Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2011., 14:19   #1241
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
kako ne znas kak se zove? kak si ju onda pitala za kremu?
Zato sto je krenula prica o seboreji (pitala me koliko sam zadovoljna kremama), ona mi pricala o nekim teskim slucajevima i kazem joj da ima neka krema iz Srbije za koju sam cula da je izvrsna i ona mi kaze da zna za nju i da je ima kupiti u nas u gradu u samo jednoj ljekarni. Ali nismo spominjali naziv.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 18:48   #1242
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Zato sto je krenula prica o seboreji (pitala me koliko sam zadovoljna kremama), ona mi pricala o nekim teskim slucajevima i kazem joj da ima neka krema iz Srbije za koju sam cula da je izvrsna i ona mi kaze da zna za nju i da je ima kupiti u nas u gradu u samo jednoj ljekarni. Ali nismo spominjali naziv.
možda euten?

ja bih to probala...
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 21:57   #1243
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
možda euten?

ja bih to probala...
Sto je najbolje uopce mi nije spomenula ime, ali mogu je zvati u ponedjeljak i pitati
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 22:24   #1244
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Sto je najbolje uopce mi nije spomenula ime, ali mogu je zvati u ponedjeljak i pitati
ajd pitaj pa javi
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 17:57   #1245
Zvala sam i kaze da se ne moze sjetiti, ali da pitam u ljekarni koja to jedina ima. Zovem i kazem da je krema iz Srbije, a ova kao da je pala s neba, nema pojma o cemu pricam. Ako sto uspijem saznati, javit cu.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 22:31   #1246
ayurvedska medicina

hi!
dug niz godina imam sebor. dermatitis, sad mi je dermatologinja dala da stavljam uljnu kapu 5 večeri i na kraju da na crvenilo nanosim Elocom losion. potonji odbijam uzeti jer je kortikosteroid. zanima me da li je itko od vas imao uspjeha sa alternativnim liječenjem, zapravo mislim konkretno na ayurvedsku medicinu?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 00:57   #1247
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
hi!
dug niz godina imam sebor. dermatitis, sad mi je dermatologinja dala da stavljam uljnu kapu 5 večeri i na kraju da na crvenilo nanosim Elocom losion. potonji odbijam uzeti jer je kortikosteroid. zanima me da li je itko od vas imao uspjeha sa alternativnim liječenjem, zapravo mislim konkretno na ayurvedsku medicinu?
Alternativno liječenje
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 21:48   #1248
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Samo da mi je znati kako zivjeti bez stresa
Za sada je drzim pod kontrolom (kraj nosa, blizu uha i pri pocetku tjemena, ali maleno je jos podrucje-sva sreca!). Bila sam kod svoje dermatologinje ne u vezi seboreje, ali sam se sjetila pitati i za jednu kremu koju znam da se ima nabaviti u Srbiji, a u nas u samo rijetkim ljekarnama. Ne znam kako se zove, ali mi je rekla da je mnogima jako pomogla. Kaze da je jedna curica imala velikih problema sa seborejom, pocela je koristiti ovu kremu i pomogla joj je. Nije ju izlijecila (jer je bolest neizljeciva), ali ju je stavila pod kontrolu.
Sto znaci stavila pod kontrolu? Ako je to mazanje 2 tjedna pa tjedan dana pauza, to mozes izvesti i sa korticima i sa rojazolom,..

Da li je tko probao sa crvenim lukom? Navodno pomaze..
http://www.marla-design.com/archives/11540

Ja sam promjenila prehranu drasticno, a recimo inacin zivota i smanjila se, ali nije nestala. Mene je neka zenska u frizeraju uvjeravala da je srebrna voda cudo.. ali vise sam sklonija mackanju crvenim lukom, nego vodom sa srebrom
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:40   #1249
Pozdrav,

imam seboreju koja se javlja samo na vlasištu, dakle ljuskice, ranice i sve s čime ste već upoznati, no strah me da li će se to proširiti na lice? Da li je nužno da se proširi na lice ili je moguće da će se ostati samo na vlasištu?
p3r0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:42   #1250
Kupio Euten mast. Za sada sam odusevljen. Ima svojstva kao kortikosteroid Elocon, preko noci prođe.
defs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:43   #1251
Quote:
p3r0 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam seboreju koja se javlja samo na vlasištu, dakle ljuskice, ranice i sve s čime ste već upoznati, no strah me da li će se to proširiti na lice? Da li je nužno da se proširi na lice ili je moguće da će se ostati samo na vlasištu?
Sve je moguće.

