Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2011., 15:05   #261
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
naravno da je žena otišla na liječenje i na bolovanje, teško da će se ikad više vratiti na posao, na njezino mjesto je zaposlena zamjena.
izgleda da je trebala dobiti otkaz i ostati bez prihoda, kako ne bi opterećivala poslodavca svojim privatnim okolnostima
ona je planirala svoju bolest kao sto si ti planirala svoje dijete?

zar nije tvoje dijete izbor tebe i tvog partnera?

zasto navodis ovaj primjer kad nema veze s majcinstvom?
zar je biti zaspolenik i raditi za nekog drugog u ovoj zemlji samo zlo?
evo, ja posudim 20 000 kn tko god zeli s ove teme pa nek otvori firmu i pokaze nam drugo lice kapitalizma..
ili, kmh, bas i ne bi?
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:07   #262
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
ja cu ti reci kako je u Svicarskoj jer mi sestricna tamo zivi...ona nazove mamu jer joj dijete ima bronhitis pa joj mama iz Zg. leti za CH da bi joj dijete pricuvala jer je mali bolestan...niti u CH ne mozes dobiti bolovanje za dijete...to je samo nasa izmisljotina...
I ne ide u vrtic jer kao prav vrtic je jako tesko za dobiti a zena koja ga cuva , cuva jos cetvero djece i nece ga primiti...moze uzeti GO....nikoga nije briga kako ces ti rijesiti situaciju sa svojim bolesnim djetetom...tvoje dijete ..tvoja stvar...nije stvar od kompanije...to je tako...ne znam odakle vam uopce padne idea na pamet da bi poslodavce trebalo biti briga za vase dijete...zasto bi ikoga trebalo biti briga osim vas samih??
Hoćeš reći da ni jedna majka u Švicarskoj ne ostaje sa svojim djetetom kada je bolesno?
Zanemarimo tvoju sestričnu, zanemarimo ljude koji imaju babe/djeda/strica/votever, ni jedna Švicarka ne brine o svom djetetu, na način da ga njeguje kada je bolesno? Dali ga šalje u bolnicu?

Jedina solucija je uzeti godišnji? I to je ok, ja svoj godišnji ni nemam kada iskoristiti,
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:10   #263
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
ona je planirala svoju bolest kao sto si ti planirala svoje dijete?

zar nije tvoje dijete izbor tebe i tvog partnera?

zasto navodis ovaj primjer kad nema veze s majcinstvom?
zar je biti zaspolenik i raditi za nekog drugog u ovoj zemlji samo zlo?
evo, ja posudim 20 000 kn tko god zeli s ove teme pa nek otvori firmu i pokaze nam drugo lice kapitalizma..
ili, kmh, bas i ne bi?
..nitko ne bi....nitko nije lud da mora o firmi misliti 24 h dnevno , da ne ide na GO , da nema vikenda , da nema svetka niti petka ...da nema porodiljni...da nema komplikacije....ali svi vide koliko njihovi sefovi zaprvo malo rade , nemaju pojima i bogate se na njihovom radu....ja sam uvijek za to da svatko tko misli da moze voditi firmu , naci posao toj firmi , zaposliti ljude i platiti ljude ..da se sam iskusa u kapitalizmu....to je najbolje...imala sam jednog takvog koji je nakon 10 godina rekao da on moze sam i da ce si firmu otvoriti...uglavnom sad svira frulicu na burzi....
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:11   #264
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da ni jedna majka u Švicarskoj ne ostaje sa svojim djetetom kada je bolesno?
Zanemarimo tvoju sestričnu, zanemarimo ljude koji imaju babe/djeda/strica/votever, ni jedna Švicarka ne brine o svom djetetu, na način da ga njeguje kada je bolesno? Dali ga šalje u bolnicu?

