Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 12.08.2017., 01:42   #1
Obiteljska mirovina - kome pripadaju novci

Sestri i meni je majka preminula 2012. god. i dobili smo pravo na obiteljsku mirovinu tokom redovnog školovanja. Problem je u tome što nas dvoje želimo štediti te novce u slučaju ikakvih problema da imamo za mlijeko i kruh ako dođe do toga, no naš otac preuzima te novce (jer je počeo dok smo još bili maloljetni) i koristi ih za svakodnevne troškove unatoč tome što to nije potrebno. Smatram da je bitno spomenuti da je s novom ženom u braku te su oni zajedno kupili vikendicu na moru za sebe s tim novcima (pretpostavljam, jer ne bi mogli drukčije). Pripadnost mirovine nas zanima zato što još kuča u kojoj živimo nije dovršena te je bilo vrlo glupo kupovati vikendicu prije toga, a ja dotle moram spavati u dnevnom boravku (gdje sam spavao od svoje 7 godine).
Zajedno dobivamo 2600kn mjesečno, ali to sjeda ocu na račun.

Imamo đeparce, ali je moj 400kn što je trečina novaca koje on uzima za moje školovanje. Sestra dobiva 1000kn mjesečno.

Zanima me, kome legalno pripadaju ti novci i isplati li se pokretati ikakav sudski postupak po tom pitanju. Ukoliko netko ima pitanja, neka pita. Hvala.
tin.svagelj is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.