Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 13:30   #41
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Mi ne živimo s njom već smo podstanari, a ona je u stanu njene mame koja ne živi u Zg. Dakle, čak ni to ne mora plaćati, dok mi svaki mjesec odvajamo 2500kn samo za stan.

Ona radi, ima stalan radni odnos pa je tak dobila kredit. Nije joj on jamac.
Ja isto mislim da on to radi čisto da ju skine s kurca, oprostite na izrazu. Jer mu ona i njeni načini jako idu na živce, ali valjda ima problem sa sukobljavanjem. Malog voli. Odlazi jednom tjedno do njih pa se s njim druži. Ne ide po njega u vrtić. Mi nemamo ni auto. Ona ga ima, a ne može si ga priuštit.

I slažem se da sigurno u njemu ima nagomilanog bijesa jer se nikad nije suprotstavio ni mami ni sestri, a vidim da ga to itekako muči. Prošli tjedan je rekao mami na telefon da ga ne zanimaju više priče o sestri. Ona stalno priča o njoj, ali stalno, ljudi, STALNO. Ja vam to ne mogu opisati, toliko je iritantno.
Meni je drag njegov nećak, ali izbjegavam susrete s njim jer mu dođe i sestra i ona to više ne mogu gledati. Način na koji ona njega odgaja je meni negledljiv. A naravno da nisam nekulturna i neću se u to miješati. Stalno tipka po mobitelu, ne ferma ga ni 5%, dopušta da dijete vrišti, udara drugu djecu...ma svašta.

Dečko i ja imamo svoj stil života i ne dopuštamo da nam se drugi u to miješaju, ja bi samo htjela da on riješi neke stvari u svojoj glavi.
Pa razgovaraj s njim, nemoj samo gledat. Neka osjeti da ti može sve reći. Kad bude imao u tebi pravi oslonac, lakše će se postaviti prema njima dvjema. To je prvi korak. Nemoj mu pasivno-agresivno predbacivati oko sestre nego probaj postići da ti se otvori (ako ga zaista sve to muči) i onda mu pomozi naći (ili nađite zajedno) rješenje.

Kao što rekoh, dobar terapeut bi mu isto mogao pomoći da posloži stvari u glavi prije nego krene postaviti odstojanje.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:32   #42
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Naravno da bi htjela, ali morati ćeš se i strpiti i navići. Jer se neće stubokom promijeniti njegova razmišljanja i osjećaj obveze. U najboljem slučaju uspjeti će smisliti i održati mogući, razuman, kompromis.
Moj je jedinac, ali slično vezan za mamicu i također smo morali smisliti funkcionalan kompromis. On ide k njima 1-3 puta tjedno, pomaže im i što već, a zajedno odemo najviše 3-4 puta godišnje, kao i obratno, a i to uglavnom prigodno kada je lakše zbog više ljudi koji obično budu na okupu tada.
I OK, meni ostane zadovoljavajuće dosta njega, a on ima osjećaj da nije nikoga iznevjerio i razočarao, što mu je važno. Mislim, nije da ne bih rezolutnije riješila situaciju da se samo mene pita.
Što bi to značilo?
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:34   #43
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Pa razgovaraj s njim, nemoj samo gledat. Neka osjeti da ti može sve reći. Kad bude imao u tebi pravi oslonac, lakše će se postaviti prema njima dvjema. To je prvi korak. Nemoj mu pasivno-agresivno predbacivati oko sestre nego probaj postići da ti se otvori (ako ga zaista sve to muči) i onda mu pomozi naći (ili nađite zajedno) rješenje.

