Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2010., 22:56   #601
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post

Zasto sam ja uvijek mislio da je to podmladak tkz "buba svaba"???


Vidjam ih po kamenim podrucjima, kao i buba svabe, te po njihovim gnijezdima, najvise oko lipe, tu ih najvise vidjam...

Dali zive u nekakvoj simbiozi ili???
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 07:55   #602
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Zasto sam ja uvijek mislio da je to podmladak tkz "buba svaba"???
Prvo, "buba švabe" podrazumijevaju dvije skupine životinja, neki njima zovu žohare (pogotovo crnog žohara) a neki vatrene stjenice. Dakle, taksonomski si neprecizan kao da spominješ "crve".

Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Vidjam ih po kamenim podrucjima, kao i buba svabe, te po njihovim gnijezdima, najvise oko lipe, tu ih najvise vidjam...

Dali zive u nekakvoj simbiozi ili???
Po ovome misliš na vatrene stjenice. Nisu u simbiozama sa crvenim paukom. Ono što vidiš sitno crveno su nimfe stjenica.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 08:07   #603
daj mi recite koliko su opasni oni veliki komarci?? znači postoje oni malo koji nas najčešće živciraju ali bogami oni veliki su mi strašni!!! kaj bi bilo da me ubodu?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 08:09   #604
Misliš na ovo?

Neće ti ništa, osim ako nisi



__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 08:33   #605
ako me svrbi od onog maloga kak pa bi me tek od velikoga?

kakve to veze ima sa zeljem?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 09:03   #606
Najveća životinja je plavetni kit pa jede plankton. Dimenzije nemaju veze sa tipom hrane.

Htjela sam reći, veliki ne sauga ljude jer je biljojed. Vrsta sa slike u linku, štoviše, idealizira kupus.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 20:59   #607
ne mogu s digitalcem snimiti to stvorenje.....imam ih punu kucu i uzasno me zivciraju....dugacki su do 3-4 mm ,crni ili smedji i prave se mrtvi kad ih dodirnes..na glavi imaju kao neka dva mala rilca ..lice mi na kornjase al sto ja znam ;-)

pojavili su se prije nekolik godina i uvijek su za par dana svi bili mrtvi i isto ih je bilo posvuda...sada ih ima i nakon dva mjeseca otkako su se prvi put pojavili ove godine....penju se po zidovima i kao da planirano idu na plafon s kojeg padaju dolje a kad padnu na ledja ne mogu se vise okrenuti na noge.....spori su al ocito ih ima jak puno i neprestano se pojavljuju po cijeloj kuci i oko kuce pa nikako da nadjem neki izvor....dal je moguce da izlaze iz drvene gradje u kuci i oko nje??....primjetio sam dista sicusnih rupica na lamperiji koju imamo u kuci...kako ih se rjesiti??
madbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 00:41   #608
Koji je ovo bezrepac, naišao sam na popis naših autohtonih, ali ne mogu utvrditi o kojem se točno radi.
Našao ga na poslu noćas, malo sam lovio njih i zmije. Da sam imao kantu, skupio bih cijelu kantu ( bezrepaca, zmija nije bilo toliko ). Nije mi se dalo baš sve fotografirati, a ovaj mi se učinio zanimljiv zbog šara koje je imao na trbuhu.







__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 03:02   #609
Žuti mukač, Bombina variegata.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 13:55   #610
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Žuti mukač, Bombina variegata.
E hvala, zbog imena sam istu valjda promašio, jer mi je sve samo ne žuta.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 15:24   #611
sliku nemam, jer baš danas ne mogu naći niti jednog, ko za inat...
muči me neki glupi leptir, zapravo više njih, potpuno je bijele boje, onako mliječnobijele, redovito se namjesti na balkon tik ispod svijeće (a kako je fasada jednake boje, uopće se ne kuži), kad ga streseš metlom, onda ispadne i malo nečeg narančastog iz njega. muči me jer (stvarno je teško to sad napismeno dočarati) ispušta neku prašinu/paučinu, i otkako mi je to palo po ruci, cijela ruka mi se osula, ko da su je izboli pikušni komarci. osim što je točkasta, ruka me i svrbi, a od češkanja sam napola crvena

bi li tko znao što je to pa da mu nađem neki drugi dom? susjedin na primjer, hehehe....

sličicu stavljam čim ih vidim
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:38   #612


http://i131.photobucket.com/albums/p...r/Goauld-3.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p...r/Goauld-2.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p...r/Goauld-1.jpg

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 15.06.2010. at 23:54. Reason: ukl. prevelikih slika
Sjedim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 20:38   #613
uspio sam fotkati ova mala stvorenja koja me polako ali sigurno zivciraju iako nemaju nista protiv mene ali ja imam protiv crnih tockica koje bjeze na mojim zidovima i na plafonu....nisu neke fotke ali bio bih zahvalan za bilokakvu informaciju kako da ih se rijesim...svako jutro ih ima mala hrpica a nemam pojma odakle dolaze
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hy 002.jpg‎
Views:	239
Size:	9.7 KB
ID:	11380  
madbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:22   #614
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
E hvala, zbog imena sam istu valjda promašio, jer mi je sve samo ne žuta.
Druga slika mi je

