Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2010., 20:22   #21
Quote:
urlator kaže: Pogledaj post
pozdrav,
još uvijek nisam pročitao ništa od castanede, ali planiram to uraditi ovih dana. čitao sam na wikipediji priču o patrici partin i blue scout-u. koliko se sjećam, tvrdili su da je ona neko nematerijalno biće, i da je on pomogao carol tiggs da ga rodi u fizičkoj formi. zanima me kako se to poklapa s tim da patricia ima biološke roditelje? valjda je izašla i neka knjiga u kojoj ga jedna od njegovih učenica strašno pljuje. možete li mi reći nešto o tome? hvala unaprijed.
...ona je rodila plavog izvidnika kjeg je Carlos Castanjeda spasio iz svijeta anorganskih bića a to što ti pitaš nema veze jer je ona bila samo posrednik da se biće koje ne pripada ovom svijetu i po prirodi je anorgansko se izrazi i bude djelatno u svijetu kojem ne pripada.....sve ostale priće tko je kome šta su odraz ljudske gluposti jer se po prirodi ne znamo usreotočit na bitne stvari,nego se gubimo u bezvezarijama i tričarijama.....!!
__________________
Aktivna strana beskonačnosti
don karlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 10:53   #22
Quote:
don karlos kaže: Pogledaj post
..nego se gubimo u bezvezarijama i tričarijama.....!!
Tako je, netreba se baviti bezvezarijama i tračarijama, vrijeme je dragocjeno, život je kratak, treba se baviti znanjem a ne raznolikim sranjem.
SilentWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 11:08   #23
Prekrasna tema! Zanima me, svi pricate o Castanedi a kakvo misljenje imate o Don Miguelu Ruizu i njegovom učenju? Nisam znalac, ali dobih jednu njegovu knjigu i veoma mi se svidjala, zato sam se toliko i obradovala kad sam naisla na ovu temu.
Lp
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 12:03   #24
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Prekrasna tema! Zanima me, svi pricate o Castanedi a kakvo misljenje imate o Don Miguelu Ruizu i njegovom učenju? Nisam znalac, ali dobih jednu njegovu knjigu i veoma mi se svidjala, zato sam se toliko i obradovala kad sam naisla na ovu temu.
Lp
Imam knjige u PDFu nisam stigla pročitati, tek tolko sam prelistala.
Čini mi se da je čovjek ispravan i da sve bazira na don Huanovom znanju.
Pa onda radije čitam original don Huana , ali pročitat ču njegove knjige sigurno.
SilentWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 12:52   #25
Quote:
don karlos kaže: Pogledaj post
...ona je rodila plavog izvidnika kjeg je Carlos Castanjeda spasio iz svijeta anorganskih bića a to što ti pitaš nema veze jer je ona bila samo posrednik da se biće koje ne pripada ovom svijetu i po prirodi je anorgansko se izrazi i bude djelatno u svijetu kojem ne pripada.....sve ostale priće tko je kome šta su odraz ljudske gluposti jer se po prirodi ne znamo usreotočit na bitne stvari,nego se gubimo u bezvezarijama i tričarijama.....!!
prije svega, hvala na odgovorima. jasno mi je da osoba koja je rodila "tijelo" može biti posrednik, ali pitanje je bilo vezano za castanedinu izjavu da je "patriciu" rodila carol tiggs, a valjda patricia ima druge biološke roditelje. to mi nije jasno. ako je to istina, znači da je castaneda lagao. kako onda vjerovati ostalim stvarima o kojim je pisao? uzgred, nije mi cilj napadati castanedu ili njegovo učenje nego čuti vaše mišljenje o ovim pitanjima, pošto sam se počeo interesovati za tu temu. takođe, izvinjavam se na "skretanju" diskusije.
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 14:27   #26
Quote:
urlator kaže: Pogledaj post
a valjda patricia ima druge biološke roditelje. to mi nije jasno. .
26 - 29. maj 1995. godine

NAI MUREZ - O PLAVOM SKAUTU

Plavi Skaut je kćerka Carol Tiggs. Carol Tiggs ju je rodila. Njena energija ima plavu boju, za razliku od bjeličaste koju ima većina ljudskih bića.

