Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2010., 13:07   #61
Ne...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 17:05   #62
grooveshark

evo da podijelim i s vama domacima. Dakle, nekidan kad sam "otkrio" grooveshark dosla mi zelja da na wifi laptopu koji je leteci po kuci playam grooveshark ili bilo sta drugo, a da se to cuje na kucnom kinu bez ikakvih kablova.

Nakon nesto igranja sa VLCom otkrih da je taj mali VLC mocni komad softvera pa moze streamati audio sa desktopa. Mislim da taj stream mogu hard playeri kao WDTV hvatati direktno, ali ja guram sve na TV (Bravia W5500) koja nema podrsku za internet radio pa sam otisao korak dalje i iskoristio Wild media Server (ali moze bilo koji mediaserver koji podrzava Internet Radio).

Dakle, samo sam namjestio mediaserver da hvata stream sa desktopa kao i bilo koji drugi Internet radio, a TV se spaja na medaserver. Kucno kino je optikom spojeno na TV... i to je to!

Detalje sam postao na WMF forum: http://www.wildmediaserver.com/forum....php?f=3&t=330
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:14   #63
WMS je zbilja močan komad softwarea

koristi razne izuzetno močne i dobre programe i objedinjuje ih a mogučnosti su zbilja jako dobre

za sad je poprilično zaheban zbog dosta komplikacija oko toga kak upogonit tu hrpetinu funkcija,ali već za prosječnog korisnika standardna instalacija odradi strašan posao

pretvorit "stari" Philips serije 3 u TV koji može prikazivat bilo koji Video/audio format,sve vrste slika je zbilja hvale vrijedan komad softwarea,a da ne govorim o tome da svaki TV dobiva podršku za titlove i HD formate

još kad se doradi za kojih 6 mjeseci bit će to definitivno najbolji MediaServer koji se da nabavit

samo šteta je jedino u tome kaj je skoro pa 100% sigurno da nebu besplatan
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 09:28   #64
ah pa zašto bi bio besplatan. I sam kažeš koliko vrijedi. Ako nekome eliminira potrebu za hard playerom ili odgodi kupovinu novog TV-a, nekih 50$ koliko ocekujem da bude stvarno nije problem
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 10:21   #65
hmm...50$ za gledanje druge kompresijske generacije slike i spoznaju o tome koja te stalno kopka...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 18:25   #66
iskreno sumnjam da će bit više od nekih 19,99 ili 29,99 al na kraju krajeva to i nije neka lova,veći problem je s našim bankama i plačanjem takvih stvari putem neta

u večini slučajeva najmanji problem je cjena,daleko veći problem je kako to platit i.t.d.

sami program je zbilja odličan i sve kaj mogu reč je

još da se malo doradi i da se ubace predefinirane postavke za razno razne modele televizora i playera i program bi bio zbilja vrh vrhova.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 08:42   #67
možda se malo udaljavamo od teme, ali, stvarno ne razumijem zašto bi bio problem s plačanjem? Preko 10 godina kupujem na netu bez ikakvih problema. Kreditne kartice rade od tada, a danas ima još opcija ako baš neku našu ne prihvaćaju... i Moneybookers i 2checkout i paypal rade plaćanje bez problema.

A za WMF ili ps3mediaserver dam 20$ bilo koji dan. Pa pogledajte samo taj famozni novi WMP12 streaming, bilo mi onako zgodna da mi se Media playeri na laptopima spajaju na media centar server, samo zbog jedne opcije a to je "play to" sto je nekad zgodno ako pretrazujete velike kolicine fotki npr. TV navigacija i nije nesto tada, a puna kuca gostiju. S obzirom da dolazi sa Windowsima 7 a na tome mi se vrti home media "server" aj to lijepo tamo aktiviram, ali bez obzira sta je to Windows service on ne radi kad napravite log off !!! Sluzbeni odgovor MSa je da Windows 7 nije server i da trebam koupiti neki od server OSeva, Dakle oni su se potrudili doprogramirati to da streaming ne radi nakon lopg-off da bi prodali skuplji OS. WMF naravno, kao i svi ostali normalni programi, rade u windows service obliku i nakon logoffa.

I onda da ne dam 20$? ma za dva puta godisnje slike pogledat se to isplati (BTW Windows media Player se spaja na WMF ok pa "Play to" radi).

