Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2009., 16:46   #1001
sjele komplikacije,rba
fiser is offline  
Old 25.03.2009., 18:26   #1002
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Kad sam otišla na komplikacije 1.10. bio je oko 39,50,00 kn, koliko se sjećam
Sorry na uletu...vidim da radiš u školi.
Ja isto, radim od 2006. na neodređeno a dvije godine prije na određeno. Moja satnica je 31.99kn.
Vidim da je tvoja puno veća pa mi nije jasno...imaš puno radno vrijeme pretpostavljam? ili su ti tu još neki dodaci od autorskog honorara ili ugovora o djelu?

Znam da su u Zg veće plaće, ali ovo je bogami dosta veće...
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Old 26.03.2009., 10:28   #1003
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Sorry na uletu...vidim da radiš u školi.
Ja isto, radim od 2006. na neodređeno a dvije godine prije na određeno. Moja satnica je 31.99kn.
Vidim da je tvoja puno veća pa mi nije jasno...imaš puno radno vrijeme pretpostavljam? ili su ti tu još neki dodaci od autorskog honorara ili ugovora o djelu?

Znam da su u Zg veće plaće, ali ovo je bogami dosta veće...
Ja sam na neodređeno od 1999, možda zbog toga
Mentor sam pa možda zbog toga mi malo veća plaća i satnica. Nemam pojma, ja ti se slabo kužim u te naše platne liste.....svaki put gledam i proučavam,al ništa ne kužim
dobrica31 is offline  
Old 26.03.2009., 10:32   #1004
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Ja sam na neodređeno od 1999, možda zbog toga
Mentor sam pa možda zbog toga mi malo veća plaća i satnica. Nemam pojma, ja ti se slabo kužim u te naše platne liste.....svaki put gledam i proučavam,al ništa ne kužim
Aha....kužim

Bit će da je sve to po malo...malo mentorstvo, malo staž, malo metropola...

Meni je osnovica 5.400 prema platnim listama..
Ali mi je cijena sata 31,99 kn.I opet ništa ne kužim.

Edit: sad gledam onu potvrdu od škole...tamo ne piše prosječna plaća (5400kn mi je bilo nekoliko zadnjih osnovica).
Piše samo da je cijena sata netto 31,99kn. I sad to pomnožim sa 8 i dobim iznos za koji radim svaki dan. i onda to pomnožim sa brojem radnih dana u tom mjesecu i to mi je rodiljna naknada za taj mjesec?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Old 26.03.2009., 10:42   #1005
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Aha....kužim

Bit će da je sve to po malo...malo mentorstvo, malo staž, malo metropola...

Meni je osnovica 5.400 prema platnim listama..
Ali mi je cijena sata 31,99 kn.I opet ništa ne kužim.

Edit: sad gledam onu potvrdu od škole...tamo ne piše prosječna plaća (5400kn mi je bilo nekoliko zadnjih osnovica).
Piše samo da je cijena sata netto 31,99kn. I sad to pomnožim sa 8 i dobim iznos za koji radim svaki dan. i onda to pomnožim sa brojem radnih dana u tom mjesecu i to mi je rodiljna naknada za taj mjesec?
Da!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 26.03.2009., 10:45   #1006
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Da!

Hvala ti

Znači to što je meni osnovica zadnjih par mjeseci bila 5400kn otprilike ne znači da ću svaki mjesec to dobivat?

Npr. za ožujak bih dobila 5630,24kn?

Sorry što gnjavim..
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Old 26.03.2009., 10:48   #1007
Tako je, sto ti je veca satnica a time i dnevnica vece su i razlike po mjesecu.
Ja sam pala u nesvjest kad sam vidjela prvi put to smanjeno ali buduci da i poslovno imam veze s knjigovodstvom skuzila sam sto rade majmuni.
Inace je meni placa svaki mjesec ista ali oni racunaju radne dane.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 26.03.2009., 10:53   #1008
Hvala ti

A što se događa u ljetnim mjesecima kad smo mi prosvjetari (a i pola ostalih) na godišnjem? Da li mi tada vrijedi ista satnica?
Da se pripremim...
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Old 26.03.2009., 10:57   #1009
Nema veze godisnji, nemaju veze ni blagdani.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 26.03.2009., 11:01   #1010
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Nema veze godisnji, nemaju veze ni blagdani.
Ček...sad si me zbunila.
Kako blagdani nemaju veze? Pa to su neradni dani po defaultu ili griješim?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Old 26.03.2009., 11:10   #1011
Meni je cijela ta računica jasna al zakaj smo onda nosili prosjek zadnjih 6 mjeseci??? Kaj nas nisu onda mogli tražit cijenu sata i to je to??
Ili je to bilo zbog komplikacija????

