Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 01.11.2003., 23:38   #11
Za Pravdu


nevjerujem ti nista dok mi ne dones potpune odogovre sa cijelim stihovima i z biblije, nemoj mi ovo molim te, "fali 5,32 i 8,13

u 8,13 vidimo da se svedocanstvo moze osporiti"

ja ti necu nikad traziti po biblije ovo ako hoces napisi cijeli stih damogu da procitam a ne da se patim i trazim , ako neces nemoras

Za NOVumamu

Najprije ti meni objasni povijesno/znanstvene kontradickije kurana (1. stranica topica),

/ halo ba sta je stobom covjece, pa zar nisi procitala sto sam napisao na prvoj stranice u vezi kontradikcija u kuranu

"zatim mi objasni kako ste dosli do imena Marijiniog oca Imrama "
/ dobili informacije od Allaha, a to sto ti nevjerujes daje kuran od boga to je druga stvar


"da Allahove rijeci nitko ne moze izmjenuti po suri 10.64 dok tamo stignu neki MI ... i napisu BOLJE stvari ili dokinu Allahove rijeci 2.106 + 16.101 "


10:64. za njih su dobre vijesti i na ovome i na onome svijetu - Allahove riječi niko ne može izmijeniti - to će, zaista, velik uspjeh biti.

2:106. Mi nijedan propis ne promijenimo, niti ga u zaborav potisnemo, a da bolji od njega ili sličan njemu ne donesemo. Zar ti ne znaš da Allah sve može?

/10:64 posto ja neznam komentarisati cijeli kuran , procitao sam kometar od ibn kesira za ovaj ajet jedan od naboljih komentatora korana,

kaze da se allahovo obecanje nemoze promijeniti u ajetu stoji obecanje od allaha "za njih su dobre vijesti i na ovome i na onome svijetu "


a u ajetu 2:106 stoji jasno da allah mijenja propise , i u cemu je prblem, to ti je isto kad zakon u drazavi promijeni neki propis, tako i Allah promijeni zavisi od situacije u kojj su se nasli muslimani


ono "Mi" sto stoji u kuranu , na taj nacin Allah hoce da pokaze svoju velicinu, isto tako na zemlji neki kraljevi i vladari kazu za sebe mi , na taj nacin hoce da pokazu svoju velicinu
Harun is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.