Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2008., 22:22   #441
Air, ako si tako jako pametna, zašto onda imaš ovako užasnih zdravstvenih problema?:

Ja sam bas jucer imala graft tissue, po drugi put, a ceka me jos barem jedna intervencija.
Prvi put je bilo prije 3 godine i dentist mi je to prekrio nekom plasticnom masom a savovi su se sami rastopili. Ugradio mi je dosta tog sinteticnog tkiva i tako kreirao neki jastucic ispod zubiju sto mi je ucinilo zvakanje mnogo ugodnijim.
Jucer je s lijeve donje strane zelio prekriti korijene i mnogo je strugao, nanaosio neke lijekove i minijaturne komadice tog tkiva da bi na kraju sve sasio i ostavio potpuno nezasticeno. Dao mi je antibiotike, lijekove protiv boli i medicinsku vodicu za ispiranje.
Nista me ne boli ali moram paziti na dijetu slijedecih tjedana, nesto kao djecja harana, sve mekano, ne ljuto, ne kiselo ...
Za dva tjedna ce mi skidati savove.
Na tom mjestu ni nije izgledalo tako strasno kao sto je sa desne strane gdje su korijeni zuba vise vidljivi. No, vjerujem da ce i slijedeca intervencija proci bez problema.
A sada, cime su svi ti problemi prouzroceni je tesko reci jer ima vise razloga.
Vecina nas nije u mladosti ispravljala zube pomocu braces pa su nam neki zubi vise izlozeni pritisku pri zvakanju sto, s vremenom , kreira probleme ... ili nepravilno i prejako cetkanje ... ili skripanje zubima u snu ...
Imam strasnog zubara koji koristi najmoderniju tehniku. Po internetu vidim da jos uvijek vecinom prakticiraju grafting pacijentovog tkiva dok moj koristi laboratorijski preradjen human kolagen.
Moj dentist je zelio odloziti tu operaciju poslije praznika, u slucaju komplikacija, ali sam ja bas inzistirala da se mogu oporaviti prije povratka na posao ... i jer imam potpuno povjerenje u njega.
Jedino boli po novcaniku jer je skuuupo.


Znaš surfat, ali onaj dio oko brige za zdravlje ti slabo ide..
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 06:07   #442


Minor problem za osobu mojih godina.
Nego, bas zamisljam kako ces ti izgledati za par godina s tim tvojim overkill zapperom!


Ne'j zamerit!
__________________
Stuck in the middle of nowhere.
Air is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 11:08   #443
Quote:
sinkpink kaže: Pogledaj post
Nije loše biti skeptik, loše je slušati iste...

Ja mislim SVOJOM glavom. A vi???
i bas TVOJA glava ti kaze da je osoba kojoj je pravomocnom sudskom presudom u SAD zabranjeno iznositi tvrdnje koje ti iznosis na ovom topicu zapravo u pravu? a ujedno je, u studenom 2004. godine, pravomocnom sudskom odlukom morala vratiti novce svim kupcima njenih proizvoda zbog laznih tvrdnji?

i bas TVOJA glava ti kaze da je osoba koja u svojoj knjizi otvoreno laze:

Quote:
The majority of the people described in the 103 case reports did not have cancer. Of those that did, most had received standard medical treatment or their tumors were in their early stages. In these cases, Clark pronounced them cured but did not follow what happened after they left her clinic—so she could not possibly know how they did afterward. In some cases, she counted patients as cured even though she noted that they died within a few weeks after she treated them.
u prijevodu: vecina od 103 osobe opisane u izvjestajima Hulde Clark nije imala rak. od onih koji su imali, vecina je koristila standardne medicinske tretmane ili imala tumore u ranoj fazi. u nekim slucajevima, Hulda Clark racunala je kao "izljecene" pacijente koji su umrli nakon nekoliko tjedana.

i bas TVOJA glava ti kaze da je OVO osoba koja ima lijek za sve ljudske probleme:

Quote:
An investigator for the Indiana Department of Health and a deputy attorney general visited her office incognito as part of a sting operation. Clark proceeded to test the investigator and "told him he had the HIV virus [sic], but said that he did not have cancer." She told the investigator that she could cure his HIV in 3 minutes, but that he would "get it back" unless he committed to returning for six more appointments. She then ordered blood tests from a laboratory. Upon learning of the undercover investigators' status, Clark stated that everything she had told them had been a "mistake".[
u prijevodu: istrazitelj Zavoda za zdravstvo u Indiani posjetio je inkognito njen ured. Rekla mu je da ima HIV. Rekla mu je i da ce ga izljecit za 3 minute ( ) ali da ce mu se vratit ako ne pristane na jos sest terapija.
Kad je saznala da je rijec o istrazitelju rekla je da je pogrijesila


