Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2020., 13:30   #1
Punjenje raznih mobilnih gadgeta

Bok, budući da sve više gagdeta dolazi samo sa usb-kablom ali bez originalnog punjača mene sad zanima da li mogu sa punjačem od smartphone-a koji npr. ima 5V-2A ili 5V-4.5A puniti smartwatch, BT zvučnik, BT slušalice kojima treba po uputama punjač od 5V-1A? .. čitam po netu jedni kažu da se može, drugi pišu kaku su primjetili na nekim gadgetima da baterije imaju oscilacije tj. čine se kao da su neispravne itd! Zanima me neko stručno mišljenje, jer bi se punilo stalno sa tim navedenim punjačima a ne samo kad nema ništa drugo pri ruci. Nadam se da ima neki forumaš koji se dobro u kuži u struju i ampere.
Sommer Kind is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2020., 08:22   #2
Ako visoka struja koju moze* isporuciti punjac osteti bateriju uredjaja koji se puni, okrivi los uredjaj, a ne punjac. Punjac nema veze s punjenjem. Uredjaj je taj koji diktira i pita za struju koja mu treba.

Punio sam slusalice koje traze 0,5A na punjacima od moba kroz zadnjih 5 godina (od obicnih 1A punjaca do danasnjih QC punjaca). Baterija je i dalje normalna. Mislim, oke, mene to ne brine jer sam upoznat s tematikom, ali ne kazem da su svi uredjaji jednako kvalitetni. U moru svega moram se ipak ograditi od losih 1$ punjaca i uredjaja upitnih karakteristika.

* kad na punjacu pise 2A to je njegov max i ne znaci da on uvijek toliko isporucuje, jasno

Sent from my SM-N960W using Tapatalk
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2020., 14:11   #3
A sad, jebiga punjač je originalan od mobitela, pa nije valjda neko kinesko sranje jel. Nikad ne korisitm bilo kakve punjače, samo od provjerenih marki.

A ovo vezano uz gadget koji se puni, jebiga sve je to lutrija onda na kraju jer odakle meni kaj oni za elektroniku ugrađuju u sve to. Al ne ide mi u glavu zašto sve više njih nije u stanju priložit jebeni punjač koji njih ne košta ni 5kn.
Sommer Kind is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2020., 14:26   #4
Ja uglavnom koristim "kineska sranja" punjače i nikad problema.
Mobitel, powerbank, razna kineska sranja od elektronike koja se pune preko USB-a i nikad problema.

Uglavnom, mislim da nema razloga strahu.
Naravno, uvijek se može dogoditi nešto tipa USB C kablovi koji se ne pridržavaju standarda, ali to je iznimka i za microUSB si siguran.

Eventualno se možeš bojati kod najnajjeftinijih gadgeta koje nađeš na cesti
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.