Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2016., 06:49   #1
Moj voljeni Đuro se razbolio - UGINUO

Tema je formirana od postova s dvije teme i stavljena na Plavu šapu bude li Đuri potrebna pomoć vezano za ozdravljenje, koje mu svi od srca želimo.


Sada dok je novi dan si sve više mislim da je pokupio felv od Bubija.

Prvo što ide u prilog tome je što se puno puta Đuro tako jako znao počohati u svojem životu da bi si zagrebao i napravio dosta krvavu ranu oko vrata ili na glavi (nije to bezazleno mala rana bila, bilo je tu krvi)...znalo ih je biti po 5 rana i više, prije 2 godine čitav vrat je bio krvav od čohanja, pa smo mjenjali na medicinsku blažu hranu i smirilo se...a kad čitam o felvu, vrlo je važno mačka izolirati zbog raznih utjecaja, a i jedna bitna stvar je da ne dođe do otvorene rane...znači imao ih je i svejedno se ništa nije dogodilo, s vremenom je zaraslo i nestalo...i to nije da se desilo jednom nego dosta često.

Druga stvar Đuro u životu nikada nije izašao van stana (a uzeli smo ga sa 2 mjeseca iz čuvane kuće u super uvjetima-naravno ne znam povijest njegove majke, ali leglo je bilo u kući) i bez obzira što mi ljudi govore da felv nije dobio od Bubija, ali oni nisu bili izolirani od njega, istina da je Đuro svoj mačak i ne voli baš druženja, ali bilo je situacija kada je Bubi legao pored Đure, a to imam i uslikano.
Onda je problem još veći sa mačkom Musom koji je bio zaštitnik Bubija, on ga je non stop lizao, čistio, ali kompletno, pa i oči koje su Bubiju non stop suzile, a čitam po netu da je i putem suza moguće dobiti felv.
A i Gita (koja je operirala tumor pored uha prije točno 12 dana - probio je kožu pa se lagano skužio) je Bubija znala čistiti i biti priljubljena uz njega.

Za kraj oni su skupa proveli mjesece i mjesece, jeli su svi iz iste zdjelice, Bubi je iz nje jeo tako što je kompletno ušao u zdjelicu i jeo, pa bi svi ostali nakon njega jeli iz iste zdjelice. Pili vodu iz iste zdjelice.

Ja tad naravno nisam znao da on ima felv.

Međutim on je iz zdjelice jeo tek nakon 2 mjeseca liječenja, jer sam ga taj period spašavao i sam hranio na injekciju.
Znači kad se oporavio i naučio sam jesti, onda je počelo djeljenje zdjelice na taj način i silno druženje sa ostalim mačkama i lizanje, čišćenje od strane Muse, a tu i tamo druženje sa Đurom i Gitom...

Puno ovih stvari mi govori da bi Bubi mogao biti uzrok.

Znači mogao bi testirati odmah i Musu pošto je bio najveći čuvar Bubija i njegov čistač.
A i Gitu isto onda. Ali to sve košta, a novci se stanjuju maksimalno.

Evo u zadnjih 30 dana smo sterilizirali psa kojeg sam na cesti našao, sad je ona super. Giti operiran tumor, i sad novci odlaze na Đuru, nemam što reći osim da je ovo užas.

Zapravo je bitno od kada je taj felv u njemu, neću nikada 100% znati, ali ja ipak sumnjam na Bubija.
I to je sad najgore.

Idem mu sad kad se dućani otvore po RC Recovery. Sliku nalaza ću staviti isto kad se vratim, nije da je vet radio neke specijalne nalaze, barem mi se čini, ali je odmah rekao i vidio po krvi koju su izvadili da je dosta vodenasta i odmah je posumnjao na fiv, felv kada je vidio stanje leukocita.
Radili su koliko znam na bubreg i jetru.
Ostalo ne znam, ali staviti ću tu kad se vratim.

I još jedna stvar, jučer smo ga hranili komadić po komadić suhe hrane i naravno čitav dan nije kakao, ali baš uopće za razliku od zadnjih dana kada je kakao sitnu kuglicu, praktički isto skoro ništa.
I onda je jučer navečer popio vode da bi par minuta nakon toga 4 puta povraćao i vodu i kompletnu neprobavljenu suhu hranu.

Eto, užas sve skupa, meni ovo izgleda jako loše i teško da će se izvući, ali šta možemo sad.

A ja mislim da sam ga sam doveo do ovoga zbog Bubija i to si neću moći oprostiti.

