Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2006., 23:09   #41
Quote:
gottcha kaže:
hvala
i drugi put
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 11:38   #42
Jedino kaj mi je ikada pomoglo protiv prištića je umivanje sapunom i čišćenje Green Lineovim tonikom. Al to je bilo davno, no znam kak sam isprobavala sve i svašta, slušala savjete kozmetičarke i slično, ali baš niš pomoglo nije do toga, osim kaj me je isušilo i ubilo mi masniju kožu (za kojom sad žalim). Sad se umivam Doveom i sve je ok, osim kaj tu i tam imam problemčića sa suhom kožom, ali to riješim masnom kremom prek noći i to je to!
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 12:46   #43
Evo i ja imam problema sa tenom...Doduše sada sam u fazi da ti problemi polako nestaju.Potrošila sam do sada vjerojatno tunu novaca i kremica,i lagano me strah sve to staviti na papir i zbrojiti. Preporučila bi ti da obaviš pretrage jer se može dogoditi da je unutar tijela neko žarište pa se stoga na licu manifestiraju akne.U većini slučajeva se smatra da krajnici znaju biti veliko žarište tako da ako imaš problema s gnojnim anginama svakako posjeti otorinca. Ja sam morala vaditi krajnike i od tada se stanje primjetno poboljšalo. Isto tako hormoni su veliki pokretač svega toga-poremećaji hormona,policistički jajnici... tema za ginekologa. I to sam obavila.Bila mi je konstatirala da imam policističe jajnike.Stvari tada nisam imala skoro 7 mjeseci i dala mi je Diane35,ali mi je isto tako preporučila da probam s homeopatskim pripravcima. Vješto sam odbila Diane35 pogotovo nakon što sam čula što se curama znalo događati,a nakon što sam izvadila krajnike hormoni su se valjda izbalansirali(mada mi nikako nije bila jasna poveznica između toga dvoje) i počela sam redovito( i to u dan točno) dobivat stvari.
Sada kao što sam rekla sam u fazi kada se to polako prolazi. Imam dobru dermatologicu,koja je pogodila tretman-Avene-ov gel za čićenje lica, Plivasept kao tonik i od Uriaga Apaisac ujutro i navečer Differin cream. najvažniji od svih tih preparata je Differin koji je eto meni uistinu pomogao. Osim toga redovito,svaki mjesec idem na čišćenje lica tako da se iskreno nadam da će do ljeto moje lice biti i bez ožiljaka.
Akne treba shvatiti ozbiljno,tražiti uzrok,biti temeljit i što je najvažnije biti strpljiv jer koži treba dugo(i po više od godinu dana) da se kompletno obnovi.
ticktack is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 12:50   #44
Quote:
ticktack kaže:
najvažniji od svih tih preparata je Differin koji je eto meni uistinu pomogao. .
vjerojatno mislis na Difterin gel?