Osoba i ne-osoba. Ona je opisala Plavog Skauta kao briljantnu, laku, vitku, eteričnu, lijepu, bukoliku osobu. Ona ima blistavo plave oči, uši koje sve čuju, i oblači se besprijekorno ali nepredvidljivo. Vješta je u nalaženju najegzotičnijeg restorana, muzike, odjeće ili starih umjetničkih predmeta. Ona žudi za istinom, i Također je vješta da vam izmami najveće tajne ili otkrije želje vašeg srca.


Evo izvadila sam zanimljivosti o tome, možda pomogne..
SilentWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 16:00   #27
Quote:
don karlos kaže: Pogledaj post
Lijepo je čuti da svi žele dati fragmente jedne neodvojive cjeline...pokušavaju pretočiti beskonačno u konačno...izraziti nagual kroz tonal...objasniti rekapitulaciju a ne dotaknuti energetske tijekove ljudskog bića...dotači sanjanje...a ne shvatiti ne rad snova.....jednom je don Huan rekao da staza Toltečkog ratnika ne treba one koji obožavaju nepoznato već one koji će u tišini utoniti u nepoznato...Jednom sam i ja imao ovdje svoj pdf i moram vam reći da nisam još našao čovjeka koji je uspio sintetizirati Toltečki način u svoj život i djelo,već sam susretao tihe ljubavnike njegovih riječi,bez spremnosti da se otvore pred tom beskonačnosti točno po koracima poslijednjeg Tolteka....don Huana
Budi taj koji ce nam pretopiti nepoznato u poznato, izrazi nam nagual kroz tonal.

Dotakni se energetskih tjekova ljudskog bića, objasni kako ti shvacas rad snova.

Jesi li sam spreman utonuti u nepoznato a da ni malo ne slazes fragmente znanja o nepoznatom.
Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 16:06   #28
Quote:
urlator kaže: Pogledaj post
prije svega, hvala na odgovorima. jasno mi je da osoba koja je rodila "tijelo" može biti posrednik, ali pitanje je bilo vezano za castanedinu izjavu da je "patriciu" rodila carol tiggs, a valjda patricia ima druge biološke roditelje. to mi nije jasno. ako je to istina, znači da je castaneda lagao. kako onda vjerovati ostalim stvarima o kojim je pisao? uzgred, nije mi cilj napadati castanedu ili njegovo učenje nego čuti vaše mišljenje o ovim pitanjima, pošto sam se počeo interesovati za tu temu. takođe, izvinjavam se na "skretanju" diskusije.
...pa ako odeš na internet i o tome pročitaš dobit češ niz kontradiktorni informacija što će te zbilja zbunit....ali zapamti da treba čitati samo oficijelne knjige koje je Carlos Castaneda napisao o poslijednjem Tolteku don Huanu....ostale knjige koje su pisale ratnice iz CC-ovog kruga nisu ,bar za mene vjerodostojne knjige i one su pisale o tome plavom izvidniku kao inkarniranom u ljudsko tijelo....to nije ostavština poslijednjeg Tolteka pa je bespredmetno o tome diskutirati....jer to nije tvrdio don Huan.....on je već otišao u beskonačnost.....!!
__________________
Aktivna strana beskonačnosti
don karlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 16:10   #29
Quote:
Inside Silence kaže: Pogledaj post
Budi taj koji ce nam pretopiti nepoznato u poznato, izrazi nam nagual kroz tonal.

Dotakni se energetskih tjekova ljudskog bića, objasni kako ti shvacas rad snova.

Jesi li sam spreman utonuti u nepoznato a da ni malo ne slazes fragmente znanja o nepoznatom.
....ti si već krenuo svojom stazom i mi smo se već previše napričali o tome....idi i dalje svojom stazom....možda se nekad i sretnemo negdje gdje je aktivna strana beskonačnosti..usput te i pozdravljam......!!
__________________
Aktivna strana beskonačnosti
don karlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 16:15   #30
Quote:
SilentWarrior kaže: Pogledaj post
Tako je, netreba se baviti bezvezarijama i tračarijama, vrijeme je dragocjeno, život je kratak, treba se baviti znanjem a ne raznolikim sranjem.
...da su čitali svih dvanaest knjiga koje si navela ne bi im palo na pamet pitati tko je koga rodio jer toga nema u nijednoj od dvanaest knjiga...te špekulacije o plavom izvidniku su počele kasnije i djelo su triju ratnica koje su nešto pisale o tome....ali se to ne ubraja u ostavštinu Tolteka......!!
__________________
Aktivna strana beskonačnosti
don karlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 16:17   #31
Quote:
don karlos kaže: Pogledaj post
..možda se nekad i sretnemo negdje gdje je aktivna strana beskonačnosti..
Pozdrav i tebi ratnice putnice.