Hvala inače na pomoći sa savjetima.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 09.08.2016. at 11:52. Reason: upisano objašnjenje vezano uz otvaranje teme
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 08:56   #2
Ryell, evo nalaza:

https://postimg.org/image/x2zydwclj/

https://postimg.org/image/52cikg59j/

Kupio 2 recoverya, pojeo je dio prve, oko četvrtinu.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 10:56   #3
Na mobu sa pa kolko vidim
Nije to dramaticno uopce, leukocita ima (mojoj su mjesecima bili na 0,35-0,40), crvena krvna slika je ok i nema jos anemije
Nije jako lose po nalazima samo, makar po ovome sto opisujes je prilicno dehidriran a dok je takav nit ce jest nit ce kakat, to treba rijesit
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 11:03   #4
Hoće jesti, pojeo je 1/4 konzerve RC Recovery ujutro, ali dajem mu na žlici, pa liže svojevoljno, naravno do neke granice.
Nakon toga sam mu dao 2x5 ml vode na injekciju, ne znam koliko puta da mu dajem tako vode, da ga nebi slučajno prenapunio vodom, pa da opet ne povraća kao prošlu večer.

Dao sam mu i 2 cm VME paste (nije VMP, ali to bi trebalo biti slično).

Suhu hranu Animonda za bubrežnjake mu ne dajem danas, jer jučer ju nije probavio čitav dan i samo ju je ispovraćao skupa s vodom navečer.

A koji je parametar za leukocite na ovim nalazima?

I što je bilo tvojoj mački nakon tih mjeseca sa niskim leukocitima? Da li se izvukla?

EDIT: sad sam mu na injekciju dao još 1/4 Recoverya, jer nije bio zainteresiran sam polizati sa žlice. Vjerovatno mu je prerano opet jesti. Inače na konzervi je naznačeno da za mačke od 5 kila ide 1 konzerva dnevno, sad je već pola u njemu.

Zadnje uređivanje FićFirićFić : 03.08.2016. at 11:30.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 00:10   #5
Ako hoće sam jesti, možeš probati malo vode dodati u samu klopu
Daj mu kolko možeš a da se ne izbljuje, teško je napamet reći sad količinu koja treba

Leukociti su ti WBC na nalazima (white blood cells), kod moje je funkcioniralo ok čak s tim dramatično niskim leukocitima jer se organizam očito s vremenom prilagodio. Ona je bila mačka koja doslovno godinama nije ni kihnula, nikad ništa. Ja sam ih doslovno dvije i kusur godine pratila kako su niski, to je funkcioniralo tako. Koštana srž zbog FIVa nije proizvodila niš kak je trebala, imunosustav nije radio, ali ona se držala ok, ja sam držala higijenu na max i fakat pazila na sve k'o kobac

Kad FeLV napravi baš pravi cirkus po organizmu onda ti padnu i leukociti (wbc), i limfociti (lym), i crvena krvna slika ode kompletno vrit (to je kod tebe onaj donji dio nalaza s prve slike koju si stavio), a kod tvojeg je to ok
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 07:57   #6
Pojede sam, ali vrlo malo, pa ostalo dajem na injekciju na silu.
Ista stvar je i s vodom.

Loša vijest je da i dalje ne kaka.
Možda ga muče limfni čvorovi koje ovako na opip ne možemo osjetiti, pa da mu negdje stišću želudac, ne znam stvarno. Nije probavio niti onu suhu hranu od prekjučer. A može biti i neka još lošija opcija tipa tumor. Sve su to nagađanja.

Jučer navečer je popišao malo gušće i smeđe, kao i sada ujutro.

Danas idemo na injekciju, a onda će dobiti tablete kako je vet rekao.

Još kad bi znao da li ga ti limfni čvorovi bole, ili bilo što drugo...teško nam ga je gledati kako stalno leži bezvoljno.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 10:07   #7
Evo jedna slika Bubija koju sam dobio danas od vlasnice gdje je voljen i pažen...



A naš mačak Đuro koji ima 12.5 godina je nažalost vrlo vjerovatno dobio leukemiju od Bubija u silnom druženju i djeljenju posuda za vodu i hranu dok nismo znali što Bubi ima u sebi i sad je jako teško...testiran je prekjučer i pozitivan je na FeLV.
Ljudi pazite na to, mi smo naučili na najgori mogući način.

Ovo su Đuro i Bubi koji nisu smjeli biti skupa da smo bili informirani i znali dijagnozu FeLV-a kod Bubija...



Bez obzira što će biti iskustava drugih gdje starije mačke u kontaktu sa zaraženim mačkama nisu dobile taj virus, postoji i druga strana medalje...
A obaviti ćemo testiranje naše ostale dvije mačke koje su se još više družile sa Bubijem, čistie ga...nažalost tako je završilo...

