Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2012., 15:58   #101
sashica moj nije nedonošće ali iste probleme smo imali,teško se podrigivao ,bljuckao i to dosta ,ponekad sam imala osjećaj da je izbacio sve što j epojeo

i ja sam sumnjala na refluks ali to je svremenom prošlo,,počela sam ga dojiti u povišenom položaju znači 45 stupnjeva,i u toku podoja ga dizala na podrigivanje par puta,i to je pomagalo ,valjda se manje zraka nagutal
isto je spavao na povišenom i na boku obavezno baš zbog bljuckanja

a ovo što joj čuješ crijeva ,to je normalno,zrak se čuje
ne znam kaj bi ti više rekla,nadam se da bu sve dobro
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 12:57   #102
Hvala. Evo, dojim je u što okomitijem položaju mogu, ali svakako da joj je glava više u odnosu na trbuščić. Noćas mi je malo bolje jela, sad ću vidjeti kako će dalje.

To podrigivanje me i dalje muči, niako da to svlada kako treba.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 12:29   #103
Pozdrav, nadam se da ću ovdje dobiti odgovor, zapravo, htjela bi čuti vaše mišljenje. Klinac je sad 2 godine i dva mjeseca. Još kao beba dosta je bljuckao, kad smo prešli na adaptirano povračao je sve osim aptamil ar mlijeka. Počela je dohrana, sve ok, ali tu i tamo bi povratio, zapravo bljucnuo po toj nekoj definiciji povračanja. Znalo se dogoditi da se igra, povrati manji sadržaj ručka i nastavi se igrati, ja ne bi ni primjetila dok nisam ugazila u lokvicu. Unazad zadnjih par dana desilo se već par puta da povrati manju količinu i uplaši se i zagrcne i onda pizdarija, od panike ne može normalno disati, uspaničim se i ja, iako moram biti super pribrana i onda grlim, mazim, diši polako ljubavi, da ne duljim... Koji je naš problem. Taj što ne znam što da radim, da li je to nešto što je normalno, jer budimo realno, ne dešava se svaki dan, čak ni svaki tjedan, ali postoji period kad se desi par dana za redom. Ići doktoru, ne, nisam pametna.
Cetripenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 22:50   #104
Quote:
Cetripenula kaže: Pogledaj post
Pozdrav, nadam se da ću ovdje dobiti odgovor, zapravo, htjela bi čuti vaše mišljenje. Klinac je sad 2 godine i dva mjeseca. Još kao beba dosta je bljuckao, kad smo prešli na adaptirano povračao je sve osim aptamil ar mlijeka. Počela je dohrana, sve ok, ali tu i tamo bi povratio, zapravo bljucnuo po toj nekoj definiciji povračanja. Znalo se dogoditi da se igra, povrati manji sadržaj ručka i nastavi se igrati, ja ne bi ni primjetila dok nisam ugazila u lokvicu. Unazad zadnjih par dana desilo se već par puta da povrati manju količinu i uplaši se i zagrcne i onda pizdarija, od panike ne može normalno disati, uspaničim se i ja, iako moram biti super pribrana i onda grlim, mazim, diši polako ljubavi, da ne duljim... Koji je naš problem. Taj što ne znam što da radim, da li je to nešto što je normalno, jer budimo realno, ne dešava se svaki dan, čak ni svaki tjedan, ali postoji period kad se desi par dana za redom. Ići doktoru, ne, nisam pametna.
To se zna dogoditi i mom sinu i to kad se naguta zraka, pa se podrigne skupa sa sadržajem, a posebice kad se vješa preko nečeg i pritisne si želudac. Moguće su dvije stvari: prirodno kraći jednjak i slabiji sfinkter, a opet ne u toj mjeri da bi se moglo reći da ima GERB. Navodno bi jačanjem i rastom djeteta trebao nestati i taj problem.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 10:20   #105
Lijep pozdrav, priključujem se vama jer sam do sada bila na podforumu grčevi, aerokolike...na žalost to nije to.

