Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2008., 23:27   #81
Ovako:

Znam za nekoliko spomenika NOB-a koji su postavljeni na mjesta gdje su prije bila raspela. I što sad? Još su uvijek tamo. Znači ako ćemo nekakvu pravdu treba ih srušiti i postaviti opet raspela!
A o "herojstvu" i "demokraciji" antifašista nako 2. svj. rata bi se dalo JAKO puno napisati. Samo da spomenem "demokratsko" protjerivanje ljudi njemačkog podrijetla sa ovih prostora! Da ne spominjem hrpu stvari koje su bile hrvatskog predznaka da su poslije "demokratski" preimenovane u "jugoslavenski".(HAZU, Hrvatski enciklopedijski rječnik), sve je to postalo JAZU, Jugoslavenski enciklopedijski rječnik i mnogo toga.
Ali da ne duljim, tko hoće sve će naći u povijesnim knjigama, ali očito nisu sve istine za sve ljude.
A što se tiče Ustaša, naravno da osuđujem sve loše što su napravili. Ali zna li se da je Ustaški pokret nastao zbog tiranije Srbije nakon 6. januarske diktature, još za vrijeme one prve Juge? Samo jedan od tisuću primjera. 156 oficira bilo je srpske nacionalnosti a samo 2 (DVA) hrvatske. Govori li to nekome nešto? Ljudi malo se informirajte i budite realni!
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Old 19.10.2008., 23:30   #82
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Ma ja sam ih davno potražila..ali kako tebe nagovoriti na taj posao? Ah, da, tebe edukuju srpske laži....nema lijeka za tebe.

Nitko mene ne edukuje po tome se vidi odakle se javljaš, kao i walter
koji namjerno pravi razliku između četništva i velikosrpstva. Zar to nije sve isto?!
Uzalud vam trud sviraći qur..u ... moje podrijetlo ovdje mogu dokazati unatrag 437 godina. I ne mislim da sam zbog toga "veći hrvat" od nekog koji može dokazati manje. Ili da sam pak "manji hrvat" od nekog s još dubljim rodoslovljem.
Da, on topic - uništene spomenike pripadnicima hrvatske Narodno-oslobodilačke vojske treba vratiti i izgraditi još novih !!!

Zadnje uređivanje Feniks_ : 19.10.2008. at 23:37.
Feniks_ is offline  
Old 19.10.2008., 23:34   #83
Quote:
Feniks_ kaže: Pogledaj post
Nitko mene ne edukuje po tome se vidi odakle se javljaš, kao i walter
koji namjerno pravi razliku između četništva i velikosrpstva. Zar to nije sve isto?!
Uzalud vam trud sviraći qur..u ... moje podrijetlo ovdje mogu dokazati unatrag 437 godina. I ne mislim da sam zbog toga "veći hrvat" od nekog koji može dokazati manje. Ili da sam pak "manji hrvat" od nekog s još dubljim rodoslovljem.
ma vidim da se na hrvatskom ne razumijemo, pa reko da pokušam..
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Old 19.10.2008., 23:36   #84
Quote:
Feniks_ kaže: Pogledaj post
Te "bosanske vukojebine", NIKAD nisu, ni na kakvom medjunarodnom dokumentu, bile priznate Hrvatskoj ... lik halucinira i mjesa shebanu ndh s prethodnom Banovinom Hrvatskom. kiti tu shebanu ndh-aziju sa perjem banovine iz prethodne monarhije kad je kralj Aleksandar Karadjordjevic bio, iznad svega toga,... bog i batina.
Lik ocito, zamjenjuje teze i ciljano mulja sa neznanjem velicajuci svoju fiks-ideju o ndh.
Eto zbog tog boga i batine je osnovan Ustaški pokret! Na znanje i ravnanje onima koji neznaju (nikad nije kasno da nešto nauče)
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Old 19.10.2008., 23:42   #85
@Aurora60, slažem se. Nemaš pojma koliko su stariji ljudi bili sretni kada se vratilo staro raspelo u našu ulicu, kojega su još partizani skinuli..mislim, i mi drugi smo bili sretni, ali oni su toliko toga vidjeli svojim očima, toliko užasa i nepravde, i ovo je bila neka barem simbolična pobjeda pravednosti.