Zadnje uređivanje FićFirićFić : 04.08.2016. at 10:18.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 10:39   #8
Quote:
FićFirićFić kaže: Pogledaj post
Loša vijest je da i dalje ne kaka.
Kolko je to dugo vec bez kakanja? Vet moze klistirati u krajnjoj liniji, obavezno mu reci koliko dugo nije obavio. Zacep od vise dana nije za igranje, jer onda vise nece ni jesti nego povracati
Limfni mu ne mogu stiskati zeludac ali od dehidracije, slikovito receno, drekec se posusi i nemre nikam pa ni van, treba "odstopati"
Nekad pomogne jednostavno rjesenje tipa namasceni toplomjer u anus a nekad treba klistirati

Zadnje uređivanje fermina-daza : 09.08.2016. at 11:45. Reason: umetanje kvota zbog spajanja tema
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 10:54   #9
Ako baš ne jede kak spada nema ni što kakati + što ne pije ni puno vode pa se to sve još i stvrdneu crijevima.

Možeš mu u klopu koju u daješ na špricu kapnuti kap-dvije maslinovog ulja, kod mojih to upali kad se začepe. Usput micko ti ima dosta godina uspori im se probava kad su tako stariji, vidim ja po svojima, već godinama slabije kakaju u odnosu na ono akd su bili mlađi.

Što se tiče vode, ja sam ti svome micku znala u komadu dati po 15-20 ml čaja/vode i nije mi rigao. Tako da ovo što ti daješ u nije previše, možeš mu češće davati. Recimo moji kad znaju imati proljeve i povraćati i kad ih treba rehidrirati ja ti znam po 5 ml svakih pol sata-sat vremena davati i funkcioniralo je tako bez riganja unatoč tome što su imali nekakvu gastro virozu.

VPM je dobra pasta, ja sam davala svojo žutoj sotoni kad je baš bila loše. Možeš kupiti i Calopet, za nju isto kažu da je jako dobra, da je kalorična, diže apetit i ima sve što im treba.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 10:56   #10
Danima nije kakao, u zadnja 3 dana apsolutno ništa, a prije toga u cca tjedan dana po nekoliko sitnih sitnih kuglica.

Jučer je recimo u nekoliko navrata ušao u wc i kantu, malo zamjaukao kad sam ga pogledao pa sam se maknuo i nakon par minuta ga vidim kako leži pored kante na pločicama, a kanta prazna.
Danas se samo popišao.

Inače jučer sam mu dao čitavu konzervu RC Recovery (195 grama) i nije ju povraćao (ok to je 75% vlaga u konzervi), prekjučer dosta suhe hrane tokom dana koju je navečer ispovraćao skupa s vodom koju je popio i iste sekunde izbacio sve.

Danas sam mu dao već skoro pola konzerve Recovery i to je jeo svojevoljno, ali s mog prsta.

Dajem mu 2 cm VME paste dnevno (ne VMP), a Calopet znam da je bomba, ali nisam za sad kupio. Dobio sam od veta prekjučer 5 ml Calopeta.
Tu je dosta novaca u igri i ne možemo sve pokriti.

Plus putujemo u Zaprešić vetu.

Još danas idemo tamo, reći ću mu da je stanje sa kakanjem teško, a onda od sutra je na tabletama.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 14:11   #11
Antibiotik ih hoce jos i dodatno zatvoriti (dok drugi, pak, dobju proljev od atb). Vidi s vetom, ne znam kakvi su ti u Zapresicu. U zadnja dva dana konzerva i pol bez kakanja, to je zacep.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 15:07   #12
Odmah vodi macka kod veterinara radi zatvora,ako nije kakao vuse od 3 dana zastopan je i ako mu ne pomogne parafinsko ulje i klistir morat ce na operaciju da mu ociste crijeva a to ne bi bilo dobro obzirom na njegovo zdrastveno stanje. Moj macak je imao zatvor, tek je treci dan klistiranja pomogao i jos je neko dulje vrojeme bio na sirupu za probavu. To je opasno i moras odmah reagirati.

Sent from my D5803 using Tapatalk
luda vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 15:07   #13
Evo nas, pokakao se na putu prema vetu u transporteru, nije sad jako puno, ali nije niti malo, onako pristojno kakanje koje inače obavi jednom dnevno dok je bio zdrav.
Ali sad ima temperaturu, 39.6.
Dobio je 4 injekcije i sad smo doma i leži mi na stolu, malo sam ga prao oko zadnjih nogu gdje se uneredio.
Dok sam ga čistio, totalna bezvoljnost.
Jedino malo lamata repom, ali samo vrhom.