Jedina solucija je uzeti godišnji? I to je ok, ja svoj godišnji ni nemam kada iskoristiti,
Ne...majke koje rade ne mogu zakonski dobiti bolovanje za dijete...snadju se ili odu na GO....zakon je tamo takav...
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:15   #265
zlobna kakva jesam, evo idem vidjet koliko je jedna od zagovornica prava radnika vs zlobni poslodavac danas aktivna na forumu.

pa vidim da je sudjelovala na tocno sedam(7!) tema. u 9 ujutro, u podne, pa u rano poslijepodne.

pretpostavljam da postoji jos uvijek samo jedna pauza.
a pretpostavljam da danas nije na bolovanju radi brige o bolesnom djetetu(jer jadna je onda to briga!), nego je na radnom mjestu.

kakav je to posao koji dopusta tako nesto? i ja bi htjela jedan takav... evo, radit cu i vikendom i prekovremeno, nije uopce problem
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:16   #266
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
Ne...majke koje rade ne mogu zakonski dobiti bolovanje za dijete...snadju se ili odu na GO....zakon je tamo takav...
Vidiš, ovo je ful zanimljivo (bolje rečeno tužno).
Baš ću pitati tetu kako je u Njemačkoj.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:17   #267
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
a hebi ga..tako je u pravom kapitalistickom drustvu ili radis ili si domacica....
Ponavljam, u tom se društvu od jedne VSS plaće jako dobro živi i ljetuje gdje ti padne na pamet. Kad to kod nas bude moguće, možemo se uspoređivati.....
U Švicarskoj je tako kako pišeš, u Francuskoj je onako kako pišu druge forumašice, no mi smo tu gdje jesmo, vrijede zakoni i kolektivni ugovori, a rade se neplaćeni prekovremeni i sl. i majke imaju pravo na plaćeni izostanak s posla zbog njege djeteta sviđalo se to kome ili ne.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:18   #268
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Vidiš, ovo je ful zanimljivo (bolje rečeno tužno).
Baš ću pitati tetu kako je u Njemačkoj.
pa i u Americi je tako...za Njemacku ne znam...a u Americi je prodiljni niti manje niti vise nego mjesec dana i svi ovdje koju npr. rade za Americku ambasadu imaju porodiljni mjesec dana
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:18   #269
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
pa zasto to i ne napravis?
zato što radim u djelatnosti koja nema radno vrijeme i živim u rh
ne bunim se, primjer sam navela kako u poslovnom odnosu ni poslodavac ni djelatnik nisu sveti i bezgrešni
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:18   #270
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
..nitko ne bi....nitko nije lud da mora o firmi misliti 24 h dnevno , da ne ide na GO , da nema vikenda , da nema svetka niti petka ...da nema porodiljni...da nema komplikacije....ali svi vide koliko njihovi sefovi zaprvo malo rade , nemaju pojima i bogate se na njihovom radu....ja sam uvijek za to da svatko tko misli da moze voditi firmu , naci posao toj firmi , zaposliti ljude i platiti ljude ..da se sam iskusa u kapitalizmu....to je najbolje...imala sam jednog takvog koji je nakon 10 godina rekao da on moze sam i da ce si firmu otvoriti...uglavnom sad svira frulicu na burzi....
Moja mama je imala obrt. Ja to nikada nebih mogla. Trčanje, grižnja, nevjerovatan bezobrazluk oko naplate tvog rada....
Ali, nitko vas ne sili da imate obrt ne
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:19   #271
[QUOTE=Cattleya;32402996]Ponavljam, u tom se društvu od jedne VSS plaće jako dobro živi i ljetuje gdje ti padne na pamet. Kad to kod nas bude moguće, možemo se uspoređivati.....
U Švicarskoj je tako kako pišeš, u Francuskoj je onako kako pišu druge forumašice, no mi smo tu gdje jesmo, vrijede zakoni i kolektivni ugovori, rade se neplaćeni prekovremeni i sl. i majke imaju pravo na plaćeni izostanak s posla zbog njege djeteta sviđalo se to kome ili ne.[/QUOTE]

