Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2005., 21:23   #41
Ja imam normalnu, osjetljivu kozu (ponekad suhu) i mrzim stavljati ulje.
Imam osjecaj kao da se ne upije u kozu nego samo stojji tamo...ufff ne volim taj osjecaj.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:24   #42
pa tako i jest, ako ga ne stavish na mokru kozhu. ostane na povrshini, ne upije se.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:26   #43
Quote:
magic kaže:
pa tako i jest, ako ga ne stavish na mokru kozhu. ostane na povrshini, ne upije se.
Nije to za mene. U svakom slucaju ja se sva zamastim kao prasica.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:26   #44
Quote:
magic kaže:
ne razumijem kakve veze ima bavlljenje sportom s pogorshanjem stanja kozhe.

al nije ni bitno. crvenilo i pechenje nije znak obichne suhoce kozhe. a ti kako zhelish.
Koža se iritira svakodnveno na trčanju i biciklu i zaot mi je dosta crvena po dlanovima i preponama što je od suhoće jer se događa povećano trenje
__________________
afds
Muscleboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:30   #45
u uvodnom postu napisao si da imash suhu kozhu na tijelu shto se nakon mora pogorshalo.


to je sasvim neshto drugo od onoga shto sad pishesh.


sve savjete koje smo dale, odnosili su se na suhu kozhu - dakle kozha koja se pojachano peruta, osjecaj zatezanja, svrbezha i slichno. to se podrazumjeva kad se kazhe 'suha kozha'.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:35   #46
Quote:
Muscleboy kaže:
Koža se iritira svakodnveno na trčanju i biciklu i zaot mi je dosta crvena po dlanovima i preponama što je od suhoće jer se događa povećano trenje
Ako si na biciklu dosta dugo (vise od dva tri sata) moras imati biciklisticke hlacice da podstavom za prepone.
Isto tako potrazi hlacice za jogging napravljene od nekih novijih materijala sto ti nece nadrazivati kozu i sto ce je drzati relativno suhom.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:52   #47
Quote:
club delicious kaže:
Hm, ovaj limun i sol mi nekako djeluju preagresivno. Možda da limun zamijenim mlijekom, a sol šećerom?
Ma to je za rasplakat se kako se ljudi vole igrat znalaca...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:55   #48
@ magic; da hrane se šećerom, ali ne u koncentraciji kakav je konzumni šećer, to stvara previsok osmotski tlak za njihovu stanicu (no to sada nije bitno).

Napravila sam peeling od meda, šećera (samo zbog granula, da dobijem trenje) i mlijeka. Namazala Oriflameovim milk&honey (našla ga slučajno u škafetinu), pa ćemo vidjet ujutro.

Čudna mi je jedna stvar; zašto mi se izljuskala koža po nogama a usne mi nisu ispucale ako se radi o nedostatku vlage mome tijelu?
(to mi se inače redovito desi)
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:56   #49
Ulje ne isusuje kozu. Dapace masni sloj (koji ulje ili krema nanese) zadrzava vlagu u kozi. Pogotovo pomaze ako se ulje/krema nanosi na kozu upravo navlazenu.

Upaljenu kozu je bolje pokazat strucnjaku prije negos e covjek odluci sto ce po njoj stavljati.

Secer nanosit na upaljenu kozu povecava rizik od infekcije. Kao sto je magic spomenula secer je hranjiva podloga za bakterije (kojih, kao i gljivica ima svugdje, pa i na kozi.)
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:57   #50
i meni je tako stalno. usne glatke, kozha lica, ledja i dekoltea masna, a ostalo suho i perutavo.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:57   #51
Quote:
Shtefitza kaže:
Ma to je za rasplakat se kako se ljudi vole igrat znalaca...
I ja se tome čudim...a i ne znaju upotrebljavat Google...
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:58   #52
Quote:
Shtefitza kaže:


Upaljenu kozu je bolje pokazat strucnjaku prije negos e covjek odluci sto ce po njoj stavljati.

Daj, Shtefa, ne kompliciraj!

