Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2013., 01:21   #21
ako ikome treba preporuka šampona za seboreju meni su za sad pomogla sam 2 - Ducray Kelual DS i Fitoval protiv prhuti, s tim da je prvi +100 kn a drugi 30ak u dm-u i koristim ga iako mislim da je na crnoj listi proizvoda , no pomaže mi sa seborejom dosta i kosa mi je super od njega
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:26   #22
Jeli netko koristio Asebon protiv prhuti? Me ni se čini da nije loš. Probala sam i kelual ds i meni je isto pomogao. Sada tražim jeftiniji. Mogla bi probati taj Fitoval. Povremeno mi dolazi samo svrab bez neke vidljive peruti a nekada je popraćen sa tom divotom. Tako da ih ne koristim konstantno ali dosta često.
mare 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 17:41   #23
Zvuči kao seboreja. eh, ja s tim godinama ratujem, pojavilo se odjednom i nije ni prestalo od tada... inače isto rano sam se počela farbat, dugo godina bila crvenkuša u svakakvim nijansama...pa plava, pa smeđa...sad opet plava
anyway, isprobala sam svašta, bila i u dermatologa. ništa mi nije pomoglo... ti šamponi za masno tjeme su preagresivni. posuše tjeme još više.

koža tjemena je nježnija od kože lica!

jedini šampon od svih mogućih koji mi je kosu učinio lepršavom, zdravom, ne petlja kosu, ne svrbi me tjeme, i malo produži vrijeme mašćenja je Kerium od La Roche Posay. iako košta 90kn. meni vrijedi svaki kune. iako ga ne mogu uvik priuštit, čim promijenim šampon odmah tjeme poludi

I za kraj nemoj koristit šampone drogerijskog tipa: L'oreal, Gliss i tako to.. oni su jako zasičeni svim i svačim i mogu ti samo još više pojačavat svrbež i mašćenje.
nađi neki blagi šampon za osjetljivo tjeme (ili ovaj Kerium za masno tjeme- on nije agresivan). nažalost, ne preostaje ti ništa drugo nego istraživanje šta ti odgovara!

Sretno
__________________
"Leave the gun. Take the cannoli."
amali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 22:54   #24
Istina, ako je neki poremećaj s vlasištem nikakvi šamponi za masnu kosu ili perut ne dolaze u obzir jer to samo nadraži još jače. Najprije to provjeri da si ne zezneš stvar. Jedino na temelju rezultata kod dermatologa možeš daljnje zaključke radit u slučaju ako je samo perut/krivi šampon/nešto gore(nadam se ne).
Head&shoulders je ultra agresivan šampon i za crvenokose cure je smrt za boju pa savjetujem da ga preskočiš za sad, ili pomiješaš mali omjer s nekim blagim šamponom.
Što se ispadanja tiče lako moguće da se čini puno kose ako ti je duga. Moja kosa je valovitasto kovrčava i ne češljam se od pranja do pranja pa onda upadnem svaki tjedan u mini šok kad pogledam u kadu i kad se pokušam počešljat, iako se češljam polako i kratkim laganim pokretima Ali i to bi se moglo razriješit dermatološkim pregledom vlasišta.
Također jedino mogu reć sretno, i nadam se da nije niš ozbiljno i da će se brzo i uspješno riješit.
ShyaCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 10:11   #25
Vec skoro pa zaboravih na ovu temu!

U meduvremenu sam ipak uzela head'n'shoulders i za perut mi se pokazao odlican, ali kad ga potrosim uzet cu neki blazi i ne za masnu kosu! I svrbez se smanjila, malo osjetim kad je vec masnija kosa.
Uzela sam od Lusha sapun koji nanosim na kosu prije pranja i mora stajati ~20 minuta, ne znam naziv i pokazao mi se kao odlican jer mi se cini da mi se od njega manje masti kosa. Uglavnom je za osjetljivo tjeme, perut i sl.
O pregledu vlasista nisam razmisljala, ali ako bi mi se opet pojavilo u onoj mjeri u kojoj je to bilo onda cu svakako otici!

