Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2016., 16:41   #101
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Na rodi je postojao super topic bas o dexu.
Jest da je stariji datum al vjerujem da se pogledi nisi bitno mijenjali.
Za te male doze ide pretpostavka da imaju utjecaj na kvalitetu a ne samu implantaciju. Koliko se sjecam.

Trebalo bi to iskopat negdje pa linkat tu.
http://http://forum.roda.hr/threads/27492-
Dexamethason


Evo to je ta tema sa Rode di je i dr.Radoncic postao....

Inace ja sam koristila Dexamethazon u zadnjem postupku kod njega i to da malo suprimiramo nadbubreznu zljezdu radi povisenog nalaza kortizola.
Koristila sam 0.5 mg/ dan od prvog dana stimulacije.
Uglavnom rezultat postupka vrlo los.
Od 15 stanica samo 2 blastice.
Dugi protokol....

Inace i u Beti sam dobivala Dexamethazon, doktorica mi je bila rekla da utjece na kvalitetu jajnih stanica jer da utjece na smanjenje produkcije androgena, odnosno da njihove vrijednosti padaju, a to je cesto problem kod nas sa PCOS.

Uglavnom i dalje sam stava da ta mala doza Dexamethazona nikako nemre stetiti, a mozda nekome pomogne.
Treba sve isprobati.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 11:15   #102
Ukoliko u ovom postupku ne bude ništa, naredna 2 ciklusa, od kojih će valjda barem jedan biti na strani prohodnog jajovoda, pokušavati ću naravno u kućnoj radinosti na način da uzimam kortiće jer ih imam doma... Nadam se da će pomoći budući da čini mi se nemam problema sa oplodnjom js već dalje sa djeljenjem i implantacijom... Planiram ići i na konzultacije i to predložiti svom MPO pa ako budem u konačnici morala nastaviti s postupcima da idemo s time I još si razmišljam da li bi što mogla napraviti Osim ako idemo opet sa stimulacijom tražiti pola ICSI pola IVF pa pod rizikom da dio js propadne Jedna od opcija mi je i Betaplus na teret hzzo pa ćemo vidjeti... Naravno, svašta mi se mota po glavi, a trebala bi se opustiti
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 13:02   #103
Mislim da nikako ne bi trebalo uzimat ikakve lijekove, pa ni placebo doze kortica, sam na svoju ruku.
Pocetnice, radije se konzultiraj prvo sa svojim doktorom.

Jednom dok sam lezala u petrovoj, samnom je bila curka koja je gutala klomifene na svoju ruku, oba puta trudna i vm i jajovodi van. A nije ona mogla docekat termin pa si je pomogla sama.
Nisam mogla vjerovat. Ne jednom, dva puta ... i to je naravno tajila tamo.

Nije isto al primjera radi samo ...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 13:16   #104
Meni je isto dr rekla da kortići nisu samo tak. I kad sam zatrudnila brzo mi ih je micala jer nisu to tek tako lijekovi

Sad je kraj godine pa treba vidjeti tko će od privatnika i koliko dobiti hzzo postupaka
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 15:03   #105
Nisam ni mislila da se uzimaju na svoju ruku, lijecnik to mora ordinirati tokom stimulacije.
Ja sam stala s njima na dan punkcije, kako mi je ordinirano.
Neznam bas da se itko usudi ista takvog uzimati na svoju ruku.
Al vecina mpo dr je otvorena za dogovore, treba razmotriti sve opcije.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 18:27   #106
Nikako na svoju ruku!
Kod većine je to beznačajna doza, no uz neke moguće pridružene bolesti može bit cirkus!
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 22:46   #107
Ja sam deksametazon dobila za druge probleme, bila sam se ukočila baš tijekom odlazaka na fm u prvom postupku, no nisam ih uzimala jer onda nisam znala da su možda i korisni za js Da sam rekal svom mpo da sam to dobila za terapiju možda bi mi bio dopustio korištenje, a ovako nisam uzimala ništa neko trpila te samo jednom priliko dobila koktel
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 11:04   #108
1. stimulirani
Ciklus prije Yasmin
3dc Elonva, kasnije Puregon + Orgalutrani
Punkcija 17dc, 6js, na svima rađen ICSI
Dobili 2 blastice (dobru i lošu), koje smo obje vratili. Procurila nakon 7 dana

2. stimulirani
3dc Elonva, kasnije Puregon + Orgalutrani
Punkcija 12dc, od 4 folikula: 2 su bile ciste, 2 js (jedna je bila nezrela)
ICSI na 1js, koja je propala odmah i nije bilo ET
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 11:17   #109
Frixie, ne mogu popamtiti sve detalje kod tebe, a kako to da ne probate neki drugi protokol?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 11:38   #110
Kako sam dobro reagirala prvi put na Elonvu, mislili smo da ću opet dobro odreagirati tako da smo ju koristili i drugi put kad je bio totalni fijasko.
Sad budemo mijenjali, tj. inzistirati ću da ne dobijem Elonvu, nego da probamo s nečim drugim. Em je FSH visok, em je AMH niži, em su malo i godinice tu i svjesna sam da ne mogu očekivati čudo zdravih jaja, al barem 2-3 za oplodnju da imamo.

