Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2008., 22:37   #21
okruglice, ako si odlučila preći na aptamil, onda uzmi aptamil comfort. on je protiv grčeva i za osjetljivu probavu, ali je i puno gušći od običnog aptamila. a, opet, bolje je riješenje nego aptamil ar koji sigurno stvrdnjava stolicu (ja baš zbog toga nisam htjela ni čut za AR mlijeko - samo mi je još falilo da prestane bljuckat, al da počne imat problema s probavom)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 00:11   #22
Evo ja se mogu pohvaliti da više nemamo problema s refluksom.Klara sad ima 8 mjeseci i 10 dana i prije 2 tjedna su prestali nasi problemi-hvala dragom Bogu.Okruglice ,mi smo bili na Aptamilu comfort,pa na Nanu i na kraju smo presli na Bebimil i to nam je najbolje odgovaralo.Aptamil ti nije bas finog okusa u odnosu na druga navedena mlijeka.Kad je Klara presla s Aptamila na Nan htela je progutati flasicu kak joj je bilo fino.Mi smo imali stvarno velike probleme s refluksom i potpuno te razumijem,ali evo proslo je.Najgore mi je bilo gledati kak je nemirna poslije svakog obroka,pa kak se muci u snu,kak ju stalno probudi grc u tibici...Postupno uvođenje novog mlijeka ti znaci da kombiniras staro mlijeko i novo.Jedan obrok jedno,drugi obrok drugo ,dok potpuno nezamjenis staro mlijeko s novim.Strpi se jos malo i proslo bude.
Irenish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 13:03   #23
Quote:
Irenish kaže: Pogledaj post
Strpi se jos malo i proslo bude.
A čekam, čekam... u naletima mi se čini da nešto moram učiniti, ali uspijem se smiriti.
Počeli smo malo ranije s kašicama djelomično iz razloga jer se nadamo poboljšanju. Još ništa, ali hajde, kad čujem da prolazi nekome, velika je utjeha. Thx
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:41   #24
Mojoj maloj je dijagnosticiran GER, jednostavnim ultrazvukom, i preporučen nam je lijek Zantac, sirup, nema u hr za kupiti, ali ima u Italiji. Odličan je i preporučujem. To je bilo u 5. mjesecu, tada je imala 1 mjesec, pila je lijek jedno 2 i pol mj sa smanjivanjem doze pri kraju, i mogu reći da joj je jako puno pomogao. Sada joj se samo ponekad malo digne želučić, ali ne bljucka uopće više.

Sretno mame! i bebe!

GER
__________________
00111010 00101101 01000100
-Di- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 23:58   #25
Progusti obroke i smanji količinu, to možeš odmah - premala je bebica za holter - tako se ispituje. Lijek koji naši propisuju u Klaićevoj je propulsid, ali on nije preporuka (surfaj u US je zabranjen), treba ti pedijatar koji će ga propisat i nije baš bezazleno gurat u dijete farmakologiju, pogotovo dok se organi još razvijaju. Nakon pretraga probaj još jednom napravit u drugoj ustanovi, to je jedino što možeš ti učinit.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 12:16   #26
Moram se pojadati. Mi se isključivo dojimo, ali taj refluks nam zagorčava život. Rekla pedica da budući da mali lijepo napreduje da nema potrebe za agresivnim pretragama i lijekovima. Meni to drago za čuti, jer ne želim nepotrebno mučiti dijete ili ga filati lijekovima dok je tako maleni.
Ali ono što nas mući je to što je očito da ga boli kada mu se hrana vraća u grlo.
Najgore mi je kada je maleni vidno pospani, zaspe ko anđeo, ja ga položim da spava, a onda za kratko vrijeme on mlatara rukicama i nogama, počne sa specifičnim cendranjem(za koje odmah znam da mu se sadržaj želuca vraća u grlo) i plakanjem. Tada ga moram dići i nosati te tuckati po leđima i nema mira dok se ne podrigne i naravno izbaci već usireno mlijeko, a onda pri tome jadan tako neutješno plače da ga jedva smirim. U kindaću super spava, jer smo madrac podigli pod dobar kut.
Probat ću ga češće podrigivati tijekom podoja.
Vidla sam i da se preporuča da majka promijeni prehranu na tjedan-dva, pa me zanima na što se misli i da li je neka od vas to probala. Logično mi je da ne pijem sokove niti jedem hranu koja bi povećavala "kiselost" mlijeka. No, zanima me ima li kakva propisana dijeta koju bi mogla probati!?
Tako mi svega živjela bi na kruhu i vodi ako treba samo da malom bude bolje. I meni nije lako. Trebaš se ti našetavat sa cca 6 kg na ramenu. Uf! Već osjećam kronično žarenje po sredini leđa s D strane.
__________________
Zaljubljena !!!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 12:40   #27
Fanika, sve ovo što si opisala sam i ja prošla s mojom malom + povračanje u luku ako ne bi dovoljno često podrignula tijekom podoja. Alme, već sam po izrazu joj lica znala kad će povratit i tako sam znala bit ljuta na sebe jer se to događalo ako se meni žurilo da je podojim pa je nisam svako malo dizala da podrigne. Bilo je perioda kad ju je trebalo svakih 2-3 min tijekom podoja dizat da podrigne...ne pitaj koliko su nam podoji trajali. A tek po noći...nosi i nosi da podrigne, pa zaspi na par minuta, pa stenje, budi se, pa opet nosaj da podrigne...pa tak u krug do jutra.
Ja nisam ni znala da bi to bio refluks...dobivala je puno na težini, 1700 g prvi mj, drugi slično...mislila sam da bljucka i povrača jer tako rade sve male bebe Podigli smo madrac u kinderbetu, pomoglo je, al ne baš puno jer je počela kliziti po njemu. S vremenom je prošlo.

