Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2005., 20:30   #61
po meni, ako se držimo teme, sa razlikom: o prehrani se ne-raspravlja---za nekakvu školu ili red -bitno je jedino par uvjeta-
1.)USPOSTAVLJANJE TRADICIJE
tko je na vrhu-neo-egipćani ili židovi.
bitno je tko je na vrhu-jer vrh određuje namjeru.
jer židovi nemaju svoje škole, niti svoje učenje. oni su Prozaliti. Macdonalds.
kabala-je novi izum, osnovni zajeb je što u njoj nema: kako je gore-tako je dole podjele "Sefirota"
učenje koje komparira sa njom, novokomponovano je i pro-židovsko
EGIPČANI NISU PROUČAVALI KABALU.
oni su imali svoje, originalne sisteme,
koje prave lože moraju imati, znati i upotrebljavati, a ne-"KOMPARIRATI", pa napadati "izme". jer budhisti-su ipak malo starije škole OD SVIH NA ZAPADU.

2.)ŽIVUĆI MAJSTORI

3.)EVOLUCIJA ŽIVIH ZNANJA. Znanje naime, evoluira.
za to su odgovorni NOVI majstori.

4.)osobno dostignuće onih koji su recimo 10godina u njima, a ja ih znam čak troje! jedan od njih još gleda tv i ide u kino.
što je LR-izmima strogo zabranjeno!
nakon 10 godina, on je u istom stanju svijesti!!!
sada je tamo već 12godina.

ako ovi uvjeti nisu zadovoljeni,
to nije red, nego večernja škola sa dress-code.

ne-propovijedam redove, Jer su svi originalni redovi i dan-danas pro-egipatski, i došli iz egipta, koje je uvezao Pitagora,
a većina nas na ovom forumu smo samo kelti-barabari,
nego mrzim ne-p(rep)oznavanje a tvrdnju.
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!

Zadnje uređivanje Blaise : 21.01.2005. at 22:01.
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 20:35   #62
Dobro ! vidim da ste krivo skužili jer ovaj tekst nije moj nego je objavljen u Časopisu
piramida 1996 . g od izvjesnog autora , Silvija Gandolfa , neznam dali mu je to pravo ime
pokušao sam guglat ali nisam pronašao ništa pametno o tom tipu .

Zato nema potrebe da mene napadate jer je tekst prenesen isključivo zato da bi se o njemu
moglo ovdje prodiskutirat .

Ako želiti i ako vas zanima napisat ću dalje jer ima još toga ako ne onda mi se više ne da trudit .

Zato se izjasnite Da ili Ne .
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 20:50   #63
Quote:
Leviant kaže:
Dobro ! vidim da ste krivo skužili jer ovaj tekst nije moj nego je objavljen u Časopisu
piramida 1996 . g od izvjesnog autora , Silvija Gandolfa , neznam dali mu je to pravo ime
pokušao sam guglat ali nisam pronašao ništa pametno o tom tipu .

Zato nema potrebe da mene napadate jer je tekst prenesen isključivo zato da bi se o njemu
moglo ovdje prodiskutirat .

Ako želiti i ako vas zanima napisat ću dalje jer ima još toga ako ne onda mi se više ne da trudit .

Zato se izjasnite Da ili Ne .
Ma, skužio sam ja, pa napisao si da ideš tražiti piramide.
Stoga sam i razdvojio post u dva dijela.
To što ti ne znaš čitati, tvoj je problem.
Uz puteljak, kad se nešto prepisuje, onda se i napiše da se prepisuje. Po mogućnosti, navede se i izvor. (To zbog onih koji čitaju samo zadnji post.)

Inače, moj odgovor ti je - DA.

Pokaži svima tko ružu na križu ima.
A, ja ću se već pobrinuti da se takvima LJUDI nasmiju.
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 22:05   #64
sada će ruže da prekriže noge!
vrag će ovde pičku da slomi!
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 22:12   #65
Najstrože, ali najstrože je zabranjeno navoditi imena i prezimena i druge podatke.
Pa što vam pada na pamet?

Za to se inače daje trenutni ban.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 22:16   #66
Quote:
Blaise kaže:
Najstrože, ali najstrože je zabranjeno navoditi imena i prezimena i druge podatke.
Pa što vam pada na pamet?

Za to se inače daje trenutni ban.

blaise o cemu je rijec ???

tko je dao imena ,kakav bre ban ?