S tim da sam sad opet na pilulama, možda bude i više antralaca na početku ciklusa.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 11:58   #111


Da, kako sam čitala smetnula sam s oka da je prvi puta bilo ok
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:16   #112
lijepi pozdrav svima, ja sam evo nova u mpo. doduse ja moju radim u njemackoj i krenila sam sa gonalima 300 IE (3 dana) od 3 dana menstruacije pa 2 dana menopura i pregled pa ce se vidjeti za dalje. ovo mi je prvi simulirani ciklus, prije 2,5god sam bila na klomifenima i u drugom ciklusu sam ostala trudna ali je nazalost bila vanmatericna i jos k tome je dr izvadio krivi jajovod pa sam 5 dana opet isla na operaciju rijesavanja vanmatricne trudnoce tako da je moja dg tubarni sterilitet dok je mm savrsenog speriograma. Nalazi su mi svi ok osim amh koji je 0.40 mada su moje menstruacije redovne i nemam nikakvih problema. morala sam se javiti jer imam osjecaj da cu pukniti. stalno iscitavam po forumima i preplasena sam. ima li jos koja trudilica da si razmjenimo iskustva i budemo potpora?
lepa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:21   #113
Nadam se da si dobila tužbu i velike pare zbog krivog jajovoda.
Trudilica uvijek ima. Prati forum, jave se svako malo.
Sretno!
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:46   #114
Thumbs up

Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
Nadam se da si dobila tužbu i velike pare zbog krivog jajovoda.
Trudilica uvijek ima. Prati forum, jave se svako malo.
Sretno!
nisam tuzila, nemam od toga nista. okrenila sam novi list u zivotu i promjenila drzavu. hvala pratim i citam stalno
lepa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:16   #115
1. stimulacija
Antagonist
Fostimon od 4 dc (kad je estradiol pao ispod 50 i progesteron ispod 0.5) pa sve do stoperice
Orgalutran ukljucen od 4 dana stimulacije
Pregnyl
Los odgovor jajnika, bila su samo dva folikula. Tijekom punkcije je dr. odlucio da punktira samo jedan - veci. Jajna stanica je bila prezrela i nisu niti radili IVF.
Cijeli postupak je bio cudan, menstruacija mi je kasnila par dana (inace je redovna), i stimulacija je trajala krace nego je planirano protokolom jer su folikuli rasli brzo (primila sam samo 2 injekcije orgalutrana).
Kako je bio prvi put isli smo do punkcije, sada bih odustala ranije.

2. stimulacija - tek ce se desiti
Dugi protokol
Suprefact spray od 21 d.c. pa sve do stoperice
Menopur se uvodi izmedju 3 d.c. - 5 d.c. (ovisno o estradiolu i progesteronu)
Pregnyl
Receno mi je trajanje stimulacije obicno 8-10 dana..

U medjuvremenu sam imala dvije ciste koje se nisu micale mjesecima, tako da je dosta vremena proslo izmedju ta dva pokusaja. Prvi je bio u srpnju prosle godine, a sljedeci bi trebao biti sad u ozujku, naravno ako uzv bude cist sljedeci tjedan..
Rastana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:30   #116
Nisam svoje zapisala...
Od 1 dc kortikosteroidi
Od 2 dc do 11dc puregon i gonal, ukupno 1325 jedinica puregona, 225 jedinica gonala
Od 7dc cetrotide, 5 kom
Štoperica Ovitrelle na 12 dc

Punkcija 14dc, dobiveno 13 jajnih stanica, 11 zrelih. Od njih je bilo 9 oplođenih.
5. dan nas dočekale 3 blastice. Jednu smo vratili (neuspješno) i sad imamo 2 blastice smrznute za 2 FET-a
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 23:49   #117
20-27 estrogen(proginova)
1.2-pauza
3,4,5 gonal 300iu
6,7,8,9,10 menopur 300mg ujutro i orgalutran navecer
11 ovitrelle i orgalutran
13. punkcija- 4 folikla, samo 2 punktirana zbog nemogucnosti punkcije lijevog jajnika
14. dan javljeno da se 1 js oplodila.
i sad sam u iscekivanju transfera i ako bog da pozitivne bete.
lepa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 23:44   #118
Razmak između 2 hormonski stimulirana ICSI

Koliko treba menstrualnih ciklusa proći od jedne do druge ICSI?
Moj zadnji postupak je bio neuspješan i sad nestrpljivo iščekujem idući postupak. Moja doktorica mi je rekla da mogu već nakon jednog ciklusa, otprilike je prošlo 1,5 mj. ali meni se to čini prerano jer sam na internetu negdje pročitala da se maksimalno smiju 2. puta godišnje raditi, a to bi onda značilo svako 6 mj.
Kakva su vaša iskustva? Hvala lijepo na odgovorima.
nocturno11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 10:41   #119
I mene zanima...

Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
Walkira34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 11:35   #120
Ovisi da li su pune stimulacije ili polustimulacije

Ja sam izmedu pune i polustimulacije imala jedan ili maksimalno 2 ciklusa razmaka

U bolnicama idu rjede jer nemaju lijekova, pa da vise pacijentica odrade.
Mislim da izmedu 2 pune stimulacije idu 3-4mj razmaka,al neka netko drugi kaze ak zna tocnije
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.