Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2011., 15:54   #81
Trotter uopće nisi neugodan. Pa ovo je forum! Pa zato i služe forumi! Jest da si malo zabrijao...
No svatko ima svoje ukuse i poglede što se života i žena tiče. Možda sam ja prenaivan jer ne znam dobro situaciju. Ono raskorak želja, realnosti i mogućnosti. Sve nas to pogađa ponekad u životu...
No ništa nije pravilo koje se ne može promjeniti i situacija koja se može izbjeći pa prema tome uvijek treba stavove prilagođavati situaciji....no neću više filozofirati...
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 15:57   #82
Dok vi iznosite stavove o godinama, curama i kulturološkim razlikama ja sam napravio neku kratku analizu troškova po nekim interesantnim zemljama. Evo rezultata.
Najniži prosječni indeks cijena je u na Filipinima (uključeni Manila, Cebu i Davao) i kreće se oko 40. To Znači da je u usporedbi s New Yorkom koji je uzet kao baza (index 100) prosječan nivo cijena niži za cca 60% u odnosu na bazu (NY).
Tako za Tajland (Bangkok) index iznosi 45 Vijetnam (Hanoi) 45, Gruziju (Tbilisi) 49, Indonesia (Jakarta, nema Balija) 55
Rent index (cijene rentanja stana) su najniže u Gruziji 16, Filipini cca 15 - od prosjeka koji iznosi 100 u NY.
Najniže cijene robe široke potrošnje su u Gruziji i Filipinima (oko 35).
Najniže prosječne cijene u restoranima su u Tajlandu (25) i Filipini (16).
Zajednički index robe široke potrošnje i rentanja stana što je jako bitno je najniži u Tajlandu 37, Gruziji 37, Filipini (ispod 30 za tri grada). Dakle cijene robe široke potrošnje i rentanja stana je cca 65 - 70% niža od prosjeka NY.
Lokalna kupovna moć stanovništva najniža je u Tajlandu (manje od 25) Sri Lanka (manje od 25), Vietnam (31), Venezuela (27), Jakarta (27) dok je najviša kupovna moć na Filipinima (Cebu 65, Davao 57!!!). Da li su u statistički prosjek na Filipinama uračunati i stranci?
Kao prilično skupe destinacija prema iznesenim prijedlozima ispadaju Tenerife (prosječan index 66), Cancun (61), Sri Lanka (67), Venezuela (88), Rio de Jeneiro (93!). Ispada da je prosječan index cijena u Riu skoro kao i u NY!.
Prosječan index cijena za Zagreb iznosi 76, rent index 25, roba široke potrošnje 67, restorani 56, roba široke potrošnje plus rent indeks 57, kupovna moć 57.
Dakle prema iznesenim podacima ispada da su najjeftiniji Tajland, Gruzija i Filipini a najskuplji Rio, Tenerife, ...Ispod 50 su još Vietnam,, Makedonija.
Sigurno da treba uključiti i mogućnost statističke pogreške (Tamo gdje je ! ili ? malo su mi sumnjivi podaci) no mislim da ovi indeksi u globalu ipak pokazuju realnu sliku
Žao mi je što nema podataka za Keniju, Kambodžu, Kubu, Burmu...
Nadam se da vas nisam umorio brojkama. Mislim da su indikativne i dobar pokazatelj…
I da ovdje su kako je vidljivo uglavnom prikazani glavni ili veliki gradovi prema kojima je računat prosjek. Van tih gradova trebali bi indexi biti i niži.
Ima li netko kakav komentar
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 16:09   #83
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
tam cure od 25+ izgledaju ko da imaju -18 pa to zapadnjake pali i zato je popularan taj medicinski turizam u tim zemljama,
Ne mogu si pomoći - sorry
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 16:12   #84
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
comi1 mislim da si ti jedini koji ovdje pises gluposti, a neno i ostali su potpuno u pravu, pa ako ti se ne svidja nemoj citati i odi na druge topice .
Majstore,istina u pravu si..

