Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2015., 23:08   #141
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pitao bih malo frogera da li on sto kuži ovu duhovnu matematiku:

http://maharishi-programmes.globalgo...gian-large.gif
Pa ima dosta tih nekih, lagranžijana, šarenih crtica raznovrsnih, veleumnih epiteta - čini mi se prilično gay friendly
http://s3.amazonaws.com/rapgenius/llama-stare-gif.gif
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Old 28.03.2015., 00:53   #142
Tako meni izgledaju hegelovi tekstovi

Sad sam malo guglao da budem on topik, samo sam ovo našao:
Quote:
Hegel seems to have had next to nothing to say on the subject of homosexuality
Aphex is offline  
Old 28.03.2015., 08:26   #143
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Tako meni izgledaju hegelovi tekstovi

Sad sam malo guglao da budem on topik, samo sam ovo našao:


Hegel seems to have had next to nothing to say on the subject of homosexuality
Pa nemere svak bit derpe...
Šabović Adis is offline  
Old 28.03.2015., 09:32   #144
Mislim da je LGBTIQ status imanentan njegovoj filozofiji. To je lako provjeriti kroz dijalektičku analizu.

T: šutio je o pederima.
AT: sve što kaže je igra riječi
-------------
S: primao ga je skrivečki

Aphex is offline  
Old 28.03.2015., 09:36   #145
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post

Inače, umjesto na podjele ljudi na "homoseksualne", "heteroseksualne" i ostale spike, meni je osobno draža podjela na "one koji se definiraju prvenstveno kroz seksualnu orijentaciju i znaju pričati uglavnom samo o seksu na ovaj ili onaj način" i na "one koji se ne definiraju prvenstveno kroz seksualnu orijentaciju i otkrili su da na svijetu postoje i (nećeš vjerovati!) zabavnije i zanimljivije stvari od seksa". Ovi potonji su to otkrili jer su, barem statistički gledano, vjerujem, inteligentnije osobe..
Otkrili su da su oni prvi seksualno dezorijentirani?
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Slično može vrijediti i za ljude koji se definiraju prvenstveno u odnosu na svoju prehranu: "Bok, ja sama Marko, i ja sam vegan."



Ako nikad nisi upoznao takvu osobu, ne možeš shvatiti vic. Osim ako nisi sam takva osoba i ne vidiš u čemu je problem, onda idemo dalje. .
Mislim da taj vic ovisi o kontekstu.
Npr.

Bog ja sam Franko i imam kredit u švicarcima.
Bog ja sam Radiša i nezaposlen sam.
Bog ja sam Ibrahim i alkoholičar sam.
Bog ja sam Bogoljub i ateist sam....itd

Marko je istakao svoju specifičnost kao prvenstvenu ( mogao se istaći i kao inženjer , doktor , katolik , domoljub , umjetnik , pjesnik ,...) u ovisnosti o kontekstu ( npr uspostava kontakta sa onima sličnim sebi)

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ili klipani od 30 do 60 godina (pa i nadalje ) koji još žive u nekom heavy-metal điru iz mladosti. Iako su imali sve prilike na svijetu, nisu otkrili ništa dalje od Manowara. Jednostavno, neki brzo dođu do plafona po nekim pitanjima. To je jednostavno tako. Ne mogu ja tu ništa nego primjećivati i eventualno komentirati. A tko bi to zabranjivao, taj je totalitarist.



.
Zašto klipani ?

Nije li to pomalo konzervativno gledište ?

Ili se opet radi o nekom vicu? ( njihovom ili tvom )
Orah is offline  
Old 28.03.2015., 09:42   #146
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Mislim da je LGBTIQ status imanentan njegovoj filozofiji. To je lako provjeriti kroz dijalektičku analizu.

T: šutio je o pederima.
AT: sve što kaže je igra riječi
-------------
S: primao ga je skrivečki


Dopuna S-u:
U neznanju...
Šabović Adis is offline  
Old 28.03.2015., 09:45   #147
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
a i dosta zabavno kako si fulao otprilike 99,9999 posto stvari.
Izmjerili: Zdravko i Višnja Pevec

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ciaaaaaaaaaao!!!
Kisi kisiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!

Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Pa ima dosta tih nekih, lagranžijana, šarenih crtica raznovrsnih, veleumnih epiteta - čini mi se prilično gay friendly
http://s3.amazonaws.com/rapgenius/llama-stare-gif.gif
http://i2.kym-cdn.com/photos/images/...40/962/d91.gif
Outrage is offline  
Old 28.03.2015., 10:32   #148
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Vi svi koji gore pričate o matematici i ontologiji ste homofobi; zbog toga vaši argumenti nisu valjani. Znanstveno je dokazano da se homofobi ne mogu baviti filozofijom matematike. A-HA, SAD VAM VIŠE NIJE TAKO ZABAVNO, JE LI?

Loše prikriven pokušaj nametanja kastracijskog kompleksa, vjerojatno s naivnim očekivanjem da će sada netko od nas u tebi pronaći svoj simbolički falus i slati ti golišave fotografije. Samo što je falogocentrizam odavno prozret (i prezren) na ovom podforumu. Mi ne pušimo "velike naracije"!
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 28.03.2015., 10:37   #149
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Mislim da je LGBTIQ status imanentan njegovoj filozofiji. To je lako provjeriti kroz dijalektičku analizu.

T: šutio je o pederima.
AT: sve što kaže je igra riječi
-------------
S: primao ga je skrivečki

Ali zato je bio dosta opak prema Židovima i imao je izvanbračno dijete. Iskupljuje li ga to donekle?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 28.03.2015., 10:39   #150
Bok! Ja sam Sigmund i ja sam hegelijanac.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 28.03.2015., 10:43   #151
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ali zato je bio dosta opak prema Židovima i imao je izvanbračno dijete. Iskupljuje li ga to donekle?
Bah...jedni peru novac...drugi savjest.
Šabović Adis is offline  
Old 28.03.2015., 12:34   #152
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Otkrili su da su oni prvi seksualno dezorijentirani?
Heh, zgodna igra riječima, ali znaš što sam htio reći. Ali da, mogu reformulrati. Oni koji se definiraju prvenstveno kroz svoju seksualnost (i/ili prehrambene navike) i oni koji to ne rade.
Evo, npr. F. Chief nam je u drugom threadu nedavno rekao da ide, citiram "jebati svoju ženu". Time ne samo da nam nameće svoju heteroseksualnost, nego i gura privatnu sferu u domenu javne. Nestaje javna sfera, a to je najvažniji problem u cijeloj priči. Ne postoje bezveze izreke tipa "ne gledaj u tuđi tanjur", "ne gledaj u tuđi krevet" i što ja znam što.

Tako bi i osoba koja bi rekla stalno naglašavala kako se seksualno propitkuje i određivala kroz to svoje propitkivanje definirala prvenstveno u odnosu na svoju seksualnu orijentaciju.

Gubitkom javne sfere, gubi se mogućnost političkog mišljenja (ovo ne znači pričanje o tome "kak je Milanović bahat", "kak Karamarko ima srneći pogled" i "kak je Sanader korumpiran"), a time postajemo društvo idiota.

Kada netko glasuje na izborima za Nadana Vidoševića ili Kolindu Grabar Kitarović zato jer su zgodni, to je pokazatelj nedostatka mogućnosti političkog mišljenja. Kada netko brka estetiku s politikom, to je jedna osebujna forma idiotizma. U tom smislu, netko kome se gadi prizor seksa između dva muškarca kao što mu se gadi okus neke hrane (dakle, čisto fiziološki) nije homofob; "homofob" eventualno postaje kada misli da se to treba odraziti u pravnoj sferi. Prvenstveno politički idiot, a onda eventualno "homofob", ovisno o stupnju u kojem se nečemu protivi ili protiv nečega agira.

No, naravno da se ljudi imaju pravo (samo)određivati kako žele; nema ničeg nužno "inheretno" lošeg u tome da to čine prvenstveno kroz svoju seksualnost ili prehrambene navike. Međutim, moje je pak mišljenje (a nisam jedini koji tako misli) da to dugoročno doprinosi smanjivanju političke pismenosti (s time da to nije, naravno, jedini faktor). Kada hoćeš demos (koji svoj načelni suverenitet na izborima predaje svojim tzv. predstavnicima) zabavljati, onda je dovoljno izmisliti neku priču ili je izvući na vidjelo. Npr., osobno se ne bih čudio da Bill Clinton nikad nije bio s Monicom Lewinsky. Ako i je, onda se to sve fino poklopilo. Dovoljno je vidjeti koja je bila Clintonova vanjska politika u to vrijeme, dok se raja zabavljala s potpuno nevažnim pitanjem o tome je li Bill Clinton bio u seksualnom odnosu s "tom ženom".

Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Zašto klipani ?
Zašto ne?
Što da kažem, dječica od 30-60 godina?
Klipani su zato jer su odrasli ljudi, a ponašaju se kao da imaju 15-17 godina. Onda "klipani" da bi se naglasila protuteža s "biti dijete". "Biti klipan" u tom kontekstu znači "biti odrastao čovjek", a to implicira neke odgovornosti. Ako netko ima 37 godina i gleda ljude kroz prizmu "tko šta sluša", ta osoba vjerojatno nema naročito širok pogled na svijet; i to ne znači da je ta osoba loša, samo znači da nema naročito širok pogled na svijet. A možda se komotno može reći i da je u stanju "samoskrivljene nezrelosti", s obzirom na to da sam upoznao više takvih osoba od kojih su neke završile i famozni PMF za koji navodno ne smiješ biti retardiran da ga možeš završiti. Dakle, po svemu sudeći se ne radi o osobama koje su medicinski retardirane, nego se radi o osoba u "samoskrivljenoj nezrelosti". Jel imaju "pravo" na to? Pa imaju, nije kažnjivo, kao što bi rekao Stjepan Mesić, u demokraciji svatko ima pravo biti budala. Jel imam ja pravo govoriti i pisati o tome? Imam. Itd.

Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Nije li to pomalo konzervativno gledište ?
Ako mi objasniš na koji način, možda ću i vidjeti vezu.

A onda mi možeš odgovoriti, s obzirom na ton tvog pitanja, nevezano uz objašnjenje - kada bi i bilo, što je loše u konzervativnom gledištu per se? Ispada kao da je "biti konzervativan" po pitanju bilo čega nešto loše. Osobno ne vjerujem da je tako i vjerujem da je skoro svaki čovjek konzervativan bar u nekim stvarima. Barem na razini svakodnevnog života; primjerice izađe novi popularni operativni sustav i nerado ćeš ga instalirati dokle god možeš voziti po starom. Ili - kupit ćeš novi auto i nekoliko mjeseci ćeš govoriti koliko je stari bio bolji po puno stvari. Dok se ne privikneš. Ako kupiš nakon pet godina opet novi, govorit ćeš kako je ovaj prethodni bio toliko bolji od ovog novog po pitanjima nekih detalja. A objektivno je svaki do sada bio bolji od prethodnog, samo je bila riječ o nekim detaljima tipa položaj ovog ili položaj onog.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."

Zadnje uređivanje Druid : 28.03.2015. at 13:40.
Druid is offline  
Old 28.03.2015., 12:43   #153
Dobro kakvo je ovo pederidanje i hipsterisanje?

Od kad se otvorijo novi topik nema žena, šta je ovo, pederbal?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 28.03.2015., 12:44   #154
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Klipani su zato jer su odrasli ljudi, a ponašaju se kao da imaju 15-17 godina.
U nekom drugom kontekstu bi mogao reći da su klipani ovi koji imaju 15-17 godina. Npr., zamisli da netko ima 15 godina, osoba je prosječnog ili blago iznadprosječnog intelekta i da majka takvoj osobi sprema knjige za školu. Onda bi neki/a prijatelj/ica te majke ili otac tog djeteta komotno mogao reći majci: "pa to je klipan od svojih 15 godina, ne misliš li da mu ne bi trebala spremati više torbu?". "Klipan" je u ovom kontekstu (a i često se koristi i inače) netko tko je prestar za neke stvari koje radi. Naravno da to ne znači da netko od 45 godina ne bi trebao slušati heavy metal (nigdje to nisam ni rekao, zaboga) nego je ipak malo infantilno da mu je to ono primarno u odnosu na što se određuje. Je li ta osoba loša zbog toga? Nije, nisam to rekao. Je li zrela odrasla osoba od koje bi mogao očekivati suvisle stavove na cijeli niz relevantnih tema? Ne bih rekao... Dozvoljavam mogućnost, ali to bi bile časne iznimke. No dobro.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 28.03.2015., 12:54   #155
Quote:
Outrage kaže: Pogledaj post
Izmjerili: Zdravko i Višnja Pevec
"99,9999%" je drugi način da se kaže "skoro sve", iako bi bilo točnije reći "sve što se fulati dade", ali ja sam benevolentan pa onda mogu razumjeti da te zanos privremeno zaslijepio. Događa se mnogima, ako ne i svima. Pogotovo vrlo mladim ljudima. Što ne znači da ne postoje ljudi na koje se možda tvoji modeli i projekcije ne mogu primijeniti i da su oni "potpuno besmisleni"; radi se samo o tome da si fulao adresata i samim time si fulao sve što se fulati dade. Od popa Mate preko "ad hominema" do ne znam čega sve ne.