Hvala vam na savjetima!

p.s. cula jesam za seboreju :-S kako do toga uopce dode, ne znam nista o tome.. no nadam se da ipak nije jer se ipak smirilo kako je bilo
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 18:50   #26
a za seboreju mogu bit razni razlozi...stres, nepravilna prehrana, hormonalni poremećaj.... stvar je u tome da kad je dobiješ, ne možeš je se riješit. jedino naučit živit s njom.. jer ona se uvik vraća baš kao Lassie
__________________
"Leave the gun. Take the cannoli."
amali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 00:29   #27
Mislim da bi ti najbolje bilo da zatrazis misljenje I savjet strucnjaka. Ovako samo mozes isprobavati nove proizvode koji ti mogu jos samo vise nastetiti I dovesti ti kosu u jos gore stanje. Strucnjak ce ti pregledati vlasiste I otkriti problem te ti savjetovati cime da to tretiras.
snjeguljica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 07:44   #28
ja nebi preporucila npr. ono testiranje vlasista sto bude po ljekarnama....uvaljuju neke svoje proizvode, oderu te po novcaniku a stanje na glavi nepromjenjivo...pisalo se po forumu o tome..
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 08:06   #29
Quote:
Back2black kaže: Pogledaj post
Imam dugu crvenu kosu i nekoliko problema pa otvaram novi topic da bude sve na jednom mjestu.. prica ide ovako:

Od 14. godine se farbam, garnier i slicne boje do negdje 2008.
U pocetku mi je kosa bila jako unistena, ko slama, ispucala totalna katastrofa... Farbanjem mi se stanje ipak popravilo i otkrila sam SUPER sampon, regenerator, masku i kremu - Loreal za suhu i ostecenu kosu i tome sam ostala vjerna godinama!
.................................................. .......

........................
..........

Vrati se na proizvode koji su ti odgovarali , očito ti Schauma ne odgovara pa ju prestani koristiti. H&S je šampon koji nebi preporučila jer iako djeluje protiv peruti stvara onaj sloj na tjemenu i "ovisnost" , moja preporuka (pošto koristiš povoljnije, drogerijski dostupne proizvode) je Afroditin šampon od koprive, jača korijen kose, dobro opere i smiruje..
__________________
He can who thinks he can, and he can't who thinks he can't. This is an inexorable, indisputable law.
Kratka Kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 20:04   #30
Odlucila sam otici na pregled vlasista
Neopisivo me svrbilo jucer vlasiste prije pranja, poludila sam skoro.. bila mi je masna kosa, al ju malo duze nisam oprala jer me uhvatila viroza i ispreznojila sam se u nekoliko navrata tako da ju nisam par par dana dok nije prosla temperatura
Nije me nista peckalo tijekom pranja

Schaumu ne koristim vec dugo, a s h&s sam namjeravala preci uskoro na neki full blagi sampon mozda za osjetljivu kosu/vlasiste, ako takvo sto postoji, a cula sam da postoji.. ne znam vise kaj drugo da napravim, jucer sam izludila skoro

Ako i je seboreja, ne bi me cudilo da se pojavila zbog stresa jer sam jedno duze vrijeme bila izlozena intenzivnom stresu i sva sam otisla u k* .. pardon na izrazu

Nista njihovo ne bih kupovala u apoteci nakon pregleda vlasista, vec bih se eventualno po preporuci uputila u lush i nasla neku zgodnu zamjenu!

Imam vec taj njihov sapun za osjetljivo/masno tjeme s problemima s peruti i manje mi masti kosa, no ocito trebam neki prikladan sampon!

