Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2008., 17:39   #81
Quote:
Etienne kaže: Pogledaj post
Nisam se odselila u Zagreb, nego iz Zagreba Ali nije bitno.

lara, ako je ta PU u Novom Zagrebu na razini države, onda možda tamo možeš izvaditi poreznu karticu za bilo koji grad, ali ne može obrnuto? (da npr. u nekom drugom gradu vadim karticu za Zagreb).

Mogu izvaditi radnu knjižicu izvan prebivališta, pitala sam, ali nisam stigla pitati za karton, u ponedjeljak ću ići u PU.
ma super. Znači može. To mi zvučalo logično jer ionako prilažeš diplomu o stečenom zvanju i osobnu iskaznicu.
Radna knjižica je nebitna i neovisna o prebivalištu i boravištu.

Čuj, ja sam ju tako dobila. Pitaj. Po meni (ja sam ju vadila u Zg) ne bi trebalo biti problema, druga stvar da si na crno ali ako imaš prijavu boravišta.. ja osobno ne vidim problem.

To sam i ja napravila ali u centrali u Zagrebu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 18:50   #82
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ja sam najnormalnije vadila poreznu karticu u Zagrebu a mjesto prebvivališta mi je bilo u Rijeci (a u Rijeci sam radila i imala već poreznu karticu).
Došla sam u Zgb, zaposlila se kod poslodavca i kada me je knjigovođa pitao dajte poreznu nisam imala.. otišla u Novi Zagreb i izvadila ju.

Tako da pričaš gluposti. Totalne gluposti

jer kako sam ju ja mogla onda izvaditi?!
znači izvadila si je u rijeci gdje si stanovala, i onda si se preselila u zg i tu si je ponovo izvadila

pa o tome ti i ja pričam cijelo vrijeme

i plaćaš prirez prema poreznoj kartici PU gdje si je izvadila tj gdje stanuješ a neovisno gdje radiš

mislim da pričamo o istom, samo ti tvrdiš da to ovisi o mjestu rada ali razmisli malo pa ćeš vidjeti da nije

jer da si se npr preselila iz rijeke u sisak a radiš u zg, imala bi pk iz siska a ne iz zagreba

ali odustajem od daljnje rasprave jer mi se ne da više tupiti po istom



Ettiene, ne znam da li možeš i prvu poreznu karticu izvaditi gdje sada stanuješ, ali možda i sa potvrdom prijave boravišta možeš

ja kad sam se selila iz ZG sam već imala poreznu karticu, ali sa prijavom privremenog boravišta sam otišla u PU gdje sam se odselila i oni su mi izdali novu
nisam sigurna da li u jednoj PU možeš dobiti karticu od druge PU ali tebi i treba kartica od PU gdje sada stanuješ a ne ona za ZG
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 21:47   #83
Quote:
toncica kaže: Pogledaj post
i zašto onda po tvome npr. moja sestra koja radi u Zg a stanuje u zaprešiću plaća prirez 12% (za zaprešić) a ne 18% (za ZG)?

a ti samo dalje ljudima govori krivo
Tu je bilo promjena zadnjih godina, možda čak i ne u propisima već tumačenjima Porezne uprave. Prvo se moglo imati poreznu karticu prebivališta, dakle od bilo gdje. Pa je bilo masu ekipe s poreznom karticom grada udaljenog stotine kilometara, ili još bolje otoka (prirez 0% i još ne plaćaš porez ne kuću za odmor jer služi stalnom boravku!).

Onda su počeli tražiti da se porezna kartica uskladi s boravištem, znam da su prije par godina u firmi to tražili od svih koji su imali prebivalište i porezne kartice gradova koji su udaljeni stotine kilometara.

Naravno, ja uredno imam poreznu karticu Ivanić-Grada, i plaćam prirez Ivaniću, makar radim u Zagrebu. Ali, ovdje uredno stanujem i primam i naknadu za prijevoz.


Quote:
toncica kaže: Pogledaj post
i kako će ettiene PU ZG izdati prvu poreznu karticu ako je ona npr. iz DU?
ako osobnu, putovnicu itd... i sve druge dokumente mora vaditi u mjestu prebivališta mora i poreznu karticu
a onda sa prijavom privremenog boravišta može dobiti u Zg novu, privremenu poreznu karticu
Moguće da postoji centralno mjesto u Zagrebu gdje možeš izvaditi sve, tako je i npr. s hitnim vađenjem putovnice.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 03:45   #84
hvala Vojky

i ja to pokušavam lari objasniti da ima veze sa prebivlištem odnosno boravištem a ne mjestom rada

ali ona za primjer navodi svog pripravnika koji je iz Zadra i radi u ZG pa je bio prekršaj jer je plaćao prirez za ZD, i iz toga zaključuje da je prema mjestu rada, ali on zapravo ne stanuje u ZD nego ZG
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 20:16   #85
Već dugo ovdje nikog nije bilo al se nadam da će ipak navratit i vidjeti ovaj post. Naime, čula sam od više ljudi da kada diplomiraš ali još nemaš diplomu nego potvrdu (jer nije bilo promocije) ne žele ti upisati zvanje u radnu knjigu na temelju potvrde, kažu da mora biti baš diploma. A s druge strane, nedavno sam čula da su to gluposti, a to je rekla djelatnica na faxu. Jel vi znate točan podatak?
Samo studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 20:23   #86
markoleo-moja radna knjižica je puna pečata... i nastavili dalje upisivati diplome u rubriku podaci o stručnom usavršavanju, te u rubriku podaci o radnoj sposobnosti stečenoj radom.