Naš slučaj je ovakav: od rođenja moja beba plaće dane i noći, dvadeset sati dnevno je plakao prvi mjesec. Prva dva mjeseca bio je isključivo dojen, povraćao hranu-jeo-dobivao natežini što sam ja pripisivala njegovom prejedanju. Dobio je na kilaži u dva mjeseca 2 kg...savršeno. Drugi mjesec života postaje nešto bolje no i dalje on plaće, vrišti, kašlje, zagrcava se...opet ja to pripisujem aerokolikama i progutanim zrakom. Sve mogućče lijekove, kapi, masaže smo isprobali no on ne prestaje plakati ni dane ni noći. Odlazimo privatno pedijatru i kaže ona upala uha, kolike i zubi...ajde dobro...izljaćili upalu. Situacija se ne smiruje pa odlazimo narebro...tamo nas doslovno ismiju i popljuju našeg pedijatra. Sve ok...dijete ima kolike. Maleni će sada tri mjeseca,povraća i dalje, bljucka i do tri sata nakon jela...samo što treba novi obrok on ili povrati ili bljucne...podrigne ,štuca i to sve uz vrisku i plać. Kaka bez plaća i prdi bez nekih većih poteškoća tako da sa sigurnošću mogu tvrditi da nije zrak u pitanju. podriguje obilno nakon jela, bljucne isto tako no on i dalje jadan ne može spavati jer ga nešto budi iz sna...sad smo na nadohrani i po savjetu gastroenterologa na riž.pahuljicama kako bi zgusnuli hranu. Kad se plaće stalno nešto guta, kao da htranu natrag vraća. Nos mu curi od rođenja, hropće kad diše. U snu po noći koji je najduži do sada 2, sata pišti, jeca, kašlje, zagrcava se. Spava na povišenom madracu, previjamo se na povišenom madracu, igramo se na povišenom...sve je povišeno obzirom na to vraćanje hrane. Vraćanje hrane nebi bio problem da ovaj mjesec nije dobio samo 400 gr na kilaži i da njegov plać ne jenjava. To je vriska, plać, izvijanje, grebanje lica, čupanje kose. Molim vas , pomozite dsa nekim savjetima šta da radimo. Trenutno smo na obradi u poliklinici Helena no ovo postaje neizdrživo.
__________________
I onda, odjednom, na rasporedu mladeza na njenim ledjima, kao tajnu mapu, pokazala mi je u koje zvezde treba da se zagledam...
Roko mamino oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 14:55   #106
Red face

Quote:
Roko mamino oko kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav, priključujem se vama jer sam do sada bila na podforumu grčevi, aerokolike...na žalost to nije to.

