Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2012., 19:22   #81
Pa, ljudi dragi. Bi li serija bila tako skupa, tako dobra, bi li ju otkupilo toliko zemalja da ništa ne valja..
Gledat ću ju svakako, evo - po treći put....
halitmy is offline  
Old 20.04.2012., 23:01   #82
U serijalu je najveca paznja posvecena fasadi u najsirem smislu te reci - najvise sredstava i primetnog truda ulozeno je u kostime/nakit i scenografiju. Uz fotografiju, muziku i odlicnu glumu dela glumacke ekipe, ovo su ujedno i najkvalitetniji segmenti serijala. U najslabije, slazem se u potpunosti sa utiscima koje je iznela @iskra01, spadaju scenario i dramaturgija, te los odabir glavne glumice, pre svega zbog nemogucnosti da iznese pozitivnu emociju i potpunog nedostatka hemije sa partnerom u glavnoj muskoj roli, cija, istorijski dokumentovana, ljubavna prica treba da bude okosnica radnje, a nedostaje joj elementarna uverljivost.

Nema razloga da se jedan ovakav serijal ne prati opusteno i sa uzitkom, naravno u skladu sa licnim afinitetima, bez potrebe da mu se spocitavaju kvaliteti i 'tezina' koju evidentno ne poseduje, ili da se drugacija misljenja, ma u kom pravcu varirala od vlastitih, dozivljavaju licno/u negativnom kontekstu kada je namera u pitanju. Licno sam imala veca ocekivanja, pre svega u scenaristickom smislu, kada je rec o logici i realizaciji zapleta, psiholoskom prifilisanju i razvoju likova. Serijal pratim od sredine druge sezone sporadicno i to iskljucivo zbog afiniteta prema glavnom glumcu. U svakom drugom slucaju bih odustala vec nakon prvih 5 epizoda, a najkasnije sa zavrsetkom prve sezone.

Ljubiteljima istorijskog spektakla ili drame serijal ce tesko ispuniti ocekivanja, kao i svakom gledaocu koji ocekuje, obzirom da je projekat najavljen kao najskuplji u istoriji turskog televizijskog igranog programa, kvalitet produkcije kakvu standardno ima BBC kada su istorijski serijali u pitanju. Oni koji rado gledaju lakse sadrzaje/sapunice, sto ovaj serijal zapravo jeste, mozda ostanu uskraceni za uverljivost emotivnog dozivljaja, bar kada je o vodecem glumckom paru rec, sto je svakako stvar licnog dozivljaja i percepcije.

Zaista se moze mnogo nauciti o ovom istorijskom periodu, ali ne iz samog serijala (koji nudi zanimljivosti, interpretaciju istorijskih dogadjaja sumnjive verodostojnosti, kao i zalosne propuste u tom smislu), koliko upravo iz istorijskih izvora (iako nista manje kontradiktornih), na cije prelistavanje serijal motivise. To je, misljenja sam, uz relaksirajuc, zabavni ucinak, njegova najveca vrednost.