Ma ako se ne sretnemo u aktivi mozemo se poslije 01.09. kod tebe nac na pivi.
Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 10:06   #32
Quote:
Inside Silence kaže: Pogledaj post
Budi taj koji ce nam pretopiti nepoznato u poznato, izrazi nam nagual kroz tonal.

Dotakni se energetskih tjekova ljudskog bića, objasni kako ti shvacas rad snova.

Jesi li sam spreman utonuti u nepoznato a da ni malo ne slazes fragmente znanja o nepoznatom.
Zanimljiva pitanja su ti opostavljena done Karlose bilo bi mi drago kad bi odgovorio i mene bi zanimali ti odgovori. Inače tebe sam zamjetila i jako te cijenim mislim da bi mogla dosta toga od tebe naučiti.
SilentWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 13:33   #33
Rekapitulacija ?

Glede toga nebi bilo loše razmisliti malo o smislu i motivima takove rabote.

Rekapitulirati što ?
Odnos sa svojim bližnjim u cilju vraćanja izgubljene energije !?

Zašto ?

Da bi se postalo što ? Čovjek od znanja ?

Kako on izgleda ("čovjek od znanja") ?

Umišlja da je "jedinstven"...mistični lovac u svijetu u kojem je sve i sva (pogotovo njegovi bližnji) lovina...komično opčinjen očuvanjem vl.energije.
Da bi činio što ?;
Kužio svijet ?
Preskakao drveće ?
Lucidno sanjao ?
Kominicirao s nekakvim tamo mističnim bićima ?

Što su takovom friku ostali u njegovom okruženju ?;
Sitni mučitelji ?
Energetska hrana ?
Jajolika svjetleća bića prema kojima se «strateški» odnosi (da bi akumulirao...hm; energiju) ?
Potencijalna opasnost..."entiteti" koji ga energetski iscrpljuju ?

Kako to infantilno umišljanje u praksi izgleda ?
Zamislite nekavog mladca (klinca) u ranim 20im godinama koji na taj način počinje promatrati svijet oko sebe i prema njemu se odnositi.
Prvo što će uraditi, u vlastitoj se glavi pozicionirati iznad ostalih...umisliti da je mag za kojeg su svi ostali tek pijuni u njegovoj osobnoj epopeji sakupljanja osobne energije za njegove osobne (sebične) ciljeve.
Nepotrebno se i naivno izolirati od svijeta.
A cilj je što ?
Znanje ?
Ostvarenje osobne legende ? Koje to kurčeve legende ?
Osobni trip na «onu stranu stvarnosti» ?

Po koju cijenu ?
Patetičnog zatvaranja u svojem malom izmišljenom svijetu u vl.glavi...!?
Po cijenu izolacije od svojih bližnjih...?
Kompulzivne manipulativnosti u odnosu s ostalima na koje se u životu nailazi (npr.majka miluje svoje dijete po glavi nebi li od djeteta uzela / povratila energiju, koju je ono od nje dobilo, i onda ga takvog "isisanog" ostavila !?!), galopirajućeg autocentrizma i emocionalne retardacije...nesposobnosti uspostavljanja spontanih, normalnih, toplih odnosa baziranih na poštovanju, suosjećanju i ljubavi...da ne nabrajam.

Danas se svako želi izolirati na svojem malenom mističnom otoku...učahuriti u svoj privatni Idaho !

Danas svaka šuša umišlja da je mistični mag na osobnom / samo njemu svojstvenom putu autorealizacije...wtwr !
Svak umišlja da je mistični «ratnik svjetlosti»...sam sebi dostatan i usmjeren na ostvarenje svojeg osobnog cilja – "svojeg jedinstvenog samoostvarenja" !
Utapanja u "Nagual"...putujulići, putujući u tamo neki Ixtlan...

Da ne zvuči žalosno, zvučalo bi blentavo komično.

Ono najsmješnije;...kad takove izložiš stvarnome svijetu u kojem ne teku med i mlijeko, i u kojem ne sviraju sentiši i u koje je potrebno skrbiti i za sebe i za druge...(o izlaganju smrti da ne govorim), mizerno se raspadnu kako kokice na prvu nazanku problema.

