Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2014., 15:20   #41
Jel ima netko tu, a da se prijavio na natječaj u Varaždinskoj županiji? Prošlo je evo 2 tjedna od kad je natječaj gotov, svašta se govori, a opet ništa konkretno. Jel ima tko kakvu informaciju? Jel itko pozvan na kakvo testiranje, odbijen, bilošto?????
anamari2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 15:51   #42
Quote:
bicicletta kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za vas koji to vec radite ili se bolje razumijete u cijelu "scenu" i proceduru: vracam se s deckom u Hrvatsku kroz 4-5 mjeseci. On je Nijemac i trenutno uci hrvatski, planira na Croaticum cim dodjemo i radio je posao osobnog asistenta vec ovdje (za jednu curu s tetraplegijom), a i ima zavrsenu sestomjesecnu praksu rada u vrticu jer je godinu dana isao u visu skolu za socijalni rad. Nazalost nema faks :/, po zanimanju je korespondent za strane jezike (da, da, trazio se covjek poduze... ). Sta mislite, jel postoje ikakve sanse da posao takvog tipa nadje u Hrvatskoj? (Znam, znam da nema posla...)

On obozava radit s klincima i volio je radit i za tu curu s tetraplegijom, bas je onako "njegovateljski" tip. Jako bih mu htjela pomoci da se nekako integrira, nadje barem nesto za volontiranje na pocetku, ili da uci klince njemacki ili pomaze nekom s posebnim potrebama u cemu vec ima iskustva, ali me strah da dok ne usavrsi skroz hrvatski nis od toga... A za to ce mu trebati nesto vremena, iako je vec ovdje poceo uciti.

Jel ima itko ikakvu ideju? Ja opce ne znam ni gdje bih pocela.

(I da, sigurni smo da zelimo u Hrvatsku!)
Ima call centara u Hrvatskoj koji su outsourcani iz njemačkog govornog područja i tamo može dobiti posao sigurno. Ali teško da će mu se sviđati radni uvjeti i plaća (mi u obitelji imamo stranca koji je došao u Hrvatsku za partnerom i znam da je s tim većim jezicima call centar uvijek opcija), ali iskreno, bolji standard ćete imati ako budete oboje 3-4 mjeseca godišnje radili sezonu u Njemačkoj, a ostatak godine volontirali ili što li nego da radite na takvim nekim poslovima.
havregryn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 15:59   #43
citajuci ove stvari ovdje reklo bi se "sto ljudi sto misljenja", meni su rekli da takodjer nije bitno koja je struka, cak je pozeljnija niza sprema jer po nekim spekulacijama , ti ljudi su senzibilniji
uglavnom ni pedagoska struka nije uvjet iako moze bit prednost.
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 15:43   #44
Quote:
kronikus kc kaže: Pogledaj post
Ti imaš još sreće. U Koprivničko Križevačkoj županiji ne smiju raditi asistenti koji su radili prošle godine. Zamisli taj apsurd
Ja sam čula od asistentica (učenicima u kolicima i s velikim teškoćama) koje su bile u školi (u Zg) u kojoj sam radila na kratkoj zamjeni, znači, one su mi rekle baš, da niti one ne smiju raditi više od godine dana, tj. da se asistenti svake godine mijenjaju.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 17:39   #45
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Ja sam čula od asistentica (učenicima u kolicima i s velikim teškoćama) koje su bile u školi (u Zg) u kojoj sam radila na kratkoj zamjeni, znači, one su mi rekle baš, da niti one ne smiju raditi više od godine dana, tj. da se asistenti svake godine mijenjaju.
nije to istina...ja radim drugu godinu i znam ih još...samnom su bili na testiranju ljudi koji i više godina rade to...

financiranje nikad nije u potpunosti bilo uređeno na nivou države nego se financiralo od ministarstva, udruga raznih i tako, pa je svatko imao svoja pravila, pa možda po nekom od tih programa stvarno nije bilo moguće raditi duže od godine dana. ako je tako, užasno je glupo na milijun nivoa ali ne čudim se više ničemu
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 19:26   #46
Ova za financiranje mi je grozno riješeno. Ispada da koliko ima asistenata, svaki je drukčije plaćen. Netko fiksno, netko po satu, netko više, netko manje, nekome su plaćeni praznici, nekome nisu. Ma užas.