Sad već dugo ne bljucka, podrignut može u svako vrijeme, ne povrača.
Ne znam za dijetu, ja sam se samo odrekla mlijeka jer smo skužili da od njega ima grčeve. Sam da znaš da nisi sama, proći će, treba vremena.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 22:04   #28
Fanika, znam kako ti je, i ja sam to prošla sa svojim sinom. Prva dva mjeseca zbog toga je spavao na meni, tako nam je bilo najbolje, i zbog grčeva i zbog refluksa. Ni mi nismo primjenjivali nikakve lijekove, oni se ne preporučuju ako dijete dobro napreduje (a moj u dva mjeseca dobio 2,8 kg). Samo treba strpljenja i mogu se primjeniti neke tehnike ( držanje u uspravnom položaju nakon hranjenja - neki savjetuju 15, neki čak 45 min), podizanje uzglavlja, izbjegavanje kisele hrane od strane mame (limu, naranče i slično)). Nama sve to nije puno pomoglo, ali s vremenom je bilo sve bolje i sad ga muči samo ponekad. Ja sam još izbjegavala čokoladu i čaj od mente, jer je mene mučio GERP pred kraj trudnoće, i to dosta dok nisma skužila što mi je. A čokolada i čaj od mente bi mi uvijek pogoršali stanje.
Nadam se da će što prije proć!
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 22:11   #29
I jo nešto, ja sam svoga po danu stavljala spavati na trbuh (uvijek sam bila u istoj sobi i bio je stalno pod nadzorom), i tako bi mi uspio u komadu odspavati do tri sata, inače bi se budio svakih 20-tak minuta.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 22:39   #30
Hvala na savjetima! Ja možda previše uživam čokoladu. Probat ću ju maknuti sa menija. A znate i same da nema nekog čvrstog pravila. Ima dana kada su simptomi minimalni. Te dane se preporodim! Najgore mi je što umjesto da uživam u djetetu ja čekam da prođu grčevi, da sazrije probava, da nestane taj refluks, da...
Još bi htjela dodati da nas refluks najviše muči navečer, a ne znam što mi je strašnije: kad krene grkljanje, pa kašalj i davljenje ili kad se davi dok mu se sadržaj želuca digne, pa ga on opet guta!!! Uuuužaaas!!! Tek nedavno sam skužila da je to GER!
Kako je to priroda glupo uredila da se tako male bebe toliko muče!?
__________________
Zaljubljena !!!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 22:45   #31
I ja sam jedva čekala da sve prođe - grčevi, refluks, prejaki let down...Sad je malo narastao i imamo neke nove brige. Ali sve su to slatke brige, dok su zdravi i veseli. Samo ih nekad treba malo više maziti.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 23:39   #32
Vidiš primjećujem da mi sa jakim LD imamo problem s refluksom.
Ah, jedva čekam da se bezbrižno mazim s njim. Badava ga grlim i ljubim kad ga to boli i smeta I nema mira dok se ne podrigne ili zbljuca!
__________________
Zaljubljena !!!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 15:54   #33
refluks kod novorođenčadi

pomozite mi please da ustanovim jesu li ovo simptomi refluksa.
dakle, beba ima mj dana, često štuca, čim je stavim na leđa kad joj presvlačim pelenu štuca. sad sam je podojila, podrignula je i kad sam je stavila u sjedalicu počela je štucati, a prije toga sam je nosala na ruci - drobom preko ruke (kao da joj zrak iz crijeva izbacim pa da nema grčeve) pa je bljucnula onako u mlazu. dok je dojim, a ne spava joj se bude jako dugo na sisi. jučer je bila cijelo popodne budna, nervozno je plakala i mi smo to prepisali kolikama.i da ćesto dok spava zaplaće kroz san... ne znam što da radim, ali lagano paničarim, i ne znam kome da se obratim, ako se potvrde da su to simptomi, zovem peedijatra.
ima li još tko iskustva sa ovim?
i kakav je postupak liječenja..??
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino

