Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2015., 12:31   #2421
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Treba 6 pobjeda da bi imao garantiran povratak golda.

Sve ovo ostalo je 25% ili manje da ćeš vratiti uloženo, dakle gubiš.
Treba ti 7, a ne 6, da bi vratio svo zlato plaćeno za ulazak u arenu.

Vidi graf:

http://imgur.com/UTJg3qW

Ako ostvariš 3 pobjede, zapravo si arenom kupio paketić.

Između 3 i 7, igranje arene je isplativije od kupnje paketića (ne ulazim u vrijednost tvog slobodnog vremena, pretpostavljam da Hearthstone igraš jer u njemu uživaš).

Tek od 7 naviše, zajamčeno ti je da ćeš uvijek imati zlata za arenu (tzv. infinite igrači).

Matematički, arena je zero-sum game: očekivani broj pobjeda je 3, a na točno tri pobjede mogao si umjesto da igraš arenu kupiti paketić. Poanta je da je početniku vrlo teško nastaviti pobjeđivati na ladderu dok još nema karte, zato je arena bolji izbor, ako netko ima dovoljno dobro shvaćanje same igre.

Ukoliko zanemarimo taj aspekt, za točno 50% igrača igranje arena je u prosjeku gubitak.
Ivocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 13:51   #2422
Quote:
Ivocar kaže: Pogledaj post
Treba ti 7, a ne 6, da bi vratio svo zlato plaćeno za ulazak u arenu.

Vidi graf:

http://imgur.com/UTJg3qW

Ako ostvariš 3 pobjede, zapravo si arenom kupio paketić.

Između 3 i 7, igranje arene je isplativije od kupnje paketića (ne ulazim u vrijednost tvog slobodnog vremena, pretpostavljam da Hearthstone igraš jer u njemu uživaš).

Tek od 7 naviše, zajamčeno ti je da ćeš uvijek imati zlata za arenu (tzv. infinite igrači).

Matematički, arena je zero-sum game: očekivani broj pobjeda je 3, a na točno tri pobjede mogao si umjesto da igraš arenu kupiti paketić. Poanta je da je početniku vrlo teško nastaviti pobjeđivati na ladderu dok još nema karte, zato je arena bolji izbor, ako netko ima dovoljno dobro shvaćanje same igre.

Ukoliko zanemarimo taj aspekt, za točno 50% igrača igranje arena je u prosjeku gubitak.
Ja spadam u tih 50%

Iskreno, da nema brawla, vjerovatno ne bih igrao HS, prihvaćam da je problem u meni.
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 14:23   #2423
Ali niste mi ni vi jasni ljudi, igrali bi od prvog dana kao pro igrači i imali cijelu kolekciju karata. Jbg, ne ide to tako. Patim se već godinu i pol dana skupiti sve moguće karte i deckove pa ih još uvijek nemam....i sad vi dođete kukati na forumu kako nemate šanse protiv jačih karata....a što je najžalosnije imate. Jbg, trud trud trud. Spamajte arenu, kad nemate golda igrajte ladder, efikasno rješavajte questove....
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 15:39   #2424
Vidio sam na nekom videu da ako dobim quest od 40 golda da bih ga trebao prekriziti ,jer tako imam sansu da mi novi quest bude od 60 golda
ja sam to napravio i dobio sam quest da moram gledati nekoga sa frend liste kako dobija partiju,ali ne pise nagrada za to,da li netko zna kakva je nagrada za to i da li je istina ovo sa odustajanjem od questova kako bih dobio bolje questove?
kada ce tocno doci novi tavern brawl i kakav ce biti ?
n00e is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 16:01   #2425
Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
Vidio sam na nekom videu da ako dobim quest od 40 golda da bih ga trebao prekriziti ,jer tako imam sansu da mi novi quest bude od 60 golda
ja sam to napravio i dobio sam quest da moram gledati nekoga sa frend liste kako dobija partiju,ali ne pise nagrada za to,da li netko zna kakva je nagrada za to i da li je istina ovo sa odustajanjem od questova kako bih dobio bolje questove?
kada ce tocno doci novi tavern brawl i kakav ce biti ?
Točno tako....ja uvijek držim barem 1 quest neriješen od 40 golda...tako onda poslije ponoći ako dobijem novi quest od 60 i dalje imam taj od 40 za rerollat i šansa za još jedan quest od 60. To je upravo ono što sam spomenuo gore pod "efikasno rješavanje questova".
Spectate nagrada je 1 pack (znači računaj kao nagradu od 100 golda).