Kojeg kurca takovi samodostatni, «autocentrorevolvirajući», sebični frikovi razumiju o svijetu s kojim su u interakciji !?
Vjerojatno samo ovo; «The world is MY oyster» !? ili «Moć / znanje su moja osobna mala tajanstvena avantura / prčija» !?
U njemu nema mjesta za druge. Drugi naime energetski iscrpljuju !?

Za takove je duhovnost ništa više doli proces sakupljanja energije...u kojem svak misli samo na sebe, svoju vl.sebičnu glavicu !!?

Zar uistinu mislite da se na taj način otvarate Bogu koji radosnim oduševljenjem ispunjava sve i svakog s kime dolazite u kontakt...
Njegova je putanja neograničeno, oduševljeno, nesebično davanje...
Drugog pravaca On ne poznaje. Zapamtite ovo što sam vam napisao.

No to treba biti u stanju realizirati...duboko unutra osjetiti.
A što to svi vi mistični usamljenici osjećate...?
Potrebu za autoenergizacijom po svaku cijenu !? Glad za filanjem literaturom koja vam u tom smislu svira hvalospjeve...podilazi vašem osjećaju vl.važnosti, vl.mistične autograndioznosti...

Zato se i nečudim da ima ljudi kadrih vl.djecu, čitav život zatvarat u podrume i na razne ju načine, tako zatočenu, iskorištavati.

Netreba biti genije da bi se u sekundi registriralo, kako te i takove, Bog nikada blago, duboko unutra...dodirnuo nije.
Nikada ga u svemu što ih okružuje nisu naslutili.
Nikada pokošeni Njime zaplakali...

Jer da jesu, drugačije bi na taj svijet gledali i sasvim se drugačije prema njemu odnosili.

Mogu zamisliti svu ispraznost / patetičnost odnosa koji bi se razvijali da se, nedaj bože, nađem u društvu 10tak takovih "tuljana" na pustom otoku...

Kino, matere mi mile !

A mogu ih također i zamisliti tamo negdje u bespućima Himalaje, samo sa sandalama na nogama, komadom krpe oko guzice kako spavaju na tvrdoj zemlji, i s glinenim ćupom iz kojeg jedu samo ono što su bili u stanju isprosili - jedanput na dan ...i nikako da vizualiziram kojom bi to alkemijom - takovo nešto, takovi "magovi" - bili u stanju izdržati 5-6 dana (o godinama takova života da ne govorim).

Mogu ih isto tako zamislit kako npr.stoje ispred tenka koji se prema njima (praktički golorukima) neumoljivo valja, tutnji i sve pred sobom drobi i kojeg treba ili uništiti (kako znaš i umiješ) ili sigurno poginuti.
Jedino što sam u stanju vizualizirati jest kako ih u tom trenutku snaga napušta..."energija" exponecionalno sažimanju prkna na «točku singulariteta» netragom nestaje, iscjeđena malodušjem i strahom / užasom koji poput ledene vode zatire svaku sposobnost uma da obuzda ruke što se neumoljivo tresu i ovlada nogama koje ga same od sebe izdaju.
Tek nakon sličnih iskustava mogli bi koliko-toliko počet razumijevat što je to smrt, što život...što je to um...kakvog je to kova potrebno biti da bi ga se moglo (donekle) kontrolirati...što je to potrebno biti u stanju izdržati / iskusiti da bi se tek onda nekog tamo "klinca" počelo razumijevati...

Pitam se bili tada, nakon takovih iskustava, svi ti samozvani "ratnici svjetlosti" s visoka gledali na svoje bližnje i predatorski se / manipulativno prema svijetu odnosili ?

Jednom kad se smrti istinski pogleda u oči (ne kad se o tome čita), kad nas nemoljiva i hladna dotakne...ako se ne slomimo, na nikoga više nakon toga ne gledamo s visoka (iz tamo nekave pozicije nekog "tko kontrolira stvari".)
Manji smo od makova zrna pred licem onog čemu smo se otvorili !

Neki (rijetki ) tada spontano otkrivaju da su sposobni za nešto više i da se sa idejom / spoznajom o umiranju..."zagledanjem" na «onu stranu» znaju nositi...

Tek takovi mogu se "blentavim" idejama zanostiti...u svemu čega se dotiču ganutljivo izgubiti / utopiti...Bogu unutra otvoriti.