Zadnje uređivanje litlle_girl : 13.01.2009. at 16:01.
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 16:14   #34
Nemoj paničariti jer većina beba ima refluks zbog tog jer mišić koji zatvara prolaz iz jednjaka u želudac nije dovoljno razvijen pa beba bljucka ili čak može povratiti. I ja sam se oko tog brinula, moja je i povraćala tak da ju nisam po 1.5-2 h mogla spustiti u horizontalu, no pedijatri (bila kod 2 pedijatra) se nisu puno oko tog uzbuđivali jer je dobivala adekvatno na težini, a rečeno mi je da neke bebe bljuckaju i povraćaju i do godine dana. Ako povraća iza svakog obroka, u luku, nema popišane pelene, tj. slabo piški, idi pedijatru što prije, ali ako ima popišane pelene (bar 5 dnevno i redovito stolicu), povremeno bljucne, ja ju ne bih vodila nikome na pregled.
Savjet moje pedice je bio dojiti bebu u položaju da joj je glava u odnosu na guzu na povišenom, nagiba cca 45 stupnjeva. Beba se može na brzinu najesti tako da i to može potaknuti štucanje.
Moja kad bi imala grčeve se znala napinjati toliko da i bljucne na kraju.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 17:41   #35
litlle_girl iste simptome ima i naš maleni- identični simptomi....kao da si nas opisala...
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 18:28   #36
Little_girl, ne znam koliko tvoja bebica ima, ali ja se ne bi uzbudjivala. Moj sincic evo ima 3 i po mjeseca i otkad se rodio tj jos u stomaku je stucao/stuca po par puta dnevno barem 10-20 min, isto zan vratit dosta mlijeka i ja sam se jedno vrijeme brinula i citala simptome refluksa jer je imao i grceve do 2.5 mjeseca bio nervozan, nije spavao po danu, tj uspavala bi ga pa se budio uz vrisak nakon 5 min max....medjutim pokazalo se da je to bilo zbog kolika, aerokolika, plinova, a sve je to dio sazrijevanja probavnog trakta....sa 3 mjeseca se stanje puno popravilo i evo sad sa 3.5 nema vise kolike, hvala dragom bogu, jos uvijek ga muci stolica nekad, ima plinove ali se bolje nosi sa svim i spava po danu i mirniji je i manje nervozan i cak vec jedno 5 dana ne stuca....znaci s vremenom ce sve polako doci na svoje. Mislim kao sto je vec netko napisao da svaka beba ima refluks u manjem ili vecem obliku jer im probava nije sazrila...naravno nisam pedijatar i ako se budes puno brinula i simptomi se nastave a ti ne vidis drugi uzrok, javi se pedijatru, ja mislim da je to zbog grceva i da ce se s vremenom povuc...
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 19:28   #37
Nemoj se toliko brinuti, moja malena sada ima 4mj. i par dana i to joj je sve prestalo sa oko tri - tri i pol mjeseca .
Isto je štucala, imali smo i probleme sa zrakom pa smo koristili kapi sab simplex i malo je bilo bolje.
Sada nakon jela podrigne 2-3 puta i malo, skroz malo bljucne i kad bljucne malo zaštuca, 2-3 puta, a to sve bude oko 5 min., ili manje nakon jela.

Do sada mi se uvijek pokazalo da kad se ja unervozim zbog nečega što je njoj (nije podrignula, ili slično...) bude još gore, tako je bilo i s grčevima.
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 19:57   #38
Meni ovo izgledaju kao "simptomi" normalnog dijeteta!
bitter bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 00:39   #39
Vidim da ste svi ovdje pisali o refluksu kod male djece! Postoji ipak malen broj djece kojima taj refluks ostane i nakon 1 godine ! Zanima me dali tko ima iskustva s liječenjem i diagnosticiranjem refluksa kod malo starije MALE djece! Znači koje pretrage se vrše i koji ljekovi koriste?????
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 00:57   #40
Ima li itko ko može barem nešto napisati???
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.