Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2004., 00:43   #1
Necronomicon u praksi

Eto, nabavih hrvatski prijevod Simonov Necronomicona pa me to potaklo da nešto pitam svekoliko pučanstvo ovog foruma.

Baš me zanima da li je itko išta radio sa njime ili sa nečim sličnim (Cthulhu and company)?

Ne zanima me povjest Necronomicona, ne zanima me tko je napisao Simonov Necronomicon, ne zanimaju me citati, navodi i sl. smo me zanima da li je netko u praksi pokušao nešto izvesti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 10:26   #2
I mene isto zanima. Ali znaš, ne vjerujem da je ovdje itko to probao. I mislim da ti to dobro znaš.

Ali dobro je da si pokrenuo potencijalno dobru temu.
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 10:50   #3
Zar i ti, sine brute? A jel te zanima da je Necronomicon fikcija?

No neću kvarit zabavu, samo naprijed.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 20:46   #4
Quote:
Gaudrath kaže:
Zar i ti, sine brute? A jel te zanima da je Necronomicon fikcija?
Napisao sam da me to ne zanima jer o tome dosta znam.

A da si možda pročitao moj post u cijelosti možda bi i primjetio da sam to nazvao Simonov Necronomicon, pa bi ti samim time možda i stvari bile jasnije.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 22:07   #5
Mda... da ti znaš dosta o tome, onda ne bi napisao ovakav komentar. "Simonov" Necronomicon i dalje jest fikcija... kao i Lovecraftova verzija.
Ne, ispravak, ne sumnjam da znaš puno o tome, samo zanimljivo kako štemaš po meni kad izvlačim otherkin i magične grahove a sam pokušavaš koristiti knjigu fikcije (usput rečeno tipičnu za biblioteku new age flafonja koje tako ne propuštaš prozvati) za "ozbiljne" reference.

Knjiga se može, kako kaže autorica u dosta dobrom pregledu koji se može naći ovdje, upotrijebiti kao grimoire čisto u smislu da se sve može upotrijebiti kao grimoire ukoliko se naštruca s dovoljno moći... no svi gafovi, netočnosti, misinterpretacije itd. čine Simonov Necronomicon eventualno zanimljivim štivom za razonodu, ne nekakvim autentičnim izvorom.

No ja, budući da imam dozu flafonjstva u sebi (kako nisi propuštao spomenuti), kažem, samo naprijed! i

Kasnije bi mogli raspraviti jel netko probao izvesti nešto od valarske magije iz Gospodara Prstenova.

No hard feelings, just returning the ball.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 23:06   #6
Al' si se raspisao, no ja ću bit kratak pa ću te samo pitati da mi navedeš jedan magijski grimoar ili jednu magijsku tehniku koja nije "fiktivna".
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 23:14   #7
Hmm... knjigu ne. Mogu navest tekstove. "Old Rune Poem" je, recimo, jedan koji mi baš sada pada ne pamet.

Nije problem u "fiktivnosti" nego pretendiranju da je ta fickija autentična u svrhu uspostavljanja vjerodostojnosti. To ruši kredibilitet autora; prezentira ga kao nekog tko ne vjeruje u što piše, i već u samom djelu to pokušava opravdati i prikriti. Kužiš?
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 18:43   #8
E moj Baph, takva pitanja se postavljaju na pravom forumu za to , ovdje nećeš dobiti zadovoljavajućeg odgovora

Al' mogla bi ja probati, pa ti onda javiti
 
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 18:57   #9
Uvijek je žena ta koja navlači čovjeka da sa vragom tikve sadi...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 21:51   #10
Quote:
Gaudrath kaže:
To ruši kredibilitet autora; prezentira ga kao nekog tko ne vjeruje u što piše, i već u samom djelu to pokušava opravdati i prikriti. Kužiš?
Hm...a kužiš li ti da mene uopće ne zanima autor, njegovo vjerovanje i bilo šta njegovo. Znam dovoljno o tome.

Interesira me da li je netko pokušao raditi sa Simonovim Necronomiconom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 21:57   #11
Vrijeme će pokazati iako dosadašnji rezultati pokazuju da - nije.

Preporučam PM ako sumnjaš da se netko bavi time. Ili to, ili preporučam strane izvore. Ima dosta ljudi koji su pročitali tu knjigu i iznijeli svoje mišljenje o njoj, pa možeš potražit njihova iskustva preko Googla.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 14:19   #12
A niš'...mene je zanimalo ovdje, na hrvatskom području. Muka od tog engleskog, počeo sam zaboravljati hrvatske riječi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 14:24   #13
A to je, kao, loša stvar?
Nego, otkud tebi ideja da ćeš nać istražitelja "demonskih materijala" u zemlji u kojoj je 90% ljudi katolika.

Evo, ja sam malo roštao po googlu i zasad su svi popljuvali tu knjigu. Teško se probiti u svijetu duhovnjaka....
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 18:13   #14
Ja sam upotrebljavao neke dijelove i rade rituali.Knjiga Pedeset Imena i evokacije bogova.Ja sam dodatno prema onome sta inace sam koristim izvrsio sitne preinake na ritualima.Jedan dio knjige cak nije izmisljen vec je prijepis sumeranskih rituala.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 19:20   #15
Mene posebno zanima koje si rituale koristio za zaštitu?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 09:55   #16
Nisam radio sa demonima pa se nisam ni posebno zasticivao.Ono sta sam koristio je isto bilo iz Necronomicona (egzorcizmi i prizivanje cetvero vrata).To nije ni potrebno kod Knjige Pedeset Imena
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 09:56   #17
Imas zvijezdu Order Of Phosphorusa na avataru.Jesi clan njihov ili si samo citao knjige.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 10:21   #18
Dosta mi je bilo učlanivanja. Primjetio sam da mi to samo napuhuje samovažnost što može biti neproduktivno.

Nedavno nabavih par skripti od M. Forda i mogu reći da na zanimljiv način spaja razna učenja no još uvijek nisam siguran da li je to kreativno šarlatanstvo ili nešto drugo.

Al' saznat ću s vremenom.

A i nije baš lako nabaviti sve rekvizite potrebne za rad

Avatar mi je zanimljiv jer jednim dijelom odražava i moja razmišljanja iako bih ja upotrijebio neke druge boje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 10:27   #19
Te skripte sam u Hrvatskoj ja stavio u promet Njegovi tekstovi provjereno nisu sarlatanstvo.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 10:38   #20
Ja sam ih nedavno naručio preko interneta.

Njegovi mi tekstovi previše liče na mješavinu A. Chumbleya i K. Granta i još nekih autora. Čak upotrebljava jako sličnu konstrukciju rečenice poput njih.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.