Naš slučaj je ovakav: od rođenja moja beba plaće dane i noći, dvadeset sati dnevno je plakao prvi mjesec. Prva dva mjeseca bio je isključivo dojen, povraćao hranu-jeo-dobivao natežini što sam ja pripisivala njegovom prejedanju. Dobio je na kilaži u dva mjeseca 2 kg...savršeno. Drugi mjesec života postaje nešto bolje no i dalje on plaće, vrišti, kašlje, zagrcava se...opet ja to pripisujem aerokolikama i progutanim zrakom. Sve mogućče lijekove, kapi, masaže smo isprobali no on ne prestaje plakati ni dane ni noći. Odlazimo privatno pedijatru i kaže ona upala uha, kolike i zubi...ajde dobro...izljaćili upalu. Situacija se ne smiruje pa odlazimo narebro...tamo nas doslovno ismiju i popljuju našeg pedijatra. Sve ok...dijete ima kolike. Maleni će sada tri mjeseca,povraća i dalje, bljucka i do tri sata nakon jela...samo što treba novi obrok on ili povrati ili bljucne...podrigne ,štuca i to sve uz vrisku i plać. Kaka bez plaća i prdi bez nekih većih poteškoća tako da sa sigurnošću mogu tvrditi da nije zrak u pitanju. podriguje obilno nakon jela, bljucne isto tako no on i dalje jadan ne može spavati jer ga nešto budi iz sna...sad smo na nadohrani i po savjetu gastroenterologa na riž.pahuljicama kako bi zgusnuli hranu. Kad se plaće stalno nešto guta, kao da htranu natrag vraća. Nos mu curi od rođenja, hropće kad diše. U snu po noći koji je najduži do sada 2, sata pišti, jeca, kašlje, zagrcava se. Spava na povišenom madracu, previjamo se na povišenom madracu, igramo se na povišenom...sve je povišeno obzirom na to vraćanje hrane. Vraćanje hrane nebi bio problem da ovaj mjesec nije dobio samo 400 gr na kilaži i da njegov plać ne jenjava. To je vriska, plać, izvijanje, grebanje lica, čupanje kose. Molim vas , pomozite dsa nekim savjetima šta da radimo. Trenutno smo na obradi u poliklinici Helena no ovo postaje neizdrživo.
Treba pobrojati kronološkim redoslijedom (vremenski slijed) što je prvo zamijećeno kod djeteta-povraćanje, plač, loše spavanje-ja sam stekao dojam kako je nosić bio šmrkav od rođenja i meni to na osnovu iznesenog imponira kao inicijalni događaj nakon kojega su krenule sve pobrojane tegobe-je li netko od liječnika pitao za taj detalj- nema podataka što je točno sve učinjeno od strane ORL, koliko je pozornosti posvećeno tom nosiću i hroptanju dok diše? Upala uha je bila prije šmrkavog nosića, ili poslije? Jel rađen CRP/SE/Leukociti prije i poslije terapije, što je od lijekova bilo korišteno za upalu uha? Pregledane su anatomske strukture koje idu u domenu ORL-a-nalazi? Brisevi nosa,grla su učinjeni? Jel netko od onih koji su bili uz bebu u prvim danima života bio bolestan na način da bi mogao infekcije prenijeti na dijete?
Koje laboratorijske pretrage su učinjene? Jel netko možda obratio pozornost na elektrolite (natrij,kalij,kloride)?
Jel trudnoća/porod bio kompliciran,APGAR?
Kojim metodama je pregledan anatomski integritet dušnika i jednjaka?
Kućni ljubimci-mačka,pas,ptice?
Ja bih svakako na papir kronološkim redoslijedom pobrojao što je bilo patološki zamijećeno kod bebice i to prezentirao liječnicima.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 06:17   #107
Prije no sto ulovim vremena sve kronoloskim redom napisati samo bi htjela reci da beba od prvog dana rodjenja ima neutjesan plac bez jasnih simptoma koji je trajao i do 20 sati dnevno. Ne spavnje, odnosno, budjenje nakon 3 min uz vrisku i plac. Nije nos bio problem sigurno. On je krenuo kao popratna pojava placa.Zanima me: Kalij bio povisen?I leukociti, ali brlo blago. Na Rebru kazu da je to sve u redu. Pisala bi ja sve kako treba ali trenutno je maleni u mojim rukama jer vec sat vremena place. Cim ulovim 10 min slobodno, javim se.
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Treba pobrojati kronološkim redoslijedom (vremenski slijed) što je prvo zamijećeno kod djeteta-povraćanje, plač, loše spavanje-ja sam stekao dojam kako je nosić bio šmrkav od rođenja i meni to na osnovu iznesenog imponira kao inicijalni događaj nakon kojega su krenule sve pobrojane tegobe-je li netko od liječnika pitao za taj detalj- nema podataka što je točno sve učinjeno od strane ORL, koliko je pozornosti posvećeno tom nosiću i hroptanju dok diše? Upala uha je bila prije šmrkavog nosića, ili poslije? Jel rađen CRP/SE/Leukociti prije i poslije terapije, što je od lijekova bilo korišteno za upalu uha? Pregledane su anatomske strukture koje idu u domenu ORL-a-nalazi? Brisevi nosa,grla su učinjeni? Jel netko od onih koji su bili uz bebu u prvim danima života bio bolestan na način da bi mogao infekcije prenijeti na dijete?
Koje laboratorijske pretrage su učinjene? Jel netko možda obratio pozornost na elektrolite (natrij,kalij,kloride)?
Jel trudnoća/porod bio kompliciran,APGAR?
Kojim metodama je pregledan anatomski integritet dušnika i jednjaka?
Kućni ljubimci-mačka,pas,ptice?
Ja bih svakako na papir kronološkim redoslijedom pobrojao što je bilo patološki zamijećeno kod bebice i to prezentirao liječnicima.
__________________
I onda, odjednom, na rasporedu mladeza na njenim ledjima, kao tajnu mapu, pokazala mi je u koje zvezde treba da se zagledam...

