Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 15:54   #21
Zakon o gradnji pitanja su obicno na svim ispitima slica ali jedno tipicno je za koje objekte ne treba gradjevinska dozvola (polagao sam taj ispit na tri strucna ispita i dva puta je bilo to pitanje) ostala su najcesce oko procedura na gradilistu , gradjevinskih dozvola dnevnika , odgovornosti i slicno tko su sudionici u gradnji.

Strucni dio su obicno tri pitanja a jedno je skoro uvijek ili zastita od munje ili zastita od elektricnog udara

Sva pitanja se obrade na gore navedenom seminaru i toplo ga preporucam ako si mozes to priustiti , jer moze znatno skratiti vrijeme pripreme ispita.

Polagao sam do sada 4 strucna ispita i sada se spremam za drzavni ispit i mislim da ce biti najtezi do sada.

Obrati paznju na zakone i pravilnike koji vaze u vrijeme polaganja ispita , ja sam imao slucaj da je izisao novi zakon o Gradjenu ali sam polagao po starom jer je novi stupao na snagu sa novom godinom.Isto vrijedi za pravinike.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 11:03   #22
Od 1.10. stupa na snagu novi zakon o gradnji,pa sad njega učim.Da li traže točne definicije ili je dovoljno znati smisao?
dam33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 12:36   #23
Ajmo ljudi još malo iskustava ili saznanja o ispitu!
dam33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 13:05   #24
Quote:
dam33 kaže: Pogledaj post
Od 1.10. stupa na snagu novi zakon o gradnji,pa sad njega učim.Da li traže točne definicije ili je dovoljno znati smisao?
Točne definicije u večini slučajeva.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 12:06   #25
Danas je ispit u ministarstvu,pa neka se javi netko tko je bio sa dojmovima i nekim korisnim informacijama!
dam33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 16:23   #26
Nitko ništa ne govori.
dam33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 10:21   #27
Ide li netko na seminar u društvo elektrotehničara?
Što kažu na seminaru,što učiti,kako?
dam33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 10:56   #28
Kad bi inženjer elektrotehnike trebao položiti stručni ispit?

Ovako,

dipl. ing. el. sam, zanima me dali je pametno ići polagati stručni ispit odmah

kad zakonski ispunim uvjete za to (tri godine rada u struci).

Ako se možete prvenstveno osvrnuti na pitanje odgovornosti i konstantnog

učenja i usavršavanja.

Dodao bih i to da mi lova nije nešto najvažnije u životu iako znam da bi s tim

ispitom ili članstvom u komori bolje zarađivao.

Radim kao elektro-projektant 2 godine. Hvala!
deep_purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 22:30   #29
Wink

Je li ispit položen od prve?
Idem izgleda i ja na njega iduće godine.
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 22:38   #30
Sve zavisi od tebe i tvoje želje.
Ja radim u istom sektoru već 4 godine i nisu me slali na ispit, možda nikada ni ne bih išao što se mene tiče, ali nudi mi se bolji posao uz uvjet da položim stručni ispit. Plaća 50% veća.
Pa si ti sve zbroji i podijeli.
Vjerojatno ćeš jednom položiti taj ispit, pa ti savjetujem da ga lagano pripremaš i kada ti nije frka da ga riješiš.
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 21:05   #31
Evo me učim, sve se puši od učenja!
Tko je već prošao ispit da mi da stručni savjet? Mora li se baš sve definicije znati i ostali propisi?
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 21:12   #32
gadjevinsku reulativu dobro nauci. Pazi na nove zakone. Od tri pitanja iz struke jedno te sigurno lovi ili gromobrani ili zasta od indirekno napona dodira i sustava mrezA TN TT IT .
to je pitanje i za telekomunikacije!!!. 1989 ucio sam 2 mjeseca i jednom odgodio ispit.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:24   #33
položio 2005. od prve. Ako si išao na pripremni seminar za polaganje stručnog ispita (EDZ) onda ti je prolaznost puno veća, navodno i 90%
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:05   #34
Ako padneš to neće biti radi struke već iz područja graditeljske regulative!!
Gotovo da ne moraš znati razliku iz TT i TN sustava ali regulativa je sklisko tlo.


Eto Fišeru

I da, nije to neki bauk za položiti. Živimo u kapitalizmu, ako si ostavio lovu za taj ispit i seminar onda ima da te puste. Na to će ti se svesti i studiranje za koju godinu.
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 10:55   #35
Quote:
Darko kaže: Pogledaj post
Evo me učim, sve se puši od učenja!
Tko je već prošao ispit da mi da stručni savjet? Mora li se baš sve definicije znati i ostali propisi?
I ja bi triba počet sa učenjem, na seminaru sam bija prošle godine u svibnju, od tada se zakon o gradnj prominija-ajme.
Ima li netko možda pitanja koja budu na ispit- koja sa ponavljaju?
mibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 19:29   #36
Evo kolega ja bih se pridružio Vašim pitanjima! Prije mijesec i sitno sam diplomirao na VI.stupnju u Osijeku na ETF-u no kako neradim u struci nisam upoznat s ovim ispitom pa bih htjeo pitati uopće što je to stručni ispit, zašto nam treba, što nam donosi s njegovim polaganjem gdje se treba obratiti?

Eto vidim da svi Vi koji pričate imate znanje o tome a ja baš ništa a nisam iskreno ni znao da tako šta postoji! Puno hvala svima koji će te se potruditi da mi odgovorite jer vjerujem da ima još novopečenih kolega koji nemaju pojma o ovome!
neleOK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 03:54   #37
neleOK,
stručni ispit o kojem je ovdje riječ polažu osobe koje prema Zakonu o prostornom uređenju i gradnji imaju svojstvo odgovornih osoba (voditelji gradilišta, projektanti, stručni nadzor).

polaže se pri Ministarstvu zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva nakon završenog školovanja i 2 godine radnog iskustva u graditeljstvu.
ako ćeš raditi na poslovima koji nemaju veze sa graditeljstvom onda ga niti ne trebaš polagati.

više info o ovome ima na www.mzopu.hr
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 22:06   #38
Eto, i ja sam konačno položio taj famozni ispit. Bilo je čupavo, ali da se proći.
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 22:44   #39
što prije položiš možeš se bolje prodati jer si ovlašten.
nikad ne znaš kada će ti se pojaviti prilika a traže ovalaštenog projektanta sa položenim stručnim ispitom...

To je moj moto..ja sma poslije faksa ispolagala sve 'štufe' koje su mi se ukazale...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 00:11   #40
po novom zakonu koji je donesen prije par mjeseci nakon dvije godine rada u struci možeš polagati stručni.
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.