Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 09:23   #9361
Quote:
Ciberdream kaže: Pogledaj post
Molim vas savjet o ovom boxu https://www.geekbuying.com/item/MX10...ox-388684.html.
Specifikacije mi se čine u redu, ali nemam iskustva s tim boxovima pa ako netko vidi neku manu volio bi znati.
ne vrijedi tih novaca po meni.
rk chip i nema 5g wifi
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 16.12.2017., 09:43   #9362
ako netko traži Android tv box sa mogučnošću umetanja hard diska, onda je jako dobar izbor Himedia Q10 Pro.
osim toga podržava HDMI 2.0a, DTS-HD, 4K, Dolby Audio. isto tako ima ugrađen ventilator za hlađenje...
BundyBoy is offline  
Old 16.12.2017., 11:53   #9363
Jel postoji neki box sa više od 4GB RAM-a?
Marko9 is offline  
Old 16.12.2017., 13:23   #9364
Quote:
Marko9 kaže: Pogledaj post
Jel postoji neki box sa više od 4GB RAM-a?
A što će ti (ako misliš na Android boxove?)...nisu to Windowsi, nećeš dobiti ništa osim više cijene
MytByte is online now  
Old 16.12.2017., 15:29   #9365
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
A što će ti (ako misliš na Android boxove?)...nisu to Windowsi, nećeš dobiti ništa osim više cijene
od ova dva koji je bolji i kvalitetniji?

https://www.chipoteka.hr/artikl/1346...9-h-4092001050

ili

https://www.ronis.hr/media-box-andro...URBO3/product/
Marko9 is offline  
Old 16.12.2017., 16:06   #9366
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
A što će ti (ako misliš na Android boxove?)...nisu to Windowsi, nećeš dobiti ništa osim više cijene
U biti kad smo već kod RAM-a kak odgonetnut koji RAM je unutra
Jer itekak bi moglo bit ozbiljnih razlika između dva boxa sa po recimo 2Gb RAM-a prvenstveno u samoj brzini RAM-a
Samih 2Gb bi trebalo bit sasvim dosta za nekakvu normalnu upotrebu bez divljanja sa igranjem, no po logici stvari može bit velikih razlika u samoj brzini usljed sporog/brzog RAM-a...

A baš kod tih boxeva se praktički pa nikad ne navodi brzina RAM-a nego samo količina
The Best F1 Driver is offline  
Old 16.12.2017., 16:11   #9367
@TBF1D: je, kao da ono što bi pisalo u specifikacijama bi bila i stvarna brzina ram-a...ima na freaktabu (i drugdje) da ekipa otvara boxeve pa se može za neke saznati koji je RAM-unutra...ali mislim da su to marginalna ubrzanja u stvarnosti, nikakve velike razlike...
MytByte is online now  
Old 16.12.2017., 16:24   #9368
Minix bez dileme...
Ovaj drugi nemam pojma kaj je uopće, no realno Minix je 2Gb box ali DDR3 RAM, S912 Amlogic i kaj je najbitnije to je Minix, dakle bez straha da bu nekih sranja sa firmwareom i da nebu updatea istog čak i ako se pojavi neki bug...

Minix je jedan od najboljih brendova po pitanju android bokseva upravo zato kaj mu je podrška na nivou velikih i ozbiljnih proizvođača elektronike, a ne šema generičkih kineza nepoznatog imena uz obećanje OTA upgradea kojeg eto baš nikad nebu ili ako ga i bude veće su šanse da update nekaj sjebe nego da popravi...

Osim toga eto ti i recenzije:
https://www.avforums.com/review/mini...b-review.13570
i to ozbiljne recenzije ozbiljne stranice
The Best F1 Driver is offline  
Old 16.12.2017., 16:29   #9369
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@TBF1D: je, kao da ono što bi pisalo u specifikacijama bi bila i stvarna brzina ram-a...ima na freaktabu (i drugdje) da ekipa otvara boxeve pa se može za neke saznati koji je RAM-unutra...ali mislim da su to marginalna ubrzanja u stvarnosti, nikakve velike razlike...
Nebi baš rekel da je to zanemarivo...
Razlika u brzini zapisivanja na RAM, a kamo li ROM itekak može bit ozbiljna,
jednako kao i kod različitih diskova a kamo li kad uzmeš u obzir recimo razliku između sporog HDD-a i nekog nabrijanog brzog SSD-a, tu razlika u samom radu može bit itekak vidljiva možda čak i više nego kod samog procesora...
The Best F1 Driver is offline  
Old 16.12.2017., 17:29   #9370
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Minix bez dileme...
Ovaj drugi nemam pojma kaj je uopće, no realno Minix je 2Gb box ali DDR3 RAM, S912 Amlogic i kaj je najbitnije to je Minix, dakle bez straha da bu nekih sranja sa firmwareom i da nebu updatea istog čak i ako se pojavi neki bug...

