Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2009., 18:17   #81
sta bi bilo kad bi razljucena matica napala covjeka?
Krusty is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 18:21   #82
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ja ga ne bih lupao. To su žilava stvorenja kojima slobodna ne znači ništa, a dovoljno pobijesne.
Uhvati ga u čašu, provuci komad kartona, i izbaci kroz prozor.
Sumnjam da mu moja bejzbol palica ne bi značila ništa

Jedino je mrlja nezgodna...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:18   #83
Ako dobro ciljate..., a ako ne, onda će se razbjesniti, a onda jadna vam majka.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:50   #84
Ja sam jednog baš nekidan utamanio. Uhvatio pod čašu i dobro otrovao.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:55   #85
kod mene su vrata od kuce uvijek otvorena i u prosjeku jedan dnevno uleti unutra navecer i ravno na plafonjeru... pa zuji okolo pa brije po zidovima pa ovo pa ono... uglavnom, kad imam zivaca onda ugasim svjetlo u kuci a upalim na terasi pa kroz 5-10 min sam izleti na svjetlo van... kad nemam, onda ga smaknem sa slapom ili tako necim...

ono sto je bitno je da ako ga ides ubivat, da ga kresnes od prve... jer ako ga samo nadrkas, ne bu dobro... daklem, ako ces ga mlatit, i ako je miran, slobodno ali precizno ozezi...

inace, ako vam uleti ovak po ljeti u kucu, bolje ga ostavite na miru jer ima koristi od njih, ubivaju i jedu ose i komarce i tako... jedu i pcele, sto je bed ako si pcelar...
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 21:07   #86
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
kod mene su vrata od kuce uvijek otvorena i u prosjeku jedan dnevno uleti unutra navecer i ravno na plafonjeru... pa zuji okolo pa brije po zidovima pa ovo pa ono... uglavnom, kad imam zivaca onda ugasim svjetlo u kuci a upalim na terasi pa kroz 5-10 min sam izleti na svjetlo van... kad nemam, onda ga smaknem sa slapom ili tako necim...

ono sto je bitno je da ako ga ides ubivat, da ga kresnes od prve... jer ako ga samo nadrkas, ne bu dobro... daklem, ako ces ga mlatit, i ako je miran, slobodno ali precizno ozezi...

inace, ako vam uleti ovak po ljeti u kucu, bolje ga ostavite na miru jer ima koristi od njih, ubivaju i jedu ose i komarce i tako... jedu i pcele, sto je bed ako si pcelar...


Nema koristi ako te ugrize.
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 23:38   #87
Evo, stršljen ubijen. Nasprejan je Raidom i to se nije ni pomaknuo skoro, očito je bio u dubokoj hibernaciji. Kad je otegnuo papke, lijepo je opao sa zida i sad se brčka negdje u kanalizacijskim odvodima... Uglavnom, kraljica je uhvaćena na spavanju direktnim mlazom tako da je samo malo zalepršala, kuja jedna :-)
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 00:02   #88
to baš i nije bilo pametno jer ih raid može samo raspizditi. stršljena se mora zatamanit udarcem i to jednim potezom. ako promašiš, bris van iz sobe
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 00:08   #89
Evo ti osobno iskustvo - potrošio sam bit će trećinu boce Raida na poludjelog stršljena. Užasno se raspizdio. Malo kad sam se tako prepao kukca. Ako ikad.
Uglavnom, trebalo mu je jako puno da krepa. A mene su štitila vrata. Provirim, ispružim sprej, posprejam u njega, on poludi, ja zatvorim vrata. Pobijedih.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 02:21   #90
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Evo ti osobno iskustvo - potrošio sam bit će trećinu boce Raida na poludjelog stršljena. Užasno se raspizdio. Malo kad sam se tako prepao kukca. Ako ikad.
Uglavnom, trebalo mu je jako puno da krepa. A mene su štitila vrata. Provirim, ispružim sprej, posprejam u njega, on poludi, ja zatvorim vrata. Pobijedih.
Nepošten si
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 02:45   #91
Prije ih je znalo dosta uletit u sobu i bili su brzo skinuti + (nikad me nisu napali jer su uglavnom bili izgubljeni). Problem je kad se prišuljaju u odjeću onda znaju ubosti Ovo da polude pa napadnu baš nisam vidio
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 07:52   #92
Majko mila, paničara , ako ti se toliko zamjerio, dođeš sa onom klofalicom za muhe i raspališ ga jednom al pošteno.

