Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2010., 20:36   #81
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Buddha je rekao da on nije prvi buddha ever koji se pojavio, i da ce drugi "supremely enlightened" tek doci, te da ce on biti The ONE.

Buddha rece:
...'I am not the first Buddha Who came upon this earth, nor shall I be the last. In due time another Buddha will arise in the world, a Holy One, a supremely enlightened One, endowed with wisdom in conduct, auspicious knowing the universe, an incomparable leader of men, a Master of angels and mortals. He will reveal to you the same eternal truths which I have taught you. He will preach to you His religion, glorious in its origin, glorious at the climax and glorious at the goal, in spirit and in the letter. He will proclaim a religious life, wholly perfect and pure, such as I now proclaim.' His disciples will number many thousands, while Mine number many hundreds.'
Znači, ipak je mislio na - Staljina
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 20:39   #82
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Pa slažem se. Ja uopće ne mislim da je tu Buda mislio na Krista. To je rekla forumašica todaytonight. Ja ne mogu znati što je Buda mislio kad je to rekao.
Ali zanimljiva mi je njegova filozofija. Neki kažu da je budizam previše pesimističan,ali ja se ne slažem. Mislim da je Buda prikazao stvari onakve kakve jesu i mislim da je bio prosvjetljen. Jedino je šteta što se budizam pretvorio u religiju i što ima dosta praznovjerja. Ali ljudi imaju sklonost da zajebu i iskrive sve što je dobro.
Da, Staljin je i Komunizam pretvorio u - religijsku organizaciju, samo je sebe stavio na mjesto Boga, a komunističku partiju na mjesto Crkve...
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 20:44   #83
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
Da, Staljin je i Komunizam pretvorio u - religijsku organizaciju, samo je sebe stavio na mjesto Boga, a komunističku partiju na mjesto Crkve...
Ne sviđa mi se taj momak Staljin.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 20:46   #84
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Buddha je rekao da on nije prvi buddha ever koji se pojavio, i da ce drugi "supremely enlightened" tek doci, te da ce on biti The ONE.

Buddha rece:
...'I am not the first Buddha Who came upon this earth, nor shall I be the last. In due time another Buddha will arise in the world, a Holy One, a supremely enlightened One, endowed with wisdom in conduct, auspicious knowing the universe, an incomparable leader of men, a Master of angels and mortals. He will reveal to you the same eternal truths which I have taught you. He will preach to you His religion, glorious in its origin, glorious at the climax and glorious at the goal, in spirit and in the letter. He will proclaim a religious life, wholly perfect and pure, such as I now proclaim.' His disciples will number many thousands, while Mine number many hundreds.'
Kad ubaciš taj citat u google, prva dva linka koja se pojave su:

Prophet Muhammad Prophesised in Christian's, Hindu's, Jewish, Buddhist's and Parsi's scriptures

te

Buddhist Prophecies Fulfilled by Baha'u'llah

Avalokiteshvara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 20:48   #85
Quote:
Avalokiteshvara kaže: Pogledaj post
Da,to je to. Svi misle da se radi o njihovom proroku. Prije bi me takve stvari možda i zanimale,ali ne mislim više da je to toliko bitno.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 20:48   #86
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Ne sviđa mi se taj momak Staljin.
Eh, i KGB je stavio na mjesto Kongegracije za nauk vjere (ex svete Inkvizicije, ma šta Wikipedija pisala)
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 20:53   #87
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju,zbilja nemam ništa protiv Isusa Krista i ide mi na živce kad ga kojekakvi degenerici ismijavaju da bi ispali face.
Istina! Oni pisci 'evanđelja' svašta su napravili od Propovjednika. Da ne spominjemo i kasnije teologe...
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 20:54   #88
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
Eh, i KGB je stavio na mjesto Kongegracije za nauk vjere (ex svete Inkvizicije, ma šta Wikipedija pisala)
Staljin je navodno bio i pjesnik.Navodno je pisao nekakve pjesme,čak sam i pročitao jednu,ali ne znam je li se netko zeza ili je to ozbiljno. Zamisli njega kako piše pjesme. Osjećajan muškarac.

Otišli smo u off topic.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 20:56   #89
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Naslov možda nekima zvuči čudno,ali zanima me mislite li da nevjernik može biti duhovna osoba?
Šta to znači "biti duhovna osoba"?
Leb i Čvarci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 20:57   #90
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
Ok, dogovoreno, bez obzira kakve logičke bedastoće napisala na forumu, tvoj tekst ću intuitivno osjetiti kao vibraciju koja ljubavlju zatitra svakim kutkom svemira...
u svemiru nema logike
ima samo balans, koji proizilazi iz totalne nelogicnosti
i ima intuicije i vibracija
a ima i ljubavi, u svakom kutku svemira .. probaj joj se sakriti u neki kutak