Iskreno, mislim da sljedeće godine neću pristati ni na ovaj posao. Nemam fiksnu plaću, nego 20 kn po satu, a radim 4 sata dnevno. Dakle, plaća će mi biti oko 1500-1600, a da ne govorim kada budu praznici i oko 1200. Ako sam se ikad osjećala jadnije i poniženije na radnom mjestu za koje se traži (moja) visoka stručna sprema, onda je to definitivno sad.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:24   #47
A koje si struke?
nastasja00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:48   #48
Pozdrav ima ko da se prijavio za asistente u nastavi u Šibeniku tražili su 16 osoba natječaj je završio 9.10.? ima li tko kakvih informacija?
ana2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 18:31   #49
Quote:
nastasja00 kaže: Pogledaj post
A koje si struke?
Profesorica hrvatskog i pedagoginja.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 12:42   #50
Jel ide netko uskoro u Veliku Goricu na razgovor za posao asistenta? Mene su pozvali u ponedjeljak. Ima netko ideje koliko se ljudi javilo? Ja sam to već radio, a kako primaju 26 ljudi nadam se da ima šanse da me uzmu
danny10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 20:43   #51
Quote:
danny10 kaže: Pogledaj post
Jel ide netko uskoro u Veliku Goricu na razgovor za posao asistenta? Mene su pozvali u ponedjeljak. Ima netko ideje koliko se ljudi javilo? Ja sam to već radio, a kako primaju 26 ljudi nadam se da ima šanse da me uzmu
Super, tebe su zvali... ja se prijavila, nisu me zvali.... ne znam koliko ih se prijavilo točno, no smiješno mi je bilo jer sam čula puno padobranaca da su se prijavljivali... npr. jedna poznanica, koja je frizerka i nikad nije radila ništa s djecom (osim, možda ih šišala)...
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 15:32   #52
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Super, tebe su zvali... ja se prijavila, nisu me zvali.... ne znam koliko ih se prijavilo točno, no smiješno mi je bilo jer sam čula puno padobranaca da su se prijavljivali... npr. jedna poznanica, koja je frizerka i nikad nije radila ništa s djecom (osim, možda ih šišala)...
U mailu za moj termin je bilo 13 ljudi. A sad nemam pojma ima li još termina. Trebalo im je poslati potvrdu da si na burzi. Možda zato nisu pozvali. :/
danny10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 15:35   #53
Za to se jave svi ljudi sa SSS i faksom iz sela i okoline i tesko da ces upasti,dobitak je to kao na lutriji!
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:21   #54
Quote:
danny10 kaže: Pogledaj post
U mailu za moj termin je bilo 13 ljudi. A sad nemam pojma ima li još termina. Trebalo im je poslati potvrdu da si na burzi. Možda zato nisu pozvali. :/
Ofkors, sve dokumente koje su tražili sam poslala. No, ako je bilo baš boljih kandidata od mene, ja jesam radila s djecom u školi, ali u knjižnici kao knjižničarka.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 14:44   #55
Ljudi moji, ja sam bila asistent u nastavi i uspjela sam odraditi samo mjesec dana. Razlog tome što nisam duže radila je taj što takav posao previše psihički iscrpljuje čovjeka. Sve ovisi i kakvo vam dijete dodijele. Morate biti spremne na sve i očekivati ono najgore. I sama sam to shvaćala samo kao posao, nisam se emotivno vezala za dijete, ali kad toliko truda uložite u nešto, a napretka nema, tada vidite da nema smisla to raditi. Isto vam je kao kad učite za ispit i ne prođete ga, onda ponovno još više učite i mislite biti će bolje, ali niti tada nema pozitivne ocjene. To vam ruši samopouzdanje.
Nemojte ići raditi ovaj posao samo ako vam je potreban novac. Čak ne znači ništa i ako imate iskustva u radu s djecom. Morate biti samo naoružani tonom živaca i strpljenjem, a uz to i zavoliti taj posao. Ja se nikako nisam našla u tome zato sam i odustala.
I da, plaća mi je bila 17 kn bruto po satu, znači oko 13-14 kn neto. Stvarno je mizerno plaćeno u odnosu na to koliko sebe dajete da bi dijete napredovalo.
D89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 12:26   #56
Ima li tko kakve vijesti za Šibenik prošlo je više od mjesec dana od natječaja???
ana2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 08:51   #57
Quote:
D89 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, ja sam bila asistent u nastavi i uspjela sam odraditi samo mjesec dana...
Mjesec dana je fakat premalo da bi se postigli neki pomaci, to i jest dio zahtjevnosti takve vrste rada, treba strpljenja, a rezultati su vidljivi na duže staze.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 10:51   #58
Quote:
D89 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, ja sam bila asistent u nastavi i uspjela sam odraditi samo mjesec dana. Razlog tome što nisam duže radila je taj što takav posao previše psihički iscrpljuje čovjeka. Sve ovisi i kakvo vam dijete dodijele. Morate biti spremne na sve i očekivati ono najgore. I sama sam to shvaćala samo kao posao, nisam se emotivno vezala za dijete, ali kad toliko truda uložite u nešto, a napretka nema, tada vidite da nema smisla to raditi. Isto vam je kao kad učite za ispit i ne prođete ga, onda ponovno još više učite i mislite biti će bolje, ali niti tada nema pozitivne ocjene. To vam ruši samopouzdanje.
Nemojte ići raditi ovaj posao samo ako vam je potreban novac. Čak ne znači ništa i ako imate iskustva u radu s djecom. Morate biti samo naoružani tonom živaca i strpljenjem, a uz to i zavoliti taj posao. Ja se nikako nisam našla u tome zato sam i odustala.
I da, plaća mi je bila 17 kn bruto po satu, znači oko 13-14 kn neto. Stvarno je mizerno plaćeno u odnosu na to koliko sebe dajete da bi dijete napredovalo.
Ako si očekivala da češ pomagati djetetu u kolicima ili nekim poremečajem koji ne izaziva stigmu, a dobila dijete s autizmom ili rijetkim slučajem teškog metalnog oboljenja u djece, ne žalim te nimalo. Plus što si radila tek mjesec dana, kao što su ti rekli, to je presmiješno malo vremena za ozbiljan rad i pomak.

