Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2003., 02:47   #41
Smile Re: Još malo offa...

Quote:
Copernick kaže:
Mislim da mi je veći izazov za slijedećih nekoliko godina naučit pušit kak bog zapov'eda nego joga

Tri pive ove noći i dvije cigarete....skroman score.
Ono su uglavnom bile stvarno klinkice...nije to za dirat...ali vražja pogana "kundalini" je živa i zdrava i fala na pitanju, dobro je i tiho čeka...bit će i jačih prilika.


Muzika je bila zbilja inspirativna.
Odličan Irski folk u živo u pakistansko-hrvatskoj izvedbi...a za kraj sam se navrnul u tzv. "kapelicu" koju ja nazivam sotoninom klinci pustili neki dobri i sad već stari teški metal.

O Dionize Bože.
Ja ni ne želim još iz ove kože.

Ne. Nisam jogin nit ću to ikad biti.

I baš me boli.

Srednji mi je put sve vidljiviji....s jogom ili bez nje.

Topiče: ZBOGOM Nema potrebe da više da ne velim spamam svojim poganskim heretičkim ispadima po nekim drevnim mudrostima...prepreprestarim da bi ih se sječal.


svima !
Još malo i završila je zima.

PS.Danas poslijepodne sam prvi puta ove godine ležao na travi.
Onoj pravoj, rod Poaceae, livadnoj
Copernick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 03:58   #42
Quote:
jimmy kaže:
pa ne postoji ti samo tradicija Veda! postoji josh i sistem Samkye koji isto ne spominje Brahmana u vedskom smislu, i sistem Yoge.
budizam, za kojeg jesi cuo...isto ne priznaje autoritet Veda i kaste...
Upanishade su dio veda. Ukljucujuci i one na koje se poziva yoga i samkhja. Zato je vedanta dobila to ime. Po upanisadama - kraju veda. Osim upanishada samkhja ima u vedama jos starije korjene nego u Shasti tantri. Yoga i samkhya su 2 od 6 klasicnih "filozofskih" pravaca (uz vedantu, nyayu, mimasu, vaishiseku). Ne postoji neki "vedski" pravac. Vede su osnova na koju se razni pravci i tumacenja oslanjaju.

Budizam se zato nije u Iniji asimilirao kao svi ostali pravci unutar te tradicije kao i neke druge religije nego je nakon burnog procvata prakticki nestao u jednom periodu iz Indije. I danas ono malo budizma sto ima u Indiji uglavnom se odrzava kroz razne neindijske budisticke zemlje i organizacije koje imaju svoje hramove isl. na povjesno vaznim mjestima za budizam. I naravno tibetanci u egzilu. Ali budizam nije nikad dublje uhvatio korjene na indijskom tlu. Mozda bas zato sto se doticao samo filozofije a potpuno negirao tradiciju i socijalnu strukturu.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 12:27   #43
Ne kuzim te fore s pusenjem pa sta ti treba osim cistog, jednostavnog uma, i vlastite energije?! uz sve ostalo, ta nekakva "pomagala", samo se vise udaljujes od sebe samoga, umjesto obratno...
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 12:28   #44
Re: Re: Još malo offa...

Quote:
Copernick kaže:
PS.Danas poslijepodne sam prvi puta ove godine ležao na travi.
Onoj pravoj, rod Poaceae, livadnoj
Nemoj prehladiti bubrege
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 12:47   #45
hatha yoga pradipika datira iz 14.-15. stoljeca i naravno da kao takva upotrebljava vec vedantinsku metodologiju. dok se Patanjalijeve, kao sto si imao priliku vidjeti, ako jesi sve procitao, ne odnose na to.
a niti jedna, sto sam ja govorio ne ogranicava pristup Yogi na kastinskom temelju, niti se yoga tako poducava.

Yoga-Kundalini Upanishad je dio Krshna Yajurveda!

kritika Gite je opravdana kao kritika dvolicnosti indijskog drustva, sto mozhe svatko ko ima trunku inteligencije vidjeti i percipirati
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 15:15   #46
Om how money makes me hum...

Quote:
ravana kaže:
E kolege, kolege - jeste se sad opisali i osrali.... Ravi Shankar glazbenik i Ravi Shankar guru nisu ista osoba. Ovaj drugi je bivsi ucenik Maharishi Mahesa, sad osnovao vlastitu organizaciju i sistem koji se bazira na odredjenim vrstama pranayame.
Hahaha.
ravana, zakon si !