Meni je isto započela na vlasištu prije 2 godine. Sada je imam i ispod očiju. Al perem svaki dan kosu i packam ispod očiju pa je ok.
defs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 13:07   #1252
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Sto znaci stavila pod kontrolu? Ako je to mazanje 2 tjedna pa tjedan dana pauza, to mozes izvesti i sa korticima i sa rojazolom,..

Da li je tko probao sa crvenim lukom? Navodno pomaze..
http://www.marla-design.com/archives/11540

Ja sam promjenila prehranu drasticno, a recimo inacin zivota i smanjila se, ali nije nestala. Mene je neka zenska u frizeraju uvjeravala da je srebrna voda cudo.. ali vise sam sklonija mackanju crvenim lukom, nego vodom sa srebrom
To znaci da nemam vise crvenila pored nosa, a i ne svrbi me vise vlasiste. Podrucje pored nosa mazem dva puta dnevno vec 4 mjeseca, a perem kosu svaka 3 dana. I nemam namjeru prestati nanositi kremu jer se bojim da ce mi se opet pojaviti, a ni sampon ne mogu prestati koristiit jer cim operem nekim drugim pojavi se svrab. Ne uzimam kortikosteroide jer mi ih dermatologinja nije htjela dati.
Srebrnu vodu ne bih koristila, malo sam istrazivala po Netu i nista nije provjereno i ima jakih argumenata i za i protiv iako me je jedan covjek uvjeravao da je pije vec mjesecima i super se osjeca.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 14:54   #1253
koju kremu koristis? i sampon?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 15:03   #1254
mislim, ja osobno nebi nikada mackala lice s nekom kremom u kojoj ne znam sto je 4 mjeseca. Nebi mackala ni mjesec dana, a kamoli sto duze.

A ako je neka biljna, ne stetna, vrlo rado bi znala o kojoj se radi da si pomognem. A i mnogu drugi na ovoj temi, vjerujem.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 15:07   #1255
Dermatologinja je jako protiv kortikosteroida tako da znam da mi ih nije dala. Vjerujem da je pazila sto mi daje Napisala sam nekoliko stranica prije: Kerium DS kremu i Kerium DS sampon (za ustrajnu perut).
Evo ga:
http://www.laroche-posay.com/product...EAM-p2235.aspx
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 15:42   #1256
koliko kosta krema?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 15:45   #1257
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
koliko kosta krema?
Ne znam tocno, mislim da je oko 100 kn ili 115. Sampon je 90 (traje mi oko 2 tjedna).
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 15:46   #1258
nasla, negdje 85kn.. to cak ni nije tako jako skupo koliko sam mislila da ce biti. mogla bi probati. ali prije cu probati s lukom..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 15:48   #1259
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
nasla, negdje 85kn.. to cak ni nije tako jako skupo koliko sam mislila da ce biti. mogla bi probati. ali prije cu probati s lukom..
Nisam imala pojma koliko je tocno jer ne stavljam puno, samo na jedno podrucje pa mi dugo traje.
Probaj, nemas sto izgubiti
E, da, koristila sam, tj. jos uvijek pijem, vitamin B jer su mi ga ovdje preporucili (kada sam dosla prvi put traziti savjet jer su mi tek dijagnosticirali seboreju, a do svoje dermatologinje jos nisam uspjela otici).
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 16:05   #1260
ja sam bila. i kod priv. i na salati. u par navrata. i nisu mi je uspjeli izlijeciti.
sada se okrecem alternativi.. ako ne uspijem probati cu sa ovom tvojom. iako mislim da ce i to biti kratkog vijeka..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.