tocno to! Zato i kazem da trebate to iskoristiti dok se moze..
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:20   #272
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Moja mama je imala obrt. Ja to nikada nebih mogla. Trčanje, grižnja, nevjerovatan bezobrazluk oko naplate tvog rada....
Ali, nitko vas ne sili da imate obrt ne
nemam obrt...i nitko ne sili nikoga ni na sto...niti da radi , niti da djecu ima , niti da se zeni , niti da se rastaje...moja baka bi rekla da se u zivotu mora samo umrijeti....
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:22   #273
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
zato što radim u djelatnosti koja nema radno vrijeme i živim u rh
ne bunim se, primjer sam navela kako u poslovnom odnosu ni poslodavac ni djelatnik nisu sveti i bezgrešni
i nisu
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:26   #274
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
tocno to! Zato i kazem da trebate to iskoristiti dok se moze..
Ovo ću shvatiti kao ironiju. Nije uopće pitanje iskorištavanja nego korištenja kad je to nužno. Nekima je to 3 dana u 3 mjeseca, a nekima je i po čitav mjesec.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:29   #275
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
ona je planirala svoju bolest kao sto si ti planirala svoje dijete?

zar nije tvoje dijete izbor tebe i tvog partnera?
o čemu ti pričaš?!?!
hoćeš reći da bi se majke trebale masovno odreć svog ZAKONSKOG prava da njeguju bolesno dijete?!
znaš, hrvatska ima problema s natalitetom i jedna od mjera kojima želi žene/obitelji poticat da imaju djecu jesu socijalne privilegije koje država 'daje' majkama - plaćeni porodiljni ČAK godinu dana, štoviše za treće dijete čak do tri godine. a među njima je i PLAĆENO bolovanje za njegu bolesnog djeteta.
(jesu li te pronatalitetne mjere dobro razrađene možemon raspravljat na nekoj drugoj temi, no činjenica jest da hrvatska država ima razlog zašto majkama daje neka socijalna prava)

dakle, da, dijete je izbor mene i mog partnera, ovdje i sada. gdje imam ZAKONSKO pravo na bolovanje za njegu bolesnog djeteta.

Quote:
zasto navodis ovaj primjer kad nema veze s majcinstvom?
zato što je žena rekla - ja bolovanje ne bih tolerirala.

Quote:
zar je biti zaspolenik i raditi za nekog drugog u ovoj zemlji samo zlo?
evo, ja posudim 20 000 kn tko god zeli s ove teme pa nek otvori firmu i pokaze nam drugo lice kapitalizma..
ili, kmh, bas i ne bi?
tko kaže da je biti zaposlenik zlo?! učitala si neka značenja kojih ovdje nema.
ponavljam, nitko od nas ne traži da nam poslodavac plati za dane kad nas nema na poslu, niti tražimo da nas proglasi djelatnikom mjeseca i da stimulaciju kad smo bile pol mjeseca na bolovanju, niti si izmjenjujemo savjete kako smuljati i izvući što više novaca na bolovanju, kako zajebati poslodavca i ostati što dulje (štoviše, ja sam oštro kritizirala muljanje s bolovanjima preko nekoliko puta).
NE, samo zagovaramo da se ne baca drvlje i kamenje na žene koje samo ostvaruju svoje pravo po zakonu.