Opisali i osrali

Zar bih stvarno trebao poznavati nekog tamo lijevog gurua ? I sto onda ? Ici mu lizati stopala ili ponavljati mantre koje mi dade ? Covjece, daleko si ti od prosvijetljenja. Zavraga ti sve te teorije !

Shamani kazu da su za medicinu najbolje one biljke koje rastu u tvom kraju - u kraju u kojem si rodjen. Tako je i s ucenjima.

Recimo, kad zapadnjak moli oce nas, on pod "oce" podrazumjeva mnogo vise stvari no sto je u stvari svjestan. Tako je i kod indijaca. Mozes ti nauciti sto koja rijec znaci, ali ako ju nisi nikad upotrebljavao u djetinjstvu, ako nisi odrastao s njom, tesko ces uspjeti razumjeti njen duh (duh indijaca)


Da ne duljim - ti si meni jos uvjek smjesan

A ravijoli ? Sto se mene tice, vise mi znaci pet minuta muzike prvog, nego stotinu knjiga, propisa i zabrana drugog.

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 15:53   #47
Quote:
ravana kaže:
Da ima tih pusionicara na veliko. Al ne medju stvarnim facama. Niko od njih nije nikad postao nesto niti se na njih ugledaju i pozivaju gomile kao na recimo Ravija. Ili Shivanandu. Ili Brahmanandu (jes da ih ima gomila s tim imenima pa sad pogadjaj na koga mislim). Ovi uglavnom na sve strane kritiziraju pusuckanje. Al ni to nije lako promjenit kao ni masu drugih losih i zadrtih o(napusen ili nenapusen)bicaja u Indijskom drustvu.
Stvarne face ?

Postao nesto ?
Kako ce jadnik postati nesto, kad nema prikljucka na net (IMF) ?

Ugledat na njih ? Pozivaju gomile
Bolje da se nitko ne ugleda na njih, nego da se zalijepe takvi poput tebe koji ne kuze ono temeljno.

Ne mogu ti poslati jednu karikaturu - nemam je kod sebe:
Na njoj je lik covjekove glave, u glavi racunica u formi mozga (kao u nekim radovima g. appolinaire-a) 2+2=5

Ova nad.racunica se sastoji od manjih, podracunica...i sve su one tocne, 9+9=18, 3+5=8... samo sto je citavi gestalt iskrivljen (2+2=5)

Ne znam da li mozes ufatiti moju misal ??? Nadam se da da !

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 16:13   #48
Quote:
jimmy kaže:
huh kasno je, za diskusiju zasto i kako je gita radjena za upper classes, odgovor samo Lame Deeru u Indiji imash masu baba i sadhua koji pushe, no to nisu oni pravi, iako su dragi!

isto tako yogiji, onaj tvoj iz dokumentacije - isto nije bio pravi
joj ponosan na kosu Yogi nemre biti ponosan na kosu jer mu ona nish ne znaci to je ono kaj se zove disattachment. koji se mora obavezno desiti kod Yogija inace nema napredovanja
to sto onaj tvoj sigurno radi neke stvari koje mozda i yogi radi, ne znaci nista. svaki Yogi ce ti reci - to nema veze s Yogom. i ja ti mogu reci da to nema ama bash nikakve veze s Yogom. samo nasmije naivcine koji nemaju pojma o Yogi.
Jimmy, on se shalio za kosu. Znas mozda sto je sala ?
Nekako su mi svi ti vasi idoli preozbiljni. Ozbiljni ko guda kad vidi sjekiru. Svaka njima cast, ali humor je za mene glavni zacin ovozemaljskog zivota.

Inace je postalo moderno nijekati tijelo u korist duha, ali kao sto rekoh - za nas indijance ne postoji jedini cilj, pa makar on bio tako otmjen kao sto je prosvjetljenje.

Attachment !

Pa zar maharishi sa svojom hordom rols rojsova nije bio attached. Na nesto mnogo gore od trave ?

Kazu: seks nije pozeljan, a ipak se okruzuju mladim djevojkama s bujnim grudima.