Imam dvije srednje škole, faks, pravosudni, javnobilježnički i još mora magisterij biti upisan (doktorski studij).

ide ti se na slijedeću stranicu sve do rubrike podaci o zaposlenju
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 21:07   #87
Quote:
Samo studentica kaže: Pogledaj post
Već dugo ovdje nikog nije bilo al se nadam da će ipak navratit i vidjeti ovaj post. Naime, čula sam od više ljudi da kada diplomiraš ali još nemaš diplomu nego potvrdu (jer nije bilo promocije) ne žele ti upisati zvanje u radnu knjigu na temelju potvrde, kažu da mora biti baš diploma. A s druge strane, nedavno sam čula da su to gluposti, a to je rekla djelatnica na faxu. Jel vi znate točan podatak?

Podaci se upisuju iz isprave o obrazovanju, u izvorniku, prijepisu ili ovjerenom presliku.

Pročitaj Pravilnik o radnoj knjižici na ovom LINKU
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 22:00   #88
Goričanka... u vodnikovoj U zagrebu NEĆE ti upisati ni Uvjerenje a nni Diplomu (ako si završio po starom i stekao VSS) jer je sad Bologna na snazi.

To je eto kako mi pravnici zovemo kolizija pravnih normi gdje su oni svojim Pravilnikom zauzeli stav - ne upisivati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 08:12   #89
Da, i ja sam jedna od onih kojoj u vodnikovoj nisu nista htjeli upisati u ranu knjizicu. Bila sam samo jednom, a drugi put sam zvala njihovu pravnicu da mi kaze kada ce poceti upisivati zvanje u radne knjizice i odgovor znate.... Isto tako nakon nove godine je bio članak u novinama kako se radne knjizice ukidaju jer to ne postoji nigdje u europi... normalno radim i imam svoju diplomu a za ostalo me briga...
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 23:32   #90
Quote:
Samo studentica kaže: Pogledaj post
Već dugo ovdje nikog nije bilo al se nadam da će ipak navratit i vidjeti ovaj post. Naime, čula sam od više ljudi da kada diplomiraš ali još nemaš diplomu nego potvrdu (jer nije bilo promocije) ne žele ti upisati zvanje u radnu knjigu na temelju potvrde, kažu da mora biti baš diploma. A s druge strane, nedavno sam čula da su to gluposti, a to je rekla djelatnica na faxu. Jel vi znate točan podatak?
Da, iz prve ruke . OVDJE sam postala o tome.
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 13:43   #91
Meni nisu u Vodnikovoj htjeli upisat VSS niti na temelju svjedodžbe niti žele sad na temelju diplome. Moram za faks pisat nekakvu molbu. A kolega s posla dobio diplomu isti dan kad i ja (u ožujku ove godine) i njemu su upisali ali u Đakovu.

jbm ti ovu banana državu!!!
__________________
Močni Ashibad je rekao svoje ....

(oprostite zbog eventualnog sarkazma)
ashibad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 19:04   #92
šta se upisuje u knjižicu nakon završene gimnazije i nezavršenog faksa?
nana30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 19:10   #93
Quote:
nana30 kaže: Pogledaj post
šta se upisuje u knjižicu nakon završene gimnazije i nezavršenog faksa?
upisuje se srednja strucna sprema SSS
homer_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 19:12   #94
ok SSS, ali zvanja nema nikakvog, zar ne?
nana30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 19:17   #95
Quote:
nana30 kaže: Pogledaj post
ok SSS, ali zvanja nema nikakvog, zar ne?
ako je netko završio matematičku gimnaziju, piše prirodoslovno matematički tehničar -> ovo je sigurno, a za opću piše vjerojatno opći tehničar -> a za ovo nisam 100 % siguran.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 19:21   #96
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
a za opću piše vjerojatno opći tehničar .
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 21:02   #97
Thumbs up

ako ne stane sve tada se nastavlja na stranicama napomenama , primjer iz moje knjizice upisano je SSS tehnicar.... , svejdođba VVS , naknadno i VVS dipl ing..., tecaj informatike 120 sati .. 4 kom strucnih ispita ( mnistarstvo to i to , strucni ispit iz toga i toga ), jos moram upisati i drzavni ispit. mislim da ce i to stati mislim da ce biti sve skupa 4 strane . doduse moja je knjizica iz bivse drazave. Za vasu informaciju kroz koju godinu se ukidaju radne knjizice.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 21:17   #98
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
ako je netko završio matematičku gimnaziju, piše prirodoslovno matematički tehničar -> ovo je sigurno, a za opću piše vjerojatno opći tehničar -> a za ovo nisam 100 % siguran.
ma ne piše ništa
i piše SŠS - srednja školska sprema (jer nije stručna)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 07:02   #99
Preslika radne knjizice?

Traze me na uvjetima natječaja da im pošaljem kopiju radne knjižice. A ona naravno u trenutnoj firmi kojoj ne bih htio dati (još) do znanja da gledam i druge opcije. Kako izvući tu radnu knjižicu? Da li ona možda stoji kod (outsorsanog) knjigovođe pa da odem kod njega nadajući se diskreciji?
Kako ste to vi riješili - sigurno je još netko bio u sličnoj situaciji. Kako da inače dokažem radni staž u firmi koja je formalist i to traži kao uvjet.

P.S. nevezano uz to: da li vi navodite kao staž što ste radili kao student? Ja sam imao 2 godine pola radnog vremena preko stud. ugovora. Da li da to navedem kao godinu dana zaposlenja?
bombuzal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 07:35   #100
jednostavno trazi u kadrovskoj da ti naprave kopiju
meni je jednom trebala kopija (iz istog razloga kao i tebi), tete u HRu su se malo "cudile" sto ce mi to al su mi na kraju poslale kopiju
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.