PUSTI LIPO NEKa SE STVARI ODVIJAJU ..
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 22:26   #67
Quote:
Blaise kaže:
Najstrože, ali najstrože je zabranjeno navoditi imena i prezimena i druge podatke.
Pa što vam pada na pamet?

Za to se inače daje trenutni ban.
Kaj je tebi?
Daj se malo prekriži.

Kad se nekog ili nešto citira MORA se navesti koga i što se citira.

U doba moje mladosti, gospoda pauci križari koji su se kitili ružom bili su POSVEMA tajno društvo.
U današnje TRANSPARENTNO DEMOKRATIČNO doba, imaju plaćati porez na svaku JEBENU lipu koju pokupe od nesretnih i nadobudnih duša, pa moraju JAVNO POD PUNIM IMENOM I PREZIMENOM djelovati.

Blaise, ovakva društva NISU ŠALA NITI DJEČJA IGRA.
Nisu čak niti RKC.

Daleko od toga da dijelim mišljenje NAJBOLJEG FORUMAŠA U ZADNJE DVIJE GODINE NJEGOVU SVJETLOST ILdiota, no neke granice u ponašanju se moraju ZNATI.
Dakle, kad JEBENE MASONČINE žele kune i lipe MOJIH BLIŽNJIH I DALJNJIH moraju se PREDSTAVITI U PUNOJ TAMI I PROBISVJETLU.
Je, za to se plaća.
Pa, nek plate ANDERLONE-u, ne moraju meni.
(Meni će ionako platiti, kad tad.)

P(arsifale).S(ori).:
Morao sam malo vikati, a kako ne želim vikati na tebe, morao sam vikati poput tebe.
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 22:30   #68
Quote:
parsifal kaže:
blaise o cemu je rijec ???

tko je dao imena ,kakav bre ban ?
Nije imena, nego ime, to je obrisano.
Autor posta će znati i to se više neće ponoviti.

Slobodno nastavite u revijalnom tonu.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 22:37   #69
Quote:
Blaise kaže:
Nije imena, nego ime, to je obrisano.
Autor posta će znati i to se više neće ponoviti.

ama blaise znas li ti da je TAJANSTVENOST NEPRIJATELJ ISTINE

pa sve sto se dogadja svi trebaju znati -forum je demokracija u malom

dakle ako si vec pobrisala ime objasni nam sto se dogodilo


1) tko je napisao ime koje se ne smije izgovoriti

2) u vezi cega je to bilo

3) MOLIM ONOG KOJI JE NAPISAO IME KOJE SE NE SMIJE IZGOVORITI i na forumu napisati DA NAM tj mom meni ) POSALJE NA PRIVATE to sto je pobrisano da i mi to vidimo...

pa kako cemo napredovati ako se taji,brise, igraju tajne igre..
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 22:42   #70
Quote:
parsifal kaže:
ama blaise znas li ti da je TAJANSTVENOST NEPRIJATELJ ISTINE

pa sve sto se dogadja svi trebaju znati -forum je demokracija u malom

dakle ako si vec pobrisala ime objasni nam sto se dogodilo


1) tko je napisao ime koje se ne smije izgovoriti

2) u vezi cega je to bilo

3) MOLIM ONOG KOJI JE NAPISAO IME KOJE SE NE SMIJE IZGOVORITI i na forumu napisati DA NAM tj mom meni ) POSALJE NA PRIVATE to sto je pobrisano da i mi to vidimo...

pa kako cemo napredovati ako se taji,brise, igraju tajne igre..
Apasolutno sam suglasan sa parsifalovim zahtjevom.
Nismo mala djeca da se igramo skrivača.
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 22:52   #71
Quote:
parsifal kaže:
ama blaise znas li ti da je TAJANSTVENOST NEPRIJATELJ ISTINE

pa sve sto se dogadja svi trebaju znati -forum je demokracija u malom

dakle ako si vec pobrisala ime objasni nam sto se dogodilo

pa kako cemo napredovati ako se taji,brise, igraju tajne igre..
ama, parsifale.

Znaš li ti da se imena ne smiju objavljivat? Kao da je ovo prvi puta da se tako nešto na forumu dogodi.

Forumaš je napisao nešto o nekom svom poznaniku, ali je pri tome napisao i njegovo pravo ime i prezime.
Tebi bi se svidjelo da netko napiše tvoje ime?
Dakle, ni o čemu se drugome ne radi, nego o imenu i prezimenu privatne osobe koja može i ne mora biti sudionikom foruma.
Jasno sad?
Ako se ne slažeš s time, napiši mi ovdje svoje ime i prezime i broj telefona pa ću ti osobno objasniti. Može?
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 23:02   #72
Quote:
Blaise kaže:
ama, parsifale.