Na loreal bih se rado i vratila jer mi je godinama bio odlican - i onaj za suhu, kasnije masnu kosu i znam da sam u jednom periodu kad mi se jedne zime pojavila perut kratko koristila muski lorealov protiv peruti.. mozda je preintenzivan, ali meni je bio ok :/
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 03:39   #31
Joj , prije nego što odeš u Lush pogledaj ovdje malo recenzije o šamponima i regeneratorima iz Lusha, nitko ih ne hvali, naprotiv, popravljaju štete po mjesec dana..
__________________
He can who thinks he can, and he can't who thinks he can't. This is an inexorable, indisputable law.
Kratka Kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 15:33   #32
Quote:
Kratka Kavica kaže: Pogledaj post
Joj , prije nego što odeš u Lush pogledaj ovdje malo recenzije o šamponima i regeneratorima iz Lusha, nitko ih ne hvali, naprotiv, popravljaju štete po mjesec dana..
:O
Ozbiljno??
Nisam uopce citala nijednu temu o njima.. mozda bih trebala!
Iako meni se ovaj sapun cini super super!! Malo mi ipak duze ostane cista kosa, prvi put kad sam ga stavila nije mi se kuzilo jedno 3-4 dana da je masna, tek tada malo! Inace mi se zna vidjeti vec drugi dan malo.. U biti mene zanima jedna stvar, iako mi vele da je to zapravo relativno..
Uvijek sam imala dugu kosu i uvijek mi je nekako bilo normalno da ju perem jednom tjedno i da pritom nemam rezance.. ali mi se zadnjih godina pocela vise mastiti i trebala bih ju oprati 2 puta pa nekak uspijem izgurati da ipak bude 1 tjedno.. Zato sam i presla sa loreala za suhu, na loreal za masnu, a za vrhove koristim i dalje za suhu... tjeme mi se vise pocelo mastiti, kao i lice.. a pubertet je vec 10-ak godina iza mene!
Koliko je zapravo normalno da se kosa brzo masti, koliko ju vi cesto perete?!
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 16:37   #33
Ako si prorijedila farbanja , možda je to razlog zašto ti se tjeme jače masti (nije često u doticaju sa kemikalijama, što je dobro) kosa brže raste osobama čije je tjeme sklono mašćenju. Molim te pogledaj si recenzije za Lush šampone i preparate da si dodatno ne zezneš stvar jer nemaju baš pohvale.
Ja kosu perem 2 puta tjedno, isto imam dugu kosu.
__________________
He can who thinks he can, and he can't who thinks he can't. This is an inexorable, indisputable law.
Kratka Kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 16:43   #34
Quote:
Kratka Kavica kaže: Pogledaj post
Ako si prorijedila farbanja , možda je to razlog zašto ti se tjeme jače masti (nije često u doticaju sa kemikalijama, što je dobro) kosa brže raste osobama čije je tjeme sklono mašćenju. Molim te pogledaj si recenzije za Lush šampone i preparate da si dodatno ne zezneš stvar jer nemaju baš pohvale.
Ja kosu perem 2 puta tjedno, isto imam dugu kosu.
Ja sam se nekako zadrzala na jednom tjedno jer se bojim da cu dogurati do pranja kose svaki 2 dan, a to ne bih bas htjela.. No 2 puta tjedno i nije problem!
Da, prestala sam se farbati s tim umjetnim bojama, presla sam iskljucivo na kanu i poboljsala mi se kvaliteta kose, ali mi se valjda i zbog hormona i dosta stresa kojem sam bila izlozena pocela cesce mastiti, no vjerojatno je i to razlog sto kazes da nije vise toliko u doticaju s kemikalijama!
Za Lush stvarno nisam znala, prolistat cu malo po temama, thx! Nekako sam uvijek isla za time da koristim sve sto prirodnije pa mi je i Lush proizvod nekako bio najprihvatljiviji!
A mozda recimo neki sampon iz biljne ljekarne?! Ako vec neki od ovih razvikanijih marki ne bi bio bas toliko prihvatljiv, kao loreal.. ne bih htjela puno eksperimentirati da ne bih napravila jos vecu glupost na glavi!
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 17:04   #35
Sasvim je normalno da se kosa, kao i koža i cijelo tijelo mijenja tijekom godina...tako da sigurno ti neće bit isto sad i prije 10 godina. ja sam do prije par godina prala kosu 2 puta tjedno, sad mi je to utopija. moram svaki dan.
Šamponi i razni preparati doprinose tome, a da nismo ni sami svjesni. Zasičeni su raznim kemikalijama i silikonima šta guši tjeme. A koža tjemena je osjetljivija od kože lica!
Govirim ti iz iskustva, nemoj koristit nikakve Loreale, H&S, Afrodite...bla bla kao ni one agresivne šampone protiv masne kose+ peruti jer će ti dodatno uništit tjeme. Nećeš ništa dobit.
Ja nema šta nisam probala, od prirodnih, apotekarskih, po preporuci doktora, ljekarnika...trala-la.. i ništa.
Sama sam iskopala Kerium gel od La Roche Posay. Toliko je lagan i odličan za kosu i tjeme, i za svakodnevnu uporabu. A vjeruj mi probala sam puuno šampona. Iako je ovaj skup (90kn) nema šanse da više ijedan drugi kupim.