TVOJA glava ti to govori?
divno


ps potpuno si u pravu. ja sam ljudoliki reptil iz Tajne Svjetske Vlade. i pod svaku cijenu cu te sprijeciti da kazes ljudima Istinu!
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 02:33   #444
Super je ova tema...cijelu cu procitat ali sam sad dosao do 5. str. i nisam naisao ili mi je izmaklo pitanje: Kakva hrana pase, kakva ne i dali te kreme mazemo po cmaru ili po cmaru i guzovima gdje je crvenilo-pristici-hemeroidi ?
DLS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:33   #445
jel ima tih krema il nečeg sličnog za kupit u dm-u?
ludjakinja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:52   #446
Smile

Mislim da su moji nastali zbog naprezanja kod vrsenja nuzde, jer sam imao totalnu blokadu, sve je bilo zastopano.

Dobio sam cepice Dulcolax ali imam jedan problem.

Kada ih gurnem oni ne mogu ostati unutra...udje cijeli ali ne moze ostati vec ga ja rukom moram pridrzavati. Bojim se da tada ne sluzi svojoj svrsi...do sada sam koristio dva cepica, svaki dan po jedan ali ne cini mi se da je doslo do nekakvog poboljsanja.

Znaci: 1.) Dali cepic mora uci i ostati unutra ili je ok ako je na samom ulazu.
2.) Molim nekoga od vas da mi kaze koju hranu da a koju ne. Doktor mi kaze juhe, prepecenac, kuhano i puno caja DA a rajcica, kikiriki, peciva i sve ostalo NE. Inace ne jedem voce ali sad cu morati ako ce pomoci ali opet neznam koje a nigdje nije tocno navedeno svugdje pise nesto tipa simptomi, tretman itd. Dali smijem tjesteninu i mlijecne proizvode ? Pretpostavljam da ne. Samo laganu hranu. Zato molim nekoga da mi sve fino objasni biti cu mu jako zahvalan.

Inace se rekreativno bavim sportom (imam 17god ) i nikad nisam previse mario za time sto jedem...uvijek sve u normalnim kolicinama ali jednog dana sam previse hrane pomjesao i eto...ali mislim da je tu i genetika napravila svoje.

Osim tih masti ala FAKTU cuo sam da je dobra puhova mast jeli zna netko nesto vise o tome ?



