji je otpravio pisano rjesenje, mozda je to isti. On sigurno nije donio rjesenje.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:25   #67
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Odgovorno mogu reci da bi sve ciljeve koje drzavni aparat postize danas u jednoj njemackoj postiglo 30-50% radnika manje od postojecih koji te ciljeve postizu danas u RH.

.......
Onda si neodgovoran, jer pojma nemas o cemu pricas, niti imas ikakve podatke po kojima bi to mogao zakljuciti.

A s ovim jedna njemacka zvucis ko bivsi ministar turizma i njegovi pokusaji fanscinacije slusatelja.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:25   #68
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
hm. ja recimo sa gruntovnicom u zg imam pozitivna iskustva. je da je bila gužvetina ali ljudi su stvarno radili svoje kako treba i bili uslužni
nije zagreb.
al to ni nije bila poanta posta.
svi smo se najmanje jednom u životu susreli sa službenicima od kojih nam se digla kosa na glavi, takvih se treba riješit.
nadalje, ukoliko je nešto riješivo u par klikova mišem, onda se sustav treba takvim i izvesti, a ne da za obično rješenje, osim kaj ga moram platit, još i moram čekat mjesecima, a postoji mogućnost da ga dobijem za par minuta...
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:28   #69
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Onda si neodgovoran, jer pojma nemas o cemu pricas, niti imas ikakve podatke po kojima bi to mogao zakljuciti.

A s ovim jedna njemacka zvucis ko bivsi ministar turizma i njegovi pokusaji fanscinacije slusatelja.
Zivio sam tamo neko vrijeme i jako dobro znam sto pricam.

A naravno da znas i ti o cemu pricam samo kaj ne vodi na tvoj mlin..
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:32   #70
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Zivio sam tamo neko vrijeme i jako dobro znam sto pricam.

A naravno da znas i ti o cemu pricam samo kaj ne vodi na tvoj mlin..
Ne ne znas. Takve analize nisu nikad provedene i svakvo ovakvo pausalno iznosenje brojki je besmisleno.

Ono o cemu vi pricate je odstranjivanje cijele noge zbog gangrene palca ili stopala. A to nije nacin da se nakon operacije zivi sto kvalitetnije.

I koji je to moj mlin?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:38   #71
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ako si otvorio temu, onda prvo napisi strukturu tih 60 tisuca ljudi. Koliko je sudaca, koliko carinika, koliko vojnika...

A onda lijepo napisi za koliko sudaca mislis da je previse, za koliko bi smanjio nasu vojsku (koja i ovako stane na "tribinu" stadiona seoskog kluba), na koliko bi produzio radno vrijeme carinika (kad otpustis 30%) i sl.

Ako to ne znas i ne zanima te, onda si otvorio trolersku temu.
how yes no, da ja tu napišem cijelu studiju, samo zato jer si ti to tražio a za tobožnje trolanje se obrati (rekoh već): josipoviću, rakaru, ferdeljiju, udruzi poslodavaca... ima ih podosta
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:38   #72
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
a iz koje se ti države javljaš? ne mogu vjerovati da si u hrvatskoj, gdje od ferdeljija, udruge poslodavaca, ekonomskog instituta, političkih analitičara, marka rakara, pa sve tako do samog josipovića danas u večernjem, govore o glomaznosti, prenapuhanosti i tromosti iste
Jedno je općenito govoriti o glomaznostim prenapuhanosti i tromosti, a drugo je ukazati konkretno koga treba otpustiti. Ja sam čak to i napravila za jednu ustrojstvenu jedinicu regionalne uprave, i svi na vrhu se složili da bi bilo jako lijepo, ali - jao! - nemoguće.

Zašto?

Pa te je kolektivni ugovor, te je socijalna osjetljivost, a možda i na ulicu će izaći, i ode nama turizam...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:40   #73
Otkazima.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:45   #74
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Jedno je općenito govoriti o glomaznostim prenapuhanosti i tromosti, a drugo je ukazati konkretno koga treba otpustiti. Ja sam čak to i napravila za jednu ustrojstvenu jedinicu regionalne uprave, i svi na vrhu se složili da bi bilo jako lijepo, ali - jao! - nemoguće.

Zašto?

Pa te je kolektivni ugovor, te je socijalna osjetljivost, a možda i na ulicu će izaći, i ode nama turizam...
to i je razlog i smisao ovog mog topica, gdje sam želio djelovati konstruktivno, razmišljajući o tome kako bi se to moglo učiniti na što bezbolniji način, ali eto se je pretvorio u dokazivanje što je realnost
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:56   #75
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
to i je razlog i smisao ovog mog topica, gdje sam želio djelovati konstruktivno, razmišljajući o tome kako bi se to moglo učiniti na što bezbolniji način, ali eto se je pretvorio u dokazivanje što je realnost

Tvoj prijedlog nije loš, ja bi ga prihvatio, i poticao te radnike da traže novi posao, postupnim smanjivanjem plaće dok su na čekanju. Naravno, kad se provede neka stručna analiza i donesu političke odluke što država želi i koliko joj zaposlenika treba.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 16:02   #76
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Jedno je općenito govoriti o glomaznostim prenapuhanosti i tromosti, a drugo je ukazati konkretno koga treba otpustiti. Ja sam čak to i napravila za jednu ustrojstvenu jedinicu regionalne uprave, i svi na vrhu se složili da bi bilo jako lijepo, ali - jao! - nemoguće.