Tavern Brawl link: http://hearthstone.gamepedia.com/Tavern_Brawl#Schedule
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 16:27   #2426
Evo za sve nove igrače hrpa jeftinih dobrih deckova. U postu ćete vidjeti deckove za svaku od 9 klasa, a klikom na deck se otvara detaljni guide za taj deck. Pretpostavlja se da imate Naxx i BRM avanture.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 18:05   #2427
Quote:
Ivocar kaže: Pogledaj post
Treba ti 7, a ne 6, da bi vratio svo zlato plaćeno za ulazak u arenu.

Vidi graf:

http://imgur.com/UTJg3qW

Ako ostvariš 3 pobjede, zapravo si arenom kupio paketić.

Između 3 i 7, igranje arene je isplativije od kupnje paketića (ne ulazim u vrijednost tvog slobodnog vremena, pretpostavljam da Hearthstone igraš jer u njemu uživaš).

Tek od 7 naviše, zajamčeno ti je da ćeš uvijek imati zlata za arenu (tzv. infinite igrači).

Matematički, arena je zero-sum game: očekivani broj pobjeda je 3, a na točno tri pobjede mogao si umjesto da igraš arenu kupiti paketić. Poanta je da je početniku vrlo teško nastaviti pobjeđivati na ladderu dok još nema karte, zato je arena bolji izbor, ako netko ima dovoljno dobro shvaćanje same igre.

Ukoliko zanemarimo taj aspekt, za točno 50% igrača igranje arena je u prosjeku gubitak.
7 ti treba da bi igrao arenu besplatno.

Mi pričamo u slučaju da odigraš arenu, dobiješ pack i min 50 golda jer u tom slučaju si dobio pack za onoliko koliko bi ga platio u storeu.

http://hearthstone.gamepedia.com/Arena

Dakle za 3 wina dobiješ pack i 25-35 golda, uz 25% šanse da uhvatiš još 20-25% golda, dakle kako god okreneš i dalje pack plaćaš više od 100 golda. Neisplativo.

Tek na 6 pobjeda je garantirano da ćeš pack dobiti za ispod 100 golda, iako realno to se događa i na 5 winova osim ako fakat nemaš sreće.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 20:07   #2428
Gledajući nagrade za 3 wina se u prosjeku dobije 35 golda, ako te samo gold (i pack) zanima. No i ako dobiješ neku drugu nagradu svejedno si u plusu, jer i dust ili random karta imaju svoju vrijednost.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 23:39   #2429
Kako sam se znojio jutros, kao uznojeni četnik početkom kolovoza 95-e. Vani vruće, nemam klimu nego usmjerio nekakav budget plastični Interšpar ventilator za 189,99 u glavu da mi ovo malo kose vijori na umjetnom povjetarcu. Niz miša se cijedi znoj dlana desne ruke koja grozničavo klikajući baca karte. Karte padaju na stol i nestaju kao milijuni za vrijeme privatizacije. Igram Basic+Naxx deck onog Kineza. Pobjeda, pa nekoliko poraza. Od lige 17 pao na 20, pa se vratio u 17. Skupiti tri pobjede u nizu za pišljivih 10 golda mi se čini jednako teško kao istisnuti potkožni prišt u sedmom osnovne.
Psujem Kinu, Kineza i usput Kim Jong Una zato jer mi u ovoj muci taj Kinez počinje nalikovati na njega. GUBITAK VREMENA. Bolje da vadim led iz zamrzivača i guram u pupak. Čitam forum i pada mi ideja na pamet. Moram nekako napredovati i igru ponovno učiniti zanimljivom. Jer nije mi zanimljivo buljiti u ekran dok mi karte tuče neki
a) bogati dječačić iz zapadnoeuropske klimatizirane prostorije kojemu je tata za 100 Eurona pokupovao packove.
b)onaj koji već dugo igra i znoji se kao ja, pa ima poneku dobru kartu kojom mi izaziva ćir dvanaesterca.
c)netko tko je pametniji od mene i bolje igra.