Quote:
I stoga bih te zamolio da na forumu više ništa ne pišeš, jer bi me tvoj slijedeći tekst odveo u takvu sveopću neograničenu duhovnu nirvanu da mi ovozemaljski ograničeni život više ne bi ništa značio i jedva bih čekao što prije završi...
da znas da i imas pravo: ovdje sam vec sve napisala, samo se sad ponavljam vec
tko je imao usi, cuo je vec sve

Quote:
Je li to znači da bi postao nalik - tebi?
pa vec si jesmo nalik: vjestac ti, vjestica ja

a i sta fali da budes nalik na mene? sva sam vec onakva kakvom me ti zelis biti
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 21:01   #91
Quote:
Leb i Čvarci kaže: Pogledaj post
Šta to znači "biti duhovna osoba"?
biti kao tt koja je nalik na Vjestca
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 21:05   #92
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Staljin je navodno bio i pjesnik.Navodno je pisao nekakve pjesme,čak sam i pročitao jednu,ali ne znam je li se netko zeza ili je to ozbiljno. Zamisli njega kako piše pjesme. Osjećajan muškarac.

Otišli smo u off topic.
Hitler je bio propali slikar... Navodno je ljetovao u Primoštenu 1905 i pritom naslikao sliku koju je poklonio domaćinima (roditeljima kolege, studenta iz Beča) kojui su je spalili krajem II sv. rata radi upadljivo velikog potpisa...


Uopće ne sumnjam da su i jedan i drugi bili duhovni - svaki na svoj način...

Druga je stvar da li je ta njihova duhovnost - šire ili uže društveno prihvatljiva...

Više nismo offtopic
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 21:07   #93
Quote:
Avalokiteshvara kaže: Pogledaj post
Kad ubaciš taj citat u google, prva dva linka koja se pojave su:
/cut/
najbolje ti je zato da pitas same budiste

to dda je Buddha navijestio Krista - naucila sam od svojih prijatelja budista koji vjeruju u Krista i koji su mi i naveli taj Buddhin citat (a ne neki web-log)
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 21:13   #94
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post

Uopće ne sumnjam da su i jedan i drugi bili duhovni - svaki na svoj način...
i Lucifer je bio superduhovan takodjer ... dok si nije umislio da sam moze drzati uzde svijeta u svojim (bezboznickim*) rukama

* svaki samozivi 'spasitelj svijeta'
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 21:14   #95
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
Hitler je bio propali slikar... Navodno je ljetovao u Primoštenu 1905 i pritom naslikao sliku koju je poklonio domaćinima (roditeljima kolege, studenta iz Beča) kojui su je spalili krajem II sv. rata radi upadljivo velikog potpisa...


Uopće ne sumnjam da su i jedan i drugi bili duhovni - svaki na svoj način...

Druga je stvar da li je ta njihova duhovnost - šire ili uže društveno prihvatljiva...

Više nismo offtopic
Link:

Hitler u primoštenu ostao dužan 100 maraka
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 21:29   #96
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
kakav debilski napis, takva mu i zaljucna recenica strava:

u svakom slucaju, barem sudeci po ovom clanku, slobodna je bila bolja u vrijeme prije i za vrijeme trecega rajha nego danas
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 21:45   #97
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Nepoznati,ja bi ti savjetovao da poručavaš budizam. Buda je bio najveći ateist.
Na tvom mjestu ne bih baš bio siguran da je Buda bio ateist, kamoli najveći. On je tek izbjegavao davati odgovore na pitanja o Bogu, jer je smatrao da se ta pitanja temelje na krivim postavkama, poput onog: "Da li si prestao tući ženu?".

Ali to nipošto ne znači da je njegovo učenje ateistično. I teizam i ateizam polaze od istih, po Buddhi krivih pretpostavki.

Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Ja ovako gledam na to. Mislim da je ono što mi nazivamo "duša" zapravo ipak nešto materijalno. "Duša" nam je u mozgu. Kad mozak umre,umre i ta duša.
Dakle,ne vjerujem nekakav život nakon smrti i besmrtnost duše. Ali mislim da vjera u nadnaravno nije potrebna da bi čovjek bio duhovan. Ja bi rekao da je važno da shvatimo da smo smrtni i da je sve prolazno.
Ovdje bi se mogli upitati što je kome naravno, da bismo zatim došli do konstatacije što je kome nadnaravno. Stav koji si iznio, tipičan je uzorak modernog, ateističkog shvaćanja. Gurati Budu u istu tu kategoriju je naprosto krivo i svjedoči o neshvaćanju onog što Budha govori.

Recimo, Budi je bilo naravno da su sve stvari nerođene. Kako može biti smrtno (<- ateist) ono što nije ni rođeno (<- Buda)?

Bilo mu je "naravno" i da je sve prolazno, osim onog što je neprolazno.

Ti (i ateisti) smatrate da je duša u mozgu, te da nakon smrti tijela/mozga umire i ta duša, a Buda je baš takvu, individualnu dušu nijekao govoreći da ona ne postoji ni sada.