ontopic: slazem se sa ticktack i meni su sugerirali da su problemi s pristicima (ledja) mozda od krajnika na kraju je uzrok ispala alergija
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 19:46   #45
Quote:
foxylady kaže:
ovo sve sto si ti navela bi ti vjerojatno i drugi preporucili. ne znam koliko ti je uistinu problematicna koza. odi kod dermatologa i neka ti prepise roaccutane. vise o tome pogledaj na temi - akne u tridesetma. pa pitaj cure koje imaju iskustva s tim...
Niti slučajno nemoj piti roaccutane,pitanje dal će ti pomoći,a mogla bi imati grozne popratne pojave.
Definitivno kupi od Physcienca SKINSUBLIM pilule.Čudotvorno!
A za prišteve Koristi 5 tjedana klindamicin lokalno ujutro i uvečer i neku neutralnu kremu za hidrataciju ili ako je stanje loše Uriage Hysec kremu.I budi strpljiva,dakle mjesec dana max.Niti slučajno vichy koji isušuje ili avene koji je preslab.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 04:57   #46
@ Ponosna, jesi li ti pila Roaccutane?
Jer ja jesam, a znam i druge koji jesu i pristevi su se definitvno SVIMA popravili.
To je jedina droga koja GARANTIRANO radi na pristevima, aknama, itd.
Istina je da je lijek jak, ali oni koji ga uzimaju su pod stalnom lijecnickom kontrolom i konstantno im se vadi krvna slika, itd.
Doduse, moras bit baksuz da imas stvarno neugodne nus pojave od toga.
Ja sam imala suha usta, moj brat suha usta i nos, a moja frendica nista.
Na drugom topiku ima vise od roaccutanu od onih koji su ga uzimali, pa ako djevojku zanima, nek pogleda i odluci sama.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 06:44   #47
Roaccutane je totalni otrov!!! Ako bas ne morate nemojte to pit. U najgorem slucaju ga pocnite uzimat ako bas morate. Meni je to jedna od najvecih zivotnih pogresaka koju nikad necu prezalit. Ja sam imao fakat katastrofa facu, one bas cisticne akne, kvrge, i u to vrijeme sam bio fakat ocajan (kuzim ljude koji imaju problema s tim i osjecaje koje takav ten donosi, ali zbilja si razmislite jako dobro), i tad naravno nisam razmisljao o nicemu osim tome da se sto prije rijesim tih gadosti s face. Ja sam roaccutane pio 5 mjeseci negdje, imao sam suha usta i nos i krv mi je curila iz nosa povremeno, ali negdje pred kraj, tamo oko petog mjeseca u nekih mjesec dana ili manje mi je otpala kosa. To su pramenovi padali tokom pranja, odmah sam presto pit to sranje, i kasnije su se akne vratile ali puno manje, tokom terapije roaccutanom faca mi je bila totalno cista, ali i dan danas se proklinjem sto sam to uzimao, to je bilo prije 2 i pol godine i jos se borim s kosom, a pitanje je hoce li ikad bit kao i prije. Otpala je u jako kratkom roku i to full, izgubila je pola svog volumena, a jos uvijek nije narasla skroz, premda dermatolozi tvrde da se to popravi. I meni je krvna slika i sve uvijekbila dobra, nikakvih problema s nalazima nije bilo, ali je ipak kosa otisla u k....
serenity is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 13:22   #48
Nisam ga ja pila, frendica je i, imala je slične probleme kao serenity. Prištevi su se opet nakon nekog vremena pojavili, manje nego prije, ali kosa joj je doživjela nepopravljivi šok.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 15:37   #49
@ Ponosna, sta pala joj je kosa?
Mislim, ja nikad nisam cula za tu nus pojavu a pila sam ga i ja i puno ljudi koje znam.
Ne kazem da se ne moze dogodit, al to kao nus pojava nit je navedeno nit je uobicajeno.
Meni je jedino zao sto ga nisam i prije pocela pit.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 20:44   #50
Navedeno je pod nuspojavama- akutno opadanje kose. Tocno se sjecam kad sam krenuo s tim da sam procitao to pod nuspojavama, ali naravno, mislis si da se tebi ne moze dogodit i da se dogadja vrlo rijetko, ali ne znam zasto se nekima desi a nekima ne, jel to zbog slabog organizma il kaj, al pise ti koliko se ja sjecam uz brdo ostalih nuspojava
serenity is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 20:48   #51
promijeni nacin prehrane i opcenito zivota.
izbaci masno i slatko. pij puno vode, prije jela i izmedju obroka.
puno povrca, u sto sirovijem stanju.
ne diraj lice rukama.
odi u apoteku i zamoli tetke da ti zamijesaju kremu za problematicnu kozu.
odi jednom mjesecno kozmeticarki da ti ocisti lice.
nauci cistit lice svaku vecer kako treba.
nadji si dobru, hidratantnu kremu, mozes i uzet nesto za kozu sklonu aknama.
prestani pusit i pit koka kolu
i nadam se iskreno da ne koristis puder za lice.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 20:54   #52
Quote:
serenity kaže:
Navedeno je pod nuspojavama- akutno opadanje kose. Tocno se sjecam kad sam krenuo s tim da sam procitao to pod nuspojavama, ali naravno, mislis si da se tebi ne moze dogodit i da se dogadja vrlo rijetko, ali ne znam zasto se nekima desi a nekima ne, jel to zbog slabog organizma il kaj, al pise ti koliko se ja sjecam uz brdo ostalih nuspojava
na uputstvima pise:
"navode se i rijetki slucajevi perzistentnog prorjedjivanja kose"

ne znam zasto se nekome desi, a nekom ne... sve ovisi o tvom organizmu i kako podnosis lijek...
fakat mi je zao sto ti se to dogodilo...
da li ima poboljsanja...
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 20:58   #53
e da, onda tako nesto pise, al znam da je nesto pisalo, premda meni jos u glavi zuji to akutno.