ispricavam se, necu remetit dusevni mir vise...tako da necu nit citat a jos manje pisat ovdje,pored ovakvih "strucnjaka"...mislim najblaze receno osjecam se glupoo,tko sam ja i sto znam(rekao bi neki smrkavac,mozda),jel tako...

pozdravi zenu svoju i brata joj vrtlara u USA sto "bere" mjesecno 3000+Usd...

pitaj ga jel moze i meni nesto sredit...ja cu radit i za manje a kosit cu preciznije..




Franc,sretno(mada se ja na tvom mjestu nebi previse drzao foruma,ljudi danas lazu u oci..a da nece iz udobne fotelje i PCa.)

LP

ps-vidim ovdje ima i vrhunskih komicara a da to nisu nit svjesni.....hehehhee
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 16:18   #85
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Ne generaliziram, od 10 , bolje se kloniti od njih 8 . Proveo sam jako puno vremena u drustvu svih latinoamerikanaca i za nijedan drugi narod ti nebi rekao tako nesto.
Sto bi rekao za Cileance?
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:15   #86
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
azijatkinje brzo stare (u smislu fizicke ljepote),
Tu bi se mogla dobro prevariti, prije bi rekao da je suprotno tj. da pokazuju manje godina nego ih imaju.


Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
I da ovdje su kako je vidljivo uglavnom prikazani glavni ili veliki gradovi prema kojima je računat prosjek. Van tih gradova trebali bi indexi biti i niži.
Ima li netko kakav komentar
Prije neke 4 godine upoznao sam jednog Talijana koji je godinama živio negdje na Filipinima skroz vani turističkih ruta. Kuću (ne stan) je plaćao 10USD mjesečno samo zato jer su ljudi koji su je izgradili (i rade u SAD-u) bili sretni da u njoj netko boravi i da kuća ne propada. S druge strane bio je totalno izoliran (valjda svojim izborom), kad sam mu spomenuo rat na Balkanu nije imao pojma o čemu pričam
Iznajmljivao je svoj dućan u Firenzi i tako od te love živi. Tamo se oženio Filipinkom i imao kćer. Poslije mu je išlo nizbrdo sa ženom ali to sad nije bitno.

Poanta ovoga je da kad dođe trenutak, samo se trebaš uputiti tamo gdje ti se trenutno sviđa. Zajebi forume i razne priče (koliko vidim samo jedan forumaš ti može dati konkretne informacije iz svog iskustva), kad dođeš on the face of the place već ćeš imati neke jasnije ideje.
Ovako možeš dobiti samo vrlo grubu ideju o svemu. Ja sam bio na par mjesta tu i tamo, ali da mogu birati kao i ti, nemam pojma kamo bi
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 21:20   #87
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
S druge strane bio je totalno izoliran (valjda svojim izborom), kad sam mu spomenuo rat na Balkanu nije imao pojma o čemu pričam

Zato nije morao otići na Filipine, bilo je i u drugim dijelovima svijeta kojima su ovi prostori totalna egzotika.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 00:15   #88
Za Filipine ti predlazem da ih prvo posjets prije nego se odlucis tamo preseliti... Uzasno siromasna zemlja. Kod azije je takodjer vazno godisnje doba, recimo na filipinima u svibnju pocne kisno razdoblje i nisu bas previse atraktivni. I u aziji se treba naviknut na smrad kokosovog ulja na kojiem se sve pece. Za filipine treba viza, turisticka je na 3 mjeseca. Ja sam dozivio mali sok kad sam dosao tamo, nisam ocekivao da su toliko siromasni...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 02:21   #89
Puno je rečenog ovdje. A gospon Francek, vi ste na skroz krivom mjestu postavili temu. Jer od turistickog posjeta nekoj zemlji od par dana i sanjarenja "ah, mogao bih zivjeti ovdje" do realiziranja stvarnog zivota, ukljucenja u drustvo i njegovu kulturu i eventualnog polaganja korijena, ima koraka za ishodati.
I misljenje se u tom procesu moze itekako izmijeniti.

