Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2011., 20:06   #4181
Quote:
epasadsetimisli kaže: Pogledaj post
Pa dobro gdje je onaj profesor sto je rekao da ce napisati rjesenja???!!!
Ispit jos nije objavljen na ncvvo.hr pa nema od kud vidjeti zadatke
Xsprej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 20:30   #4182
Quote:
matika kaže: Pogledaj post
ja sam ugodno iznenadjena tezinom zadataka - nisu vrijedjali pamet kako sam ocekivala
joj e kako ne volim ovo kurčenje, boli me briga ak i poberem karton al ono gle, sori kaj mi kojima je test bil težak nismo "pametni" ko ti
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 24.05.2011., 20:31   #4183
Quote:
Xsprej kaže: Pogledaj post
Ispit jos nije objavljen na ncvvo.hr pa nema od kud vidjeti zadatke
tip je fejk...profesor matematike? pa kak bi on mogao do testova ako su testovi isporučeni školama za učenike i ak se netko nije pojavio na ispitu to su šk morale vratiti
jassasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 20:59   #4184
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
joj e kako ne volim ovo kurčenje, boli me briga ak i poberem karton al ono gle, sori kaj mi kojima je test bil težak nismo "pametni" ko ti
tko je tebe spominjao. vidjela sam onu nizu razinu od prosle godine .. mnogi su se slozili da vrijedja pamet
matika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:02   #4185
zna itko koliki će biti prag za 2 iz više? jer ja takla nisam, učila sam večer prije ispita i tako.
__________________
She wasn't crazy, she was just in love. There is a fine line in between.
not_yours is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:05   #4186
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
joj e kako ne volim ovo kurčenje, boli me briga ak i poberem karton al ono gle, sori kaj mi kojima je test bil težak nismo "pametni" ko ti
previse logike i jos totalno cudno postavljenih zadataka ,radije bi da su stavili trigonometriju umjesto jebenih slatkisa,cokolada i mjesta u avionu.
u mojoj skoli nesjecam se da smo radili postotke i omjere kako to rade u Turistickoj ili gimnaziji,sve nesto povrsno a propisana knjiga uopce nema ta poglavlja,a cijelo poducavanje se svodilo na suhoparno rjesavanje zadataka pa nam nitko nije ni pokazao kako postavit zadatak kod zadataka s rjecima.
prosle godine je bilo ujednaceno i ok ali ove godine je test skoro identican kao onaj s zimskog roka,prejednostavni zadaci iz prve godine.
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:07   #4187
sta ne smatrate sramotnim da je u testu na visoj razini bio zadatak onaj s pcelarom ili onaj odredi kojoj funkciji graf pripada
big-smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:08   #4188
Quote:
matika kaže: Pogledaj post
tko je tebe spominjao. vidjela sam onu nizu razinu od prosle godine .. mnogi su se slozili da vrijedja pamet
evo ja se ne bi s time složio, iako nisam vidil kaj je bilo ove godine al ona prošlogodišnja i nije bila "tolko" lagana da vrijeđa pamet, ako ništa drugo vremena je bilo dost na mikrosekundu...

nego koje su tvoje reference kad tolko dobro znaš matematiku?
__________________
: ' (
Gademz! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:10   #4189
bože mili. pa šta pitat maturanta(osobu 18 godina) ako je sad 13:45 koliko će biti za 18 minuta nije vrjeđanje pameti?

ako ovo nije, neznam šta je.
__________________
Everything Will Be Okay In The End, If It's Not Okay Then It's Not The End.
rey619mysterio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:12   #4190
Quote:
Gademz! kaže: Pogledaj post
nego koje su tvoje reference kad tolko dobro znaš matematiku?
predobre su joj za matematiku sigurno ali hrv. nema pojma
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:12   #4191
Quote:
rey619mysterio kaže: Pogledaj post
bože mili. pa šta pitat maturanta(osobu 18 godina) ako je sad 13:45 koliko će biti za 18 minuta nije vrjeđanje pameti?

