Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2009., 02:53   #1
Exclamation Postoji li Bog?

Ne znam gde spadaju ova moja razmisljanja, verovatno na filozofiji... Secam se, nekada kada sam bio maleni, nedge pocetkom 70ih, postajala je nada da ce Svet biti mnogo bolji, da je Covecanstvo na putu Progresa... Ljudi su se spustili (?) na Mesec, izgledalo je da tehnologija koraca putevima Uspeha, cinilo se da ce u dalekom XXIom veku mnoge bolesti nestati sa lica zemlje, da ce svi ratovi stati... Hipi pokret je porodio neke pozitivne tendencije, cinilo se da su Ljudi koraknuli na Mostove Ljubavi u mnogim ravnima...

Neke davne 2009te u Buducnosti, dva coveka su mi prisla i pitala na poslu: Sir, can we ask you a question? Moj odgovor je bio: I already have many questions for you... Such as? priupita jedan. OK, rekoh, Does God exist?

Covek se nasmeja, i rece: Very Good question, Mr. _nobody_, I would like myself to find answer to your question!

Povratak u Buducnost: ratovi nisu nestali, cak je njihov broj udvosturcen, o kriznim zaristima da ne govorimo, pojavile su se nove, neresive bolestine kao AIDS (uzrokovan virusom HIVa), neke nepoznate pandemije, ekonomije Zapada su u mortalnoj krizi, mnogi ekonomisti najavljuju izlazak iz krize ne shvatajuci da je vreme "Peak Oil"-a upravo zapocelo...

Sta htedoh reci? Gde je onaj stvaralacki zanos sa pocetka 70ih, gde se izgubio taj polet "osvajanja svetova", progres koji je trebalo da Svet odvede u Karlom Marksom zamisljeni/zacrtani Komunizam na bazi pucanja kapitalistickih ekonomija?

Sta se desilo sa strategijama modernih ustrojstava, kreiranjem novih poslova, rastom ekonomija? Umesto toga desava se sve veca Laz, sistemi su se ogradili zidinama i brane sebe do poslednjeg daha (umnozavajuci administraciju), borba za prezivljavanje se sve vise zaostrava... Prosecni Gradjanin Pokorni se nalazi izmedju Scile (samog sistema) i Haridbe (borbe za opstanak da ne potone na dno)...

Raskrsnica Puteva? Da li nam moze pomoci potpuni Paradigm Shift, tako da iz Globalizma napravimo salto mortale u Lokalizam, baziran na ekonomiji okucnica, povezanih u mrezu na bazi komsiluka... A mozda nam pomogne Gospod Bog?

Does God Exist? Drugim recima, da li nas stari vracevi mogu vratiti na puteve osjeta?

_nobody_
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 03:05   #2
Puno puta sam razmišljala o tome, i nikada nisam nikakav adekvatan odgovor našla.
__________________

Ona je drukčija, s njom nema šmekanja i mnogo bolje nosi moj stil...
DreamStickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 07:43   #3
Naravno da bog postoji... Vidjamo ga svako jutro u ogledalu.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 08:12   #4
Ne
Nešto, definitivno, ima gore...ali ja vjerujem u neku energiju ili nekaj slično...ali bog...
Ok...svatko, to nešto, zove na svoj način... ali ovo s bogom je definitivno nametnuto i ljudi su prihvatili...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:10   #5
Bog postoji, ali je problem u shvaćanju nekoliko stvari. prvo je prihvaćanje da se on doista brine za našu dušu. drugo je da je materijalni /tjelesni) život specifična školica. treće je shvaćanje da su poteškoće, pa čak i životni udarci, nažalost, najbrži način da se uči. slikovito rečeno, svjetlost će najbrže spoznati samu sebe ako je staviš u mrak

kad se otkloni slika Boga kao 'dobroga' onako kako to mi zamišljamo da dobrota treba izgledati, kad se stvari počnu promatrati kroz njihov utjecaj i smisao, život počinje izgledati puno smislenije, gledan okom promatrača

promatrač je onaj koji sve vidi ali je otklonio emocije kako bi sve jasno vidio. upravo je u to ključ uspjeha u igri zvanoj život. otkloniti sve štetne emocije koje nam zamagljuju pogled, i biti promatrač koji samog sebe gleda po strani...kako bi se uistinu sagledao u realnosti
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 16:33   #6

Pozdrav,

Vjerujem da Bog postoji ali, naravno, nema veze s patrijarhlnim religijama.