Tebi bi se svidjelo da netko napiše tvoje ime?
Dakle, ni o čemu se drugome ne radi, nego o imenu i prezimenu privatne osobe koja može i ne mora biti sudionikom foruma.
Jasno sad?
Ako se ne slažeš s time, napiši mi ovdje svoje ime i prezime i broj telefona pa ću ti osobno objasniti. Može?
aha tako je to daklem bilo

a koji je to forumas bio,reci mi da ga pitam na pm sto je to napisao ...bas volim tajne koje vise nisu tajne



1) evo ja upisao u google svoje ime i pre i posle zime i dalo mi 6 hiljada stranica o mom meni a ima i dosta slikica

jos se moram potruditi za doseci brad pitta o kojem ima , evo bas sada mi google javlja

2 miljuna 830 hiljada stranica
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 23:55   #73
Quote:
Leviant kaže:
Dobro ! vidim da ste krivo skužili jer ovaj tekst nije moj nego je objavljen u Časopisu
piramida 1996 . g od izvjesnog autora , Silvija Gandolfa , neznam dali mu je to pravo ime

Nije!



Imao je on nekoliko pseudonima!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 00:04   #74
Quote:
Blaise kaže:
Najstrože, ali najstrože je zabranjeno navoditi imena i prezimena i druge podatke.
Pa što vam pada na pamet?

Za to se inače daje trenutni ban.

Nema straha. Ono ime i prezime je pseudonim!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 00:08   #75
Quote:
Simona kaže:
Nema straha. Ono ime i prezime je pseudonim!
Nemoj još i ti. TO ime i prezime nije bilo u pitanju.
Molim vas, nastavite s topicom.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 00:30   #76
Quote:
Leviant kaže:
Zato se izjasnite Da ili Ne .
Piši (prepisuj) i ne daj se smetati!


A prve piramide možda možeš naći u NSK!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 02:27   #77
napisao sam ime i prezime jednog lectoriumaša. sa snajperom bi pogodio svakog u mozak tko istovremeno propovijeda cenzuru i slobodu govora.
PROKLETI priglupi DEMOKROATIČARI!
KRETENI! SPODOBE PRIMITIVNE NE-LOGIČNE OJAĐENE! AJDE, BLAISE, OBRIŠI OVO, IONAK NISI ZRELA ZA ČISTIT PROZORE...IMAŠ 1g KUBIČNE INTELIGENCIJE, A 100% LINEARNE, OVCO OD KRAVE.
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 02:28   #78
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 23:00   #79
Za Rozenkrojcere u bogu je jedino istinsko dobro. Ono je daleko od dijalektičkih zabluda . Stoga provode
rušenje uma kroz ritual svakodnevnog umiranja i ponovnog uskrsnuća . Konferencije su najbolji način primanja
zračenja i usmjeravanja protiv dijalektike. Konferencija ne zahtjeva nikakvu aktivnost, dovoljno je biti prisutan
.
Često se među rozenkrojcerima čuje priča o spavanju za vrijeme održavanja konferencija . To je fenomen koji
još nije u potpunosti objašnjen . Za vrijeme konferencije nemoguće je ostati budan cijelo vrijeme i koliko god
mnogi to pokušavali još nitkom nije uspjelo . Objašnjenje je u Kristocentričnom polju . Također se smatra da
nije moguće zabilježiti konferenciju ni na magnetski ni na bilo koji drugi medij , a poznajemo osobu koja je to
pokušala i nije uspjela . U Neusteinu se godišnje održi i do 20 konferencija , a redovito se održavaju preko vikenda .
Za vrijeme konferencije treba se pridržavati mnogih pravila. Zahtjeva se potpuno suzdržavanje od alkohola i
droga kao i od cigareta . Nepoželjno je nošenje odjeće od krzna ili kože . Za svaku konferenciju se treba prijaviti
barem 7 dana prije početka . U toku godine kada se obavi šesta konferencija . Kandidat može zatražiti pristup u
drugi stupanj. Ako zahtjev bude odobren kandidat će postati učenik . Probno učeništvo traži brojna odricanja
Neophodna je vegetarijanska prehrana , odricanje od alkohola ,s vih opijata , sredstva za smirenje i dopinga
nogometnih utakmica , rock koncerata , gledanja televizije . Čak se zabranjuje rad na kompjuteru što se objašnjava
vrlo štetnim djelovanjem zračenja monitora na timus i hipofizu . Bavljenje magijom , tarotom , astrologijom
i i chingom najstrože je zabranjeno jer se time narušava rad štitnjače a uz to se pojačava izljev energije prema niskim
eterima. Posjeti konferencijama postat će češći a organizirati će se brojne aktivnosti kao što su službe za javnost
službe za učenje i kontaktne večeri . Daljnji postupak je sličan ali primanje u treći stupanj koji se naziva i viša škola
svijesti daleko je teže .
Učenik na trećem stupnju postaje ispovjednik i time dostiže najveći moguči stupanj koji se
individualno može postići . U četvrti stupanj tj. svećenički skup može se prijeći kolektivno. To jednostavno znači
da kada je jedna grupa spremna na ulazak u četvrti stupanj prelazi u ecclesiu , gdje nitko nemože biti primljen
samostalno . Ulazak u 4. stupanj ujedno je prelazak u unutrašnju školu. Daljnji napredak prema zlatnim glavama
i duhovnom vodstvu nadilazi svaku ambiciju ovog teksta . Na trećem a i višim stupnjevima odricanja su
potpuna . Zabranjuje se čak i seks izvan braka , a potrebno se odreći i svih drugih oblika vjere . Na drugom stupnju
se preporuča izopćenje iz službene crkve a sve sakramente učenik može primiti od Lectoriuma . To su vjenčanje i
consolamentum ( sakrament za umiruće ) Zanimljiv je još jedan detalj koji je ranije već bio spominjan a to je kada
se prelazi na viši stupanj to se čini isključivo nalivperom i tintom , a nikako kemijskom olovkom . to objašnjavaju
kako je tinta jedini ispravni način pisanja kojim se prenosi i duh onoga koji piše . Stoga se i primjenjuje ne samo
za potpisivanje negi i kod onih koji se bave magijom i izradom talismana . Naravno ovo zadnje Lectorium najstrože
osuđuje . Pored konferencije svake četvrte godine priređuje se i odlazak u dvorac Montsegur.