Quote:
jimmy kaže:
jer, kao prvo i osnovno, yogijima ne treba nikakva ganja niti bilo kakvo omamljujuce sredstvo. oni svoj "feeling good" stvaraju sami, i bez ikakvih zbunjujucih substanci koje samo opterecuju duh, tjelo i energije.
da se korigiram, nije ganja zabranjena, nije alkohol zabranjen, u yogi nista nije zabranjeno! sam dodjes do tog nivoa kad uvidish sto ti steti za tvoj daljnji put! a ozbiljno yogu ne mozhes prakticirati uz alkohol, ganju, ili pushenje. to su sve otrovi, a Yoga senzibilizira osjecaj suptilnih energija tako da izadjes iz svakodnevne zatupljenosti, i jako osjecas kako su ti te stvari otrovi i teret. taj osjecaj, nivo energije, se mozhe postignuti na puno nacina, i bez Yoge [/B]

Da, da - feeling good. Feeling good je obmana, jimmy moj. Just BEEING.

Ne razumijem zasto ti prosvjetljenjaci samo streme k gornjem svijetu. Zasto ih nema ovamo dolje kod nas u donjem ?

Zasto ne bi i oni zapalili, onako iz gusta. Bez obzira sto ne djeluje na njih ?

Jimmy - nisam ti ja neki djecarac koji nema pojma o zivotu. Istina, ne znam sve te skole, zakone, tajna znanja, ali posmatram.
Isto tako nikad nisam prakticirao jogu. Ja se posluzim nekim stavovima svog tijela i nemam osjecaj da se jogiram. Nisu mi potrebne klasifikacije poput yoga, asana, pozitivno misljenje i blablabla...

Moje tijelo - moj duh - moj izbor !

*

Jimmy: "poslije 2 sata yoge i meditacije...its all bliss and sun and love.."

Reko bi IL - sunce, cvijece, ptice.Jebes sunce bez kishe I ruze bez trnja.


***

Nego, htjedoh ti reci da sam trenutke prosvjetljenja (privremenog) dozivio jedino druzeci se s ljudima, plesuci (napusen i nenapusen), pricajuci, smijajuci se, mazeci se i jebavajuci s meni dragim osobama - bez da reflektiram i usporedjujem trenutacno stanje s nekim tamo zakonitostima.

Moj put je srednji put i ne zelim se odvojiti od ljudi - bez obzira kako glupi i tupi da su. A u vasim postovima vidim tragove prezira prema obicnosti.

Sve dok nisu svi slobodni, nije niti jedan.

Cisto srce je kljuc.

A ni crowley (agent engleske tajne sluzbe, ravana), ni maharishi, ni osho ni statijaznam koji guru nije imao niti malo cistije srce od mene. Nisam ga imao gdje zanecistiti, a oni jesu

Bog nek mi je svjedok.

Mir s vama - asalamu alajkum
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 16:27   #49
Re: Re: Još malo offa...

Quote:
Copernick kaže:
O Dionize Bože.
Ja ni ne želim još iz ove kože.

Ne. Nisam jogin nit ću to ikad biti.

I baš me boli.

Srednji mi je put sve vidljiviji....s jogom ili bez nje.

Topiče: ZBOGOM Nema potrebe da više da ne velim spamam svojim poganskim heretičkim ispadima po nekim drevnim mudrostima...prepreprestarim da bi ih se sječal.
Same about me !

Copernice, neces mi zamjeriti sto sam neku vecer plesao s irokezom ?

Bio sam na nekom brodu u luci. Pozvao me prijatelj gambijac koji je tu vecer pustao mjuzu, dodjoh oko dva i odmah sam poceo plesati. Dancehall raga. U neko doba sklopih oci - a on ispred mene u meni. I zaplesah s njime - dugo, dugo - citavu vjecnost - a kad sam otvorio oci, dva ogromna crna oka su gledala u moje oci - kao da su cekala da dignem zaluzine.

Prisla mi je i pitala gdje sam bio do sad. Rekoh, psst - osjecas li miris ruza i jasmina u zraku...a vani je padao snijeg u veelikim pahuljicama.



Copernice, ne zelim se ulizivati, ali su mi se probudili osjecaji pa cu ti javno objaviti da sam rijetko imao prilike "mijenjati duhovne slicice" s nekim tako ugodnim

Zivio
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 16:37   #50
Quote:
dada79 kaže:
Ne kuzim te fore s pusenjem pa sta ti treba osim cistog, jednostavnog uma, i vlastite energije?! uz sve ostalo, ta nekakva "pomagala", samo se vise udaljujes od sebe samoga, umjesto obratno...
Sto ti treba umjesto...?

