Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2004., 23:06   #1
autobus....

AUTOBUS

Mrzim gradski prijevoz. Mrzim tu zagušljivu škatulu popularnije zvanu autobus. Mrzim gomilu koja se gura po plišanim sjedalima s crveno-plavim prugicama. U tom ih trenutku ne doživljavam kao ljude. Ne znam...
Svi pričaju svoju priču. Babe koje se nisu vidjele deset godina, a žive kuća do kuće. Učenici i njihove ocjene. Lokalni seljačine. Pijanci. Ima nas svakakvih, nas Putnika.
Grad iz autobusa mi uvijek izgleda nekako nepoznato. Zagušljivo. Maleno. Svi ti ljudi koji žure ulicama. Trče na svoje autobuse da bi u njima ispričali svoju životnu priču. Guraju se na plišanim sjedalima s crveno zelenim prugicama. Postaju Putnici.
U autobusu ne možeš razmišljati ni o čemu. Ne čuješ svoje misli. Da mi brže prođe put kući, brojim jumbo plakate s izbornim obećanjima. Jedan.
Čujem dvije žene iza mene. Pričaju o svojoj djeci. Svom ponosu. Mlađa kćer joj je upisala ekonomiju. Dva.
Položila je, nema dva dana, i prvi ispit. Sin joj ima još tri mjeseca vojnog roka.
Ovoj drugoj, starija već radi. Na sudu. Mlađa je maturantica i želi biti stomatolog. Tri.
Pogledam im odraze na staklu punom točkica od kiše. Obje blistaju. Kako samo pametnu i sposobnu djecu imaju. Neka. Četiri
Možda i moja mama jednog dana bude u ovom istom busu, na istim plišanim sjedalima, pričala o tome kako joj mlađa kći baš završava novinarstvo. Da radi na Stojedinici. Da je starija trudna. I možda i njeno lice bude ovako blistalo u odrazu na prljavom staklu. Pet.
Pet jumbo plakata i evo me kući.
Novine na stolu...Novine...moj budući poziv. Vijest dana: samoubojstvo u vojarni.
U njegovom gradu njegova majka na plišanim sjedalima priča svoju životnu priču. Bila je ponosna. Na prljavom staklu blistalo je njeno lice...
Mrzim gradski prijevoz...
__________________
vi prekrasni ljudi, sa vama mogu eventualno pola sataaa...
propuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 23:09   #2
Quote:
Lokalni seljačine.

Kaže se "Lokalne seljačine".
Toliko zasad.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 23:12   #3
lapsus lingue (i tastature).
__________________
vi prekrasni ljudi, sa vama mogu eventualno pola sataaa...
propuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 00:02   #4
Autobus. U kojem se voze ljudi.
Izvini, ali autobus je po meni jako ambiciozna tema. Jer ti moraš biti prilično maštovit i originalan a da o autobusu kažeš nešto što još nije rečeno.
A ovo gledanje jumbo plakata, klinci, gospoje...
Ne možeš dokumentaristički opisivati nešto što je samo po sebi dosadno kao što je vožnja autobusom.
Da si se vozio u space shuttlu, okej.
Bez ljutnje.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 12:26   #5
Pa meni to cak i nedostaje....

Zamisli da se vozis u autu. Sam.
Umjesto tih prica slusas radio- nekvalitetan zvuk, vjesti, dosadne price, glupi novinari......
Gledas iste jumbo plakate i iste sive zgrade.
A taj momak sto se ubio u vojarni,ne brini, njegova mama je umrla jos lani.
__________________
um se drugom umu otkrit' ne da
tiger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 13:57   #6
..a mozes izaci kraj drugog plakata , prosetaj

dobro za guzu i ostalo
__________________
um se drugom umu otkrit' ne da
tiger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.