Zadnje uređivanje Roko mamino oko : 28.03.2013. at 06:22. Reason: uredjivanje
Roko mamino oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 08:07   #108
Dobro jutro,
nadam se da ću uspjeti sve kako treba napisati. Ovo hje njegovo stanje od prvog dana u kratkim crtama:Inaće beba stara 3 mjeseca.

1.SIMPTOMI: već u bolnici, nemir, plać, nakon hranjenja, nemogućnost spavanja, buđenje svakih 3-5 min maximalno.) Prvi mjesec plać do 20 h dnevno bez utjehe.Zaspe, budi se u plaću...jeca, vrišti
- povremeno povraćanje za vrijeme hranjenja koje nikada nije prešlo 3 puta dnevno(liječnici smatraju da se beba prejela pa vraća višak, gladan itd...)
-u rodilištu pregledan sondom zbog plaća kako bi se vidjelo dal je želudac pun i zašto plaće- sestre kažu da nije gladan (non stop je tražio jesti) i ostaje na tome da "vjerojatno" ima grčeve

U zadnjih mjesec dana učestalo povraćanje hrane, gutanje nakon jela non stop uz plać (histeričan plač)
Spava, trza se , vrisne, plaće i tako u krug. Plać traje od hranjenja do hranjenja i tako u nedogled dok jadan se doslovno ne onesvejsti od umora i onda odspava određen period u 24 sata i to sada maximalno 2 -3 sata- nakon toga sve ispočetka

Za vrijeme spavanja:čudni zvukovi, pištanje, zagrcavanje, kašljanje, mljackanje

NOS- nakon mjesec dana pregled kod pedijatra- ukazuje na blagu upalu uha (terapija Maxitrol kapi- 5 dana),
-nskon tri dana nepopravljive situacija završavamo na Rebru obavljen ORL pregled, KKS, Urin
-savjet uho ne kapati više jer nema nikakvih simptoma upale
-nos non stop curka-sekret prozirno bjelkast-kažu da je to ok
BRISEVI NISU NAPRAVLJENI.

U DOTICAJU SA LJUBIMCIMA, BOLESNIM OSOBAMA- ne ...samo ja i suprug prva dva mjeseca s njim...niko nije bio bolestan od nas

PRETRAGE: kks,URIN, ORL (kalij blago povišen i leukociti- na Rebru kažu da je to u granicama normale)-šalju nas kući sa dijagnozomkOD DOJENČETA SE NAJVJEROJATNIJE RADI O DOJENAČKIM KOLIKAMA.

PREHRANA: prva dva mjeseca isključivo dojen, zadnjih mjesec dana adaptirano mlijeko

TRUDNOĆA: urendna, sumnja na manjak plodne vode- ispostavlja se da je sve u granicama normale nakon pregleda kod dr.Kosa, Inducirani porođaj, drip, mekonijska plodna voda

JEDNJAK I DUŠNIK: nisu pregledani (što pokazuje pregled- malo sam već pogubljena)

STOLICA NA OKULTNO KRVARENJE: kada je bio samo dojen -negativan nalaz
- prekjučer sam primjetila u stolici smeđi končić(mislila sam da je igrom slučaja dospio u pelenu-možda i je, ne znam dal je to moguće jer nikada nisam čula da u stolici može biti smeđi končić)

STOLICA na adaptiranom mlijeku:rijeđe konzistencije, žuto zelenkasta, kiselkastog "mirisa"


Trenutno obavljamo razne pretrage za gastroenterologa: kkS, stolica na benzidin, dunger, urin, ECHO abdomena

ECHO abdomena jučer napravljen i sve u granicama normalle za njegovu dob.