Totes Kind


Zadnje uređivanje TotesKind : 07.08.2009. at 17:08.
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 16:40   #7
Ili postoji pa nas totalno zajebava stoljećima ili ne postoji pa se možemo i dalje zajebavati kao stoljećima dosad.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 16:41   #8
Quote:
_nobody_ kaže: Pogledaj post
Does God Exist? Drugim recima, da li nas stari vracevi mogu vratiti na puteve osjeta?
Po mom mišljenju, da i ne.
Mi smo u bogu i bog je u nam, znači da, bog postoji- jednostavno, to je život. Mi smo, na neki način, bog u stalnom procesu stvaranja.
A sad da li nam stari vračevi mogu pomoći da osvijestimo što zapravo jesmo...
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 21:41   #9
ljudi, preporuka...dvije-tri pročitane new-age knjige ne čine vjernika uočljiv je 'štreberaj' u riječima nekih, kao i da se malo toga shvaća
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:17   #10
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ljudi, preporuka...dvije-tri pročitane new-age knjige ne čine vjernika uočljiv je 'štreberaj' u riječima nekih, kao i da se malo toga shvaća
Uh, koji kurvanjski post!!!

Ružičasti, imenuj ako imaš muda, i obrazloži, da ti spomenuti ljudi mogu pošteno odgovoriti.

A ako svakog čije se mišljenje razlikuje od tvojega onako zamagljeno i neodređeno nazivaš štreberom koji ne shvaća... Od toga mi se već - povraća...
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:42   #11
Naravno da postoji.
Slobodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 23:05   #12
Sjećam se ejdne stvari koje sma zapamtio iz vjeronauka prije desetak godina:
"Pomogni si sam i Bog će ti pomoći".
KOji će mi onda k**** Bog ako sam si već sam pomogao.
Nešto postoji to sigurno ali ne onako kako se TO opisuje u bibliji.
U ljude se vjera usađuje od malena pa moraš vjerovat očeš nečeš.
Tek kad vidiš kakva sranja se događaju u svijetu,pitaš se zašto su te tolike godine tovili lažima i glupostima.
A koliko svečenici vjeruju u Boga je dokaz Božić i blagoslivljanje kuća kad samo gledaju koliko si love ostavio i da čim prije pokupe.
Ako oni ne vjeruju zašto bi ostatak ljudi vjerovao.
__________________
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.
nsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 00:07   #13
Pa, evo, moje mišljenje je da je to zapravo nebitno pitanje. Ne možeš dokazat, a pritom mislim na dokazivanje empirističkom provjerom i racionalnim postupkom, postojanje bilo Boga bilo Spaghetti monstera ili nećeg trećeg nadnaravnog i zato je baviti se tim pitanjem besmisleno. Mislim da je važno širit svoju perspektivu, čitat razna mišljenja, raspravljat i razvijat svoje mišljenje u skladu s tim. Želim reći da je za čovjeka nebitno postoji li bog, tj. za njegov duhovni, psihički razvoj; da je postojanje boga činjenica, svijet ne bi bio isti, to je čak nezamislivo u toj mjeri da ljudi čak ni u mašti nisu probali realizirat tu ideju nešto dalje od božje ljubavi i milosrđa, što je s posljedicama na cjelokupno ljudsko društvo?? Da postoj čvrsti dokazi da Bog postoji, što je s ostalim vjerama?? I još jedan kut gledišta što je s tezom da je moral i etika nešto što bi čovjeku samo o sebi trebalo biti prirodno, a ne zbog prisile vjerom. U jednoj mjeri to bi vjerojatno bio i korak natrag u razvoju čovječanstva. Dakle, oslobodit se svih dogmi, upoznat što više različitih mišljenja i ne pristupati različitosi zatvorena uma, širit svoje gledište o bogu, u konačnici ne postoji crno i bijelo, ne postoji dobro i zlo, ili postoji? Tim pitanjima se baviti, a ne postoji li Bog, kao da je time, njegovim postojanjem sve određeno, ako tako misliš, ograničavš svoje mišljenje, pritom ne mislim da su vjernici ograničeni=glupi, već da ljude kao osobe sa svim svojim a priornim manama i vrlinama te svojim iskustvom i razmišljanjima oslobađajući se slijepog vjerovanja u boga, čine sebe potpunijom osobom, razvijaju se. Netko je dobro rekao na ovom topicu Duhovnost, da razmišljajući svojom glavom, automatski se teretimo bremenom odgovornosti. Lakše je vjerovati, nego ne vjerovati i to govorim kao osoba koje je jednom bila spremna zarediti se. Dakle uzeti si vremena, dopustiti si razmišljanje, sumnjanje i čak i čitanje new age sranja, raspravljati i uvažavati tuđe mišljenje, razvijati sebe kao osobu mislim da je to pravi put, a ne lutati krugom pokušavajući dokazti nedokazivo
__________________
Credendo vides
morsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 00:13   #14
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
Uh, koji kurvanjski post!!!