Brojke, brojke, brojke, novac, je li dovoljno, racunica. Da, naravno da je bitno. Al ja se cudim kako se svelo na to a onaj drustveni i kulturni aspekt je stavljen u stranu...

Da bi se dobila solidna slika o nekom mjestu, kad suzite izbor, treba razgovarati s domacima ali i strancima koji su tamo proveli odredeno vrijeme, dulje vrijeme i po mogucnosti bliski vasem mentalitetu. S istim afinitetima. Kroz razgovore vidjet cete drugim ocima taj svijet. Svaka zemlja ima i dobrih i losih strana, a stranci u nekoj zemlji su povezani na taj nacin da su jednostavno stranci, nekog tko mi je mentalitetom blizak recimo smetaju iste stvari ko i mene, ili mozda imamo poteskoca sa shvacanjem nekih stvari i njihovim prihvacanjem. Ili pak uzivamo vise u stvarima kojih nemamo u nasoj zemlji, sitnicama kojih drugi nisu ni svjesni.

(Mogu dati svoj primjer. Prijateljica Kanadanka i ja u Čileu sigurno imamo međusobno više zajedničkog i sličniji pogled na život nego bilo koja od nas u odnosu na jednog Čileanca. I baš je lijepo imati nekog tko te razumije u tuđini, jel.

Ako se već govori o brojkama i novcima, onda mogu reci da recimo u mojem gradu sa 750 eura ne mozes nista. Ako zelis zivjeti sam i ne dijelit stan sa dva studosa, i biti u nekom pristojnom stanu pristojne gradnje, u pristojnom dijelu grada i izvesti neku Cileanku tu i tamo na pristojnu veceru, papat ces jednom tjedno a ostatak krepavati od gladi. Ako ti je budzet ipak 1000 eura, mozes si prisutiti i hitan popravak zuba. Za vise ti nece ostati. Al nakon zubara se ne smije jesti, pa ono... 1000 eura je ok svotica za ovaj grad, nista vise od toga. Ima puno u ponudi, izlasci su skupi, ak ste siromasni sumnjam da ce vas pogledati onakve kakve bi vi htjeli, i nigdi ste. A novci samo idu, rekla bih čak brže nego u Hrvatskoj.)


To kad bi šturo gledali destinaciju kroz prizmu novaca. Ne zaboravivsi naravno i udaljenost, troskove karte. Mogucnost povratka u Hrvatsku. Zamislite da se nesto desi i hitno morate doma. (Zato u ovakvim slučajevima nisam baš pristalica predalekih destinacija ako ima dobrih alternativa u blizini.)

Ali toliko je toga još tu u pitanju da se zapravo svemu prilicno povrsno pristupilo...

Šest mjeseci nije malo...pogotovo ako mislite imati stalno odredište, na koje ćete se vraćati...znači prvo reguliranje boravišta, pa stambeno pitanje...(neko prijevozno sredstvo s obzirom na izbor mjesta za život?) Zdravstvena zaštita. Znači, tehnička pitanja.

Klima.

Pa zatim ona druga strana kad se odmaknemo od brojki...ljudi, kultura, hrana. Okusi, mirisi. Higijena. Ritam zivota. Navike.

Ljudi. Meduljudski odnosi.