TRENUTNA TERAPIJA PREHRANE : spavanje na povišenom, formula ugušćena rižinim pahuljicama, povišen položaj nakon obroka i kod spavanja.

i dalje nema promjena na bolje.

Mališa bljuca stalno...plaće zbog bljucanja, kašlje, hrana jedina utjeha, vodu ne želi, čaj ni pod razno...hranjen dr.Browns bočicama...ma mogla bi 20 strana napisati

Osjećam da nešto nije u redu. Plaće i vrišti (ovih dana samo 8 sati)

Stalno je na povišenom, na rukama, u klokanici

za vrijeme dojenja -2 kg u 2 mjeseca

na formuli 400 gr u mjesec dana

oprostite što sam se raspisala no možda neko može pomoći sa savjetima kojim putem dalje






Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Treba pobrojati kronološkim redoslijedom (vremenski slijed) što je prvo zamijećeno kod djeteta-povraćanje, plač, loše spavanje-ja sam stekao dojam kako je nosić bio šmrkav od rođenja i meni to na osnovu iznesenog imponira kao inicijalni događaj nakon kojega su krenule sve pobrojane tegobe-je li netko od liječnika pitao za taj detalj- nema podataka što je točno sve učinjeno od strane ORL, koliko je pozornosti posvećeno tom nosiću i hroptanju dok diše? Upala uha je bila prije šmrkavog nosića, ili poslije? Jel rađen CRP/SE/Leukociti prije i poslije terapije, što je od lijekova bilo korišteno za upalu uha? Pregledane su anatomske strukture koje idu u domenu ORL-a-nalazi? Brisevi nosa,grla su učinjeni? Jel netko od onih koji su bili uz bebu u prvim danima života bio bolestan na način da bi mogao infekcije prenijeti na dijete?
Koje laboratorijske pretrage su učinjene? Jel netko možda obratio pozornost na elektrolite (natrij,kalij,kloride)?
Jel trudnoća/porod bio kompliciran,APGAR?
Kojim metodama je pregledan anatomski integritet dušnika i jednjaka?
Kućni ljubimci-mačka,pas,ptice?
Ja bih svakako na papir kronološkim redoslijedom pobrojao što je bilo patološki zamijećeno kod bebice i to prezentirao liječnicima.
__________________
I onda, odjednom, na rasporedu mladeza na njenim ledjima, kao tajnu mapu, pokazala mi je u koje zvezde treba da se zagledam...
Roko mamino oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 12:40   #109
Upravo tako , na papiru navesti, kao i ovdje i to dati na uvid liječnicima koji su sad angažirani oko bebice.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 16:35   #110
pozdrav svima
mene zanima ima li tko dvogodišnje dijete koje se muči sa refluksom? pitam jer se kod malenih bebica drugačije gleda na to nego kod starije dijece...ciljano,naj više me zanima sirup koji se može kupiti u Italiji i Sloveniji...mene je jutros pedica isprepadala u vezi tog sirupa i forsira da nam ga prave ovdje kod nas u apoteci...e sad..kakva je logika da originalan ljek ne bi trebalo koristiti a "kopiju" bi -_-...izludila me je..imam osjećaj da se iza toga krije više farmaceutskih spletkarenja..jer nigdje još nisam pročitala da je taj sirup kod nas povučen sa tržišta zbog nečeg lošeg...pa me samo zanima vi koji ste davali djeci taj sirup kakva su vam iskustva i informacije...unaprijed hvala svima
cmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 16:18   #111
Dobar dan ,molim jedan odgovor,koliko kosta taj zantac u italiji? Moramo ga ici kupit ,pa da znamo ,i mi imamo bebu sa refluxom,ima 2mjeseca,i nije nam lako gledati patnju dok ga to muci... gastroentolog nam je preporucio zantac,pa da probamo ...
vea1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 10:24   #112
imamo bebu staru mjesec i po dana, a otkad smo došli iz rodilišta ima problem sa refluksom. ispočetka je to bilo samo pojačano bljuckanje i povremeno povraćanje, ali brzo su se javili i drugi simptomi. vraćanje hrane smo rješili sa aptamilom AR iako ni on nije najsretnije rješenje jer zbog njega ima jako tvrdu stolicu. beba se skoro non-stop trza, najviše glavom, stenje, čak i reži, radi grimase kao da joj je u ustima nešto kiselo i stalno pokušava nešto progutat, a u ustima joj se pojačano stvara slina s kojom se često i zagrcne.