Zadnje uređivanje psihoza : 14.05.2010. at 08:47.
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 11:34   #68
Sad ste se dotakli teme koja mene zanima:recimo uzmem jedan media player koji ima opciju DLNA , znaci vidi shared foldere kad se poveze na neku mrezu.Pricamo o wirelessu.Citao sam da neki ti media playeri zahtjevaju da se tocno neki komad softwarea instalira na kompu s kojeg se strima , a neki no , hauevr , sta se dogada kad recimo odem na ono switch user?nebi mi bilo zgodno da ostanem prijavljen bas na windowsima.
Drugo je pitanje o kojem se vec pricalo , prosjecni mkv velicine tak 4.5GB , jel se to moze strimat bez prekida?udaljenost vrlo mala , mozda jedan metar, samo je zid izmedu Taj media player ima onaj n standard ali moj router nema ...Nisam bas na ti opcenito sa tim svim šeranjem na mrezi ... jel mogu ja ic na interenet dok netko pristupa mojim šeranim folderima ? Pretpostavljam da mogu.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 12:55   #69
mozda ovo nije najbolja tema za tvoje pitanje nego neka koja se tice network media playera kao npr. "WDTV Live".

Sto se tice sheranja/streamanja podataka, razliciti playeri se spajaju na razlicit "softver" ovisno podrzavaju li DLNA standard, podrzavaju li network share-ove i onda jos problemi kompatibilnosti itd. Opet, neki softver ce ti radit i kad je komp koji "salje" podatke samo upaljen (a mozes bit logged off) a neki nece.

Niti jedan softver/hardver ti nece streamati HD video preko wireless veze jer puno vise podataka putuje medju racunalima neg wireless moze progutati. Pretpostavljam da u mkv-u imas HD video. Vecina softvera moze streamati preko mreze fajlove vece od 4.5Gb.

E sad ima tu mali milijun opcija softvera i hardvera pa bi taj dio price valjda trebao nastaviti na temama specijaliziranim za te uredjaje. Ja preporucam WDTV Live koji ce ti jednostavno raditi skoro sve a i ne treba ti na drugoj strani nikakav softver (media centar) jer on moze citati i obicne network shareove.
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:03   #70
Ja ciljam na ovak nesto
kazu da jako dobro radi na wirelessu..no dobro toje sad za drugu temu.

kazes doduse da nijedan soft/hard nece streamate HD fajlove , a poslije kazes da uglavnom podrzavaju 4.5gb i vise.Pretpostavljam da je situacija takva da kod tak velikih i vecih datotkea da bi brzina mreze mogla biti premala za normalnu reprodukciju.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 04:54   #71
čemu mučenje,ak je to samo preko zida,probuši zid provuci UTP nakrimpaj konektore i nemaš brige,putem kabla će sigurno sve radit bez ikakve greške i zahebancije
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 10:08   #72
Quote:
ivo patijera kaže: Pogledaj post

kazes doduse da nijedan soft/hard nece streamate HD fajlove , a poslije kazes da uglavnom podrzavaju 4.5gb i vise.Pretpostavljam da je situacija takva da kod tak velikih i vecih datotkea da bi brzina mreze mogla biti premala za normalnu reprodukciju.
nije stvar u veličini, stvar je u efektivnom bitrateu...wireless "g" je prespor čak i za konstantni glatki prikaz 720p (pri uobičajnim bitrateima), wireless "n" je već nešto drugo...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 10:35   #73
4.5gb 720p ? klasicni mkv koji ja imam.

media player ne "n" specifikacije.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 11:01   #74
ivo, nisam rekao da nijedan nece streamat HD, nego da nece streamat HD preko wifija. 720 mozda i prodje, ovisi o bitrateu, ali prije ili kasnije ce ti dosadit, pronadji put za provuc kabel, isplati se.

Za uredjaje imas odvojene teme, ja sam osobno testirao i preporucujem PS3 slim (zgodno ako zelis bluray player usput pa dobijes i gaming konzolu "gratis" i super radi sa Sony TVima daljinac), WDTV live koji guta jednostavno sve sta mu das (mana mi je jedino gadan daljinac). Nisam testirao ali opcija je i LG BD390 network bluray player.

sve ostalo moze radit, ali neznam zasto se zezat s tima kad su ljudi uzduz i popriko ovo testirali sa hrvatskim znakovima, formatima, itd.