(Samo jedna opaska:Ja vjerojatno iz malo drugačije perspektive gledam stvar. Čile je recimo lijepa država. Kad govorimo o prirodi. Sigurno zanimljiva turistima. Santiago je moderan grad. Uglavnom ljudi vrlo pozitivno reagiraju. "Nije ovdje tako loše, mogao bih ja živjeti ovdje, samo je malo daleko." Nije loše. Dok ne udes u sistem. Jer ako mislis zivjeti ovdje, pa makar to bilo 6 mjeseci godisnje, ne mozes se izolirati. Dok ti ne pocne ici na zivce kasnjenje. Dok ti ne pocne ici na zivce neodgovornost i nepouzdanost. Dok ne shvatis na koji nacin ljudi funkcioniraju. Dok se ne razbolis. Itd. Moje iskustvo zivota eto bas i nije najpozitivnije. Al zato prijateljica u Kanadi ima sta pozitivnog reci. Tak ti je to. Di dodjes, na kakve ljude naides, milion stvari..." )
S druge strane turisticki u JA mi je super
I jest da ovdje govorimo o razlicitim stvarima, mi smo imigranti, u radnom odnosu, i nasa realnost je drukcija, ali ovdje se ipak govori o podijeli zivota "na pola", ne dvotjednom godisnjem odmoru.


Sve ovisi na koju "publiku" se covjek namjeri. Koliko ima kontakata s lokalnima. I sa strancima. Koliko se uspije prilagoditi svijetu oko sebe. A onda na kraju, i koliko ima novaca, jer i o tome uvelike ovisi medu kakvim ljudima ce se naci, kojeg obrazovanja, kojeg nacina govora itd (bar ovdje gdje su razlike u klasama izrazite).

I cime se misli baviti po cijele dane ako vec ne radi. Kako misli organizirati zivot. Kakve ljude zeli sresti. Koja je mogucnost zarade dodatnih novaca u slucaju da bude trebalo

I umjesto cijelog ovog filozofiranja (ispričavam se ), ne treba previse komplicirati. Treba jednostavno skupit sto vise informacija, napraviti listu prioriteta i odabrati destinaciju i otici tamo. Boljeg nacina nema. Ionako to nije trajno seljenje. Mozemo mi lupetati do sutra. Iskustvo ce ovisiti o mnogim faktorima. Mozda ce u vise navrata u isto mjesto biti i razlicito. Bit ce tu milijun sitnica koje u prvom cugu ni neće izaći na površinu. Treba probati. To je sve. Sretno! Ajmoooooooo!

----

Decko koji se trajno zeli negdje van preseliti i
koji na podforumu Turizam traži savjet kamo se preseliti ŽIVJETI jer ovdje "ljudi vise putuju i barataju s vise informacija" nek razmisli jos jednom

Zadnje uređivanje daria25 : 27.04.2011. at 03:17.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 03:29   #90
Daria25 svaka cast, skidam kapu, najbolji post do sada. 100% si u pravu. Nazalos na dijaspori samo se pise o 4-5 zemalja koje Franceku uopce ne dolaze u obzir. Sto se Cileanaca tice komentare prepustam tebi, kakvi su djelom si napisala ovdje i djelom na dijaspori ja bi samo nadodao strahovito uobrazeni-e , cak i vise od cura na ZG spici .Moj komentar o Colombiancima nije pucao u smjeru kako je to Francek shvatio, dugacka je to tema i ne spada ovdije a bazirana je upravo na tim kulturoloskim shvacanjima koje ti spominjes, na primjer toliko lako se osjecaju uvrijedjeni necim sto mi smatramo sasvim normalnim da su ti spremni zabiti noz u ledja kad se najmanje nadas, a nece ti otvoreno reci ili pokazati da si ih uvrijedio.Za sitnicu ce kovati planove kako da ti razbiju auto ili cak da te ubiju , jednostavno preagresivan narod, premasuju cak i balkance.
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 04:08   #91
Je, na Dijaspori smo raspravljali (nećemo ovdje sad), ali istina da Franceku taj podforum bas i ne sluzi.