Necisti, komplicirani -jednom rijecju: obicni um ! Kojeg svi zele zanijekati. A pijetao kukurice ko lud !

PS. Sto je obratno od "sebe samoga" ? Samoga sebe ?

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 20:29   #51
ravana, bash ste zakomplicirali! ja sam samo tvrdio da ono sto Kisha tvrdi nije tocno, ona se medjuvremenu slozhila s tobom a ti se ispocetka ne slazhes s njezinom tvrdnjom.
dakle ispocetka -, let me show the world in my eyes otpjevali bi DM; ja sam rekao da Kishina tvrdnja da je bhakti yoga jedini put, da to nije istina! i nije. mozda je najjlakshi, no na to se nisam obazirao. josh sam ga i lijepo i citirao. u medjuvremenu si ti rekao isto, Kisha se nesto prije s tobom slozhila, al da to zapravo obara njenu tvrdnju, nije se nesto osvrnula. anyway!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 20:31   #52
Lame Deer, umjesto od priblizhiti se samomu sebi, je suprotno udaljiti se od samog sebe.
utvrditi jedno il drugo je lako - ako ti postajesh sretniji, stabilniji, slobodniji, onda se - priblizujesh samom sebi.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 20:49   #53
Lightbulb

ne neznam kaje sala!? odkud da znam da li je neki lik iz neke emisije bio ozbiljan ili se salio? tim vishe ako pushi, znaci da nema veze s yogom, i mozhe biti i te kako ponosan na svoju kosu!?


tragovi prijezira prema obicnosti! stvari koje najvishe cijenim su tako obicne, tako jednostavne, da ti vjerojatno svaki dan prodjesh pokraj njih ni ne primjetivshi ih

neodobravanje ignorancije, to da; ti smatrash da je tebi trava dobra, ja smatram da je to ignorancija prema samom sebi i to je moje misljenje. ti slobodno zadrzhi svoje!
ja to necu nikom preporuciti dapace cak cu mu reci da je to loshe, ako cu smatrati da treba.

ma kakav Maharishi? neznam zasto je on imao rols-rojseve, nisam odgovoran za njegove postupke! niti me ne zanimaju! trebas se pitat kaj ti radish, kaj ti hoces. meni je Shivananda sa svojom porukom i sa svojih preko 300 radova zanimljiviji! ako smatrash da su rolsevi prepreka za nesto sto tebe zanima, onda se ne interesiras za to! ili da, dok ne skuzish. no to ti stvarno ne bi trebao biti neki motiv u zivotu. tako jednostavno. no tebe ne zanima poruka Yoge, pa navodish ono iz retorickih razloga, nego zelish samo naci neko opravdanje za svoju momentalnu zivotnu filozofiju, which is ok!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 20:50   #54
Quote:
Lame Deer kaže:

Pa zar maharishi sa svojom hordom rols rojsova nije bio attached.
Ipak mislim da je tu riječ o Oshu ...

Quote:

Nego, htjedoh ti reci da sam trenutke prosvjetljenja (privremenog) dozivio jedino druzeci se s ljudima, plesuci (napusen i nenapusen), pricajuci, smijajuci se, mazeci se i jebavajuci s meni dragim osobama - bez da reflektiram i usporedjujem trenutacno stanje s nekim tamo zakonitostima.
ha ha...čini mi se da si ti doživio prije privremene orgazme emocija ,no stvarno "privremeno" prosvjetljenje,no u svakom slučaju to je očito bilo jedno lijepo iskustvo za tebem,pa se nadam da ćeš ih još imati


Quote:

Moj put je srednji put i ne zelim se odvojiti od ljudi - bez obzira kako glupi i tupi da su. A u vasim postovima vidim tragove prezira prema obicnosti.

Sve dok nisu svi slobodni, nije niti jedan.

Cisto srce je kljuc.

A ni crowley (agent engleske tajne sluzbe, ravana), ni maharishi, ni osho ni statijaznam koji guru nije imao niti malo cistije srce od mene. Nisam ga imao gdje zanecistiti, a oni jesu

Bog nek mi je svjedok.