Velika većina nažalost izgori bez ostatka, slomi se, zavuče u prvu rupu na fijuk "prvoga metka"...i u hipu zaboravi sva ona beskorisna štiva kojim se numoljivo filala.

U koju kategoriju spadate tek trebate procijeniti.

Umišljanje vam u tom smislu neće puno pomoći...

Castanedijanština ponajmanje.

Provjereno !

PS.
Gudi, gudi cvrkutanje samome sebi, pjevušenje oda umišljenom Duhu Ratnika u sebi (bez da se život istinski probao)...vodi samo u samozavaravanje. Pitam se kojeg klinca oni koji su mu podložni, razumiju ? (klikni)


Zadnje uređivanje Yivanmukta : 16.08.2010. at 14:40.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 13:49   #34
Heh, Ivek Yakomutavi, nisam ni mislio da se neces javiti sa svojim "malim" podkopavajucim postovima.

Zanimljivo mi je kod Vas zaludjenih "duhovnjaka" kak branite svoj svijet i dalje ne vidite od njega.


Provjereno!

;-)


Drago mi je da si se javio dugo te necuh ! ;-)
Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 16.08.2010., 14:14   #35
Inside Silence;
Quote:
Provjereno!
I ti ga odvališ...i ostaneš živ !

To je vjerojatno zato što se javljaš "s onu stranu svijeta"...



Quote:
Drago mi je da si se javio dugo te necuh ! ;-)
Dugo šutjeh.

Nije naime forum jedino čime se u životu okupiram.

Treba tu i tamo djecu okupat...pesa nahranit, ženu pokarat...da ne nabrajam.

Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:18   #36
Quote:
SilentWarrior kaže: Pogledaj post
Zanimljiva pitanja su ti opostavljena done Karlose bilo bi mi drago kad bi odgovorio i mene bi zanimali ti odgovori. Inače tebe sam zamjetila i jako te cijenim mislim da bi mogla dosta toga od tebe naučiti.
Idem svojim putem u tišini i ne pada mi na pamet da pametujem po forumima...slijedim put Tolteka već dugo godina i naučih da se o tome ne prića puno jer će te se izložiti poruzi tipa ovog što svašta napriča ponesen svojim beskonačnim egom.Vi koji znate o čemu govorim če te razumijeti a oni drugi i ne trebaju da to razumiju jer im dar za to nije ni darovan....tišina je moj dom i ne volim izlaziti van u svijet galame i gluposti......!!
__________________
Aktivna strana beskonačnosti
don karlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:20   #37
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post

[
Nije naime forum jedino čime se u životu okupiram.

Treba tu i tamo djecu okupat...pesa nahranit, ženu pokarat...da ne nabrajam.

Je ovo zadnje ti najbolje ide a to se vidi po količini dece a kako je lavanda...kako pes....???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 16.08.2010., 15:36   #38
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Impresionirana sam tvojim postom, stvarno veliki i pohvalan trud.
Ali taj post može izgledati i ovako, sa prve strane ogledala.
......................


Molitva ?

Glede toga nebi bilo loše razmisliti malo o smislu i motivima takove rabote.

Moliti kome ?
Odnos sa nekim kipom u cilju moljenja istome !?

Zašto ?

Da bi se postalo što ? Crkvena ovčica ?

Kako on izgledaju ( cekvene ovčice ) ?

Umišlja da je "jedinstvena"...mali mišek kojem će sve biti oprošteno (pogotovo njegovi bližnji) jer griješi čitav život.
Da bi činio što ?;
Kužio boga ?
Preskakao drveće ?
Mirno spavao ?
Kominicirao s nekom opaticom ili popom ?

Što su takovom friku ostali u njegovom okruženju ?;
Djeca koju maltretira ?
Žena koju tuče ?
Nevidljivo biče prema kojem se "duhovno" odnosi (da bi imao životni mir) ?
Potencijalna opasnost..."alkoholizam" koji ga energetski iscrpljuje ?

Kako to infantilno umišljanje u praksi izgleda ?
Zamislite nekavog mladca (klinca) s ranim 7 godinama kojeme več u prvom razredu osnovne "zakon" nameče vjeru kroz vjeronauk. Imali on osobno pravo izabrati?! NEMA !
Prvo što će uraditi, u vlastitoj se glavi pozicionirati iznad ostalih...umisliti da je vjernik za kojeg su svi ostali tek pijuni u njegovoj osobnoj epopeji sakupljanja molitva za nečije sebične ciljeve.
Klanjat če se svima kad nedjeljom prolaze pokraj njega na misi.
A cilj je što ?
Da se svi klanjaju i njemu ?
Ostvarenje nacionalne legende ? Koje to kurčeve legende ?
Osobni trip «u ovoj stvarnosti» ?