Inače u autu stalno dahće, bez obzira na klimu. A kad dođemo kod veta ili nazad doma, to se umiri...ili stres ili preslabo klima pomaže bi ja rekao.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 19:31   #14
Stres i vrucina i dulja voznja. Super da je krenulo, pa makar i tako.
39.6 je visoko al nije toliko dramaticno kolko nama zvuci jer gledamo po ljudima
Ja bih cak rekla da je dobro jer znaci da se organizam ipak bori, i vjeroj je neka infekcija u pitanju a zbog felva nema povisenih leukocita - jer nema dovoljno leukocita
Ja se nadam da je medju tim 'injekcijama' koje dobija i neki posteni antibiotik
Ono sto je bitno kod imunokompromitiranih macaka (fiv+, felv+) odraditi antibiotik dugo, dugo jer treba pomoci (slabom) imunosustavu
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 20:41   #15
Da li je bitno da antibiotik bude injekcijama ili je ista stvar i tabletama?
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 23:06   #16
Žao mi je za vas, dali je moguće da vaša mačka uz terapiju može normalno funkcionirati?
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 23:34   #17
Upravo je naš mačak Đuro pod terapijom i pokušavamo ga izvući, ali mislim da se muči i da ga bole svi ti limfni čvorovi, jako su natekli i danas sam pronašao još dva u predjelu trbuha, jedan dosta veliki, drugi malo manji, glava mu je kompletno nabubrena, u zadnjim nogama također kuglice; tko zna gdje ih još ima u tijelu a da se ne osjete ovako na dodir...pitanje je koliko je to za njega teško i ako se stanje ne popravi mislim da je najbolje da ga uspavamo, ali prvo ćemo pokušati sa injekcijama i tabletama, da ne nabrajam još što sve radim preko dana pošto je kompletno bezvoljan i leži cijeli dan i noć sa skroz praznim pogledom.

Imam sad situaciju da opet brinem i hranim ručno, jer je pao jako...svojeg najdražeg i prvog mačka sam nehotice uništio.

Inače na temi FeLV i FIV pod Kućnim ljubimcima pišem kako se odvija za sada sve.

A Bubi je za sada dobro, hrane ga kuhanom hranom, suhom Royal Canin, dobiva vitaminsku pastu i maksimalno je obožavan od udomitelja. Kažu da više ne skače po svima pošto je i narastao i ima oko 3 kilograma, vjerovatno ga je pustila ta igra penjanja po ljudima. Ipak je na točno godinu dana svojeg života, nije više tolika beba.

Ali i Bubija će to dokrajčiti jednog dana, ali kada je već toliko daleko dogurao, neka uživa koliko god može...ovih dana sam pročitao detaljno iz više izvora o tom FeLVu i bolje da ne pričam što mislim o svemu tome, jer zapravo niti ne mogu reći ništa koliko se užasno osjećam.

Što se Đure tiče, ako ga izvučemo sada i ako nije neki tumor izazvan ovim napadom virusa, znači ako živne, za ostatak života treba prema uputama biti bez stresa, u vrhunskim uvjetima, sa vrhunskom hranom i vitaminskim dodacima.

Ali problem su i ove moje druge dvije mačke koje bi trebalo testirati, a i sumnjivo mi je da je Gita dobila tumor pored uha koji smo operirali prije par tjedana.
Međutim Muso i Gita ne pokuzaju slabost za sada.

Eto da ne pišem previše ipak je ovo Bubijeva tema, može se nastaviti na FeLV i FIV temi za dalje.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 01:36   #18
Tablete ajmorec 'tesko sjednu' na zeludac i sporije se resorbiraju, vecina vetova voli poceti terapiju injekcijama jer se brze dostigne djelatna koncentracija itd. Ja kod nekih antibiotika preferiram injekciono (za macke) zbog nuspojava, recimo Enroxil u tabletama kod mojeg starijeg uredno rezultira gadnim proljevom dok od potkoznih injekcija cesto odreagira krastama. Al meni je draze da bude krastav (stavim mu ovratnik pa nema cesanja) nego da tjednima vuce proljev i bude poludehidriran i zasran, tako sam si odvagnula. I imam veta u blizini.

Al opet, moras izvagnuti pro i contra - ako mu je voznja stres i svaki dan provede sat vremena u vrucem autu do Zapresica i natrag, tu bih birala tablete pogotovo ako je to dulje od 3-4-5 dana (a kod fiv/felv obicno i je), gledas da bude sto manje stresa jer stres ih sjebe, to su macke.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 11:36   #19
Kužim, evo za sada smo dogovorili kontrolu u ponedjeljak i zbog financija i zbog stresa, a do tada tablete. Ne znam koje su točno tablete, smeđe je boje i ide četvrtina dnevno.
Ako se stanje pogorša prije ponedjeljka, nazvati ćemo veta, pa reagirati dalje.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 01:50   #20
Nadam se da ce ici nabolje javljaj
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.