Hvala unaprijed !
DLS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 19:27   #447
Znam da nije bas ugodna tema ali potrebna mi je pomoc PLZ !
DLS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 22:10   #448
Hrana ti je najbitnija. Doktor ti je sve dobro rekao, kuhano, lagano, nezačinjeno DA. Izbaciti čokolade, čips, prženo, pohano, začinjeno, kiselo, ljuto,slano, gazirano . Uglavnom, moraš se hraniti kao što se hrane mala djeca. Ako imaš tvrdu stolicu što više vode to bolje za tebe (možda i najvažnija stvar) i jedan obrok dnevno žitarice. Bez brige brzo ćeš shvatiti što smiješ a što ne, jer svaki puta kada pojedeš nešto što nije trebalo itekako ćeš osjetiti
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 22:11   #449
Quote:
ludjakinja1 kaže: Pogledaj post
jel ima tih krema il nečeg sličnog za kupit u dm-u?
Krema ima u svakoj apoteci, probaj onu s propolisom, prirodna je i pomaže.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:04   #450
ja sam već godinu dana čist od njih, regulirao sam prehranu, ujutro žitne pahuljice, izbjegavam ljuto, ujutro obavezno pražnjenje crijeva nakon velike kave..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 22:37   #451
Ne znam dali je netko već spomenuo tablete za hemeroide "Detralex? Uglavnom, to vam je izvrsna stvar i ljudi koji su ih koristili su stvarno zadovoljni. Uzimaju se 2x3 tablete 4 dana, pa 2x2 tablete 3 dana. Ja, nakon što sam ih popila namam više nikakvih problema. Koštaju 95 kuna i ne daju se na recept (dovoljna je preporuka liječnika ili "bijeli " recept)
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 10:15   #452
da, detralex je odličan..
ja sam ga plaćao oko 120 kn u Zagrebu..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 16:20   #453
Prosli tjedan posjetio sam prvi put proktologa u KBC Rebro i nakon pregleda, on mi rece da imam hemeroide III
stupnja i neka napravim kks.stolicu na krvarenje i da dodjem da se dogovorimo za podvezivanje hemeroida. Pitao sam ga kakav je to zahtjev a on rece ako sam izdrzao ovaj pregled onda cu i taj ?! E sad mene interesira jel netko radio ovaj zhtjev na Rebru i kojom metodom to oni rade ?
Hvala!
Rizzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 21:16   #454
Quote:
callahan kaže: Pogledaj post
Nije ugodna tema, ali bi me zanimala iskustva drugih itd. Sto je to tocno, kako se dobija, kako se lijeci, sto pomaze...
Puno vremena provodim sjedeci i vec neko vrijeme imam osjecaj peckanja na analnom otvoru kad idem na wc, pogotovo kad koristim neki grublji papir, znam pronaci krvi na papiru. Mozda sam samo razderao kozu na anusu, a mozda i ne?
Hvala svima
P.S.
Nasao sam neki link:
http://www.plivazdravlje.com/?sectio...nu=bolesti#rez
Slušaj sad ovo i vjeruj mi:
Najbitnije od svega je kretati se, tj. aktivnije baviti nekim sportom. Za početak je odlično trčanje.
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 09:42   #455
Quote:
Rizzo kaže: Pogledaj post
podvezivanje hemeroida. jel netko radio ovaj zhtjev na Rebru i kojom metodom to oni rade ?
Hvala!
bilo je ranije u ovom topicu, uglavnom radi se u lok. anesteziji, tak da te nebu niš boljelo, podvežu hemoroide s nekakvim gumicama, i onda se oni za par tjedana osuše, za mjesec dana budeš ko nov..
oporavak jest bolan, al eto..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:02   #456
Quote:
ziherica kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima. Pročitah na Internetu da je to (Hemorrhoidal arterial ligation) novija metoda i da je , bar tako kažu, relativno bezbolna. Da li netko ima više saznanja ili još bolje, da li je netko operiran tom metodom i kakva su iskustva. E da, i zna li netko gdje se vrše operacije tom metodom.
E, Ivane M. nisam se uopce sjetio upitati doktora kojom metodom rade na Rebru, sada imaju novi odjel, pa sam nislio mozda su dobili i nove uredjaje?

Vidim spominje se ova hal metoda koja je kao bezbolnija ali dal se rdi na Rebru?
A procitao sam i ovo:
DG HAL - operacija predstavlja minimalno invazivnu metodu liječenja hemoroida. Ona se zasniva na doplerskoj identifikaciji krvnog suda koji je izazvao proširenje te njegovom podvezivanju.
U prednosti ove metode spada i to što nije potrebna nikakva dijeta niti lijekovi. U postoperativnom periodu bolesnik nema bolova, a ni komplikacija.

Najvažnije postignuće
Najvažnije je to da nakon ove operacije sluznica završnog dijela debelog crijeva ostaje u svom normalnom i potrebnom obliku i obimu, što je neophodno za voljnu kontrolu vjetrova i stolice, a to nije slučaj kod ostalih operativnih procedura.

Pozdrav !
Rizzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 00:06   #457
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
bilo je ranije u ovom topicu, uglavnom radi se u lok. anesteziji, tak da te nebu niš boljelo, podvežu hemoroide s nekakvim gumicama, i onda se oni za par tjedana osuše, za mjesec dana budeš ko nov..
oporavak jest bolan, al eto..
Bolan oporavak UZAS mom starom su to tako operirali pa covjek nije mogao sjest 2 mjeseca, cak si je kupio i gumeni jastucic s rupicom

Ja bi probao sve druge alternative prije toga... a ako bas zelis operaciju probaj neku metodu koja nema takve postoperativne simptome... danas barem postoje operacije koje su sofisticiranije od podvezivanja... npr krio metode ili koagulativne itd... mozda najbolje da procitas sve postove prije - ljudi su si rjesili tegobe na mnoge nacine od promjene prehrane, zivotnih navika i narodne medicine pa sve do vrlo djelotvornih preparata itd... Poznajem ljude s IV stupnjem koji su bez operacije rjesili tegobe... zato, take it easy!

Mozda da posjetis neke privatne ordinacije npr. Dr.Filu i sl... ili se u nekim boljim ljekarnama posavjetujes sa magistrom o nekim zaista djelotvornim preparatima itd... a ne nekim kremicama koje malo olaksaju ili cepicima koji samo anuliraju bol a ne rjese tegobe...