beba dobiva na težini, ali pati.

naša pedijatrica kaže da će to proć samo od sebe. bili smo kod dječjeg gastroentereologa koji je, na osnovu onoga što smo joj rekli, postavila dijagnozu gerba i propisala sirup gaviscon. problem je što je taj sirup za odrasle, i u uputama se navodi da se ne preporučuje za djecu, a kamoli za bebe, ali eto - doktorica misli da je ok ako damo manju dozu, ali ja se još nisam usudila.

ne mogu je gledat kako se stalno muči, a osim toga se bojim da joj se stanje nekako ne zakomplicira i/ili da ne razvije neki dugoročni problem. ima li netko nekakav savjet? šta napravit?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 22:48   #113
Quote:
vea1401 kaže: Pogledaj post
Dobar dan ,molim jedan odgovor,koliko kosta taj zantac u italiji? Moramo ga ici kupit ,pa da znamo ,i mi imamo bebu sa refluxom,ima 2mjeseca,i nije nam lako gledati patnju dok ga to muci... gastroentolog nam je preporucio zantac,pa da probamo ...
Zantac u Italiji kosta otprilike oko 20 eura, na zalost znam jer ga i moje djete koristi. Jeste se snasli, kako je beba?
Shannaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 22:57   #114
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
imamo bebu staru mjesec i po dana, a otkad smo došli iz rodilišta ima problem sa refluksom. ispočetka je to bilo samo pojačano bljuckanje i povremeno povraćanje, ali brzo su se javili i drugi simptomi. vraćanje hrane smo rješili sa aptamilom AR iako ni on nije najsretnije rješenje jer zbog njega ima jako tvrdu stolicu. beba se skoro non-stop trza, najviše glavom, stenje, čak i reži, radi grimase kao da joj je u ustima nešto kiselo i stalno pokušava nešto progutat, a u ustima joj se pojačano stvara slina s kojom se često i zagrcne.

beba dobiva na težini, ali pati.

naša pedijatrica kaže da će to proć samo od sebe. bili smo kod dječjeg gastroentereologa koji je, na osnovu onoga što smo joj rekli, postavila dijagnozu gerba i propisala sirup gaviscon. problem je što je taj sirup za odrasle, i u uputama se navodi da se ne preporučuje za djecu, a kamoli za bebe, ali eto - doktorica misli da je ok ako damo manju dozu, ali ja se još nisam usudila.

ne mogu je gledat kako se stalno muči, a osim toga se bojim da joj se stanje nekako ne zakomplicira i/ili da ne razvije neki dugoročni problem. ima li netko nekakav savjet? šta napravit?
Obavezno podignite uzglavlje bebi da ne spava na ravnom, podrignite bebu nakon svakog obroka, neka zrak izade iz trbuscica sto vise to bolje.
Sve ali sve smo i mi prosli, moja beba je jos na lijeku, nocna mora je prolaziti to sve. Nama gaviscon nije pomagao, mi smo koristili bas prah za bebe, ne sirup. Raspitajte se za to. Ukucajte u google, izbacit ce vam plavu kutijicu sa slikom bebe. To je nama bilo preslabo jer je na bazi algi, nije pravi lijek.
Kako je bebici sad?
Shannaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:45   #115
Quote:
Shannaya kaže: Pogledaj post
Obavezno podignite uzglavlje bebi da ne spava na ravnom, podrignite bebu nakon svakog obroka, neka zrak izade iz trbuscica sto vise to bolje.
Sve ali sve smo i mi prosli, moja beba je jos na lijeku, nocna mora je prolaziti to sve. Nama gaviscon nije pomagao, mi smo koristili bas prah za bebe, ne sirup. Raspitajte se za to. Ukucajte u google, izbacit ce vam plavu kutijicu sa slikom bebe. To je nama bilo preslabo jer je na bazi algi, nije pravi lijek.
Kako je bebici sad?
koliko je stara tvoja beba? kod nas nema nikakvih pomaka. na kraju smo joj dali gaviscon, ali nije baš pomoglo, možda malo, ali je od njega dobila tvrdu, zelenu, stolicu, pa smo odustali. nabavila sam zantac šumeće tablete, ali one su isto za odrasle, pa ih ne koristimo. iduči tjedan idemo kod drugog dječjeg gastroenterologa, pa ćemo vidit šta će reć.