Sjetio sam se da je dobar link za budget deck na prošloj stranici ili nekoj od prijašnjih. Idem to napraviti. Isuse Kriste uz Basic karte i Naxx treba mi i 2000 dusta. Tih 2000 dusta mi se učinilo nedostižno. Odluka je pala. Prodati sve rare karte drugih klasa i zakleti se internet partiji da ću do kraja Hearthstone života ili dok ne osjetim snagu kapitala u obliku zarađenog golda biti mage. Klikao sam i prodavao. Skupljeno.
Sa basic deckom+Naxx i 2000 dusta sam napravio predloženi mage robot deck i pičim. Oko 80% winova, došao sam do lige 13 u kratkm vremenu, a sutra je novi dan . Više mi nije tako ni vruće, možda zato jer je skoro ponoć, a možda i zato jer derem dječurliju kao Ivanka Boljkovac svinjske koljenice.
__________________
Quid quid latinae dictum set, altrum sonar
Nadbiskup is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 23:50   #2430


Kada se resetira vriieme za dobiti 100 golda ,u 00:00 ?
do kada traju questovi ?
kako mogu nekog dodati na friend listu ?kad kliknem add friend i upisem ime,kaze mi da moram napisati battle.net e mail ili tag,a ja upisujem ono ime koje pise kad igram protiv nekog,sta da radim ?
kako funkcionora onaj casual ? Ja za protivnike stalno dobivam ljude sa boljim deckovima od mene,sta ne bi bilo bolje da heathstone napravi ranking karata slicno kao hearth arena ,pa da moj deck bude npr 50,i da mi za protivnike stavlja ljude ciji je deck isto 50,a ne 70 sa legendarnim kartama
n00e is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 00:02   #2431
Moraš upisati mail ili ime#broj (tag) da bi dodao nekog na friend listu.

Al igrajući protiv frendova ne rješavaš questove.

Napravi si bolji deck. Disenchantaj neke karte i onda si craftaj druge, bolje. I tako mic po mic dobiješ jači deck, lakše rješavaš questove i slažeš još jači deck.

Al nisam skužila ovo u vezi questova...ak držiš jedan od 40 neriješen, sljedeći dobiješ od 60? Mislim da nije pravilo
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 00:07   #2432
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Gledajući nagrade za 3 wina se u prosjeku dobije 35 golda, ako te samo gold (i pack) zanima. No i ako dobiješ neku drugu nagradu svejedno si u plusu, jer i dust ili random karta imaju svoju vrijednost.
Ma samo gold se broji
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 02:23   #2433
Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post
Al nisam skužila ovo u vezi questova...ak držiš jedan od 40 neriješen, sljedeći dobiješ od 60? Mislim da nije pravilo
Nije pravilo, ali rerollaš i izbjegavaš raditi 40 gold questove tak dugo dok ne skupiš 3 a da ne možeš rerollati taj dan. Onda napraviš 1 i opet drugi dan rerollaš. Ako dobiješ questove koji se preklapaju u jednoj klasi a ne možeš rerollati radiš samo 60g drugom klasom. Ako pak se preklapaju oba dvije klase ne radiš niti jedan nego čekaš drugi dan i rerollaš ovaj 40g koji se preklapa.
Uglavnom, za max gold izbjegavaš 40g questove na sve načine a da ipak ne propustiš quest.
nonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 07:14   #2434
Aha.