Po koju cijenu ?
Patetičnog zatvaranja u tuđem velikom izmišljenom svijetu u u crkvi...!?
Po cijenu izolacije od onih koji to ne žele, tu istinu...?
Odnos s ostalima na koje se u životu nailazi (npr.majka miluje svoje dijete po glavi nebi li od djeteta utuvila u glavu, nešto što su i njoj utuvili, , i onda ga takvog "naučenog" ostavilja, snađi se sine kako znaš u svome životu !?!), galopirajućeg autocentrizma i emocionalnih veza i suza...uspostavljanih spontanih, normalnih, toplih odnosa baziranih na poštovanju, suosjećanju i ljubavi...da ne nabrajam.

Danas se svako želi izolirati na svojem malenom mističnom otoku...učahuriti u svoj privatni Idaho !

Danas svaka šuša umišlja da je vjernik na osobnom / na jedinstvenom putu skupne realizacije...wtwr !
Svak umišlja da je prosvjetljeni «sin duha svetoga»...sam bogu dostatan i usmjeren na ostvarenje svevišnjeg cilja – "opče duhovnog samoostvarenja" !
Utapanja u "Bogu"...putujulići, putujući u tamo neki raj...

Da ne zvuči žalosno, zvučalo bi blentavo komično.

Ono najsmješnije;...kad takove izložiš stvarnome svijetu u kojem ne teku med i mlijeko, i u kojem ne svira turbo čirilca i u kojem je potrebno kupiti dovoljno alkohola i za sebe i za druge...(o izlaganju smrti da ne govorim), mizerno se raspadnu kako kokice na prvu nazanku problema.

Kojeg kurca takovi prosvjetljeni ljudii, «makadamcentrorevolvirajući», sebični sinovi duha svetoga razumiju o svijetu s kojim su u interakciji !?
Vjerojatno samo ovo; «The world is MY oyster» !? ili «Novac od milodara su moja osobna mala tajanstvena avantura po gay kuplerajima / prčenje u guz» !?
U njemu nema mjesta za druge. Drugi naime energetski iscrpljuju jebuči u guz prve !?

Za takove je duhovnost ništa više doli proces moljenja nekom tamo gipsanom kipu...u kojem svak misli samo na susjedov milodar, susjedovu guzicu !!?

Zar uistinu mislite da se na taj način otvarate Bogu koji radosnim oduševljenjem ispunjava sve i svakog s kime dolazite u kontakt...
Njegova je putanja neograničeno, oduševljeno, nesebično davanje...
Drugog pravaca On ne poznaje. Zapamtite ovo što sam vam napisao.

No to treba biti u stanju realizirati...duboko unutra osjetiti.
A što to svi vjernici osječaju...?
Potrebu za pohlepnošču, jalom, ubijanjem, maltretiranjem sjebati susjeda po svaku cijenu !? A u crkvi ispod onog kipa pjevamo hvalospjeve...i tražimo oprost...
Zato se i nečudim da ima ljudi kadrih vl.djecu, čitav život zatvarat u podrume i na razne ju načine, tako zatočenu, iskorištavati, a u sobi iznad podruma mole se kipiču za oprost što su svoje djete dolje lancima vezali.

Netreba biti genije da bi se u sekundi registriralo, kako te i takove, Bog nikada blago, duboko unutra...dodirnuo nije.
Nikada ga u svemu što ih okružuje nisu naslutili.
Nikada pokošeni Njime zaplakali...

Jer da jesu, drugačije bi na taj svijet gledali i sasvim se drugačije prema njemu odnosili.

Mogu zamisliti svu ispraznost / patetičnost odnosa koji bi se razvijali da se, nedaj bože, nađem u društvu 10tak takovih "božjih ovčica i da se svi kipiču klanjamo" u nekoj prekrasnoj crkvi zlatom obloženoj...

Kino oko, matere mi mile !