U konacnici ovisi o tome kako se osjecas na mjestu, kako se prilagodis (jer ti si taj koji se mora prilagodit, svidjelo ti se ili ne) i kakvi su ljudi. (Uz uvjet da je sve ostalo pod kontrolom.) Ljudi su TAJ faktor...iz moje trenutacne perspektive.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 05:15   #92
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
Trotter uopće nisi neugodan. Pa ovo je forum! Pa zato i služe forumi! Jest da si malo zabrijao...
No svatko ima svoje ukuse i poglede što se života i žena tiče. Možda sam ja prenaivan jer ne znam dobro situaciju. Ono raskorak želja, realnosti i mogućnosti. Sve nas to pogađa ponekad u životu...
No ništa nije pravilo koje se ne može promjeniti i situacija koja se može izbjeći pa prema tome uvijek treba stavove prilagođavati situaciji....no neću više filozofirati...
Bas lijepo da si iskren sam prema sebi . Koliko shvacam ti si zamislio da bi sa tim parama negdje zivio kao mali kralj, jer to je puno vise nego sto lokalno stanovnistvo ima na raspolaganju. Ideja je super, ali stvarno je pitanje koliko bi izdrzao u takvim sredinama. Ja na primjer nebi dugo i sigurno nebi bio sretan iz svih onih razloga sto je navela darija25 i nukac , a na primjer ovdje u Meksiku ima mjesta gdje bi mogao zivjeti sa polovicom tih para ali ja medju tim ljudima i u takvoj sredini nebi bio sretan i nebi izdrzao duze od 30dana ,mozda i manje . Mislim da bi ti trebao poceti vjerovati da na svijetu ima privlacnih i dobrih zena koje bi zeljele biti sa tobom ne zbog tvog ekonomskog stanja, nego tvog scharma, osobnosti, inteligencije, iskrenosti , srcanosti , duhovitosti ili bilo kojih drugih kvaliteta koje bi one znale prepoznati,a u sredini gdje sada zivis to ne prepoznaju . Bio bi puno sretniji i zadovoljniji . I jos nesto, kad covjek ima vremena jer ne radi potrosi se puno vise para . Sto god odlucio srecu ti zelim.
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 06:06   #93
Za tebe su ili Karipske zemlje ili SEA !
Uostalom sta ne napravis jedan djir do Gruzije-Makedonije-Albanije ... pa provjeris on the spot ! Svaki mjesec odes 20 dana do jedene od tih zemalja i znas otprilike sta te ceka !
Mozda ih odmah prekrizis, recimo Albaniju.. kad shvatis kojim sve putovima revolucije treba da se drndeka dok se ne stigne do "negdje" ...
Mozda eto bas tebe to nervira ... dok drugi netko drugi se na to nece ni osvrnuti!
Ili kad shvatis da "pristojan" internet imas tek na nekim mjestima u nekoj od tih zemalja (ne i svugdje) ... nekome to nije bitno .. a nekome je veoma!
Ili pak ako imas vrlo kvarljive zube ... pa si kog zubara najmanje 2 puta godisnje ... a recimo zubari su im ustvari prekvalificirani zidari .. i tako to ...

"Kulturoloskih" aspekata/razlika (navika i sl.) se necu ni doticati ...

Svi bi mi htjeli kvalitetno a jeftino ... a to neide ...
Al da moze bolje od Hrvatske (ulozeno/dobiveno) ITEKAKO

Sa tih 1000e/mj TI MOZES DA BIRAS !

Neznam kako je sa Karipskim zemljama Mex. Cuba i ostale ... (za/protiv) ali za SEA ... mogu reci da je bolje od Hrvatske .. bar meni !
U pravilu svi veci gradovi (Jakarta,Saigon,Kuala Lumpur, Bangkok itd) .. su VRLO skupli od ostatka zemlje! Neki i "bezobrazno" skupi ... (bezobraznici su se drznuli nekim uslugama/cijenama cak pribliziti Hrvatskim .. ma kako li se sdamo usudjuju :d)
Ali i gradovi imaju svoji za i protiv strana kao i sve !
Recimo u Bangkoku ti mozes naci sve od igle do lokomotive! Imas sve "blagodati" civilizacije ! Metro im je apoteka (i ultrajeftin) ... bjelaca ko u prici (prednost ujedno i mana)... I karta iz Europe do Bangkoka je redovito oko 500eur (povratna) Emirates, Quatar i sl comp.
Bangkok je pravi metropolis .. dok se za Phon Phen i nemoze to reci! (al je piva max 1$ )
Dok je Jakarta recimo skuplja u SVAKOM aspektu (neznam zasto ) a gora !