Kao što rekoh, dobar terapeut bi mu isto mogao pomoći da posloži stvari u glavi prije nego krene postaviti odstojanje.
Da, istina. I zna on da mi može sve reći. I puno se više u zadnje vrijeme bavi našim životom nego njihovim životima. Pročitao je i par knjiga o tome koje sam mu preporučila. Nemam namjeru prigovarati mu nego baš to, biti oslonac. Pomogao je i on meni da se suprostavim mami kad me gušila...
Ne znam zašto se uopće žalim, valjda zato što sam neki dan cijeli dan bila s njegovom sestrom, ne pitajte
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:38   #44
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Da, istina. I zna on da mi može sve reći. I puno se više u zadnje vrijeme bavi našim životom nego njihovim životima. Pročitao je i par knjiga o tome koje sam mu preporučila. Nemam namjeru prigovarati mu nego baš to, biti oslonac. Pomogao je i on meni da se suprostavim mami kad me gušila...
Ne znam zašto se uopće žalim, valjda zato što sam neki dan cijeli dan bila s njegovom sestrom, ne pitajte
I meni bi išlo na živce, totalno te razumijem. Mičem se od ljudi koji mi se ne sviđaju i jako bi me frustriralo da mi je netko toliko odbojan postao član (šire) obitelji te ga se ne mogu nikako riješiti. Možda ako ste jedan od onih parova koji razmišljaju o odseljenju iz države...
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:44   #45
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
I meni bi išlo na živce, totalno te razumijem. Mičem se od ljudi koji mi se ne sviđaju i jako bi me frustriralo da mi je netko toliko odbojan postao član (šire) obitelji te ga se ne mogu nikako riješiti. Možda ako ste jedan od onih parova koji razmišljaju o odseljenju iz države...
Ma možda ja i tražim kruha preko pogače
Ne živimo s njima, ne moram na nikakve obiteljske ručkove, ne čujem se s njima, ne miješaju nam se u život...hmmm. Nije meni tak ni loše

onda ima nade za mog momčića, shvatit će on jednog dana, jelda, jeldaaa
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:05   #46
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Ma možda ja i tražim kruha preko pogače
Ne živimo s njima, ne moram na nikakve obiteljske ručkove, ne čujem se s njima, ne miješaju nam se u život...hmmm. Nije meni tak ni loše

onda ima nade za mog momčića, shvatit će on jednog dana, jelda, jeldaaa
Nemoj biti toliko sigurna. Ja imam gotovo identičnu situaciju. MM je financijer svojoj familiji. Prvenstveno sestri (isto rastavljena uz jedno dijete). Razmaženoj, neodgovornoj, bahatoj, koja živi iznad svojih mogućnosti. Kupuje se Ikea namještaj na muževljevu karticu, Villeroy parketi, frižider,auto osiguranja, posuđuje lova (koja se ne vraća). Lova se od njega žica poskriveći kad mene nema, kartice peglaju kad sam na terenu i slično (jer su akteri i te kako svjesni da to što rade nije u redu).
I tome se ne nazire kraj.
Razmisli dobro o svojoj - vašoj budućnosti.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:13   #47
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Nemoj biti toliko sigurna. Ja imam gotovo identičnu situaciju. MM je financijer svojoj familiji. Prvenstveno sestri (isto rastavljena uz jedno dijete). Razmaženoj, neodgovornoj, bahatoj, koja živi iznad svojih mogućnosti. Kupuje se Ikea namještaj na muževljevu karticu, Villeroy parketi, frižider,auto osiguranja, posuđuje lova (koja se ne vraća). Lova se od njega žica poskriveći kad mene nema, kartice peglaju kad sam na terenu i slično (jer su akteri i te kako svjesni da to što rade nije u redu i da ne odobravam).
I tome se ne nazire kraj.
Razmisli dobro o svojoj - vašoj budućnosti.
Užas :/ i nije pomogao razgovor o tome? Čime ga sestra drži u šaci?