JOOOOOOJJJ, kak mrzim te knjigovodstvene zavrzlame
dobrica31 is offline  
Old 26.03.2009., 11:15   #1012
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Meni je cijela ta računica jasna al zakaj smo onda nosili prosjek zadnjih 6 mjeseci??? Kaj nas nisu onda mogli tražit cijenu sata i to je to??
Ili je to bilo zbog komplikacija????

JOOOOOOJJJ, kak mrzim te knjigovodstvene zavrzlame
Mislim da je to bilo zbog komplikacija

Naglasak je ma mislim
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Old 26.03.2009., 12:16   #1013
Znam da se sad ubacujem bezveze (sretna sam što sam bar pronašla temu )
ali sekira me što mi još nije sjela naknada za kompliakacije. Ovaj mjesec mi treba sjesti prva, a vidim na prošloj stranici da jer nekome u hypo banci sjela još 24.-og. Jel to ne sjeda uvijek svima iz iste banke isti dan ili?
Već se bojim da su nešto zbrljali s papirima.
Pomagajte
__________________
I sve će biti dobro
Iluminati is offline  
Old 26.03.2009., 12:40   #1014
Quote:
Iluminati kaže: Pogledaj post
Znam da se sad ubacujem bezveze (sretna sam što sam bar pronašla temu )
ali sekira me što mi još nije sjela naknada za kompliakacije. Ovaj mjesec mi treba sjesti prva, a vidim na prošloj stranici da jer nekome u hypo banci sjela još 24.-og. Jel to ne sjeda uvijek svima iz iste banke isti dan ili?
Već se bojim da su nešto zbrljali s papirima.
Pomagajte
Sjeda svima u isto vrijeme, možda dan razlike, zavisi od banke do banke.
Meni u RBA je sjelo u ponedjeljak, 23.3.
Od kada si na komplikacijama?
dobrica31 is offline  
Old 26.03.2009., 12:55   #1015
Od 11.02.
Možda mi kasne zbog toga što sam imala prekid u stažu (rekli su mi na HZZO-u da trudnicama s prekidom u stažu uzimaju trudničke knjižice na razmatranje - da vide jesam li bila sposobna za rad u trenutku zaposlenja.) ?
Ali mislila sam da im je mejsec dana dovoljno vremena za proučavanje moje trudničke knjižice
__________________
I sve će biti dobro
Iluminati is offline  
Old 26.03.2009., 12:57   #1016
Da, sve ovisi kad si predala. Ako si npr. predala do 5.3. za veljacu, onda zovi HZZO jer ti je vec trebalo sjesti. Ali ako si predala iza tog roka, onda ces dobiti iduci mjesec
eruditio is offline  
Old 26.03.2009., 13:03   #1017
Ma to je računovodstvo moje firme rješilo. Ne vjerujem da su kasnili, doznaku sam im odnijela još 20-og
__________________
I sve će biti dobro
Iluminati is offline  
Old 26.03.2009., 13:07   #1018
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Da, sve ovisi kad si predala. Ako si npr. predala do 5.3. za veljacu, onda zovi HZZO jer ti je vec trebalo sjesti. Ali ako si predala iza tog roka, onda ces dobiti iduci mjesec
Predpostavljam da si 11.2. predala prosjek plaće i doznake o otvaranju komplikacija. Do 5.3. si trebala predati doznake za veljaču i tako svaki mjesec ( iako tete u HZZO-u vole da se doznake predaju do 1. u mjesecu.
Ako si zakasnila s predajom doznaka ili nisi ih uopće predala početkom 3.mjeseca onda ćeš dobiti slijedeći mjesec.

A,ako si sve to napravila onda ih nazovi i pitaj. To ti je najsigurnije
dobrica31 is offline  
Old 26.03.2009., 13:09   #1019
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Predpostavljam da si 11.2. predala prosjek plaće i doznake o otvaranju komplikacija. Do 5.3. si trebala predati doznake za veljaču i tako svaki mjesec ( iako tete u HZZO-u vole da se doznake predaju do 1. u mjesecu.
Ako si zakasnila s predajom doznaka ili nisi ih uopće predala početkom 3.mjeseca onda ćeš dobiti slijedeći mjesec.

A,ako si sve to napravila onda ih nazovi i pitaj. To ti je najsigurnije
Izgleda da ću morati provjeriti s računovodstvom jesu li oni negdje zaštekali
Hvala
__________________
I sve će biti dobro
Iluminati is offline  
Old 26.03.2009., 13:10   #1020
Quote:
Iluminati kaže: Pogledaj post
Ma to je računovodstvo moje firme rješilo. Ne vjerujem da su kasnili, doznaku sam im odnijela još 20-og
Doznaku za početak komplikacija ili za veljaču?

Ja sam bila na komplikacijama od 1.10., tada sam predala prosjek i doznake za početak komplikacija,al sam opet 1.11. nosila doznake za listopad koje mi je dala dr.opće prakse i tako svaki mjesec dok ti ne počne porodiljni ( 45 dana prije termina)
dobrica31 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.