p.s... da sad tek vidih da ciljas na BD570, valjda novi model. Kao sto rekoh ja sam se dvoumio izmedju BD390 i Ps3 slim... na kraju kupio ps3 splim. Pogledaj testove i radi li sve kako spada, formati, nasa slova, itd.
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 10:36   #75
odkad WMS ne radi tj. više nije besplatan,a bogme mi niti nije proradil savršeno i do kraja,nije bilo druge nego preč na neki novi Media Server

i sad utisci :

Mezzmo - dobro radi,super izgleda i jednostavan za upotrebu, ali nažalost nema podršku za ljepljenje titlova na Filmove/serije - neupotrebljivo

Serviio - fakat fino šljaka sa onim kaj TV vidi (radi premotavanje i to i polako i brzo) ali nažalost nema transkodiranja tj. on kakti transkodira,al umjesto filma dobiš Cover

PS3 Media Server - sa Panasonicom 42V10E radi savršeno same avi/divx/xvid serije (uglavnom 624x352) digne na 1080p i to fakat bolje i kvalitetnije izgleda nego na Popcornu , sve filmove i serije ak očeš cropa na 16/9

inaće nema Renderera za panasonic,al palo mi na pamet,pa sam jednostavno iskopiral Pioner KURO postavke i preimenoval u Panasonic ,sa ispravkom :

Kod:
RendererName=Panasonic MIL
    RendererIcon=kuro.png

      UserAgentSearch=Panasonic MIL DLNA
    UserAgentAdditionalHeader=X-PANASONIC-DMP-Profile
zahebava me još samo Philips

ali popcorn i Panasonic rade odlično iz prve
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 22:47   #76
WMF... ovaj rus se stvarno polakomija. Licencing model mu je katastrofa. Meni bi tribalo 200-300$ za registrirat sve.

Evo instaliram mezzmo, koju verziju si testirao jer subtitlovi na necmu rade a bit ce i upgrejdani skoro:

---
How can I get subtitles for my movies?

The current version of Mezzmo supports streaming .SRT and .SUB subtitle files to devices that can play external subtitle files - including Samsung TVs, LG Blu-ray players, D-Link DSM-320 media player, D-Link DSM-750 media player, Brite-View media players and Zinwell media players. More extensive subtitle support is currently in development and will be released later this year.
---
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 00:42   #77
meni treba opcija da se titl ljepi direktno na film kod transkodiranja

jer mi Philips (nikako) a ni Panasonic do kraja (ima probleme oko HR znakova) ne vide extrerne titlove ,osim toga zgodnija je opcija,jer možeš mjenjat veličinu ,boju,font titla kad to radiš na taj način.

Mezzmo takaj nije besplatan,ali bogme nije niti skup,a PS3 mi radi odlično sa Panasonicom,Philips neće,al nisam baš nešto puno niti stigel oko toga prtljat.

Baš razmišljam da napravimo neku anketu i temu oko Media Servera,pa podjelimo iskustva i možda i pokoji konfiguraciski "Renderer" za određeni TV,jer ih hrpa fali,a kad složiš poslje ionak i zaboraviš kak je proradilo
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 14:58   #78
Evo stavio i ja Mezzmo... obecavaju jako skoro podrsku za video streaming sa weba, audio streaming i bolje titlove. Ali meni on jednostavno zapinje sa Braviom. I divx cak a kamoli mkv (na zici jasno). Wild Media Server je readio ok.

Drugi problem je sto mi na Braviji transkodira i ono sto nije potrebno.. recmo m2ts (h264) sa kamere je WMF slao sa 2-3% procesora i sve je islo bez problema HD. Mezzmo mi salje mpeg2 smanjene reze.

Jos cu se poigrat postavkama ali zasad bolje radi ps3mediaserver (ali beta zadnja ako imate Braviu obavezno!)
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 10:44   #79
pa reci mu da ne transcodira...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 00:38   #80
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
pa reci mu da ne transcodira...
ma rekao sam mu. Zaderao se cak iz dnevnog, cula me i zena u drugoj sobi, ali on nista

Salu na stranu.. neznam kako da mu kazem da bas mts ne transkodira. Imam opciju da nista ne transkodira ali to nije bas jer sta cu onda sa divxima? Osim toga, Mezzmo kaze da on zna transkodirati samo ono sta TV ne kuzi, a ono sta kuzi da ne transkodira. Medjutim, to se ne dogadja pa je mzda problem i u profilu iako tamo stoji bas Sony Bravia
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.