Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 13:08   #1
CATIA ZA POCETNIKE

Da li ima iko ko bi bio voljan da postavi par linkova o tome kako se radi u soft-
veru CATIA tj nekoliko primjera da bi se makar malo odlijepio od nule.Jer
kad se makar malo odmakne od nule ideje i same pocnu nadolaziti.Eto toliko
nadam se da ce neko udovoljit mom skromnom prijedlogu.

Hvala unaprijed.Pozdrav
Hamza_Mujanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 16:40   #2
http://www.caddigest.com/subjects/CATIA/index.htm
gambler65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:09   #3
Zaista se mnogo zahvaljujem na trudu gambler65,ali imas li sta na nasem jeziku(mislim na
hrvatski,bosanski ili srpski).

Pozdrav
Hamza_Mujanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 06:32   #4
http://www.mis.hr/posebna%20ponuda2.htm
imaš za početak CATIA V5
imam je i ja negdje...

samo ako ne zbnaš engleski, onda nemaš što tražiti u tom programu...
u toj knjizi je "zbrda -zdola" nabubano poprilično bedastoća

koliko će ti pomoći ne znam
možda ukoliko pronađeš nekoga tko zna kako se radi, da ti pokaže interface, i osnove kretanja kroz module i kojim se što radi....vredi više nego 1000 stranica "gubljenja vremena" s nekakvim knjigama
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 12:04   #5
Kao prvo zahvaljujem TIGMAN.Ja u sirem smislu zaista ne znam engleski jezik.Medjutim ne
znam tacno kako da se izrazim mozda u informatickom smislu ipak u nekim srednjim granicama poznajem taj jezik.Ja ne bih znao napisati tri recenice na engleskom jeziku,a pogotovo izgovoriti ih.Pa ipak sa takvim znanjem enleskog jezika ja sam naucio rad u ACAD-u.Mirne duse mogu da kazem da mogu da uradim najslozenije projekte (masine,postrojenja) na tom softveru i to na A0 formatu i razraditi to sve do najsitnijih detalja(pozicija).Po struci sam dipl.ing masinstva(diplomirao na predmetu Automatika i robotika).Shvatio sam da softver CATIA ima velike mogucnosti poseno u 3D mislim da su mu mogucnosti daleko vece nego u ACAD-u.Samo da napomenem da u ACAD-u znam ogromni broj komandi i znam njihovo znacenje,ali ih ne znam izgovarati.Sto se CATIE tice negdje sam na internetu nasao i skinuo 6 stranica pod naslovom Rad u softveru CATIA i tu je bio jedan primjer gdje je objasnjenje bilo na nasem jeziku i bilo je objasnjeno i kako se pravi program da se taj dio izradi na CNC masini-u ovom slucaju glodalici.Mislio sam ako neko ima koji primjer takve vrste,jer ja cu taj program posto sam to cvrsto odlucio-svakako savladati,posto i moje poznavanje engleskog iako sporo ipak raste.

Veliki pozdrav
Hamza_Mujanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 17:52   #6
prebacimo s ena SKYPE (za sada kao text jer nisam još na DSL-u), no može se i tako početi...ono od osnove, gdje si, i sl...

ime je "cnc-project" damir
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 08:46   #7
Hvala na www.cnc-project.com
Hamza_Mujanovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.