Quote:
Sjedim kaže: Pogledaj post
Agrius convolvuli, porodica ljiljaka. Najjačih letača među leptirima

Quote:
madbad kaže: Pogledaj post
uspio sam fotkati ova mala stvorenja koja me polako ali sigurno zivciraju iako nemaju nista protiv mene ali ja imam protiv crnih tockica koje bjeze na mojim zidovima i na plafonu....nisu neke fotke ali bio bih zahvalan za bilokakvu informaciju kako da ih se rijesim...svako jutro ih ima mala hrpica a nemam pojma odakle dolaze
Žižak, slika je presićušna za imenovanje vrste. Štetnik. Imaš negdje blizu kakav kukuruz ili pšenicu?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:43   #615
Pozdrav ljudi. Imam pitanje koje me neko vrijeme proganja. Živim u Zagrebu, u blizini savskog nasipa. Već zadnjih par godina mi se zna dogoditi da mi u stan ušeće crni pauk, promjera cca 3-5 cm, lagano izdužen, dlakav i sve ono čega se bojim . Nisam ga uspjela fotkati jer mi je reakcija obično impulzivna, a uključuje bježanje i moljakanje svoje bolje polovice da ga živog i zdravog izbaci van (ne dam ubiti, jesam li time dobila malo naklonosti? ). Kako sam malo browsala tu po forumu i ostatku neta skužila sam da bi mogao biti u pitanju vučjak, ali ono što me buni je to da je ovaj crn (ili bar dovoljno taman da izgleda crno i da se ne vide one karakteristične šare po njemu). Osim toga, ono što znam o njemu je da ne plete mrežu, jer nikad nema nikakve mreže u blizini, da mijenja kožu, jer smo u više navrata našli samo košuljicu (a onda se obično za koji dan pojavio i vlasnik ) i ono što mene osobno užasava, nimalo ne preza od toga da šeće po ljudima. Od nekih 10-ak susreta s njima 2 puta se popeo na mene (ispod nogavice, na rame...da, vrištala sam ), a jutros sam se probudila s njim u krevetu, mirnim i priljubljenim uz moje bedro. Imaju li oni neki ritual grijanja, djelujem li im kao dobra lovina ili mi se jednostavno vole maziti?? Pomoć, tko zna i može! Hvala
__________________
Once you can accept the universe as matter expanding into nothing that is something, wearing stripes with plaid comes easy
Neazess is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 01:22   #616
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post

Agrius convolvuli, porodica ljiljaka. Najjačih letača među leptirima
Hvala
Sjedim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 07:49   #617
Quote:
opi kaže: Pogledaj post
kukac koji mi radi probleme u kući (manji od mrava). jel zna netko nešto o njemu?
http://en.wikipedia.org/wiki/Lyctus_brunneus

Taj spada u kukce crvotočine, dakle rješavaj to dok ti nije izjeo drvenu stolariju, namještaj i parket.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 09:34   #618
Pojavili su nam se u stanu,skroz sicusno malo,bijelo-srebrnkasto,dosta se brzo krecu i izgledaju onako na prvi pgled kao nesto sto gmize,ali ne gmizu imaju nozice barem mislim.Nisam slikala mislila sam mozda netko zna pa mi se posreci...a ako ne morat cu imat fotic u pripravnosti


NASLA,hvala
provokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 14:08   #619


Ovo je prelijepo

Nisam jos nikad vidio ovako iz bliza gusjenica, drzao u ruci jesam ali nisam bas nesto pretjerano zagledavao
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 03:36   #620
koje je ovo čudovište?!

mislim da sam negdje među prvim stranicama vidjela nešto slično,ali nisam sigurna,ovaj pauk mi se čini malo drugačiji i ima neke 'šiljke' na guzi... uglavnom,velik cca 4cm,slikano u Istri,izašao iza ormarića...žao mi je što je fotka mutna,to je zbog zooma,fotkala sam s drugog kraja sobe od straha neću pokazati u šta se pretvorio nakon što sam skupila hrabrost da mu se približim!

osim toga,zanima me zna li tko koji su oni mali(3-5mm) crni vragovi koji vole obitavati po spavaćim sobama?bar ih tamo ja najčešće nalazim.na zidovima,po krevetu,na podu...nemogu ih bolje opisati nego kao sitne potpuno crne glatke kukčiće ovalnog oblika.nekad ih nalazim krepane,a nekad se samo čini da jesu dok ih ne počnem gurkati... uglavnom,strašno mi idu na živce,pa ako itko zna šta je to i kako se riješiti tih napasnika-PLIIIIZ HELP!


uh,sad vidim da je fotka ovdje osim što je mutna i puno manja nego kod mene na kompu...ako bi šta značilo da je veća,kako da to izvedem?!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_2941.jpg‎
Views:	153
Size:	9.8 KB
ID:	11409  

Zadnje uređivanje anorexiq : 18.06.2010. at 03:45.
anorexiq is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.