Jel izgledao ovako:



To je stršljen. Dug je oko 35-40 mm i urnebesno agresivan. Gledala sam jednom, proklinjući što nemam fotoaparat kraj sebe, kako se fajta s vretencem na rubu šume
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 09:12   #93
Priča se da pur pjena pomaže sa gnjezdima.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 09:37   #94
Iz gnijezda se svi mogu na miran način istjerati zapaljenim mirisnim štapićima. Tako sam ja iz kutije za rolete istjerala masu njih, bez da ijednog umlaćujem (zašto bih?). Poslije sve otvore zatvoriš npr papirnatom ljepljivom trakom.

Endimion je dao dobar prijedlog s čašom i kartonom, ne znam čemu svi ovi savjeti o umlaćivanju?!?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 11:52   #95
mozda zato sta je najefikasnije?

ako si nisi smotan, jasno
Krusty is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 12:04   #96
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Endimion je dao dobar prijedlog s čašom i kartonom, ne znam čemu svi ovi savjeti o umlaćivanju?!?
Postoje ljudi koji se notornih stršljena jako boje ili imaju alergije. Ako dođu u kontakt sa tom živinom, mogu doživjeti ozbiljne zdravstvene komplikacije. Vjeruj da im je lakše na takav način eliminirati opasnost nego uzimati čašu, pa ovo, pa ono... vidjela sam kako takvima ispadaju čaše a u njima Scutigere kojih se boje kao smrti. To su panični napadi praćeni popriličnom vriskom u strahu od uboda.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 12:36   #97
meni je jednom uletio u sobu i sletio na zid, a pošto su zidovi bili friško ofarbani bilo mi ga je glupo mlatnut nečim pa da mi ostane na zidu zmazano pa sam uzeo upaljač i sprej i da vidiš veselja
Maxum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 22:06   #98
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Majko mila, paničara , ako ti se toliko zamjerio, dođeš sa onom klofalicom za muhe i raspališ ga jednom al pošteno.

Jel izgledao ovako:



To je stršljen. Dug je oko 35-40 mm i urnebesno agresivan. Gledala sam jednom, proklinjući što nemam fotoaparat kraj sebe, kako se fajta s vretencem na rubu šume

Greška kod spreja je ta što on ne ubije odjednom - odnosno još te stigne piknut prije nego što ugine.
Isprobano davno sa osama

Da stršljen jede komarce (male, što nas pikaju) prvi put čujem.

Zanimljivo zvuči taj fajt.

Inače, sad je doba zrelih krušaka a tamo vole i stršljeni biti kao i zemne ose!
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 00:13   #99
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Evo, stršljen ubijen. Nasprejan je Raidom i to se nije ni pomaknuo skoro, očito je bio u dubokoj hibernaciji. Kad je otegnuo papke, lijepo je opao sa zida i sad se brčka negdje u kanalizacijskim odvodima... Uglavnom, kraljica je uhvaćena na spavanju direktnim mlazom tako da je samo malo zalepršala, kuja jedna :-)
sakrij tragove da si je ti sredila da ti se njen mužijak ne dođe doma osvećivat šta si mu ubila ženku
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 01:28   #100
dobro da nije na krevetu. oko kreveta. u krevetu. ispod kreveta. opčenito na mjestu u koje mozes uvest pojam "krevet"

preporučam rajd, glejd u biti bilo sto sto bas i nije nazdravije za udisanje

sa gladeom sam jednom riješila žensku bogomoljku na jastuku. (prijetila mi je s onim ogromnim očima) nisam imala drugog izbora
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.