Aj bok.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 28.03.2015., 13:08   #156
Druid, kako god okrenes te zatrolovalo (bez obzira jel namjera bila osvjestena).

Cisto kad uzmes koliko je teksta on napisao tebi, a koliko ti u svoju obranu
addx is offline  
Old 28.03.2015., 13:24   #157
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Od kad se otvorijo novi topik nema žena, šta je ovo, pederbal?
Prestani nam nametati svoje heteroseksualne matrice koje si naučila od popa Mate! Čak i kad bi bio pederbal, što bi u tome bilo loše?

Osim toga, nitko nije branio ženama da dođu, kao što im nitko ne brani niti da uređuju Wikipediju (dapače, svatko je više nego dobrodošao), ali iz nekog razloga je prema podacima iz 2011. postotak žena koje uređuju Wikipediju samo 8,5%. Naravno da postoje određeni sistemski razlozi zašto je tome tako, ali ja ne vjerujem da su oni isključivo sistemski. Da su isključivo sistemski, radilo bi se o većem postotku (manjem od 50, ali ipak većem od ovog postotka). Ovdje dolazimo do "hrabre hipoteze" da se, statistički gledano, muški i ženski mozak razlikuju.

S druge strane, zanimljiv je paradoks da baš oni koji negiraju postojanje "muškog" i "ženskog" mozga, tvrde da netko može biti "žena u tijelu muškarca" (ili obratno). Mislim da je to potpuno razumljivo kad se radi o nespecifičnim fenotipima za određene kromosomske varijante, kao što je npr. ova ili ova. Ali je definitivno paradoksalno kad se ne radi o takvim stvarima. Kako to objašnjavaju oni koji smatraju da je "rod" isključivo "društveni konstrukt"? A takvih ljudi ima. I iz nekog razloga bježe od biologije kao vrag od tamjana. Ja mislim da su moguća razna objašnjenja, ali da bismo ih mogli istraživati, prvo je potrebno razbiti određene "tabue" koji vladaju među jednim dijelom akademske zajednice (u cijelom svijetu) u kojoj je tzv. politička korektnost važnija od znanstvenog istraživanja. To opet ne znači da je politička korektnost naprosto loša, nego da je loše kada je sama sebi svrhom ili služi da se prikriju druge stvari (neznanje, real-politika, itd.).

Neka istinska politička korektnost za mene znači poštovanje sugrađana kao ljudi i nositelja jednakih prava; kada ona postane silovanje jezika (i samim time uništava ekonomiju jezika, forsira se forma iskazivanja na teret sadržaja onog što želi biti iskazano, itd.) ili poligon za liječenje nečijih frustracija, ili pak iracionalna vjera da se promjenom jezika mogu mijenjati društvena stvarnost i društveni odnosi, naravno da to ne može biti dobra stvar. To pokazuju i brojni primjeri u dijakronijskoj lingvistici, gdje je vidljivo da se nešto što se doživljava kao pogrdno ne prestaje doživljavati takvim samo zato jer se promjenila riječ. Dapače, da eufemizmi s vremenom izgube eufemističku snagu i postanu disfemizmi, ma koliko god su u početku lijepo zvučali. Primjera ima mnogo.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 28.03.2015., 13:26   #158
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Druid, kako god okrenes te zatrolovalo (bez obzira jel namjera bila osvjestena).
Ne preostaje mi drugo nego složiti se s time. A šta ćeš.
U ovakvim situacijama ljudi obično kažu nešto tipa "sve to ide u rok službe"...
Lol.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 28.03.2015., 13:28   #159
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Bok! Ja sam Sigmund i ja sam hegelijanac.
kašljkašljderpekašljkašlj...

__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 28.03.2015., 13:33   #160
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
kašljkašljderpekašljkašlj...

Šabović Adis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.