Minix je jedan od najboljih brendova po pitanju android bokseva upravo zato kaj mu je podrška na nivou velikih i ozbiljnih proizvođača elektronike, a ne šema generičkih kineza nepoznatog imena uz obećanje OTA upgradea kojeg eto baš nikad nebu ili ako ga i bude veće su šanse da update nekaj sjebe nego da popravi...

Osim toga eto ti i recenzije:
https://www.avforums.com/review/mini...b-review.13570
i to ozbiljne recenzije ozbiljne stranice
znači minix je jači od ovoga iako ima 2GB RAM, a ovaj ima 3GB

i za kraj još samo bi zamolio usporedbu ovog MOG I MINIX-a pa ga idem kupit kud puklo da puklo. samo me zanima jel bolji i jači po svemu od mojeg.
Marko9 is offline  
Old 16.12.2017., 23:24   #9371
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
ne vrijedi tih novaca po meni.
rk chip i nema 5g wifi
Hvala, a kakav je ovaj https://www.geekbuying.com/item/MXQ-...ck-389985.html
I još me zanima mišljenje o Raspberry pi3 kao media centar. Čini mi se zanimljivo, ali me brine dali je 1gb rama dovoljan?
Ciberdream is offline  
Old 17.12.2017., 00:56   #9372
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Minix bez dileme...
Ovaj drugi nemam pojma kaj je uopće, no realno Minix je 2Gb box ali DDR3 RAM, S912 Amlogic i kaj je najbitnije to je Minix, dakle bez straha da bu nekih sranja sa firmwareom i da nebu updatea istog čak i ako se pojavi neki bug...

Minix je jedan od najboljih brendova po pitanju android bokseva upravo zato kaj mu je podrška na nivou velikih i ozbiljnih proizvođača elektronike, a ne šema generičkih kineza nepoznatog imena uz obećanje OTA upgradea kojeg eto baš nikad nebu ili ako ga i bude veće su šanse da update nekaj sjebe nego da popravi...

Osim toga eto ti i recenzije:
https://www.avforums.com/review/mini...b-review.13570
i to ozbiljne recenzije ozbiljne stranice
Ovaj drugi je Sunvell T95U - PRO, piše na boxu a na Freaktabu su testirali 2/16 verziju (na linku je 3/32)

Minix je dobar ako se ne znaš i ne želiš petljati oko uređaja pa platiš cijenu ozbiljnije firme. A glede firmwarea za kineske klonove, nekad sam i ja razmišljao slično, sad znam da je većina 905X ili 912 firmwarea međusobno kompatibilna i da se razlikuju samo u wi fi čipu i/ili memoriji a uz malo googlanja vidiš kako se firmware može prilagoditi. Ili pratiš Freaktab pa skineš neki već moddani firmware, uglavnom manje je problema nego što misliš.

Quote:
Marko9 kaže: Pogledaj post
znači minix je jači od ovoga iako ima 2GB RAM, a ovaj ima 3GB

i za kraj još samo bi zamolio usporedbu ovog MOG I MINIX-a pa ga idem kupit kud puklo da puklo. samo me zanima jel bolji i jači po svemu od mojeg.
Je, bolji je, ovdje imaš direktnu usporedbu 905 i 912 SoCa.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 17.12.2017., 06:57   #9373
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ovaj drugi je Sunvell T95U - PRO, piše na boxu a na Freaktabu su testirali 2/16 verziju (na linku je 3/32)

Minix je dobar ako se ne znaš i ne želiš petljati oko uređaja pa platiš cijenu ozbiljnije firme. A glede firmwarea za kineske klonove, nekad sam i ja razmišljao slično, sad znam da je većina 905X ili 912 firmwarea međusobno kompatibilna i da se razlikuju samo u wi fi čipu i/ili memoriji a uz malo googlanja vidiš kako se firmware može prilagoditi. Ili pratiš Freaktab pa skineš neki već moddani firmware, uglavnom manje je problema nego što misliš.
Je da i upravo tu i leži bit problema...
Jer hrpa tih noname uređajčića praktički pa uopće nema svoj firmware nego ima tek neki sklepani firmware napravljen za sličan SoC koji eto radi, ali ne kak se spada jer nije do kraja prilagođen...
E sad ak neko ima volje prilagođavat firmware i ti ga uspiješ nać te stavit gore, onda ok...
No kod većine korisnika bu to završilo sa zbrickanim boxom ili raznim problemima sa svim i svačim...

Ok nemreš se ljutit na kineza zato kaj firmware nije kak se spada, jer si kupil boks za smješno malu lovu...
No ipak dobio si proizvod koji praktički pa nije dovršen i sad mu ti moraš pisat firmware ili ga tražit okolo na okolo, a kakti imaš OTA upgrade i prilično je upitno kužiš li ti išta o tome ili ništa...
To ti je otprilike kao da kupiš vešmašinu koja eto ne pere veš jer elementi unutar nje eto uopće nisu spojeni niti je ista sastavljena,
a nema čak ni konektora na žicama nego je eto stigla u dijelovima ko namještaj iz IKEA-e, pa si ju ti sam pospajaj i uključi
Meni bi to čak bilo i zanimljivo baš zbog toga , no većina ljudi bi popizdila...

