Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2009., 21:07   #421
Bok svima! natrcala sam na ovaj forum, a imam jednog paukica u rukavu pa molim za misljenje kakav je to druzeljubac. Zivi kod nas u kuci na moru... hvala

SueX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 22:19   #422
Quote:
SueX kaže: Pogledaj post
Bok svima! natrcala sam na ovaj forum, a imam jednog paukica u rukavu pa molim za misljenje kakav je to druzeljubac. Zivi kod nas u kuci na moru... hvala

Jel imaš neke svjetlije slike, nevide se baš šare dobro a to je ključno za determinaciju, a mislim da pripada ili u Lycosidae ili u Agelenidae porodicu
Ravenlord666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 22:55   #423
Lycosidae, sigurno. Šare na carapaxu su doslovno školski primjer za njih.
Ime vrste nije moguće ovako utvrditi, preporučujem pogledati ostatak pauka koje smo imenovali u temi u svrhu razumijevanja problematike.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 20:06   #424
O, hvala! kako brzi odgovori! nazalost nemam bolje slikice, ali pogledat cu druge pauke - thanx!
SueX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 00:10   #425
Znam da odskace malo od teme, al koja je ovo pasmina?



Hvala.
Bubazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 12:40   #426
Quote:
djukac kaže: Pogledaj post
Naletih na ovu temu i sjetih se da imam u mobitelu jednog jezivog pauka kojeg sam vidio kod bake u vrtu i odmah ga morao uslikat,zna li itko o kakvom se to pauku radi?


Argiope bruennichi - Wasp spider
Ravenlord666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 13:07   #427
sad sam prvi put otvoril ovu temu i vidim da ima jako zanimljivih slika, e sad je meni žao što nisam prije nekoliko mjeseci slikal onoga boga kojeg se sad nemogu sjetiti kak se zove, onaj kukac valjda ili kam spada veliki je bil oko nekoliko cm i ima naprijed ona dva velika kliješta, a jebm nebrem se sjetiti kak se zove, a znal sam prije...

dajte me podsjetite i ak netko ima sliku nek stavi...
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 13:40   #428
jelenak- hrušt
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 18:51   #429
Quote:
BUBICAMA kaže: Pogledaj post
jelenak- hrušt
nije hrušt, ima puno veća kliješta naprijed. Bum probal najti sliku..
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 09:46   #430
Ma to sam videl...http://s1.pticica.com/pticica/foto/0...l_0_umx0c9.jpg
ili tak nekaj http://s1.pticica.com/pticica/foto/0...l_0_k7w5i5.jpg

Onaj prvi je jelenjak naravno, a ovaj drugi je valjda isto neka vrsta jelenjaka i čak mi se čini da sam videl toga drugoga ali on se zove ruglin. No meni je ovo najlijepši kukac ili kaj je već...
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:16   #431


hi

prosle godine sam slikao ovog ljepotana pa me zanima koja mu je porodica i ima li uz latinski naziv engleski za njega kao sto je ravenlord napisao wasp spider isto tako nisam kod pretrazivanja uspio pronaci mu ime. ne znam hoce li kut slikanja pomoci inace pletu neuredne mreze vise manje svi, kao i ovaj a znaju biti i po nekoliko metara dugacke i iznimno cvrste. hvala unaprijed
Loonatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 15:23   #432
Quote:
Loonatic kaže: Pogledaj post


hi

prosle godine sam slikao ovog ljepotana pa me zanima koja mu je porodica i ima li uz latinski naziv engleski za njega kao sto je ravenlord napisao wasp spider isto tako nisam kod pretrazivanja uspio pronaci mu ime. ne znam hoce li kut slikanja pomoci inace pletu neuredne mreze vise manje svi, kao i ovaj a znaju biti i po nekoliko metara dugacke i iznimno cvrste. hvala unaprijed
To ti je Araneus diadematus iliti Pauk Krstaš, jedan od naših najvećih paukova, ženke su ogromne i to je vjerojatno ženka na slici
Ravenlord666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 15:27   #433
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
Ma to sam videl...http://s1.pticica.com/pticica/foto/0...l_0_umx0c9.jpg
ili tak nekaj http://s1.pticica.com/pticica/foto/0...l_0_k7w5i5.jpg

