Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2010., 16:13   #1
Dozvoljen ostanak u zemljama EU?

Koliki je dozvoljen ostanak drzavljaninu Hrvatske u zemljama EU bez izlaska? Negdje sam procitala da je dozvoljeno provesti 3 mjeseca u periodu od 6 mjeseci.
I od kojeg se to mjeseca gleda?
U Njemacku sam usla 25.01. i bila do 01.04. ove godine. Ponovo sam se vratila 10.04. Kod decka sam, ucim jezik, jer ove godine trenutno nemam obaveza. Medjutim pri ulasku u Sloveniju na granici mi je receno da cu pri sljedecem izlasku platiti kaznu, jer sam vec prekoracila dozvoljeni boravak. Carinik mi kaze da gleda od 11. mjeseca prosle godine. Kada sam provela 10-tak dana kod decka.

Kolika je ta kazna, i kolika je mogucnost da dobijem zabranu ulaska u zemlje EU, te na koliko se dobija ta zabrana?
Ipricavam se ako nisam dovoljno dobro objasnila.
Hvala puno na odgovorima.
Malinnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 19:28   #2
3 mjesca u roku od 6 mjeseci odnosno 90 dana u 180 dana.Moraš pročitat shengensko pravo mislim da je čl.5.Gleda se od kad si prvi puta ušla a to je i bilo u 11 mjsecu.Nije carinik nego policajac.Mogućnos da dobiješ zabranu je velika ako te kontroliraju još koji put.Slovenac ko slovenac.Kolika je kazna ne znam ali nije mala a rok je do 2 godine i važi za cijelu EU.nekoliko stotina eura najmanje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 14:34   #3
Hvala na odgovoru!
Ulazila sam ja u Njemacku i u 10. mjesecu. Tj. u posljednje 3 godine sam redovno posjecivala decka. Oko 7 dana u svakom mjesecu. Ali tada sam putovala avionom, Zagreb-Stuttgart. I nikada me nitko nije upozorio na ovaj problem. Sada sam isla busom i Slovenac mi je bas slatko priprijetio.

Kazes da je mogucnoost velika ako me kontroliraju jos koji put. Ali kada budem sljedeci put izlazila iz EU a to ce biti u 5. mjesecu (dragi i ja idemo autom), da li to znaci da odmah pripremim tih par stotina eura za kaznu?
Joj bice veselo, ako se to dogodi.
Malinnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 19:48   #4
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
3 mjesca u roku od 6 mjeseci odnosno 90 dana u 180 dana.Moraš pročitat shengensko pravo mislim da je čl.5.Gleda se od kad si prvi puta ušla a to je i bilo u 11 mjsecu.Nije carinik nego policajac.Mogućnos da dobiješ zabranu je velika ako te kontroliraju još koji put.Slovenac ko slovenac.Kolika je kazna ne znam ali nije mala a rok je do 2 godine i važi za cijelu EU.nekoliko stotina eura najmanje.
Bitno je da imaš datum ulaska u EU i da nisi prešao 90 dana od tog datuma ulaska. Ti isti Slovenci ponekad i ne udaraju datum pri izlasku pa nastaju problemi pri ulasku..
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 00:13   #5
Quote:
Malinnna kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru!
Ulazila sam ja u Njemacku i u 10. mjesecu. Tj. u posljednje 3 godine sam redovno posjecivala decka. Oko 7 dana u svakom mjesecu. Ali tada sam putovala avionom, Zagreb-Stuttgart. I nikada me nitko nije upozorio na ovaj problem. Sada sam isla busom i Slovenac mi je bas slatko priprijetio.

Kazes da je mogucnoost velika ako me kontroliraju jos koji put. Ali kada budem sljedeci put izlazila iz EU a to ce biti u 5. mjesecu (dragi i ja idemo autom), da li to znaci da odmah pripremim tih par stotina eura za kaznu?
Joj bice veselo, ako se to dogodi.
nepoznavanje zakona ne oslobađa kazne.jel se ti tamo negdje prijaviš kao stranac?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 13:48   #6
Ja se ne bi igrao s tim stvarima...Imas pravo boraviti 90 dana u razdoblju 180 dana ALI od dana prvog ulaska, kad to predjes nezakonito boravis u EU a to znaci novcana kazna i zabrana ulaska u sve zemlje Schengena na neko odredjeno vrijeme. A sto se tice stambilja na to morate paziti jer je vama u interesu da vam ih lupaju jer s njima dokazujete zakonitost boravka u EU.
__________________
negdje sam se izgubio...
brontosaur.69 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 13:53   #7
ljubav je ljubav al bi mogla bit ljubav na daljinu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 22:09   #8
Kako je ovo zavrsilo?
mec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.