Ja sam ipak vidjela neki pomak jer joj je ove godine odbio uzeti registraciju na rate.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:24   #48
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Razmisli dobro o svojoj - vašoj budućnosti.
Slazem se. I nemoj misliti da ce se to nuzno promijeniti kad se ozenite. Jer nece.
Ako vam dodju djeca pa vi budete imali vece troskove, a on u isto vrijeme financira sestru i njeno dijete? Pogresno je ako budes isla u to misleci da ce ista to promijeniti.
Ne kazem da nuzno nece, ali ti moras uci u tu zajednicu s njim prihvacajuci to tako kako jest i da se mozda nece promijeniti, a da tebi u isto vrijeme to bude ok. Ovo je sad bas ili-ili situacija.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:27   #49
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Užas :/ i nije pomogao razgovor o tome? Čime ga sestra drži u šaci?

Ja sam ipak vidjela neki pomak jer joj je ove godine odbio uzeti registraciju na rate.
Nema tu razgovora. Odgoj je u pitanju. Kada cijeli život imaš usađen određeni obrazac ponašanja. Da bi ga promjenio potrebno je prvo postati svjestan kako taj obrazac ponašanja je štetan pa zatim krenuti u korekciju istog.
Kažu da je za automatizaciju pokreta dovoljno ga ponoviti 300tinjak puta. Za ispravljanje istog bar 1500 puta...

Nemam ti neki savjet, više kao opomenu da dobro razmisliš kako bi mogla izgledati vaša budućnost. Vi zarađujete a onda sa dobrim dijelom love financirate nekoga drugog i njegovo neodgovorno ponašanje. Pa kad se nađeš u situaciji gdje ti kupuješ u DMu Essie lak za nokte a onaj kojeg financirate kupuje Chanel lak za nokte u Douglasu možda na bolan način shvatiš punu dubinu situacije....
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:53   #50
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Nemoj biti toliko sigurna. Ja imam gotovo identičnu situaciju. MM je financijer svojoj familiji. Prvenstveno sestri (isto rastavljena uz jedno dijete). Razmaženoj, neodgovornoj, bahatoj, koja živi iznad svojih mogućnosti. Kupuje se Ikea namještaj na muževljevu karticu, Villeroy parketi, frižider,auto osiguranja, posuđuje lova (koja se ne vraća). Lova se od njega žica poskriveći kad mene nema, kartice peglaju kad sam na terenu i slično (jer su akteri i te kako svjesni da to što rade nije u redu).
I tome se ne nazire kraj.
Razmisli dobro o svojoj - vašoj budućnosti.
On krije spičkavanje vašeg zajedničkog novca od tebe; jel ti rekao da je svjestan da to nije u redu? Jel mu uopće žao ili samo to krije da izbjegne svađu? To je tako glupo od njega.

Zašto ne precvikate te kartice? Sav višak love na neku štednju, a na tekući račun samo za tekuće potrebe..?
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:02   #51
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
On krije spičkavanje vašeg zajedničkog novca od tebe; jel ti rekao da je svjestan da to nije u redu? Jel mu uopće žao ili samo to krije da izbjegne svađu? To je tako glupo od njega.

Zašto ne precvikate te kartice? Sav višak love na neku štednju, a na tekući račun samo za tekuće potrebe..?
MM ne krije aposlutno ništa po tom pitanju od mene. Čitati sa razumjevanjem..
Niti tražim savjet tu, već iznosim činjenično stanje kako bi drugi ipak razmislili kako budućnost može izgledati.
Financijski smo osigurni da to možemo bez problema podnijeti. U pitanju nije lova.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:04   #52
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
MM ne krije aposlutno ništa po tom pitanju od mene. Čitati sa razumjevanjem..
Niti tražim savjet tu, već iznosim činjenično stanje kako bi drugi ipak razmislili kako budućnost može izgledati.
Financijski smo osigurni da to možemo bez problema podnijeti. U pitanju nije lova.
Pa shvatila sam da krije kad si napisala "Lova se od njega žica poskriveći kad mene nema, kartice peglaju kad sam na terenu i slično (jer su akteri i te kako svjesni da to što rade nije u redu)." - po ovome ispada da on njoj karticu na peglanje ustupi kada tebe nema u gradu. Tako da je ispalo da krije, jebiga (odnosno bar da krije namjeru i sam čin, kasnije očito ne).