Mir s vama - asalamu alajkum
Kao što se kod nekih ti možda vidiš tragove prezira prema običnosti,tko se kod tebe vidi suprotan prezir,pa ti dođe na isto

Tvoj put je srednji put i super,jer znaš uopće koji ti je,ali to ne znači da su drugi putevi pogrešni ili manje vrijedni ili nekorisni ili neispravni...zar ne?! Ustvari svaki put je ispravan,ne postoji pogrešan put,jer svi ćemo morati kad tad doći na isto,kao što kažeš "Sve dok nisu svi slobodni, nije niti jedan".

Čisto srce jest ključ,ali do čistoće treba doći!!!
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 20:55   #55
Lightbulb

Quote:
Lame Deer kaže:

Nego, htjedoh ti reci da sam trenutke prosvjetljenja (privremenog) dozivio jedino druzeci se s ljudima, plesuci (napusen i nenapusen), pricajuci, smijajuci se, mazeci se i jebavajuci s meni dragim osobama - bez da reflektiram i usporedjujem trenutacno stanje s nekim tamo zakonitostima.
]
pravo prosvjetljenje je peak-experience cije posljedice nisu privremene. svako od nas je bio high 1000 puta, i bio josh vishe down 1000 puta. kad si malo manje down, kad ti se vishe ne deshavaju neke down-faze, onda je to mozda zato sto si dozhivio maalo malo osobno prosvjetljenje i proshirio svoje energije i svjesnost, tako da ti se neke stvari koje su ti se dotad dogadjale - vishe ne mogu dogoditi. dostigao si drugu, vishu energiju svjesnosti. eto to je osobno prosvjetljenje
nikakvo privremeno dizanje razine dopamina
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 20:59   #56
Quote:
jimmy kaže:
ja sam rekao da Kishina tvrdnja da je bhakti yoga jedini put, da to nije istina! i nije. mozda je najjlakshi, no na to se nisam obazirao.
Dragi moj....vidiš...ajde lijepo ponovno na prvu stranu i pročitaj moj post gdje kažem :"al ono što je njena pozitivna karakteristika je to da se prosvjetljenje može postići samo kontepliranjem o Bogu" ,ovo "samo" ne stoji u kontekstu da je bakhti put jedini put i isključivi put za prosvjetljenje,već ako su druga djelovanja isključena,a mi kontempliramo o Bogu, usmjeravamo pažnju na njega to je dovoljno za prosvjetljenje... je si sad skontao?

Svakoga od nas privlači određeni put,što ne znači da su drugi putevi loši ili bolji...svejedno kojim putem idemo,ionako nam je cilj isti !!
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 21:01   #57
pa sad!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 21:09   #58
Talking

evo kisha nestala nakon sto je izjavila da postoji jedan drugi kontext kojeg nije prije spominjala, a koji zapravo vazhi. a-ha.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 21:15   #59
Smile

dopustite da primjetim, da je "srednji put" puno puno tezhi, od nekog "lijevog" ili desnog, ili krajnjeg. to je ideal. to je nesto sto svako od nas trazhi. i nije toliko srednji zato jer je u sredini lijevog ili desnog, nego zato sto nas vodi prema nashem sredistu. sto je lijevo a sto desno je relativno. nashe srediste nije i daje nam jasne znakove da li smo stvarno na srednjem putu ili nismo. to je onaj put koji nam daje vishe energije, koji nas oslobadja, i cini sretnijima. koji daje nashem centru da se izrazi! to je put integracija, podsvjesnih Sjena, Anima, i Carobnjaka. to je put kreacije. zivota
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2003., 22:41   #60
Quote:
jimmy kaže:

meni je Shivananda sa svojom porukom i sa svojih preko 300 radova zanimljiviji!
The bhagavad-Gita is a text book of practical Sadhana for one and all down from the paesant ploughing his fields right up to the philosopher of the Advaita Vedanta. It discards no aspect of man, ita takes in consideration the different aspects of action, emotion, will and understanding of wich is an embodiment. It is a Brahmavidya and a Yoga Sastra, a theory as well as its practise. It is Krishna-Arjuna-Samvada, the meeting of the individual and the Supreme. ....

Bhakti is the central method of approaching the Lord. Only a Bhakta or a devotee can have vision of God. Even the gods cannot have vision of the Supreme without selfless love. ......

Men of demoniacal qualities do not love the Lord. They doubt the existence of God.......

I nastavlja o raznim sadhanama navedenima u Giti, djelovanju u svijetu u skladu s Gitom itd.

Sri Swami Sivananda: Sadhana (str125), The Divine Life Society, 1993


__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.