poboljsanja ima malo, bilo ga je prije vise, pa se opet malo pogorsalo, ali ga ima, najgore mi je jos zapravo na prednjem dijelu koji nikako da se popuni kao ostatak kose, premda si to ne zelim priznat imam filing da se nece vise popravit
serenity is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 20:59   #54
e, cure-imam jedno pitanje... s obzirom da Natch spominje prestanak pusenja i ten.... jel koja od vas prestala pusiti? jel primjetila kakve promjene na licu? jel lice ljepse? znam da sam vrlo cesto znala cuti-prestala sam pusiti, nakon nekog vremena mi se ten proljepsal? ima li neka od vas iskustva s navedenim?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 21:01   #55
Quote:
-ana- kaže:
e, cure-imam jedno pitanje... s obzirom da Natch spominje prestanak pusenja i ten.... jel koja od vas prestala pusiti? jel primjetila kakve promjene na licu? jel lice ljepse? znam da sam vrlo cesto znala cuti-prestala sam pusiti, nakon nekog vremena mi se ten proljepsal? ima li neka od vas iskustva s navedenim?
naravno. sjecam se da mi je kozmeticarka rekla da pusacice imaju groznu kozu i zacepljene pore od toksina
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 21:10   #56
Quote:
serenity kaže:
e da, onda tako nesto pise, al znam da je nesto pisalo, premda meni jos u glavi zuji to akutno.

poboljsanja ima malo, bilo ga je prije vise, pa se opet malo pogorsalo, ali ga ima, najgore mi je jos zapravo na prednjem dijelu koji nikako da se popuni kao ostatak kose, premda si to ne zelim priznat imam filing da se nece vise popravit
drago mi je da ima makar malo poboljsanja.... procitala sam da je to reverzibilno u vecini slucajevam, nadam se da je to tvoj, samo treba vremena

a sto se tice cigara i akni, to nema veze.. moze imati s izgledom tena (zuto, prije se dobiju bore i slicno) ali da pusenje pogorsava i i zaziva akne, ne....
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 21:19   #57
ma poboljsanja definitvno ima, kako je bilo sada je super, al nadam se da ce se ipak to poboljsat bar toliko da se vise ne moram skrivat pod kapama i maramama.
hvala ti puno na lijepim zeljama i podrsci
serenity is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 21:29   #58
Quote:
serenity kaže:
ma poboljsanja definitvno ima, kako je bilo sada je super, al nadam se da ce se ipak to poboljsat bar toliko da se vise ne moram skrivat pod kapama i maramama.
hvala ti puno na lijepim zeljama i podrsci
nema na cemu.. zato smo i tu...
a kakvo ti je lice, s obzirom da si zato i poceo da pijes...
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 21:55   #59
Quote:
serenity kaže:
Roaccutane je totalni otrov!!! Ako bas ne morate nemojte to pit. U najgorem slucaju ga pocnite uzimat ako bas morate. Meni je to jedna od najvecih zivotnih pogresaka koju nikad necu prezalit. Ja sam imao fakat katastrofa facu, one bas cisticne akne, kvrge, i u to vrijeme sam bio fakat ocajan (kuzim ljude koji imaju problema s tim i osjecaje koje takav ten donosi, ali zbilja si razmislite jako dobro), i tad naravno nisam razmisljao o nicemu osim tome da se sto prije rijesim tih gadosti s face. Ja sam roaccutane pio 5 mjeseci negdje, imao sam suha usta i nos i krv mi je curila iz nosa povremeno, ali negdje pred kraj, tamo oko petog mjeseca u nekih mjesec dana ili manje mi je otpala kosa. To su pramenovi padali tokom pranja, odmah sam presto pit to sranje, i kasnije su se akne vratile ali puno manje, tokom terapije roaccutanom faca mi je bila totalno cista, ali i dan danas se proklinjem sto sam to uzimao, to je bilo prije 2 i pol godine i jos se borim s kosom, a pitanje je hoce li ikad bit kao i prije. Otpala je u jako kratkom roku i to full, izgubila je pola svog volumena, a jos uvijek nije narasla skroz, premda dermatolozi tvrde da se to popravi. I meni je krvna slika i sve uvijekbila dobra, nikakvih problema s nalazima nije bilo, ali je ipak kosa otisla u k....
grozno!!! bas mi je zao sto si imao takve nuspojave... hvala sto si podijelio svoje ( nazalost) negativno iskustvo s nama. nadam se da ce ti se kosa oporavit...
foxylady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 22:04   #60
Quote:
-ana- kaže:
e, cure-imam jedno pitanje... s obzirom da Natch spominje prestanak pusenja i ten.... jel koja od vas prestala pusiti? jel primjetila kakve promjene na licu? jel lice ljepse? znam da sam vrlo cesto znala cuti-prestala sam pusiti, nakon nekog vremena mi se ten proljepsal? ima li neka od vas iskustva s navedenim?

mislim da tu ima puno vise faktora koji utjecu na lijep ten. naravno, nece ti nikotin poboljsati ten. ali... ne mora bit da pusacica nuzno mora imati grozan ten. osobno sam prestala pusiti prije godinu dana i ne vidim neko poboljsanje. recimo, moja pomajka ima 32 godine, kronicni je pusac godinama i ima besprijekoran ten. pri kupnji cigareta u trgovini je pitaju - imate 18 g.?????
foxylady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.