Štoviše, izričito je negirao pitanje postavljeno u uvodu teme:

When there is the view that the life-principle is the same as the body, there is no leading the holy life. Samyutta Nikaya


Ti ne vjeruješ u besmrtnost duše, dok Buda nijekanjem individualne duše nije nijekao postojanje stvarnog Sebstva, Nepromjenjive Stvarnosti, Maternice Buda ili, govoreći nespretnijim jezikom kršćanskih mistika: Boga.


Just so, Mahāmati, what has been realised by myself and other Tathagatas is this reality, the eternally-abiding reality (sthititā), the self-regulating reality (niyāmatā), the suchness of things (tathatā), the realness of things (bhūtatā), the truth itself (satyatā).

Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Buda je znao da ne postoji nešto kao nepromijenjiva vječna duša i zagrobni život i da je takvo razmišljanje izvor svih problema.



Buddha: The state in which noble wisdom is realised is beyond being and non-being.


Buddha: Again, Mahāmati, what is meant by non-duality? It means that light and shade, long and short, black and white, are relative terms, Mahāmati, and not independent of each other; as Nirvana and Samsara are, all things are not-two. There is no Nirvana except where is Samsara; there is no Samsara except where is Nirvana [...]Therefore, it is said that all things are non-dual as are Nirvana and Samsara. For this reason, Mahāmati, you should discipline yourself in [the realisation of] emptiness, no-birth, non-duality, and no-self-nature. (Lankavatara Sutra)



Dionizije Areopagit: Once more, ascending yet higher we maintain that It is not soul, or mind, or endowed with the faculty of imagination, conjecture, reason, or understanding; nor is It any act of reason or understanding; nor can It be described by the reason or perceived by the understanding, since It is not number, or order, or greatness, or littleness, or equality, or inequality, and since It is not immovable nor in motion, or at rest, and has no power, and is not power or light, and does not live, and is not life; nor is It personal essence, or eternity, or time; nor can It be grasped by the understanding, since It is not knowledge or truth; nor is It kingship or wisdom; nor is It one, nor is It unity, nor is It Godhead or Goodness; nor is It a Spirit, as we understand the term, since It is not Sonship or Fatherhood; nor is It any other thing such as we or any other being can have knowledge of; nor does It belong to the category of non-existence or to that of existence; nor do existent beings know It as it actually is, nor does It know them as they actually are; nor can the reason attain to It to name It or to know It; nor is it darkness, nor is It light, or error, or truth; nor can any affirmation or negation apply to it; for while applying affirmations or negations to those orders of being that come next to It, we apply not unto It either affirmation or negation, inasmuch as It transcends all affirmation by being the perfect and unique Cause of all things, and transcends all negation by the pre-eminence of Its simple and absolute nature—free from every limitation and beyond them all. (The Mystical Theology)


Avalokiteshvara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 21:48   #98
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
najbolje ti je zato da pitas same budiste

to dda je Buddha navijestio Krista - naucila sam od svojih prijatelja budista koji vjeruju u Krista i koji su mi i naveli taj Buddhin citat (a ne neki web-log)
Nek su oni tebi to rekli.
Avalokiteshvara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 21:53   #99
Quote:
Avalokiteshvara kaže: Pogledaj post
Na tvom mjestu ne bih baš bio siguran da je Buda bio ateist, kamoli najveći. On je tek izbjegavao davati odgovore na pitanja o Bogu, jer je smatrao da se ta pitanja temelje na krivim postavkama, poput onog: "Da li si prestao tući ženu?".

Ali to nipošto ne znači da je njegovo učenje ateistično. I teizam i ateizam polaze od istih, po Buddhi krivih pretpostavki.
Ja sam ovdje samo napisao kako ja shvaćam Budino učenje.Znam da se moderni budisti ne bi nikad složili sa mnom i sam sam to napisao. Ateizam je samo nedostatak vjere u Boga. Ateizam nije religija jer nema nikakve pravila i dogme. Svim ateistima je zajedničko samo to što ne vjeruju u Boga i Bogove. Oni inače mogu biti svakavi.
I kršćani su ateisti za druge Bogove.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 22:01   #100
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Ja sam ovdje samo napisao kako ja shvaćam Budino učenje.Znam da se moderni budisti ne bi nikad složili sa mnom i sam sam to napisao. Ateizam je samo nedostatak vjere u Boga. Ateizam nije religija jer nema nikakve pravila i dogme. Svim ateistima je zajedničko samo to što ne vjeruju u Boga i Bogove. Oni inače mogu biti svakavi.
I kršćani su ateisti za druge Bogove.
Kako nema dogme? Dogma je ta da nema Boga.

Nema veze. Vratimo se na početak. Rekao si da je budizam pravi primjer za nepotrebnost vjerovanja u Boga i nadnaravno. Loš si odabrao primjer, jer ono što je u budizmu "naravno" tebi i ovdašnjim ateistima i nije baš.

Budizam nije ateizam, a još manje nihilizam.
Avalokiteshvara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.