sigurna sam da su od majki koje su na bolovanju za dijete puno veći problem i države i poslodavac oni koji na 'bolove u leđima' ili 'iscrpljenost' vuku bolovanja mjesecima
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:31   #276
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ovo ću shvatiti kao ironiju. Nije uopće pitanje iskorištavanja nego korištenja kad je to nužno. Nekima je to 3 dana u 3 mjeseca, a nekima je i po čitav mjesec.
nekima je i tri mjeseca...i pet mjeseci...i dva dana...koga briga...ne nije bila ironija nego dobronjamjerni savjet jer ce se ta stavka u zakonu sigurno promjeniti isto kao i porodiljne naknade ...naknade za rodjenu djecu ...penzije ..i sl....to je za ocekivati zato sve treba iskoristi sto se moze iskoristi....
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:31   #277
i, da, vani se uglavnom može uzeti bolovanje za njegu djeteta (štoviše, i supružnika), ali je neplaćeno
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:32   #278
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
da...ne zivom u kapitalistickoj drzavi....jos uvijek u socijalistickoj....ali jos malo jer nas je to dovelo do ruba bankrota
Nakraju smo u recesiji i velikoj krizi s velikim brojem nezaposlenosti i katastrofalnim gospodarstvom te brojnim demonstracijama, a sve uzrokovano osipanjem sredstava jer se ispunjavaju prava radnika, u ovom slučaju zbog bolovanja i majki koje koriste pravo na njegu djeteta......
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:33   #279
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
da...ne zivom u kapitalistickoj drzavi....jos uvijek u socijalistickoj....ali jos malo jer nas je to dovelo do ruba bankrota
Ne živimo u socijalističkoj državi. Već odavno.
U bankrotu jesmo radi krađe i korupcije od strane političara i tajkuna.
Realno smo na razini Rumunjske, ali se još samozavaravamo.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:35   #280
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
od toliko nezaposlenih na burzi ako se uzme zamjena mislim da se stvarno može birati, a ti navodiš da se radi o nekvalificiranoj radnoj snazi
nevjerojatno svi poslodavci razmišljaju na taj način.
ne zaboravi ti radiš za sebe,a radnik radi za plaću
oooooooo tu se varas, na zalost 95% ljudi na burzi ne zeli radit, ovih jadnih 4 posto zeli radit ali nema afiniteta ni volje pa radi preko one stavri a jadnicki od 1% su ti koji su stavrno prava radna snaga i posao rad eiz ljubavi i trse se
i lako je reci svi su zamjenjivi ali to nje tako, ok jednu zenu na traci koja u krasu kontrolira napolitanke je lako zamjenit ali nekog arhitektu, montera, marketing mamagera itd bas i nije
Moja firma vise ne uzima nikoga preko burze jer sve koje smo uzeli dobili su otkaz u roku 3 mjeseca jer se nikome nada radit, kada mu kazes da je odgovoran za svoj posao blijedo te gleda, ne postuje te nimalo i jos te potkrada na najjadniji nacin, odgovornosti nema n i za svoje tenisice a kamoli za alat koji zaduzi i kada mu kazes da ces mu ubuduce izgubljeni alat skinut od place jos ti se i prijeti, strano. Vidim osobno iz iz najuzeg kruga prijatelja, hebate svi kukaju a nitko ne zeli radit i jos kazu a zakaj da radim kad mi je bolje doma bit - ok onda neka budu doma i kukaju

Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
poslodavac snosi samo 42 dana bolovanja, ako se ne varam, sve preko toga ide na teret hzzo-a, tako da poslodavac zapravo nakon toga ne trpi ništa. zaposli novog čovjeka, i gotovo, jer svi smo mi vrlo lako i brzo zamjenjivi, iako volimo vjerovati drugačije
Trpi poslodavacjer nema veze sto je netko na bolovanju ti mu neces isplacivat placu ali mu moras uplacivat staz i socijal
Meni nie zao kada mi je djelatnik na bolovanju jer jadnik stvarno mora bit (bilo bi mi draze da se ne bori sa nekom bolestinom) ali kad me netko pokusava prevestat to mi nije drago i moze mi donjet 100 doznaka ali dragi moj ti ako si na bolovanju i nema te u mojoj firmi onda ne mozes kod kuce niti okopavat vinograd ni kosit travu u dvoristu a ja te gledan dok prolazim
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.