Netko je rekao da je u "VIJETNAMU" stan 350eur/mj !

To je vjerojatno neki strogi centar Saigona i sl.!
Vijetnam je jeftin Saigon je skup ....
Nha Trang, grad na obali cca. 200km istocno od Saigon-a (to je ono di su oni Ukrajinci napravili zicaru)
Hotel, uredan, par blokova od plaze sa AC, cable TV, WiFi internet i ostale djindje mindje je 250$/mj !!!

Ma kako god okrenes jeftinije je nego u Hrvatskoj !
Samo gdje je BEST BUY .. pitanje je sad, jer mnoge ocjene su "subjektivne naravi" !
Neko nevoli azijatkinje (ti najcesce zive u zabludi da nevole ), neko nevoli muslimane, neko crnce, netko nevoli kad mu anans diraju prstima, neko voli susur i guzvu/muving, neko oce osamu ...1000 ljudi tisucu cudi!

Meni jedino zao sta nisam skoknuo do Balija kad sam bio u Jakarti (avionom - povratna karta je bila 250kn Jakarta-Bali-Jakarta !!! WTF !!!) pa da malo prosnjuvam i tamo ! Mislio ja skupo Bali ... domaci vikali .. "Bali expensive".. (je njima ... kad placaju smjestaj 150$ a kad naidju na 200$ vicu "uuuu expensive" ... kad im je placa 300$)
Kad poslje gledam ja po netu .. jeftinije nego Tajland !!!
Kupis kucu ko iz price za 30k-50k $ !! A spremacica se placa 100-150$/mj ako oces!!
Ma sta skupo ....
A do Balija ima i Lombok (isti k.. sa manje turista).. to je kao za one koji zele pobjec od Turisticke vreve !

Super je ova tema ! Aj nek netko napise jos koja svoja iskustva pa da vidimo!

Samo nemojte s onim pi*darijama tipa "azijatkinje brze stare" i sl ...

Zadnje uređivanje O_D_E_Z : 27.04.2011. at 06:19.
O_D_E_Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 08:32   #94
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Čovjek koji smatra da je uglavnom ispunio svoju životnu misiju i želi se manje više skrasiti u nekoj toploj zemlji sa ženama oko sebe ( a da nisu prostitutke, mogu biti umjerene sponzoruše) i pri tome izabere azijatkinju 30+,a da je prije toga uživao s ex SSSR djevojkama i ženama ide s konja na magarca u svakom slučaju. Pri tome (gledano isključivo fizičkim izgledom) nemam osobito mišljenje o Ruskinjama.
Ovo je naravno sve pod pretpostavkom da je izabrana Azijatkinja bez spolnih bolesti i da nije u društvu 60+ zapadnih europljana od svoje 12 nadalje. Vjerojatnost da češ na takvim mjestima naći neku koja sve to nije je prilično mala. Po meni je vjerojatnije da češ naletjeti upravo na neku takvu koja se s 30+ također odlučila skrasiti na sličan način ali iz čisto druge (financijske pobude).
Drugi par pitanja je gdje se čovjek može skrasiti s cca 1k eura mjesečno bez smještaja, hrane, a da ne živi asketskim životom već da tu i tamo i putuje i izvodi žene na izlaske, večere (neke umjerene sponzoruše, one high class svakako nemože) a da iste donekle liče na nešto i da nisu iz trećeg svijeta...
Isprika ako sam predirektan i neugodan.
Ispada da u Aziji žene skaču po određenoj stvari od svoje 12 i skupljaju spolne bolesti kao što njihove vršnjakinje na zapadu u tim godinama skupljaju sličice, kaj se tiče fizičkog izgleda azijatkinja nemam komentara, i molim samo bez usporedbi tipa da drito je ona koja skuplja rižu i krampa manekenka, pa nije ni Barica u Pušći donjoj kad kuha napoj baš sexy. Iz čega ispada da su žene u ruralnim područjima Azije pune bolesti, ružne i nakon 30 izgledaju ko groblje, a ove bliže gradovima i u samim gradovima spomenutog kontinenta su malo bolje., ali ništa predrastično, onak za podzub.