A mogu ih također i zamisliti tamo negdje u bespućima Himalaje, samo sa sandalama na nogama, komadom krpe oko guzice kako spavaju na tvrdoj zemlji, i s glinenim ćupom iz kojeg jedu samo ono što su bili u stanju isprosili - jedanput na dan ...i nikako da vizualiziram kojom bi to alkemijom - takovo nešto, takovi "prosvjetljeni piceki" - bili u stanju izdržati 2 dana (o godinama takova života da ne govorim).

Mogu ih isto tako zamislit kako npr.stoje ispred tenka koji se prema njima (praktički golorukima) neumoljivo valja, tutnji i sve pred sobom drobi i kojeg treba ili uništiti (kako znaš i umiješ) ili sigurno poginuti.
Jedino što sam u stanju vizualizirati jest kako ih u tom trenutku snaga napušta..."bože ja ti dolazim" exponecionalno sažimanju prkna na «točku singulariteta» netragom nestaje, iscjeđena malodušjem i strahom / užasom koji poput ledene vode zatire svaku sposobnost uma da obuzda ruke što se neumoljivo tresu i ovlada nogama koje ga same od sebe izdaju.
Tek nakon sličnih iskustava mogli bi koliko-toliko počet razumijevat što je to smrt, što život...što je to um...kakvog je to kova potrebno biti da bi ga se moglo (donekle) kontrolirati...što je to potrebno biti u stanju izdržati / iskusiti da bi se tek onda nekog tamo "klinca" počelo razumijevati...

Pitam se bili tada, nakon takovih iskustava, svi ti samozvani "prosvjetleni apostoli" s visoka gledali na svoje bližnje i kako bi se prema svijetu odnosili ?

Jednom kad se smrti istinski pogleda u oči (ne kad se o tome čita), kad nas nemoljiva i hladna dotakne...ako se ne slomimo, na nikoga više nakon toga ne gledamo s visoka (iz tamo nekave pozicije nekog "tko kontrolira stvari".)
Manji smo od makova zrna pred licem onog čemu smo se otvorili !

Neki (rijetki ) tada spontano otkrivaju da su sposobni za nešto više i da se sa idejom / spoznajom o umiranju..."zagledanjem" na «onu stranu» znaju nositi...

Tek takovi mogu se "blentavim" idejama zanostiti...u svemu čega se dotiču ganutljivo izgubiti / utopiti...Bogu unutra otvoriti.

Velika većina nažalost izgori bez ostatka, slomi se, zavuče u prvu rupu na fijuk "prvoga metka"...i u hipu zaboravi sva ona beskorisna štiva kojim se numoljivo filala.

U koju kategoriju spadate tek trebate procijeniti.

Umišljanje vam u tom smislu neće puno pomoći...

Klanjanje nekom gipsanom kipiću ponajmanje.

Provjereno !

PS.
Gudi, gudi cvrkutanje gipsanom kipiću, pjevušenje oda umišljenom Duhu Vjernika u sebi (bez da se život istinski probao)...vodi samo u samozadovoljavanje. Pitam se kojeg klinca oni koji su mu podložni, razumiju ? (klikni)
SilentWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:53   #39
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Neki (rijetki ) tada spontano otkrivaju da su sposobni za nešto više i da se sa idejom / spoznajom o umiranju..."zagledanjem" na «onu stranu» znaju nositi...

Tek takovi mogu se "blentavim" idejama zanostiti...u svemu čega se dotiču ganutljivo izgubiti / utopiti...Bogu unutra otvoriti.

Velika većina nažalost izgori bez ostatka, slomi se, zavuče u prvu rupu na fijuk "prvoga metka"...i u hipu zaboravi sva ona beskorisna štiva kojim se numoljivo filala.

U koju kategoriju spadate tek trebate procijeniti.

Umišljanje vam u tom smislu neće puno pomoći...

Castanedijanština ponajmanje.

Provjereno !

PS.
Gudi, gudi cvrkutanje samome sebi, pjevušenje oda umišljenom Duhu Ratnika u sebi (bez da se život istinski probao)...vodi samo u samozavaravanje. Pitam se kojeg klinca oni koji su mu podložni, razumiju ? (klikni)

Svatko ima svoj put. Netko izabere kršćanstvo,netko hinduizam,netko paganizam..Mene osobno ne zanima previše Castaneda i njegovo učenje,ali shvaćam da je nekim ljudima privlačno.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:21   #40
hvala na ovoj krasnoj temi, nisam nikada čitala c. ali već odavno se spremam, pa sam shodno s time danas odskakutala do knjižnice i uzela pustolovine don juana.

__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.