ako ovo nije, neznam šta je.
to je niža razina i to uistinu jest vrijeđanje pameti, o višoj pričamo btw
__________________
: ' (
Gademz! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:17   #4192
da, onaj zadatak s pcelarom je uistinu bio sramotan..i jos su dali formulu za volumen..ne znam sta netko tko ne zna formulu za gustocu ima radit na visoj razini..i jos su onda iz te formule izveli volumen -.-
al sta se ja tu sprdam kad sam ja tamo umjesto 1.4 uvrstila 1/4 -.- strašno.
bilo je bas sramotnih zadataka, ja sam ocekivala da ce to biti teze, meni samo 2 treba, jedino sto nisam rjesila je cjela ona 3. grupa zadataka, jer ono nismo ni radili na satu,a i nisam onda isla ni citat te zadatke i sad mi je zao jer sam onaj zadnji mogla izmjerit sa kutomjerom xD na pripreme nikakve nisam isla, dan prije sam samo ponovila logaritme i to je to..i mislim da sam sasvim solidno to rijesila, kad pogledam kolko malo smo mi toga radili u skoli i kad vidim svoje ocjene..bilo bi i bolje da sam bolje gledala i da sam sve brojeve uvrstila kako su bili napisani xD
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:21   #4193
Quote:
Gademz! kaže: Pogledaj post
to je niža razina i to uistinu jest vrijeđanje pameti, o višoj pričamo btw
pogledaj poruku koju si quotao
__________________
Everything Will Be Okay In The End, If It's Not Okay Then It's Not The End.
rey619mysterio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:31   #4194
tvoju, fali ti onda par interpunkcijskih znakova da bi ono što si htio reć bilo razumljivo
__________________
: ' (
Gademz! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:42   #4195
svi pricaju o nekom pcelaru. aj napisite taj zadatak vec da ga i ja vidim posto mi se neda sad trazit unazad 100 stranica koliko ste napisali u roku ovih 36 sati
crosom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:54   #4196
ma nešto vrlo lagano, zadano je mislim bilo da imaš 4 bačve od 50L napunjene medom i još jednu napunjenu do 40% (dakle ukupno 220L) pa je mislim prvo pitanje bilo koliko je to kila ako je gustoća 1.4kg/L s tim da ti daju formulu gustoća=masa/volumen što je ionako očito iz mjerne jedinice.. onda te pita koliko je para zaradio na svom tom medu ako je kila meda tolko i tolko kuna i još je jedno pitanje bilo na kraju, no ne sjećam ga se, također vrlo lagano..
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:58   #4197
meni je tu rješenje ispalo oko 0.7 tak nešto??? dal je još neko dobio takvo rješenje???
UltraHardcore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:00   #4198
zadnje pitanje u vezi pcelara je bilo kolikog volumena mora biti posuda da bi u nju stao 1 kg meda.. to je 1/1.4
samo sam ja tu mogla dobit 4 kao rjesenje... -.- i dalje ne mogu vjerovati xD pouka je: naspavajte se ko ljudi prije ispita,a ne doc tamo nakon 4 sata sna
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:06   #4199
Quote:
big-smoke kaže: Pogledaj post
sta ne smatrate sramotnim da je u testu na visoj razini bio zadatak onaj s pcelarom ili onaj odredi kojoj funkciji graf pripada
pa evo ja ga npr nisam rijesio iz razloga sto mi, za razliku od maloumne nize razine, imamo 4 minute po zadatku. kako je meni ostalo 3 minute za zadnja 3 zadatka, preskocio sam pcelara misleci da je tezak zbog previse teksta (jer treba 2.5 minute samo za procitat ga dobro) i rijesio sam derivacije, al zato zadnji nisam isto niti procitao...

dok u novinama citam da ovi sa nize govore da je bio jedan tezak zadatak gdje otac ima 52 godina a sinovi 24 i 18 i onda za koliko ce godina imat jednako godina on i njih dva skupa. taj zadatak sam rijesio za 9 sekundi u glavi.

drugim rijecima, ova drzavna matura izjednacava mene (odlicnog gimnazijalca kroz sve 4 godine, matematika 4 i 5 sve godine) koji cu imat izmedu 45 i 55%(izracunao sam) zbog premalo vremena i nekoliko teskih zadataka sa onima koji ce bizarno laganu nizu razinu dobit 90% i vise, a takvi ljudi su (po mom misljenju) prosjecni gimnazijalci (slabe cetvorke, a matematika neka srednja ili visoka trica).
jebemu ti zadaci na nizoj su doslovno stvari koje svatko od nas radi svakodnevno u glavi, npr zadatak je kako sam cuo u nizoj bio da ivica ide u ducan i kupi 9 biljeznica sa novcanicom od 50, ona mu vrati 24.40 i pitanje je koliko je jedna biljeznica? WTF? to su zadaci za dodatnu nastavu 4. osnovne.

Drugim riječima, slabiji i osrednji matematičari koji su pisali nižu razinu bez imalo truda, vježbe i uloženog novca mogu postić rezultat koji je čak i nešto bolji od prosjeka više razine.


Tako da svakako se moraju uvest promjene jer ovo nema smisla. Po meni bi optimalna promjena bila promijenit koeficijent odnosa nize i vise razine sa 0.6 na 0.5. Siguran sam da će većina onih sa više razine reć da im je bilo teško tj. da nisu zadovoljni sveukupno dok će većina niže razine reći da im je bilo vrlo lagano. Iz toga će proizać da će sljedeće godine još 500-1000 više ljudi uzet nižu razinu što kroz 3 do 10 godina dovodi do priličnog pada obrazovanja i poglupljenja mladih (budućih studenata). Sve u svemu, u najmanju ruku nepošteno.


Gdje im mogu iznijet svoje mišljenje molim vas?
roki,,, is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:22   #4200
@roki,,,
nhf ali ako ces sad rijesiti 50% ovakvog testa iz vise razine jednostavno ne zasluzujes imati 5 iz matematike i debelo precjenjujes svoje znanje.

Ne znam na koji fakultet planiras ici ali visa razina je u principu vecinom za tehnicke fakultete. Prije drzavne mature su prijamni ispiti za te fakultete bili TEZI od ove trenutne vise razine na maturi i trebalo je rijesiti >50%.
Tako da omjer je sasvim u redu. Ako ti fakultet zahtijeva nizu razinu i matematika ti nije bas najjaca strana mozes odabrati osnovnu razinu i jednostavno pobrati odreden broj bodova tj.rijesiti 80-tak % ispita i biti zadovoljan. Dok ako ti treba vise bodova ili planiras ici na tehnicki fakultet odes na visu razinu ali onda ciljas na 70-tak % i dobijes vise bodova nego sto je to moguce na osnovnoj razini.
artaxares is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.