Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2014., 23:47   #361
Ima li itko preporučiti kakvu knjigu u vezi networkinga na stranom ili našem jeziku ako ima mada sumnjam?
Psycho Mantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 09:20   #362
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
7m lošeg kabela zaguši sav dobitak koji se dobije (vjerojatno lošom) antenom. Prilično sam siguran da se ne radi o LMR-400 ili sličnom, jer 7m takvog (kvalitetnog) košta više nego biquad i kartica zajedno. Duplo.
Dakle to i par grana i 550m i da je sa druge strane ta mala omnica na routeru, i iza zida - nema šanse. Nema đabe ni u...
a ako skratim kabel na 3m i da stavim biquad i kod njega..jel bi uspjelo?
radi se o rg58a/u kablu
i ovih dana cu promjeti taj krs od antene i stavit biquad (trevor marshal)

hvala na odgovoru
njonjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 12:28   #363
RG58 je jedan od najlošijih mogućih izbora, jeftin ali loš. Ali ajde, ako ga već imaš, bolje je da bude što kraći. Ne vjerujem da ćeš dobiti rezultate koji će vrijediti tog truda, sve dok ne bude i sa druge strane neka bolja antena, po mogućnosti vanjska i usmjerena prema tebi a ne mala omnica u kući
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 20:07   #364
Treba mi wifi router. Zanima me na sta da obratim paznju da bih imao veci domet signala. Trenutno imam modem sa wifi antenom ZTE ZXV10 W300, i signal od te antene mi je malog dometa.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 21:48   #365
Ako se netko kuzi u IP camere, trebam malu pomoc oko DNS-a.

Hvala..
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 12:09   #366
Wireless i Thompson.

Poštovanje svima.
Dakle zanima me jedna stvarcica. Jednom sam to uspio naredit i radilo je no poslje jednog reseta zaboravih kako je sve išlo.
EVO O ČEMU SE RADI.

Imam jedan router ADB koji radi uredno, daje net i wifi i portforwarding ma sve 5 ALI slaba mu je ugrađena wifi antena koja je u njemu.
Imam THOMSON TG782i kojeg želim pretvoriti da samo šalje (daje) WiFi sa netom
kojeg če dostaviti ADB router.

Molim za help.
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 23:22   #367
Flashao sam sx763 ..sad je gore dd-wrt...vidim da ima u basic settings 3g umts.Dali je moguce ubacit stick 3g ..tako da baca wifi? Dao bih ga kolegi koji koristi huawei stick od t coma
__________________
Prava demokracija...
rolex77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 19:32   #368
Pozz, evo imam problem router koji je spojen na lan je na katu e sad u prizemlju i na drugom katu ima signala samo ispod ili poviše routera u drugim prostorijama nista, dajte mi kakvu preporuku za pojačalo
Bigidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 10:11   #369
Pomoć oko postavki RUTER-AP-REPEATER,
Molim pomoć, ako netko ima volje da se malo pozabavi
Situacija je sljedeća, spojio bi se na wifi mrežu od frenda(kuća A) na svoju (kuća B), udaljenost između kuća cca 300 metara, optička vidljivost ima, dva oraha između....
Od opreme imam:
-T-comov ruter ADB (bez vanjske antenice, ne znam točno koji model, onaj koji daje tcom po defaultu)
- Airlive WL-5640AP
- Airlive WN-350R
- Airlive WAE-140PA vanjska antena
- Jag WIFI antena (2.4 ghz, 25dbi)

Spojeno na sljedeći način:
-T comov ruter u prizemlju kuće A + mrežni kabel do potkrovlja cca 20 m spojen na Airlive WL-5640AP + cca 3m kabela do Airlive WAE-140PA vanjske antene montirane na antenski stup + zrak..dva oraha...zrak...Jag WIFI antena na antenskom stupu + 5 m kabel spojeno na Airlive WN-350R koji bi trebao raditi u repeat modu i slati signal po kući B

E sada dolazimo do problema... sve to tako skupa povezano NE RADI dobro. Ja to neznam podesiti. Napominjem da u kući B na nekim mjestima lovim signal sa Airlive WL-5640AP sa kuće A, ali samo na laptopu (mobiteli i tableti-nula bodova), signal je jako slab
Lijepo molim ako netko ima volje da mi korak po korak objasni kako i na koji način podesiti sve to skupa.
Arap123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 16:37   #370
Pozdrav!Vaše mišljenje o ovoj WiFi vanjskoj anteni:http://www.ebay.com/itm/WiFiSKY-2000...item1c37ad95bf
bola333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 15:51   #371
Quote:
bola333 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!Vaše mišljenje o ovoj WiFi vanjskoj anteni:http://www.ebay.com/itm/WiFiSKY-2000...item1c37ad95bf
..to je USB WiFi adapter u kutiji sa antenom od max 16 dB. Trebalo bi raditi ok za te pare.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 20:19   #372
Pozdrav! Imam pitanje u vezi vanjske antene za wifi,sogor i ja smo udaljeni otprilike 1000m zračne linije,ja koristim simensov t-com router,te bi sad sogor zelio primati moj wifi signal,sto bi sve bilo potrebno da bi to radilo i koju bi mi antenu preporučili,Hvala
Nikiquad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 08:59   #373
hallo

treba mi provjerena wi-fi antena,,minimum 8 dbc...e-bay ili njuskalo ili neko sa foruma... novci nisu zasad problem
zdx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 09:45   #374
Wireless