Zašto?

Pa te je kolektivni ugovor, te je socijalna osjetljivost, a možda i na ulicu će izaći, i ode nama turizam...
Pa treba razlikovati potrebu za smanjenjem drzavnog aparata od metoda kako to uciniti.

Tragicno je da i dalje postoje ljudi koji ne vide da ovakav drzavni aparat ne moze zivjeti na grbaci ovakvog realnog sektora i da sanjaju da je povecanje efikasnosti rjesenje problema. Da, to i je nacin da se stvar sredi ali kada ukupna masa placa u javnom sektoru padne za 20-30% ma kako do toga doslo.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 16:05   #77
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Isto sto i nogometasi kad ne igraju utakmicu, vozaci utrka kad ne traje utrka, nastavnici kad ne drze nastavu i kirurzi kad ne operiraju.
Ma dobro, u neku ruku je u pravu jer par sati dnevno za stranke nije ni malo user friendly (da se tako izrazim) organizacija posla. Drugo je što ljudi misle da službe ne rade ništa drugo osim zatjeve korisnika.

Rad s korisnicima u mojoj ustanovi je samo mali segment svih poslova, no mi imamo korisničku službu otvorenu od 8-14h. Doduše imamo i osobu zaposlenu kojoj je to gotovo jedini posao.

No sve to ne znači ni da je u gruntovnici previše ni premalo ljudi, već da je posao možda loše organiziran. Ima li viška ili manjka u nekoj službi ili ustanovi može se utvrditi jedino pomnim uvidom u vrstu poslova, definicijom standarda i kvalitetnom sistematizacijom. To je vrlo složen posao s kojim se država trebala odavno pozabaviti.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 16:08   #78
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ma dobro, u neku ruku je u pravu jer par sati dnevno za stranke nije ni malo user friendly (da se tako izrazim) organizacija posla. Drugo je što ljudi misle da službe ne rade ništa drugo osim zatjeve korisnika.

Rad s korisnicima u mojoj ustanovi je samo mali segment svih poslova, no mi imamo korisničku službu otvorenu od 8-14h. Doduše imamo i osobu zaposlenu kojoj je to gotovo jedini posao.

No sve to ne znači ni da je u gruntovnici previše ni premalo ljudi, već da je posao možda loše organiziran. Ima li viška ili manjka u nekoj službi ili ustanovi može se utvrditi jedino pomnim uvidom u vrstu poslova, definicijom standarda i kvalitetnom sistematizacijom. To je vrlo složen posao s kojim se država trebala odavno pozabaviti.
Meni jedna stvar nije jasna. Gruntovnica je 2008. godine imala jedno (po mojoj procjeni)50-70% vise klijenata nego danas kada je trziste nekretnina mrtvo a nema niti jednog zaposlenog manje. Znaci opseg posla 50% manji a ljudi jednaka kolicina (cak i vise prema mojim informacijama). Kako je to moguce?
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 16:16   #79
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Meni jedna stvar nije jasna. Gruntovnica je 2008. godine imala jedno (po mojoj procjeni)50-70% vise klijenata nego danas kada je trziste nekretnina mrtvo a nema niti jednog zaposlenog manje. Znaci opseg posla 50% manji a ljudi jednaka kolicina (cak i vise prema mojim informacijama). Kako je to moguce?
Čuj, pitaš krivu osobu, jer ja o radu gruntovnice ne znam ništa. Ja mogu reći da potrebe za smanjenjem kadrova ne bi bile u mojoj ustanovi nikakve da se broj korisnika smanji na 10 posto od sadašnjeg broja jer je rješavanje korisničkih zahtjeva tek jedan od poslova, što znači manje vremena za zahtjeve više vremena za obavljanje drugih poslova koji nerijetko zbog zahtjeva, jer su oni neodložni, trpe...

Dakle možda se ljudi u gruntovnici sada više mogu posvetiti sređivanju evidencija nego prije. No, samo nagađam.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 16:27   #80
Quote:
jebozovna kaže: Pogledaj post
to su neradnici koji čekaju da im prođe radno vrijeme, surfajući po internetu i hodajući po placu, dućanima, ko zna kud za vrijeme radnog vremena dok ti čekaš da se vrati na radno mjesto, a takav ima plaću sigurno ne manju od 5000kn, to je ona najniža;
dok npr. jedan radnik koji radi na normi na signal dolazi i odlazi s posla, zatvoren je u pogonu i prima minimalac od 2200kn
A šefovi tih "neradnika" primaju pinku da bi se takozvanom privatnom sektoru namještali poslovi. Ljudi, ne budite ovce i ne svađajte se jedni s drugima. I javni i "privatni" sektor u Hrvatskoj su pismo i glava istog novčića. Tko je smio otvoriti firmu ili naplatiti posao, a da nije imao nekoga u vlasti tko ga je pogurao? Zar mislite da je toliko mladih ljudi s VSS - om toliko nepoduzetno i nesposobno da ne znaju i ne mogu raditi za sebe? Zar mislite da su ljudi koji se guraju u državnu službu lijeni i glupi? Nisu. Ne daju im. Sustav im ne da. Mi živimo i danas u planskoj privredi, samo su firme privatizirane i pojedini partijski drugovi smiju i u javnosti pokazivati lovu koju su "zaradili".
guzina234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.