Ovo što ću sada navesti iz ovog teksta koji prenosim iz piramide se izgleda najvjerovatnije nije obistinilo zašto tako
mislim prosudite sami . ( Opaska Leviant)

Posjet dvorcu Montsegur u 2000. godini će biti vjerojatno zadnji takav posjet jer te godine škola zatvara vrata javnosti
Djelovat će u tajnosti zajedno sa još nekoliko takvih škola u svijetu o kojima neznsaju čak ni najupućeniji članovi
Nastavit će raditi na cjelokuonoj transfiguraciji pod vodstvom duhovnih majstora Jana van Rijckenborgha i Catharose de Petrija
koji se nalaze u zaštićenom astralnom području zvanom Shambala. Na tom mjestu je pukotina u zrcalnoj sferi i jedina
nada za čovječanstvo . Škola ne gaji iluzije jer oni znaju da je čovječanstvo inertno . Stoga se i ne trude bacati " bisere pred svinje"
Oni koji mogu primiti učenje uvijek će naći put , a svi koji vole istinu uvijek pripadaju školi bez obzira na ta što nisu učlanjeni
U Lektoriumu smatraju kako je škola daleko širi pojam od organizacije koju vode zlatne glave te obuhvaća veliki broj ljudi koji
jednako ili slično misle , osjećaju i djeluju . Istovremeno su kritični prema svojim članovima jer smatraju kako školu ne treba
suditi po ljudima već prema ideji koju zastupa . Ovo je možda opravdanje za jednu činjenicu koju im svi zamjeraju .
Članovi Lektoriuma minimalno djeluju sa okolinom jer smatraju je dijalektičkom . Tvrdi se kako je površno poznavanje u
okviru škole kvaliteinije nego najbolje prijateljstvo izvan škole . Takva samoživost iritira a škola postaje utočište brojnih
psihički nestabilnim osobama . Takvima to okruženje samo šteti i svi se sjećaju nedavnog događaja kada je jedan psihički
problematičan član bio isključen zbog izgreda .
Dakle članovi nisu savršeni to je jasno ali zato ipak ne treba osuditi školu . U ovoj našoj civilizaciji koja je bazirana na
strahu od neuspjeha , strahu za goli život i strahu za bližnje ona donosi duhovnost i mir na način koji je nenametljiv i efikasan.
Usprkost svemu sami Lectoriumovci očekuju proganjanje od strane malodušnih i teške dane koji predstoje a slični su onima iz 1209.
kada je započeo zapadni križarski pohod .
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 02:07   #80
ah ti "katari..."
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.