Kaj se tiče činjenica da ima na raspolaganju 1k eura upravo bi u tim zemljama mogao živjeti sasvim ugodno, a koliko sam shvatio živio bi tamo 6 mj. godišnje, a drugih 6 ovdje, dakle ne traži brak i djecu, traži ugodnu osobu sa kojom bi provodio vrijeme, nekog da brine o njemu i da mu se sve ne svodi upravo na taj "medicinski turizam" (neka me čovjek ispravi ako griješim)

No tema je otišla u sasvim krivom smjeru, ja i dalje tvrdim da klimatski gledano, lovom kojom raspolaže, tretmanom koji želi.......jedna od zemalja Azije bi možda bila upravo ono što traži, a sad da bi se moglo negdje bliže, pa da se onda poklope stvari tipa mentaliteta, vjere, ovo, ono, može se, samo ja navijam za Aziju
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 09:32   #95
da cujem ima li itko od vas iskustva sa azijatkinjama starijim od 30 godina? (ne racunam japanke)..pitam iz znatizelje..znam da biste vi svi mlado meso , ali pricamo sad o "starijim" curama..
Inace i daria25 je i antemarineitor odlicno objasnili..jedno je biti turist, a drugo zivjeti negdje po par mjeseci..oni zive vani pa je to iskustvo iz prve ruke..
bilo bi zanimljivo cuti i iskustva haloeffecta, on veci dio godine zivi u Aziji
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 27.04.2011. at 09:38.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 10:22   #96
ma daj sta uopste razmisljas o zivotu u nekoj zemlji...odaberi neki kontinent sa sto vise bednijih zemalja gde ce ta lova vredeti sto vise i idi kreci se po tim zemljama,uci,upoznaj ljude,otkrivaj nesto novo
neces se valjda zakopati na jednom mestu nista ne radeci
da bi bio na jednom mesti treba se valjda necim i zanimati...tj imati neke obaveze..poso..hobi..prijatelöje ili se recimo zaljubiti
zar nije dosadno lezati..sedeti..i samo blejati okolo naokolo s nekom glupom kurvicom pored..pa zar par meseci bices zombi
mogo bi recimo otici negde na neku volontersku pomoc...i tu eto imas i sanse za zivot s nekim obavezama i upoznavanju s pohotnim medicinskim sestrama i orgijanja po operacionim salama
usput se naravno moze razvijati i hrpa privatnog biznisa s preprodajom lekova..lobiranja u vezi nekakvih usluga i tako to...cisto da ti bude zanimljivo u mestu u kojem si
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 11:38   #97
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
...Šest mjeseci nije malo...pogotovo ako mislite imati stalno odredište, na koje ćete se vraćati...znači prvo reguliranje boravišta, pa stambeno pitanje...(neko prijevozno sredstvo s obzirom na izbor mjesta za život?) Zdravstvena zaštita. Znači, tehnička pitanja....