Onaj prvi je jelenjak naravno, a ovaj drugi je valjda isto neka vrsta jelenjaka i čak mi se čini da sam videl toga drugoga ali on se zove ruglin. No meni je ovo najlijepši kukac ili kaj je već...
Oboje su jelenci, ona prva slika je mužjak na na drugoj je ženka jer ženke imaju manja kliješta....to ti usput nema veze sa hruštom, hrušt je nešto posve drugo
Ravenlord666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:10   #434
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
Ma to sam videl...http://s1.pticica.com/pticica/foto/0...l_0_umx0c9.jpg
ili tak nekaj http://s1.pticica.com/pticica/foto/0...l_0_k7w5i5.jpg

Onaj prvi je jelenjak naravno, a ovaj drugi je valjda isto neka vrsta jelenjaka i čak mi se čini da sam videl toga drugoga ali on se zove ruglin. No meni je ovo najlijepši kukac ili kaj je već...
Genijalno biće, jednom me jedan rogati par pustio da ih slikam dok se pare. Žao mi je što tad nisam imala macro-objektiv

Quote:
Ravenlord666 kaže: Pogledaj post
Oboje su jelenci, ona prva slika je mužjak na na drugoj je ženka jer ženke imaju manja kliješta....to ti usput nema veze sa hruštom, hrušt je nešto posve drugo
Za hrušta si u pravu, no kukac sa druge slike je Lucanus tetraodon (prvi je Lucanus cervus). Cervus ima značajnije veća kliješta u odnosu na tetraodona, ženke nemaju ni otprilike kliješta kao mužjaci.

Vidi cervusa:



Imaš pravo triput pogađati tko je koji spol
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 12:19   #435
lijevi je ženka?

Jel se meni čini ili su ti kukci rijetki?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 13:38   #436
Nadam se da se zezaš* , sjeti se borbi oko ženki

Razvojni ciklus od stadija jajeta do parenja odraslih jedinki traje 4+ godine, iako nisu štetnici sa šumarskog aspekta (srču sokove, ne uništavaju drvno tkivo) stradava im ličinka (grčica)



u sklopu rušenja starih i šupljih hrastova. Štiti ga Bernska konvencija, u nekim državama je zaštićen.

Inače, jesi ga kad vidio da leti?
Imaš dojam da ti helikopter zuji kraj uha



* - ako ne, ovaj sa velikim mandibulama je mužjak.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 14:06   #437
Quote:
Bubazg kaže: Pogledaj post
Znam da odskace malo od teme, al koja je ovo pasmina?



Hvala.
To ti je ženka vrste Homo sapiens



a pas je Canis lupus domesticus var. đukela, tj. mješanac sa nešto terijerske krvi.
sigurno, ali za ovo prvo sam poprilično siguran
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 14:09   #438
Quote:
Ravenlord666 kaže: Pogledaj post
To ti je Araneus diadematus iliti Pauk Krstaš, jedan od naših najvećih paukova, ženke su ogromne i to je vjerojatno ženka na slici
Kakav krstaš pa nismo preko Drine bre.
To je križar.

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
...
Inače, jesi ga kad vidio da leti?
Imaš dojam da ti helikopter zuji kraj uha
* - ako ne, ovaj sa velikim mandibulama je mužjak.
Da, ogroman kukac, glasan, zadak malo visi, elitre podignute skoro sam pao s bickila kad mi je proletio kraj glave. Ne leti baš brzo, mogao bih ga uhvatiti.

Jesi li kad vidjela živu hrastovu strizibubu?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.

Zadnje uređivanje morbidangel : 24.01.2010. at 14:16.
morbidangel is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 14:26   #439
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
To ti je ženka vrste Homo sapiens



a pas je Canis lupus domesticus var. đukela, tj. mješanac sa nešto terijerske krvi.
sigurno, ali za ovo prvo sam poprilično siguran
Stvarno koja je to vrsta ? Bas je slatki pas ... ja bi si jednoga nabavio

EDIT: aha nisam skuzio bijeli tekst...
__________________
Ne prekidaj muško dok šuti !
Selotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 14:54   #440
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Da, ogroman kukac, glasan, zadak malo visi, elitre podignute skoro sam pao s bickila kad mi je proletio kraj glave. Ne leti baš brzo, mogao bih ga uhvatiti.
Aha

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Jesi li kad vidjela živu hrastovu strizibubu?
Lajk, helou , ona mi je tema diplomskog, nekoliko ličinki sam izvela do imaga. Dugo je trajalo, ali kad vidiš pupificiranog crva od 10 cm, začuješ zbor anđela kako unisono high pitchne "Halelluyah!!!"

Evo par slikica (imam ih inače cijelu hrpu na HDD-u), nokti su moji
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.