Mislim da je ovaj posao samo obično stjecanje iskustva za "veče" poslove i namjenjeno je studentima kojima je potrebno iskustvo u radu s takvim oboljejima.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 13:18   #59
Dečko već tri godine ima asistente i nikakav napredak nije postignut (još uvijek ne zna pisati osim kad mu se govori slovo po slovo, piše samo velika tiskana slova, nije savladao glasovnu sintezu, ne zna čitati, još uvijek ima problema u zbrajanju brojeva do 10, a o oduzimanju neću ni govoriti). Trebao je biti prebačen u posebni odjel, bilo je doneseno i rješenje, međutim žalbom su ga roditelji pobili. Postupak opservacije je opet pokrenut. Znači nije riječ o ukupno mjesec dana, riječ je o tri godine, ali mojih mjesec dana.
Ne tražim nikakvo žaljenje (ne kontam čemu drsko ponašanje?, prvo provjeri upotrebu slova č i ć u pisanju pa se onda javi), samo sam vam htjela malo više približiti i predočiti iz osobnog iskustva o kakvoj se vrsti posla tu radi (valjda smijem iznijeti svoje mišljenje, ipak je ovo forum) jer većina ima pogrešnu predodžbu sve dok to sami ne iskuse.
U cijelom mom postu, naglasak je na ovome: "Nemojte ići raditi ovaj posao samo ako vam je potreban novac. Čak ne znači ništa i ako imate iskustva u radu s djecom. Morate biti samo naoružani tonom živaca i strpljenjem, a uz to i zavoliti taj posao. Ja se nikako nisam našla u tome zato sam i odustala."

Zadnje uređivanje D89 : 06.11.2014. at 13:30.
D89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 16:08   #60
naravno da je bolje da si odustala ako se nisi našla, to je teško raditi a pogotovo ako se tako osjećaš...

i te djece ima sa svakakvim problemima, ima onih s kojima gotovo da se i ne mučiš pretjerano samo si tehnička pomoć a ima i puno težih...ja znam za još slučajeva odustajanja i iskreno na mjestu tih ljudi ne znam da li bi izdržala...

dijete s kojim ja radim nije toliko teško ali ima dana kad je puno teže no inače i tad stvarno trebam imat vagon živaca i dođem doma sva umorna kao da sam radila ne znam šta i treba mi bar sat vremena mira

nije lako...i još je i debelo potplaćeno pa je nekad stvarno teško naći motivaciju

ja volim to što radim i ok mi je, ali realnost je realnost
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.