Zadnje uređivanje blueice011 : 20.04.2012. at 23:10.
blueice011 is offline  
Old 20.04.2012., 23:41   #83
Uh,bas mi je drago sto ima mnogo istomisljenika vec sam se bila zabrinula!Bluice,istini za volju,nakon BG sam cekala Halitov drugi projekt i bila nimalo iznenadjena ovom serijom jer sam zbog njega u stanju bila ....da sad ne nalazim pridjeve!!!Ne poznam dobro povijest ali sam itekako mnogo toga naucila i pohvatala radnju i naucila i vidjela toliko toga!Zna se sta se moze vidjeti i nauciti u meksickim ,americkim i kojekakvim sapunicama tako da ovu seriju ne mogu smatrati jednom od njih jer ucimo puno toga i znamo da je vecina ove radnje istina!
Gledajuci seriju i goglajuci naisla sam na predivne komentare,povijesne cinjenice,prekrasne slike....ima toga mnogo na ovom forumu i toplo preporucam svima da procitaju cijelu temu neprikazano o ovoj seriji prije nego pocnu gledati na rtl!Puno je lakse,ja po drugi put gledam prvu sezonu jer sam shvatila nakon postova napisanih od jedne ekipe koliko sam propustila a cim budem u mogucnosti nastavljam BG jos jednom gledati....opet da se zahvalim na svakom komentaru i svakoj cinjenici od strane tih tako predivnih ljudi....Budite sretni i ponosni da se jedna ovakva serija prikazuje u nasim krajevima nakon Santa Barbare,Dinastije i slicnih...da ne nabrajam Meksicke sapunice u kojima i prema sluzavki moras biti dobar,mozda ti je mama.....tako da se nadovezem na onaj post o Sapunicama i njihovim znacenjima.....
gejsaa is offline  
Old 21.04.2012., 09:45   #84
Tacno je da se serija samo oslanja na istoriju i da je vecim delom plod maste autora.
Najveci deo serije je posvecen privatnom zivotu sultana i njegove porodice.
Mislim da je to sasvim dovoljno za one koji nameravaju da seriju pogledaju.
Bilo bi dobro da ne stvaramo predubedjenja kod ljudi i pre nego sto serija pocne.
Pustimo ih da sami zakljuce svidja im se ili ne.
Posle mozemo da raspravljamo o scenariju i glumcima.

Mali off-Markonac, zasto sad koristis nik HalitMY?Da li to nik menjas sa svakom serijom koju pratis?
pozorištance is offline  
Old 21.04.2012., 11:04   #85
Quote:
pozorištance kaže: Pogledaj post
Mali off-Markonac, zasto sad koristis nik HalitMY?Da li to nik menjas sa svakom serijom koju pratis?

Budući da sam izvjesno vrijeme koristio Markonoc link, imao sam tehničkih problema te nisam mogao ući kroz taj nick te sam napravio novi (iako znam da je to protiv pravila, ali budući da stari ne mogu koristiti) i, da... nick je bio markoNOC, a ne markoNAC

pozz
halitmy is offline  
Old 21.04.2012., 16:39   #86
Nijedno licno vidjenje ne moze da stvori predubedjenje kod gledaoca koji ce svakako, ukoliko postoji interesovanje za serijal, formirati vlastiti sud. Svrha foruma je iznosenje i razmenja misljenja, a tema je otvorena, pretpostavljam, upravo u tu svrhu. Jasno je da ce utiske iznositi gledaoci koji vec prate serijal ili su to cinili, posto se vec emituje na bliskim govornim podrucjima. Misljenja sam da se ne treba suzdrzavati od iznosenja stava, vec od pokusaja da se teme na javnim forumima privatizuju i da se na njih prenose licni konflikti kojima tu svakako nije mesto, niti treba da opterecuju druge ucesnike i samu diskusiju o serijalu. Za formiranje vlastitih pravila prema kojima se selektuju ucesnici u diskusiji i nacin na koji se sama diskusija vodi, postoje privatni forumi i blogovi.

Zadnje uređivanje blueice011 : 21.04.2012. at 16:55.
blueice011 is offline  
Old 21.04.2012., 17:02   #87
Quote:
blueice011 kaže: Pogledaj post
Nijedno licno vidjenje ne moze da stvori predubedjenje kod gledaoca koji ce svakako, ukoliko postoji interesovanje za serijal, formirati vlastiti sud. Svrha foruma je iznosenje i razmenja misljenja, a tema je otvorena, pretpostavljam, upravo u tu svrhu. Jasno je da ce utiske iznositi gledaoci koji vec prate serijal ili su to cinili, posto se vec emituje na bliskim govornim podrucjima. Misljenja sam da se ne treba suzdrzavati od iznosenja stava, vec od pokusaja da se teme na javnim forumima privatizuju i da se na njih prenose licni konflikti kojima tu svakako nije mesto, niti treba da opterecuju druge ucesnike i samu diskusiju o serijalu. Za formiranje vlastitih pravila prema kojima se selektuju ucesnici u diskusiji i nacin na koji se sama diskusija vodi, postoje privatni forumi i blogovi.