Moramo se mi na terenu više zalagati za istinitu povijest, za spomenike onima koji su se borili za Hrvatsku, za prestanak dominacije laži. Neće vlasti ništa učiniti, a trebale bi..sve je na nama..ili ćemo se prepustiti lažima? Ja ih više podnijeti ne mogu.
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Old 19.10.2008., 23:44   #86
Quote:
Aurora60 kaže: Pogledaj post
Eto zbog tog boga i batine je osnovan Ustaški pokret! Na znanje i ravnanje onima koji neznaju (nikad nije kasno da nešto nauče)
Ova gore (u 2. postu po redu) naglašena slova (u citiranju mog posta) si naglasila ti a ne ja. Toliko da se ne stekne krivi dojam. Vjerovatno tebi tako odgovara ...
Što se tiće same radikalizacije ustaškog pokreta isti je OPRAVDANO nastao nakon ubojstva našeg Stjepana Radića.
Međutim, pretjeralo se u 2. sv. ratu donošenjem nesretnih tkz. Rasnih zakona kojih je poslijedica bila - logor smrti u Jasenovcu... to je bilo, i uvijek će biti i ostati pravno samoubojstvo te nesretne ndh-azije.
Tu se sad zaustavljam i idem u krevet. Laka noć svima! (po drugi put)

Zadnje uređivanje Feniks_ : 19.10.2008. at 23:53.
Feniks_ is offline  
Old 19.10.2008., 23:46   #87
Quote:
Feniks_ kaže: Pogledaj post
Ova gore naglašena slova si naglasila ti a ne ja. Toliko da se ne stekne krivi dojam. Vjerovatno tebi tako odgovara ...
Što se tiće same radikalizacije ustaškog pokreta isti je OPRAVDANO nastao nakon ubojstva našeg Stjepana Radića.
Međutim, pretjeralo se poslije u 2. sv. ratu donošenjem nesretnih tkz. Rasnih zakona kojih je poslijedica bila - logor smrti u Jasenovcu.
Tu se sad zaustavljam i idem u krevet. Laka noć svima! (po drugi put)
Da, i Bleiburg, ne zaboravi!
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Old 19.10.2008., 23:49   #88
Quote:
Feniks_ kaže: Pogledaj post
Ova gore naglašena slova si naglasila ti a ne ja. Toliko da se ne stekne krivi dojam. Vjerovatno tebi tako odgovara ...
Što se tiće same radikalizacije ustaškog pokreta isti je OPRAVDANO nastao nakon ubojstva našeg Stjepana Radića.
Makar puno, puno više strašni srpski zločini izazvani jačanjem hrvatske pozicije u sklopu Kraljevine, pri tome mislim na Banovinu koja je Srbima bila poveliki trn u oku..

Quote:
Tu se sad zaustavljam i idem u krevet. Laka noć svima! (po drugi put)
Laku noć, sanjaj druga Titu kako mrsi kosu Jovanki..
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Old 19.10.2008., 23:51   #89
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
@Aurora60, slažem se. Nemaš pojma koliko su stariji ljudi bili sretni kada se vratilo staro raspelo u našu ulicu, kojega su još partizani skinuli..mislim, i mi drugi smo bili sretni, ali oni su toliko toga vidjeli svojim očima, toliko užasa i nepravde, i ovo je bila neka barem simbolična pobjeda pravednosti.