U toj situaciji mu je bolje kupit boks od nekog lika koji to uvozi i kuži se u problematiku, pa da mu ga ovaj sredi prije nego kaj ga uopće prvi put upali...
Ili uzet nekaj poput minixa di znaš kaj kupuješ...

Dobrim djelom to izgleda slično kao i ponuda jeftilen kineskih mobitela, ono po specifikacijama svako malo izađe neki koji je jači od iPhonea i Samsunga S8 za 4 puta manje love
jedini problem je kaj eto nije ni blizu a kamo li bolji i kaj mu pod obavezno nekaj fali, a sami android mu baš i nije prilagođen kak se spada...

Inače kad smo već kod tih nekih bokseva relativno niske cijene a nabrijanih specifikacija, ovo mi se čini jako dobro...
Belink GT1 Ultimate
Cijena je 68$, a Belink i nije noname tu ipak postoji nekakva podrška i mogao bi bit i više nego solidan s obzirom na specifikacije...
Jedino kaj mi miriši na potencijali problem je Wifi jer nema vanjsku antenu, a i kućište je malo pa bi se mogel i prilično grijat...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 17.12.2017. at 07:10.
The Best F1 Driver is offline  
Old 17.12.2017., 09:55   #9374
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
A što će ti (ako misliš na Android boxove?)...nisu to Windowsi, nećeš dobiti ništa osim više cijene
točno. zapravo je najbitnije kako je sam sustav optimiziran.
BundyBoy is offline  
Old 17.12.2017., 10:41   #9375
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Je da i upravo tu i leži bit problema...
Jer hrpa tih noname uređajčića praktički pa uopće nema svoj firmware nego ima tek neki sklepani firmware napravljen za sličan SoC koji eto radi, ali ne kak se spada jer nije do kraja prilagođen...
E sad ak neko ima volje prilagođavat firmware i ti ga uspiješ nać te stavit gore, onda ok...
No kod većine korisnika bu to završilo sa zbrickanim boxom ili raznim problemima sa svim i svačim...
Imam Nexbox A95X koji je sa 905X i R-TV S10 koji ima S912 i na oba sam promijenio više različitih firmwarea od drugih uređaja i modanih. Moje iskustvo jest da za brickanje uređaja trebaš nešto gadno zabrljati, nije nemoguće ali nije ni baš da se događa svako malo.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 17.12.2017., 11:09   #9376
Pucao sam razne firmwareove od drugih boxova s rk3229 procesorom i čak kad se nije uopće htio bootati, jednostavo sam ga vratio u život flashanjam orginalnog fw-a preko USB A-A kabela s PC-ja...doduše, moguće ga je zbrikati vjerojatno ako usred flashanja ostane bez struje...
MytByte is online now  
Old 17.12.2017., 22:22   #9377
Pozdrav,

Imam pitanje za znalce, naime kupio sam na Banggoodu za Black Friday MECOOL BB2 PRO TV-Box. Ima dobre reviewe ali su mi poslali 7.1.1 Android (iako je izlistan sa 6.0) koji izgleda i nije baš ispeglan . Naime kada idem na Google play store vidim samo par aplikacija i pozadina mi je čudna. Search ne pronalazi niti testspeed niti skype applikacije
Probao sam staviti novi Store preko USBa ali kaže nije kompatibilno pa sam ga deinstalirao.
Detalji o boxu (ako tko može nešto razlučiti iz ovoga)
Kernel:3.14.29
Build: BB2 PRO-userdebug 7.1.1 NHG47L 20171101.111434.V0928
Play Store version:7.9.34.Q-xhdpi (8) (PR) 159126641
Gledao sam malo 4pda.ru i vidio neke nove firmware, ali to mi je zadnji izlaz ako ništa drugo ne upali.

Dakle ako tko ima kakve ideje/informacije kako ovo popraviti bio bih zahvalan, pa čak i pivohvalan
kivan is offline  
Old 17.12.2017., 22:48   #9378
Quote:
kivan kaže: Pogledaj post
Gledao sam malo 4pda.ru i vidio neke nove firmware, ali to mi je zadnji izlaz ako ništa drugo ne upali.

Dakle ako tko ima kakve ideje/informacije kako ovo popraviti bio bih zahvalan, pa čak i pivohvalan
Sprži novi firmware, imaš i ovdje
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 18.12.2017., 08:51   #9379
Valja li ovo šta
https://m.geekbuying.com/item/MECOOL...ox-381461.html

Meni se čini bolja opcija od tanixa tx3 i x96
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Old 18.12.2017., 15:53   #9380
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Valja li ovo šta
https://m.geekbuying.com/item/MECOOL...ox-381461.html

Meni se čini bolja opcija od tanixa tx3 i x96
Piše tu da ima nekih problema, nisam detaljno čitao http://freaktab.com/forum/tv-player-...fi-802-11b-g-n

Ja sam naručio jučer https://www.geekbuying.com/item/MXQ-...ck-389985.html
Nadam se da bude ok.
Ciberdream is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.