Sve sto se moze sredit na forumu, sredjuje se ovdje. Tko jos ide strucnjacima?
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 22:01   #53
Quote:
Shtefitza kaže:
Ma to je za rasplakat se kako se ljudi vole igrat znalaca...
Ne razumijem, ovo je namjenjeno meni, u kom kontekstu? Sol i šećer mogu samo igrat ulogu čestica za trenje, kao i palenta, mrvljena ljuska badema i sl. A limun, nekako mi nije spojivo sa suhom i osjetljivom kožom.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 22:02   #54
Quote:
Kyra kaže:
Sve sto se moze sredit na forumu, sredjuje se ovdje. Tko jos ide strucnjacima?
Ja sam na Forumu naučila da mast za hemeroide sve probleme miče
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 22:03   #55
ja ju mazhem na kruh. otkad to chinim, smanjio mi se celulit
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 22:04   #56
Quote:
magic kaže:
ja ju mazhem na kruh. otkad to chinim, smanjio mi se celulit
eto

Jebeš doktore
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 22:15   #57
Porazno je koliko ljudi izbjegava odlazak stručnjaku..u ovom slučaju dermatologu..

Imam malo vremena za sebe ali ako uočim neki problem kojeg ne mogu riješiti sama, odem kod stručnjaka. Oni ne postoje zato da se mogu preseravat diplomama već da pomognu.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 22:27   #58
već sam par puta nanio nivea mlijeko...i super je nema više crvenila i koža se vratila u normalu više uopće ne peće
__________________
afds
Muscleboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 06:38   #59
Quote:
club delicious kaže:
Sol i šećer mogu samo igrat ulogu čestica za trenje, kao i palenta, mrvljena ljuska badema i sl.
Blazena jednostavnost kome je Bog dao.

Da, u tvom krugu cinjenica, mozda secer i ljuska badema imaju izmedju sebe znak jednakosti. Slazem se da u fizikalnom smislu i jedna i druga djeluju eksfolijativno. Sve dok secer ne ovlazis tjelesnim i tekucinama iz zraka, dodas malo ubikvitarnih bakterija, osvijetlij suncanom svjetloscu i dodas kisika (kojeg na zraku, hvala bogu ima) i evo ti odlicnog hranilista za mikrobe. A onda u to dodaj kap mlijeka - garant ces sutra imati barem pristice, ako ne neku vecu upalu, dublju infekciju!

Sve po principu... ja sam mali kemicar i cuo sam za Lavoisier-ov zakon.

Quote:
club delicious kaže:

A limun, nekako mi nije spojivo sa suhom i osjetljivom kožom.
Imas pravo - limun je dosta agresivan dar prirode koji moze koristiti zadebljaloj, "ostarjeloj" kozi da bi je ucinio svjezijom, potaknuo je na obnavljanje, eventualno neke antisepticke ucinke.

Medjutim, mene si fascinirala kako lako neciji savjet soli i limuna (koji bi se mozda i mogao koristiti za neku deblju, neosjetljivu i masniju kozu) transponiras bez imalo griznje savjesti u mlijeko i secer. Dajem ti za pravo da se mozes malo umakat u kadi u kojoj ima mlijeka i secera. NE predugo!! I svakako se isprati!

Secer se ponekad koristi kao eksfolijans (Eksfojijans, ne kao oblog - vidis razliku: jedno je kratkotrajna mehanicko djelovanje, drugo je saftanje koje omoguvava razvoj bakterija) - mlijeko ima hranjivih tvari koje djelomicno mogu koristiti kozi)


Zasto ne bi napravila ovako nesto (sto je ipak provjereno )

jogurt i med. Nekoliko minuta na licu.

Lakticna kiselina u jogurtu ce njezno eksfolirati, proteini su hranjivi, med je antiseptican i hidratantan.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 06:40   #60
Quote:
samo_svoja kaže:
Ja sam na Forumu naučila da mast za hemeroide sve probleme miče


To se manekenke fale. Bas me zanima tko ih uzme za modeliranje nakon sto si upropaste kozu hidrokortizonom...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.