A srećom - postoji i SPA centar
Tek sad vidim kako je tamo dobra atmosfera, ovdje u nekoliko stranica već rastu tenzije brrrrr
__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
fanny7 is offline  
Old 21.04.2012., 17:18   #88
Quote:
fanny7 kaže: Pogledaj post
..ovdje u nekoliko stranica već rastu tenzije brrrrr


Oprosti što sam kratio post. Tenzije ne rastu - sve je stvar viđenja.
halitmy is offline  
Old 21.04.2012., 18:56   #89
Quote:
fanny7 kaže: Pogledaj post
A srećom - postoji i SPA centar
Tek sad vidim kako je tamo dobra atmosfera, ovdje u nekoliko stranica već rastu tenzije brrrrr
Srecom. Tako da teme na javnim forumima mogu da ostanu mesta za slobodnu razmenu misljenja svih zainteresovanih gledalaca serije koje licni animoziteti i privatni konflikti pojedinaca ne zanimaju.
blueice011 is offline  
Old 21.04.2012., 20:24   #90
Zašto čekate da se serija pojavi na OBN-u i RTL-u? Ne gledate ove epizode s Prve TV ili na internetu? Zašto je ova serija promenila mrežu u Turskoj?
Nymann is offline  
Old 21.04.2012., 22:08   #91
Quote:
blueice011 kaže: Pogledaj post
Srecom.
Neki su pokušavali da se priključe ali ne prođoše. Srećom .


Upravo je na programu treća dodijela tv nagrada u Antaliji. Do sad je MY osvojio dvije, za režiju i muziku.

Quote:
Zašto je ova serija promenila mrežu u Turskoj?
Star TV je ponudio bolje financijske uslove a stara mreža, Show tv ih nije mogla pratiti.
__________________
Nebo ostaje vječno prazno, da bi zemlja tamo sagradila svoj raj od snova...
milidrak is offline  
Old 21.04.2012., 22:37   #92
Quote:
milidrak kaže: Pogledaj post
Neki su pokušavali da se priključe ali ne prođoše. Srećom .
Upravo.
blueice011 is offline  
Old 21.04.2012., 23:05   #93
Quote:
blueice011 kaže: Pogledaj post
Upravo.
Rečenica koja se upotrebljava na kraju svakog razgovora, kada nema šta da se kaže, kada se svi učesnici razgovora slažu ili kada se razgovor završio ali sagovornici nastavljaju dijalog bez smisla. Razgovor se može nastaviti sa ostalim produžecima dijaloga tipa: da,da; jašta; svakako; uvijek itd... Često je koriste i penzioneri.

Halit i Meryem nisu dobili nagrade za uloge a Meral Okay je dobila posthumno nagradu za najbolji scenario. MY dobija nagradu za najbolju seriju sa istorijskom tematikom.
__________________
Nebo ostaje vječno prazno, da bi zemlja tamo sagradila svoj raj od snova...

Zadnje uređivanje milidrak : 21.04.2012. at 23:27.
milidrak is offline  
Old 21.04.2012., 23:18   #94
Quote:
milidrak kaže: Pogledaj post
Rečenica koja se upotrebljava na kraju svakog razgovora, kada nema šta da se kaže, kada se svi učesnici razgovora slažu ili kada se razgovor završio ali sagovornici nastavljaju dijalog bez smisla. Razgovor se može nastaviti sa ostalim produžecima dijaloga tipa: da,da; jašta; svakako; uvijek itd... Često je koriste i penzioneri.
Upravo. Iako to nije tema. Verski i nacionalni aspekti uticaja osmanske vladavine na ovim prostorima to, naprotiv, jesu, te je, mozda, elementarno znanje o istim, ili bar poznavanje sustinske razlike izmedju vere i nacije, uputnije od demonstracije razmera vlastitog ega i intelektualne nemoci, suocenih sa nemogucnoscu da se shvati poenta tudjeg komentara. Ukoliko i dalje postoje nejasnoce, na raspolaganju je opcija privatnih poruka.