Imam pitanje.... jeli moguce nekom antenom uhvatiti pristupnu točku udaljenost je 200m. Problem je što neznam dali imam optičku vidljivost... Radi se o mjestu na moru koje ima vlastitu wireless mrežu, na koju bi se ako mogu prikljucio da mogu gostima ponuditi internet. Trenutačno je situacija takva da na nekim mjestima uz kucu u vrtu se moze uhvatiti slabi signal.
Drugo pitanje ako postavim antenu na krov kuće, dali se ona može spojiti s routerom u kuci tako da se preko routera gosti i mi mogu prikljuciti na internet.
MK956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 16:07   #375
Pozdrav svima, da li netko zna mozda kako bi se mogao limitirat wifi promet preko iskon routera. Podstanari mi se spajaju na wifi i meni steka multiplayer, tako da bi ja limitirao promet na wifi recimo 5-10% ostalo bi islo preko kabela, tako da nemam lag u igrici .... Iz tehnicke podrske iskona mi govore kako se to ne moze, nekako ne vjerujem u to, ako netko zna kako bi se to moglo rjesit, bio bi zahvalan.
__________________
Corona non perdona
F. Corona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 16:36   #376
Istinu ti govore, njihov router to ne može, takve stvari se mogu napraviti na korisničkim računalima. Ili drugim AP multifunkcionalnim routerom koji ima takve opcije, ali i košta.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 00:01   #377
Radi se o siemens sx763 routeru. Nije potrebno otkljucavanje vec samo stabilan rad.

Na taj router spojena su 2 kompa (zovimo ih comp A i comp B) i jedan max tv.

Max tv i jedan komp uredno rade. ako je comp A ukopcan u ulaz INTERNET A. ako ga ukopcam u ulaz INTERNET B ne radi.
A ovaj drugi komp B ako ukopcam u bilo koji od ulaza A ili B ne radi.

Kako to popravit, kako dodat jos jednog klijenta?

Unaprijed hvala! Radi se o win 7 i mrezne kartice imaju uredne drivere.

hvala
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 09:02   #378
Ima li netko ideju u čemu je problem u ovoj konfiguraciji...

Imam Optimin TP-link TD-W8951D koji koristim kao ADSL modem, a iza njega Asus RT-AC66U koji koristim kao Router.

e sad koje su točno postavke na TP-linku više nisam niti siguran, a i kad se probam spojit na njega nemrem. ustvari nemam pojma koja je IP adresa TP-linka, totalno sam zaboravil...

No ono kaj me ustvari gnjavi je da internet i port forward normalno rade i sve je ok dan, dva ili tri kako kad...
Uglavnom kad par puta restartam oba routera sve je normalno, no nakon 2-3 promjene IP-a na Asusu odjednom dobivam krivu IP adresu
evo i jutros ista pjesma, umjesto da je na Asusu IP 89.201.xxx.xxx kakav je u stvarnosti prema van, na Asusu mi stoji IP 100.72.xxx.xxx
E sad u takvom modu mi internet i dalje normalno radi, no čim imam takvu nekakvu blesavu IP adresu na Asusu onda odjednom više ne radi port forward.

A nikako ne kužim zašto bi Asus izmišljao nekakve IP adrese i zašto svaki put kod promjene IP-a ne dobije ispravnu IP adresu
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 17:35   #379
telecom italia ruter

dragi forumasi imam problrm sa ruterom ne mogu nikako da udjem na njega da izmjenim neke postavke nadjem ip adresu i onda mi se otvori ona stranica za prijavu microtik i ne znam koji mi je ni pass ni user kako da to nadjem a inace prije kad sam ulazio nije mi pisalo to microtik radi se o ruteru telecom italia
NIJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 11:37   #380
Exclamation D-LINK 880 dir AC 1900 + optima ruter

Kako naslov kaže Imam optimu i njihov ruter TP link 8961 ili moj 1043ND svejedno i mislio sam uzet d link 880 AC ruter ali nema modema. Dakle morao bi ga spojit sa modemom od optime. No neuklapa mi se nikako 2 kutijetine stavit jednu do druge. Pa postoji li neki drugi način da iskoristim D-LINK 880 dir i da ga spojim s nečim bitno manjim a da imam internet i telefon od optime. Pa nemoguće da baš moram spojit ogroman modem sa bežičnim ruterom. Da li se može uzeti neki mali uređaj koij bi samo imao modem na annexu a i da se WAN om spoji na wireles ruter ..??? Hvala na odgovoru i savjetu
bolix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.