btw, radimo sve šta si napisala ... hranimo je u okomitom položaju, koristimo anti-colic bočice, stavljamo da podriguje 2-3 puta tijekom obroka, držimo je okomito još najmanje pola sata, uzglavlje joj je povišeno na otprilike 45 stupnjeva ...

gaviscon u prahu, za bebe, sam proučila, i koliko sam shvatila, ne rješava problem kiseline nego samo spriječava da se hrana vraća iz želudca, ali problem ostaje. sastav mu je drugačiji od gaviscon sirupa za stariju djecu i odrasle.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 00:10   #116
Jojjjj kad ovo sve citam sve sam uvjerenija da moja cura ima reflux, osjecam to al svi oko mene tako i moja pedijatrica mi govore da panicarim bezveze. Rodena je s 2540 g sad ima 4 mj i 10 dana i 6500 g. Od prvog dana je na adaptiranom mlijeku hipp bio combiotik, probali dmo i od hipp antireflux od njega je imala proljev, aptamil isto nije dobro reagirala. Kad pojede navecer 200 ml i oko 5 opet lipo podrigne ne bljucne nista, al oko 8 ujutro vrati u pojacanom bljucanju jer to nije povracanje ukiseljeno mliko. Ona je strasno vesela bebe, cim guguce pocme stucat, od prvog dana je na dr.brown bocici, ne place uopce, jedino svaku noc oko 5.30-6 pocinje trzanje u snu, spava al stalno sa sobom se mice. Osjecam da nesto nije uredu odvest cu je sad ovaj tjedan na pregled jer ne mogu vise slusat druge da sam ja panicna bezveze.��������
crna kesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 00:03   #117
Quote:
Shannaya kaže: Pogledaj post
Zantac u Italiji kosta otprilike oko 20 eura, na zalost znam jer ga i moje djete koristi. Jeste se snasli, kako je beba?
cao, da da snasli smo se da,ma beba je tako tako, taj gerb nas jos uvjek prati,mada imamo 8 mj, povracamo,kasljemo,zagrcavamo stalno, radili ph-metriju ,ima veliki reflux ,pogotovo tokom hranjenja,zato mi i odbija hranjenje i malo jede... zantac uzimamo dva puta na dan po 0,6 ml... kako je vasa beba? ima li tom refluxu kraja? :[
vea1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:02   #118
Quote:
vea1401 kaže: Pogledaj post
cao, da da snasli smo se da,ma beba je tako tako, taj gerb nas jos uvjek prati,mada imamo 8 mj, povracamo,kasljemo,zagrcavamo stalno, radili ph-metriju ,ima veliki reflux ,pogotovo tokom hranjenja,zato mi i odbija hranjenje i malo jede... zantac uzimamo dva puta na dan po 0,6 ml... kako je vasa beba? ima li tom refluxu kraja? :[
Moj savjet je da potražite mišljenje fizijatra. Naime kod hipotonije trbušnog zida hoće se pojaviti refluks. Većini beba nestane ili se smanji kad počnu sjediti.
Možda ćete trebati neke vježbice i kako ojača taj centralni dio trupa, proći će i povraćanje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 13:43   #119
Gdje kupiti Gaviscon sirup,danima smo u potrazi? HITNOOOOO
Antea st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 13:11   #120
Quote:
Antea st kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti Gaviscon sirup,danima smo u potrazi? HITNOOOOO
ja tek sad vidim ovaj post. naručila sam ga sa jedne stranice, poslat ću ti link na pp.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.