Ružičasti, imenuj ako imaš muda, i obrazloži, da ti spomenuti ljudi mogu pošteno odgovoriti.

A ako svakog čije se mišljenje razlikuje od tvojega onako zamagljeno i neodređeno nazivaš štreberom koji ne shvaća... Od toga mi se već - povraća...
nije nitko direktno prozvan..,svatko tko treba biti prozvan sam će se osjetiti takvim i nema tu potrebe za diskusijom
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 01:05   #15
Quote:
_nobody_ kaže: Pogledaj post
Does God Exist? Drugim recima, da li nas stari vracevi mogu vratiti na puteve osjeta?

_nobody_
Ne postoji sve dok jednog lijepog dana direktno i nedvosmisleno ne osjetiš da postoji. Onda znaš.
On se skriva od nas. I želi da Ga potražimo. Nekima pak usadi osjećaje da ne postoji. No, to je samo za neko vrijeme...
Zla koja spominješ stvaramo mi sami. On nas na njih navodi da nas nešto nauči.
Tko nauči, ne stvara više zlo i cijeli svijet mu je ispravan i apsolutno dobar.
Tko ne nauči, naučit će kad sazrije.
Svaka voćka daje ploda u svoje vrijeme. Ni prije, ni kasnije.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 11:13   #16
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Naravno da bog postoji... Vidjamo ga svako jutro u ogledalu.
zanimljivo...a jel ga vidiš samo u ogledalu, ili ga vidiš svuda oko sebe?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 12:14   #17
Quote:
_nobody_ kaže: Pogledaj post
Does God Exist? Drugim recima, da li nas stari vracevi mogu vratiti na puteve osjeta?
Mislim da me niste razumeli. Nisam se doslovno/bukvalno zapitao da li Bog postoji...

Pitanje je nadrealno, simbolicko... Postavljeno je u nadi da ce se desiti neki novi klinci koji ce napraviti prevrat, koji ce slomiti ustaljene definicije po kojima svet zivi i napraviti neki sasvim drugacije odnose, neka nova pravila koja ne bi davila i gnjavila kao ova trenutno...

Danas je Logika ta, koja je prevalentna, da li ce mozda Sutra Logiku zameniti Osjet?

_nobody_
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 15:00   #18
bilo bi loše, jer je osjet hm...zeznuto i nejasno područje

logika je sama po sebi dobra, ali ona barata s činjenicama. problem nastaje kad se umjesto činjenica počnu uzimati vjerovanja i uvjerenja, baratati s nekakvim vjerojatnostima, i onda se rezultat takve kuhinje počne prodavati pod logiku. yeah, right

po meni je jedini način porast spoznaje. mi čitamo informacije za koje ne znamo jesu li točne ili netočne. točnost informacije ne čini čak niti broj njenog opetovanja, iako nam informacije koje pročitamo iz više izvora djeluju automatski uvjerljivije. ja vjerujem u žive zakone, spoznavanje istine unutar nas samih. mehanizam validiranja informacija u cilju spoznaje istine i razdjeljivanja istine od neistinitih informacija. porast svijesti je jedina pozitivna promjena koja se može dogoditi a da budemo svjesniji istine unutar sebe. u protivnom možemo biti manipulirani informacijama i činjenicama dovijeka

što se tiče osjeta, postoje razni osjeti. emotivne reakcije. osjet ugode. da li nas vode do istine? ne vidim po čemu. treba ih naučiti razlikovati od istinske spoznaje
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 01:48   #19
nije pitanje Da li Bog postoji, nego Koliko si Ti toga svjestan
nirvana 1304 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 02:00   #20
Quote:
_nobody_ kaže: Pogledaj post
Mislim da me niste razumeli. Nisam se doslovno/bukvalno zapitao da li Bog postoji...

Pitanje je nadrealno, simbolicko... Postavljeno je u nadi da ce se desiti neki novi klinci koji ce napraviti prevrat, koji ce slomiti ustaljene definicije po kojima svet zivi i napraviti neki sasvim drugacije odnose, neka nova pravila koja ne bi davila i gnjavila kao ova trenutno...

Danas je Logika ta, koja je prevalentna, da li ce mozda Sutra Logiku zameniti Osjet?

_nobody_
Prevrat je u tijeku. Kao i svaki prevrat, i ovaj je proces. Kulminacija se bliži sa produbljivanjem svjetske krize.
Osjet uvijek prevladava logiku, ili drugačije rečeno, srce je uvijek gospodar uma. Prevrat se događa u srcu, a um i logika samo slijede.
Srca moramo poželjeti očistiti i ispraviti. Naše želje (srce!) moramo naučiti zadovoljavati s drugačijom namjerom od one trenutne "za sebe"...
No, to je proces. Dugotrajan i bolan po ego. E pur si muove.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.