Sviđa mi se današnji quest - total dominance (win 7 with any class) za 100 golda


Btw, ima neka fora kak najlakše dobit legendary karte?
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 07:41   #2435
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Ma samo gold se broji
Zapravo...ovisi. Odnos vrijednosti između zlata i prašine mijenja se u ovisnosti o veličini tvoje kolekcije i ciljevima koje imaš (želiš li imati jedan kompetitivan deck, ili ti je cilj na kraju skupiti sve karte?). U početku, kad tek krećeš s igrom, većina karata koje dobiješ u paketićima ti je nova, i vrijednost jednog paketića u prašini je zapravo njegov crafting value (uzmimo najčešći paketić, 4 common i jedan rare: 4x40 prašine + 1x100 prašine = 360 prašine, za koju si platio tek 100 zlata), jer te karte još nemaš. U ovom slučaju, zlato je vrednije od prašine, jer ti omogućuje da kupiš više paketića, koji se pretvaraju u više karata. Međutim, kada ti je kolekcija već poprilično popunjena, vrijednost jednog običnog paketića postaje njegov disenchant value, jer ćeš sve duplikate pretvoriti u prašinu koju ćeš iskoristiti za craftanje novih karata. U tom slučaju, najmanja vrijednost paketića je 4x5 prašine + 1x20 prašine = 40 prašine (ovu brojku, vjerujem, većina iskusnijih igrača već prepoznaje ). Odjednom je 100 zlata (jedan paketić) puno manje od 100 prašine, što znači da je prašina postala vrednija, točnije 2 i pol puta vrednija od zlata! Budući da nikad nisam potrošio ni lipe na Hearthstone, a cilj mi je jednog dana sakupiti punu kolekciju (to će malo potrajati ), zlato i prašinu vrednujem gotovo podjednako, iako bih matematički u posljednje vrijeme trebao biti sretniji kad u areni dobijem prašinu, jer sam bliže svom konačnom cilju! Također, ukoliko češće igraš arenu, minimalna i maksimalna vrijednost po pojedinom broju pobjeda nisu osobito bitni, bitan je prosjek.

Kad sam rekao da je 3 pobjede break-even točka, mislio sam da je prosječna vrijednost nagrade za taj broj pobjeda 50 zlata (bilo da je riječ o pravom zlatu, prašini ili pojedinačnoj karti).
Ivocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 08:23   #2436
Inače, ovo je vjerojatno najbolji članak na temu sakupljanja kompletne kolekcije (napisan prije Naxxa, doduše):

http://iam.yellingontheinternet.com/...f-hearthstone/

Najbitnije točke:
◾The total value of dust that would be required to craft a full playset (2 each of the 212 non-legendaries and 1 each of the 33 legendaries) is 106,120 Dust for a non-golden set and 428,800 Dust for a golden set.

For this first run, the simulator disenchanted any card once it had more 2 non-golden and golden copies combined, and will always favor disenchanting golden copies. In other words, the most efficient approach to obtaining a complete set without regard for golden, and without doing any premature crafting.

The results were, over 10,000 runs:
◾The average number of packs needed was 512, with a standard deviation of 42.


◾100% of commons, 99% of rares, 85% of epics, and 54% of legendaries were found by opening (rather than crafting).
Ivocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 10:07   #2437
Ima li naznake što će to biti najavljeno/otkriveno danas ?
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 10:28   #2438
Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post
Btw, ima neka fora kak najlakše dobit legendary karte?
nema.
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 10:37   #2439
Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post
Btw, ima neka fora kak najlakše dobit legendary karte?
Najjacom hearthstone karticom ........kreditnom
nonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 10:40   #2440
Quote:
Antomon kaže: Pogledaj post
Ima li naznake što će to biti najavljeno/otkriveno danas ?
Očekujem expansion pack s temom Argent Tournament, nadam se Tournament Modu, priželjkujem novog Legendary miniona za Paladina u 6-mana slotu...
Ivocar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.