...I cime se misli baviti po cijele dane ako vec ne radi. Kako misli organizirati zivot. Kakve ljude zeli sresti. Koja je mogucnost zarade dodatnih novaca u slucaju da bude trebalo ...
Dobar post ali zašto svi baratate sa 6 mjeseci kada smo zaključili da se u mnogim zemljama ne može turistički boraviti duže od 3 mjeseca?
Onda bi trebalo napisati koje su to zemlje sa 6 mjeseci i raspravljati samo o njima.
Ali sve i da je 6 mjeseci opet se tu radi o turizmu a ne o nikakvom useljenju i uređivanju boravka.
Da dobro pitanje čime se baviti po cijele dane, sve da si i u četvrti doktora i odvjetnika, em su oni cijeli dan na poslu, em što bi razgovarao sa njima sve i da znaš jezik (a ne znaš). I dalje tvrdim da je za turista bolje da je među turistima (a i puno jeftinije) gdje će lakše naći zajedničke interese.
I naravno jako dobar prijedlog od superpere da se putuje a ne stacionira na jednom mjestu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 12:02   #98
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
... I dalje tvrdim da je za turista bolje da je među turistima (a i puno jeftinije) gdje će lakše naći zajedničke interese.
.

Tako je, neka se zatvori u resort odakle s čašom i kišobrančićem u ruci može zirkati preko ograde ostale smrtnike
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 12:09   #99
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Tako je, neka se zatvori u resort odakle s čašom i kišobrančićem u ruci može zirkati preko ograde ostale smrtnike
Govorio sam o činjenicama, on ne može biti ništa drugo nego turist a za regulirati drugačiji useljenički status ipak treba više od 750-1000 eura.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 12:14   #100
Slažem se samo mi je nejasan ovaj dio problematike što raditi 6 mj. ? A kaj onda čovjek može raditi 12 mj. tu kad ode u penziju i to kad mu lova vrijedi puno manje nego negdje drugdje.

Dobro bi bilo da si nađe neku bazu, home away from home, kaj se tiče toga sa kime razgovarati i kako trošiti vrijeme, pa ako je svima tu toliko nemoguće da bi mogli među očigledno ljudima koji manje vrijede naći zajednički jezik, uklopiti se u stil života i naći nove interese, jer vidim da se barata četvrtima odvjetnika i liječnika...onda uvijek postoji jaka zajednica expatsa sa zapada pa možda to zadovolji potrebu za intelektualnim razgovorom iako onda ne vidi čemu ići u zemlju gdje vrijedi drugačiji način života i razmišljanja, ako sve mora ostati jednako kao i doma.

I opet moram reći da mi je uvredljivo da se o ženama iz siromašnijih zemlja govori na ovaj način, čisto jer tamo postoji nešto liberalniji pogled na sex industriju, jer ne skrivaju da se od novca živi i ne glume finoću već se bore, pa razno razni bolesnici sa tog blistavog zapada iskorištavaju ekonomsku sitaciju i hrle tamo upražnjavati svoje psiho želje i zapravo su oni ti zbog kojih postoji taj dio "folklora" u tim istim zemljama, a kad se piše o štrajku prostitutki u Amsterdamu, sindikatima u Njemačkoj.... i šta ti ga ja znam to se smatra dobrim poslovnim zapadom i zaslužuje pozornost na dnevniku u kontekstu "viš kak nema gore zajeb...cije to ti je Europa", a te iste žene su iz svih dijelova svijeta i rade isti posao samo kaj možeš dobiti odbitak ak doneseš račun u firmu.


Ja bi si odabrao kontinenet, dobro povezan sa 3-4 okolne države + LCC do malo udaljenijih zemlja koje bi me interesirale, par kvadrata stana ili omanja kuća sa okućnicom, tak da mogu malo čupat i sadit i da mi je relativno blizu more.Žene me ne interesiraju, valjda bi moja išla samnom

P.S. Za regulirati status ti treba istina veća lova, ali nisu to miljarde, a Francek veli da ima lovu i da mu se više neće tak da mislim da mu taj dio ne bi smio biti problem.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.