Super da ste toliko osigurani da možete bez problema podnijeti tuđe parkete i frižidere, toliko da tebi čak Essie lak dolazi u obzir.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:31   #53
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Pa shvatila sam da krije kad si napisala "Lova se od njega žica poskriveći kad mene nema, kartice peglaju kad sam na terenu i slično (jer su akteri i te kako svjesni da to što rade nije u redu)." - po ovome ispada da on njoj karticu na peglanje ustupi kada tebe nema u gradu. Tako da je ispalo da krije, jebiga (odnosno bar da krije namjeru i sam čin, kasnije očito ne).

Super da ste toliko osigurani da možete bez problema podnijeti tuđe parkete i frižidere, toliko da tebi čak Essie lak dolazi u obzir.
Krivo pretpostavljaš tj krivo ispada. MM ne krije nikakve svoje namjere jer bude planski doveden sa njihove strane pred gotov čin. A to planiranje (kad su u pitanju kupovine na njegove kartice) oni rade na način da ga "ulove" na samo kad mene nema i pod nekom izlikom ( tipa; braco idemo u ikeu da pogledamo skupa trosjede i da mi daš savjet").
Treba shvatiti da je netko više desetljeća sustavno "programiran" na određeno ponašanje i ne vidi u njemu "anomalije".

Osigurani smo da mogu bez bed kupovati Chanel lakiće ali ih ne kupujem. Jer sam odgajana štedno i razumno.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:37   #54
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Krivo pretpostavljaš tj krivo ispada. MM ne krije nikakve tuđe namjere (niti svoje) jer bude planski doveden sa njihove strane pred gotov čin. A to planiranje (kad su u pitanju kupovine na njegove kartice) oni rade na način da ga "ulove" na samo kad mene nema i pod nekom izlikom ( tipa; braco idemo u ikeu da pogledamo skupa trosjede i da mi daš savjet").
Treba shvatiti da je netko više desetljeća sustavno "programiran" na određeno ponašanje i ne vidi u njemu "anomalije".
Osigurani smo da mogu bez bed kupovati i ja Chanel lakiće ali ih ne kupujem. Jer sam odgajana štedno i razumno.
Ne znam što reć na to, zeznuto. Ako još uvijek ne vidi anomalije, valjda nikad neće. Ti si se pomirila s tim?
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:42   #55
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Ne znam što reć na to, zeznuto. Ako još uvijek ne vidi anomalije, valjda nikad neće. Ti si se pomirila s tim?
Mislim da je to jasno iz teksta.
Da se nisam pomirila tražila bih rješenje.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:42   #56
Kak ga mogu "ulovit" na neku foru? Pa valjda ih poznaje dovoljno da zna koje su im namjere.
Meni tu cak nije problem ta lova, nego kak nego moze bit tak oblivious, da ne kuzi te "anomalije", i da ga se moze ulovit na foru. Over and over again.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:44   #57
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Kak ga mogu "ulovit" na neku foru? Pa valjda ih poznaje dovoljno da zna koje su im namjere.
Meni tu cak nije problem ta lova, nego kak nego moze bit tak oblivious, da ne kuzi te "anomalije", i da ga se moze ulovit na foru. Over and over again.
Odgoj. Odgajan je da je to normalno i očekuje se. Usađeno je u njega.
Već sam to napisala.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:49   #58
To je samo izlika. Ali dobro, ako tebi odgovara tako, sve pet
Kuzim da si samo htjela dati uvid kak ce to mozda izgledati u buducnosti.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:50   #59
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
To je samo izlika. Ali dobro, ako tebi odgovara tako, sve pet
Kuzim da si samo htjela dati uvid kak ce to mozda izgledati u buducnosti.
Ne, to je psihologija. Kondicioniranje određenog obrasca ponašanja.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:52   #60
Na kojoj se moze raditi. Zato i kazem da je izlika. Necu u daljnje rasprave, niti je to tema.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.