Moramo se mi na terenu više zalagati za istinitu povijest, za spomenike onima koji su se borili za Hrvatsku, za prestanak dominacije laži. Neće vlasti ništa učiniti, a trebale bi..sve je na nama..ili ćemo se prepustiti lažima? Ja ih više podnijeti ne mogu.
Slažem se da vlasti ništa ne čine po tom pitanju. Ali fotelja je fotelja! Čak se boje imenovati i Trg žrtava komunizma a kamoli što drugo reći glasno i jasno!
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Old 19.10.2008., 23:56   #90
Quote:
Feniks_ kaže: Pogledaj post
Ova gore (u 2. postu po redu) naglašena slova (u citiranju mog posta) si naglasila ti a ne ja. Toliko da se ne stekne krivi dojam. Vjerovatno tebi tako odgovara ...
Što se tiće same radikalizacije ustaškog pokreta isti je OPRAVDANO nastao nakon ubojstva našeg Stjepana Radića.
Međutim, pretjeralo se u 2. sv. ratu donošenjem nesretnih tkz. Rasnih zakona kojih je poslijedica bila - logor smrti u Jasenovcu.
Tu se sad zaustavljam i idem u krevet. Laka noć svima! (po drugi put)
Dušo draga! Da se radilo samo o Radiću bila bi to mila majka. Ja se dobro sjećam što su mi govoritili moje dede i bake, a ponešto sam i čitala i hvala na Jugoslaviji i njenim anitfašistima ali ja ih ne bi više!
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Old 19.10.2008., 23:56   #91
A kako to Feniks koji je otišao spavati, ima 0 postova?
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Old 20.10.2008., 00:02   #92
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
A kako to Feniks koji je otišao spavati, ima 0 postova?
A što ima više reći? Nestali mu (joj) argumenti
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Old 20.10.2008., 00:04   #93
Quote:
Aurora60 kaže: Pogledaj post
A što ima više reći? Nestali mu (joj) argumenti
ma da, al vidi koliko piše, a ima samo jedan post na brojaču?
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Old 20.10.2008., 00:08   #94
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
ma da, al vidi koliko piše, a ima samo jedan post na brojaču?
Čekaj, mora smisliti nešto!
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Old 20.10.2008., 00:08   #95
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Makar puno, puno više strašni srpski zločini izazvani jačanjem hrvatske pozicije u sklopu Kraljevine, pri tome mislim na Banovinu koja je Srbima bila poveliki trn u oku..
Ok, istini za volju ... spiralu mržnje podstakla je Austro-ugarska. (zavadi pa vladaj), koja je tada jednako novačila hrvate i srbe u žandarske odore. Kako? Perfidnim huškanjem!!!
Dakle, prve kapi krvi, između hrvata i srba, prolile su se u Vojvodini zbog prekomjerne uporabe sile jednog žandara (čiju nacionalnost sada namjerno ovdje prešućujem)
Zbog katoličke vjere, hrvatski žandari su se osjećali bliži Beću ("jednakiji") i vrag je učinio svoje.
Već sutra dan, u jednom hrvatskonm selu, prolila se krv hrvata od prekomjerne uporabe sile od strane (ovaj put) srpskog žandara.
Odatle je ta spirala mržnje počela ...sve do ubojstva S. Radića ... potom kralja Aleksandra .... Jasenovca .... Bleiburga .... 1990-1995. .... do danas ...

(laka noć 3. put)

Zadnje uređivanje Feniks_ : 20.10.2008. at 00:13.
Feniks_ is offline  
Old 20.10.2008., 00:15   #96
Quote:
Feniks_ kaže: Pogledaj post
Ok, istini za volju ... spiralu mržnje podstakla je Austro-ugarska. (zavadi pa vladaj), koja je tada jednako novačila hrvate i srbe u žandarske odore. Kako? Perfidnim huškanjem!!!
Dakle, prve kapi krvi, između hrvata i srba, prolile su se u Vojvodini zbog prekomjerne uporabe sile jednog žandara (čiju nacionalnost sada namjerno ovdje prešućujem)
Zbog katoličke vjere, hrvatski žandari su se osjećali bliži Beću ("jednakiji") i vrag je učinio svoje.
Već sutra dan, u jednom hrvatskonm selu, prolila se krv hrvata od prekomjerne uporabe sile od strane (ovaj put) srpskog žandara.
Odatle je ta spirala mržnje počela ...sve do ubojstva S. Radića ... potom kralja Aleksandra .... Jasenovca .... Bleiburga .... 1990-1995. .... do danas ...