Ovim se, ujedno, izvinjavam svim namernicima i moderaciji zbog off-a koji je mojih ruku delo. Uzivajte u serijalu i njegovom komentarisanju.
blueice011 is offline  
Old 21.04.2012., 23:47   #95
Netko reče da je sve stvar viđenja, pa eto - ja vidim da kreće deja vu
__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
fanny7 is offline  
Old 21.04.2012., 23:48   #96
MY je sapunica i kao takva sluzi za zabavu svih slojeva drustva. Pa nije ovo "Sedmi pecat" od Bergmana, pa da se ovde pisu visokoumni traktati.
Lagana stvar za relaksaciju i ispunjavanje vremena.Ko bi da u ovome trazi dubllji smisao pogresio je temu.Zato, samo opusteno i spremite se za dogodovstine vesele Hurrem.
pozorištance is offline  
Old 22.04.2012., 00:05   #97
Znaci ipak ima serija dosta povezanosti sa Istorijom?
Procitala sam dosta i usporedila neke godine....izgleda da su sva Hurremina djeca rodjena kad je i stvarno bilo?
gejsaa is offline  
Old 22.04.2012., 11:34   #98
Quote:
fanny7 kaže: Pogledaj post
Netko reče da je sve stvar viđenja, pa eto - ja vidim da kreće deja vu
Fanny7, vidim isto što i ti. Svi oni koji su se posvađali na svim forumuma na kojima su pisali ranije, pristižu ovamo kako bi se, valjda, dalje svađali. Valjda su to osobe koje traže i vole svađu. Ako to potraje, bit će teško svima ostalima koji žele komentirati seriju i družiti se u lijepoj i prijateljskoj atmosferi.
iskra01 is offline  
Old 22.04.2012., 12:08   #99
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
Fanny7, vidim isto što i ti. Svi oni koji su se posvađali na svim forumuma na kojima su pisali ranije, pristižu ovamo kako bi se, valjda, dalje svađali. Valjda su to osobe koje traže i vole svađu. Ako to potraje, bit će teško svima ostalima koji žele komentirati seriju i družiti se u lijepoj i prijateljskoj atmosferi.


Uvjeren sam ja da forum neće služiti za to... Kad serija krene s prikazivanjem, dolazit će novi ljudi... A ovi zli duhovi će sami od sebe odletjeti...
halitmy is offline  
Old 22.04.2012., 18:01   #100
Quote:
gejsaa kaže: Pogledaj post
Znaci ipak ima serija dosta povezanosti sa Istorijom?
Procitala sam dosta i usporedila neke godine....izgleda da su sva Hurremina djeca rodjena kad je i stvarno bilo?
Bas tako.Iako je okosnica price ljubav Sulejmana i Hurrem, dosta paznje je posveceno i Sulejmanu osvajacu i vladaru.Tu se drze istorijskih fakata.A harem i zene su vecinom plod maste scenaristkinje, jer o tome skoro da nema podataka.
U sustini niti je ovo prava sapunica, a nije ni istorijska dramska serija.
Mislim da je odlucujuci faktor sto je serija takva kakva jeste, gledanost.Zato se pojavljuju nepostojeci likovi, radnja ponekad siluje, ali cilj je da se gledaoci drze u neprekidnoj neizvesnosti.Ako je planirano 4 sezone, to mora necim da se ispuni i da drzi paznju .
Meni je daleko najzanimljiviji odnos Sulejmana i Ibrahima.Kad budes pratila seriju obrati paznju na to.Lepo je razradjen i pokazan.
Sulejman i Hurrem-otpostovano je ono sto je poznato, ali onaj deo koji se odvijao unutar palate i harema je cista fikcija.
pozorištance is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.