Ja koristim samo njega, iako se može koristit u kombinaciji sa Kerium DS. Koji je terapija od 4 tjedna.

Ako je tvoj problem samo povremeni (stres, hormonalni disbalans...) onda ti i ne bi treba neki terapeutski šampon...al ako si upala u klub nas peračica kose svakog dana onda probaj investirat

http://www.laroche-posay.com.hr/proi...rut-p5841.aspx
__________________
"Leave the gun. Take the cannoli."
amali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 17:10   #36
p.s. baš prošli misec, kako nisam imala novaca za Kerium, kupim Seba med... i opet sve zaserem kosa mi se ponovo počela pojačano mastit...
__________________
"Leave the gun. Take the cannoli."
amali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 20:25   #37
Ja sam jedna od tih koje su s Lushem imale loša iskustva i stvarno ga ne bih preporučila, inače imam suhu kosu, ali ono što su mi njihovi šamponi napravili je bilo strašno, bilo me strah po vrućini hodati da mi se kosa ne zapali koliko je suha bila
__________________
All was well. /Breathing in your dust.
Bitchy Dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 00:33   #38
Quote:
Bitchy Dancer kaže: Pogledaj post
Ja sam jedna od tih koje su s Lushem imale loša iskustva i stvarno ga ne bih preporučila, inače imam suhu kosu, ali ono što su mi njihovi šamponi napravili je bilo strašno, bilo me strah po vrućini hodati da mi se kosa ne zapali koliko je suha bila
E vidis, meni je upravo Loreal za suhu i ostecenu kosu popravio stvar!! U OŠ mi je bila toliko suha, doslovno ko slama, vrhovi nikakvi, metla frizura.. pocetkom srednje sam pocela koristiti tu liniju preparata za kosu, znam da je bila prvo onako narancasta boja te bocice sampona, kasnije sam presla na isto loreal za suhu/ostecenu, ali je bila prozirno narancasta bocica i uzela sam odmah sve iz te linije - sampon, regenerator, masku za kosu i masku koja se ne ispire! Godinama sam to stavljala.. samo kaj ocito kako se sve mijenja, tako se i to promijenilo..
Na Lush sam se tek nedavno odlucila i to sapun za tjeme koje se stavi prije pranja
Moja preporuka za suhu kosu je svakako loreal.. i nekako bih radije da mi je suha, nego ovo kako je sad
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 10:12   #39
Iman jako masnu kosu tj masti mi se tako da ako je operen taj dan bit će mi super i lepršava ali već slijedeći dan je treban dignuti u punđu. Peren je svako 3 dana..prije 2 dana sam bila na pregledu vlasišta u ljekarni sa onim mikrokamerama rekli su mi da iman uljnu seboreju sa masnim prhutima. Rečeno mi je da mi uljne žljezde pretjerano rade i da za liječenje 3-4 mjeseca treban koristit šampon s+l iz marke plus active,jedna bočica je dovoljna za mjesec ipo dana i košta 74kn. Dan prije i poslije pranja treban koristit neke kapi koje se stavljaju na vlasište to su 2 bočice.Zovu se f+s i s+u dovoljne za mjesec dana i koštaju zajedno 293kn.Isto su iz marke PLUS ACTIVE. Također mi je rečeno da će mi kako buden starija kosa moguće prorijediti i do 70% ako to ne poduzmen. Pošto je cijena stvarno velika zanimalo bi me jel iko imao iskustva sa ovom markom i preparatima? Jeli djeluju? Kakvi su rezultati? Hvala!!
Mariana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 21:34   #40
Nakon vise od 10 godina konstantne upotrebe belosalic losiona (kortikosteroid), od ocaja vise nisam znala sta cu i probala Oranozol sampon. Eto me vec mj dana s glavom bez i ijedne krastice,ljuskice,i ono najvaznije- bez belosalica!
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.