Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2023., 13:32   #1
Mirovina iz Kanade nakon smrti

Pozdrav,

Situacija je sljedeca: od mame tata je primao mirovinu iz Kanade putem čekova, Hrvatska je prestala unovcavati cekove i tu je stalo medutim oni su nastavili slati cekove.
On je umro prije par dana i ostavinska jos nije bila a prije par dana su poslali dokumente iz Kanade da se upise bankovni racun i ostali podaci pa ce uplatiti na racun. Sad je pitanje sto napravit, mama ce nasljediti sve na ostavinskoj, da li saljemo prvo smrtni list za Kanadu pa onda nakon ostavinske ispunimo dokumente i to naknadno posaljemo, te koji bankovni racun da stavimo, njegov ili mozemo od mame racun pa da tamo uplate?

Takoder, da li ima pravo da dobije njegovu zadnju mirovinu plus to sve iz Kanade zaostatke sto nije unovceno ili ima pravo samo na jedno ili drugo?

Hvala
Dementia555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2023., 13:57   #2
Zašto nije unovčavao čekove?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2023., 15:32   #3
Zato jer je Hrvatska prestala radit sa cekovima i nismo znali nacin da se to pokrene da se uplacuje na bankovni racun, kad smo pokrenuli on je umro i ti papiri iz Kanade da se prebaci na bankovni transfer su dosli par dana prije nego je umro
Dementia555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2023., 17:06   #4
Nece vam to na forumu nitko odgovoriti. Imate ovdje popis zemalja, nadjite Hrvatsku i zovite ovaj broj za asistenciju. Plus, jos imate kompliciran slucaj jer vam djed vec umro pa najbolje da pitate direktno.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2023., 20:40   #5
Quote:
Dementia555 kaže: Pogledaj post
Zato jer je Hrvatska prestala radit sa cekovima i nismo znali nacin da se to pokrene da se uplacuje na bankovni racun, kad smo pokrenuli on je umro i ti papiri iz Kanade da se prebaci na bankovni transfer su dosli par dana prije nego je umro
I nikome nije palo napamet otići u banku i pitati kako da čovjek dobije svoje novce?

Ja sam rješavala nasljedstvo iz USA, sve preko maila.
Kontaktirajte direktno osiguranje u Kanadi.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.