(laka noć 3. put)
Pa da, takve su mi priče poznate. "Ko nas bre zavadi".
Stvarno, odi spavati
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Old 20.10.2008., 00:15   #97
Treba to sve porušiti, jer je komunizam najkrvavija i najgora ideologija u povijesti čovječanstva, koja je ubila daleko najveći broj ljudi, a ovdašnji komunistički vožd i satrap josip broz drži vrlo visoku poziciju na listi svjetskih megamurdera, i dobro se drži u jakoj konkurenciji u kojoj vodi Mao, a slijede ga Staljin pa Pol Pot, pa Hitler, a onda je tito tu odmah negdje za njima.
Uostalom sama činjenica da smo mi Hrvati morali rušiti njegovu državu da bi napravili svoju, i da smo se za tu slobodu morali boriti protiv njegove vojske tzv jna i njegovih generala poput Kadijevića, Adžića, Mladića, Vasiljevića, Perišića i ostalih koji su se kunili u njega i njegove ideale, i u ime njega i njegovih ideala napravili bezbroj pokolja u Hrvatskoj i BiH sve govori...
marasovac is offline  
Old 20.10.2008., 00:19   #98
Quote:
Aurora60 kaže: Pogledaj post
Pa da, takve su mi priče poznate. "Ko nas bre zavadi".
Stvarno, odi spavati
Da poznata stvar a ne "prića" .... i čitava šuma izgori od samo jedne-jedine hebene šibice ...
Feniks_ is offline  
Old 20.10.2008., 00:23   #99
Quote:
Feniks_ kaže: Pogledaj post
Ok, istini za volju ... spiralu mržnje podstakla je Austro-ugarska. (zavadi pa vladaj), koja je tada jednako novačila hrvate i srbe u žandarske odore. Kako? Perfidnim huškanjem!!!
Dakle, prve kapi krvi, između hrvata i srba, prolile su se u Vojvodini zbog prekomjerne uporabe sile jednog žandara (čiju nacionalnost sada namjerno ovdje prešućujem)
Zbog katoličke vjere, hrvatski žandari su se osjećali bliži Beću ("jednakiji") i vrag je učinio svoje.
Već sutra dan, u jednom hrvatskonm selu, prolila se krv hrvata od prekomjerne uporabe sile od strane (ovaj put) srpskog žandara.
Odatle je ta spirala mržnje počela ...sve do ubojstva S. Radića ... potom kralja Aleksandra .... Jasenovca .... Bleiburga .... 1990-1995. .... do danas ...

(laka noć 3. put)

Ne, mili, sva sranja su na ovim prostorima započeli Srbi, nikakvi Austrijanci..Sva zla, svu mržnju, sve laži..sve su to Srbi proizveli..Hvala bogu da smo se tog naroda koliko toliko riješili..laku noć, i možda je ipak bolje da sanjaš Cecu kako miluje Arkana?
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Old 20.10.2008., 00:26   #100
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Treba to sve porušiti, jer je komunizam najkrvavija i najgora ideologija u povijesti čovječanstva, koja je ubila daleko najveći broj ljudi, a ovdašnji komunistički vožd i satrap josip broz drži vrlo visoku poziciju na listi svjetskih megamurdera, i dobro se drži u jakoj konkurenciji u kojoj vodi Mao, a slijede ga Staljin pa Pol Pot, pa Hitler, a onda je tito tu odmah negdje za njima.
Uostalom sama činjenica da smo mi Hrvati morali rušiti njegovu državu da bi napravili svoju, i da smo se za tu slobodu morali boriti protiv njegove vojske tzv jna i njegovih generala poput Kadijevića, Adžića, Mladića, Vasiljevića, Perišića i ostalih koji su se kunili u njega i njegove ideale, i u ime njega i njegovih ideala napravili bezbroj pokolja u Hrvatskoj i BiH sve govori...
Ja nebi rušila ništa, ne volim rušiti..ali spomen-muzej žrtvama tog užasa svakako bi trebalo napraviti. Treba nam više istine, više argumenata dostupnih svima..
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.