Sretno!
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 03:22   #458
eto i ja pročitah svih 18 stranica ove teme...pa ipak tražim savjet...
naime imala sam hemeroide bolnog i krvarećeg tipa prije par godina kojih sam se riješila i nisu se ponovo pojavljivali u tom obliku, nego se samo znalo desiti da osjetim svrab u području anusa...
prije par dana osjetila sam kvržicu, pa sam naravno išla ogledalom gledati što je to i vidjela neku masu tipa male kožne vrećice koja visi iz rektuma, nije upaljena, nateknuta, ne boli i nemam problema sa stolicom, zanima me da li je to također hemeroid i da li ga trebam mazati kakvom kremom i da li ga možda trebam pokušati ugurati natrag unutra?

bila bi zahvalna da mi netko pokuša dati neki odgovor...tnx
androska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 01:06   #459
Bok ljudi...
U nekom od prijašnjih postova sam pročitala da se netko učlanio na ovaj forum zbog hemića (tako ih ja od milja zovem - dugo smo već skupa) e pa evo i mene.
Uglavnom, pročitala sam gotovo sve prijasnje postove - u nekima sam se našla u nekima ne. Meni je koma, već dugo, bila kod proktologa - što toplo preporučam svima koji imaju i najmanjih problema sa svojom pozadinom: što ranije otići do liječnika jer su šanse da vam pomogne veće kao i da sami skužite ozbiljnost problema i počnete ga prehranom i načinom života na vrijeme rješavati. Ja nisam bila tako mudra!!!
Moje iskustvo: kreme, pomade, čepići...hrvatski, europski, svjetski gase požar ali ne rješavaju problem. Dogurala sam do toga da MORAM na operaciju jer sam u outu bar jednom mjesečno po par dana i naprosto ne mogu raditi - sraćom imam divnu šefovicu koja me razumije. E sad....dala sam si još 6 mj da pokušam prehranom i fizičkom aktivnosti učiniti nešto.
Hemeroidin sam pila i nisam sigurna jel mi pomogao on jer sam paralelno bila kod proktologa koji mi je prepisao ProctoC + Procto nakon mj dana. Uglavnom bilo je bolje 6 mj i problem se vratio u punom sjaju. Vidim da Hemeroidin spominjete pa ću i ja ponovno pokušati s njim.
Pokušat ću i s onim biljnim preparatom koji je spomenuo Miracle.
Posao ne mogu mijenjati - 8 sati za racunalom + 1 sat vožnje posao/stan - ali ću probati paziti na papicu još više nego dosada. Kak će to izgledati nemam pojma jer sam i ovako mršavica.

Znam samo da je operacija katastrofa iz priča ljudi koji su je prošli, a najbolje od svega je to što su velike šanse da se problem vrati.

Zato ljudi, ODMAH čim primijetite i najmanji problem k liječniku, pazite na higijenu, pijte PUUUUNO tekućine, više se krećite i pazite što papate.

Pozdrav svima!
Endzica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 13:31   #460
Hello društvo, da se i ja priključim ...novi na forumu i u društvu sa fckn. hem:-) ...Dakle pojavili su mi se prvi puta u životu prije mjesec dana...pročitao stranice foruma, poslušao neke savjete ( faktu, hemopropin...) i pomoglo!Prošlo je hvala bogu! Što dalje, imate li neku preporuku , da li nastaviti mazati hemopropin još neko vrijeme , ili prestati čim simptomi prodju? još uvijek ponekad osjetim da me malo svrbi ali pravih problema više nema...Da li netko zna što bi mogao biti pravi uzrok nastajanju hem...ja radim uredski posao dakle sjedenje cca 7 sati dnevno , ali takodjer se više puta tjedno bavim sportom , a za hranu bih mogao reči da je sve drugo osim nezdrava...može li samo sjedenje biti uzrok? ili još neka bolest probavnog trakta ? ili stres? razmišljam o svojem slučaju i ne mogu si razjasniti , no svakako ne bih želio da se vrate...brrrrrrrr...ima li netko iskustva sa ponovnim pojavljivanjem, vidim da se tu spomiljalo...može li nekakva "prehlada" biti uzrok, naime bio sam par dana na bordanju i sjedio stalno na hladnom/mokrom snijegu? na bih da se vrate pomozite...
brAngel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.