Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2016., 14:45   #901
Quote:
jmicoud kaže: Pogledaj post
Slažem se, dodao bih da se može i u bližim kvartovima pronaći povoljna starogradnja. (plokite, kman bliži dio gradu, split3 itd, gripe itd.)

Ovo što govorite za novogradnju na trsteniku samo podsjetnik(ne kažem da će tako biti) ali i u ovoj zadnjoj novogradnji u spinutu su bile cijene prije gradnje 3000EUR/m2, mislim čak i više. Jedno je rezervirat stan, drugo platit kaparu, a sasvim treće platit nekretninu u cijelosti. Vidjeti ćemo.


@progresive
+ jedan dio ljudi zbog malih kamata na bankama.
manimo se"rezerviranja stana"-ma gdje bila novogradnja;
to je jako opasno i preriskantno-
jer su invenstitori podigli milione Eura od banaka,
i svi stanovi su pod hipotekom te banke.
naizgled izgleda sigurno-lijep stan,uplatiš 10-20% vrijednosti,
obećavaju i manju cijenu m2-
a ako invenstitor bankrotira-ostajemo i bez novaca-i bez stana.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 15:11   #902
Quote:
jmicoud kaže: Pogledaj post
Slažem se, dodao bih da se može i u bližim kvartovima pronaći povoljna starogradnja. (plokite, kman bliži dio gradu, split3 itd, gripe itd.)

Ovo što govorite za novogradnju na trsteniku samo podsjetnik(ne kažem da će tako biti) ali i u ovoj zadnjoj novogradnji u spinutu su bile cijene prije gradnje 3000EUR/m2, mislim čak i više. Jedno je rezervirat stan, drugo platit kaparu, a sasvim treće platit nekretninu u cijelosti. Vidjeti ćemo.


@progresive
+ jedan dio ljudi zbog malih kamata na bankama.
Dobija sam provjerenu informaciju da su svi trosobni stanovi(osim 1. kata) zgrade u gradnji Trstenik 4 vec prodani, dakle ljudi su vec dali 30-tak % ugovorene cijene stana, tako da bi bili ludi da odustanu. Za neboder navodno trenutno primaju samo rezervacije kako nije rjesena sva dokumentacija, pa jos vijek ne mogu prodavat stanove, ali je navodno vecina trosobnih stanova rezervirana.

Novogradnja u Spinutu je kako cujem ne bas kvalitetna gradnja, a stanovi su se prodavali na temelju dobre lokacije, iako su cijene pri kraju kad je ostalo dosta neprodanih stanova pale na cca 2400 eura/m2.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 14:19   #903
Romiceve zute zgrade na Mejasima kod crkve izgradjene prosle godine..

Neki detalji? Ok cijena m2 ?
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:04   #904
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/pr...oglas-20159701

Pozdrav svima !

A sto kazete na ovaj projekt i kvalitetu stanova,dali je kome poznat izvodjac i kako radi ??
ludonja021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 13:34   #905
Kupnja stana u Splitu - nemoguća misija

Pozdrav, supruga i ja već neko vrijeme (oko godinu ) dana gledamo stanove po Splitu. Kupili b dvosoban, možda trosoban sa kuhinjom i db. Takvi stanovi su obično u rasponu od 75-85 kvadrata. Budget koji imamo je 150000 eura. Agencije su nas odvele u dosta stanova što ljudi prodavaju kap apartmane i traže 2000 eura za ruševine koje treba adaptirati. Agencije su krajnje bezobrazne i neugodne i doslovno neke govore da što očekujemo za tako mali budget 150000 😂😂

Iako nakon godinu dana zaborave se, pa nas vode opet u iste stanove kao lani što jasno govori da se vrlo malo tih stanova prodalo.

Kako se gradi nekoliko hotela koji bi trebali ukrasti goste iz apartmana, kako se sve više stanova preuređuje u apartmane, i kako Ultra jednom mora otići iz grada, a s njom i dosta turista. mislite li da će u skorijem vremenu to nekontrolirano širenje apartmana, zaduživanje za adaptaciju istih te smanjenje gostiju jednog dana dovesti do pada cijena stanova? Ili je budućnost Splita slična Dubrovniku

Uz sve ovo još je tu i porez za nekretnine i njegovo skoro uvođenje


Još i da napomenem da mlade obitelji masovno odlaze iz Splita radi cijena kvadrata.
spiriuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 15:36   #906
Pa ti ako tražiš stan više od godinu dana, najbolje poznaješ trenutno tržište.
Svima je kupnja ili gradnja nekretnine nemoguća misija, nema toga što je idealno.
Onda prelomiš i kupiš ili izgradiš, pa kreće nemoguća misija br.2.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 16:23   #907
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Pa ti ako tražiš stan više od godinu dana, najbolje poznaješ trenutno tržište.
Svima je kupnja ili gradnja nekretnine nemoguća misija, nema toga što je idealno.
Onda prelomiš i kupiš ili izgradiš, pa kreće nemoguća misija br.2.
Slažem se u potpunosti

Treba prelomiti Al uvijek se nekako vuče to što ako

A iskreno više mi je na vrh one stvari došlo gledanje stanova i jedva čekam svoj mir da sam spreman za Mission impossible 2
spiriuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 03:19   #908
Quote:
spiriuts kaže: Pogledaj post
Pozdrav, supruga i ja već neko vrijeme (oko godinu ) dana gledamo stanove po Splitu. Kupili b dvosoban, možda trosoban sa kuhinjom i db. Takvi stanovi su obično u rasponu od 75-85 kvadrata. Budget koji imamo je 150000 eura. Agencije su nas odvele u dosta stanova što ljudi prodavaju kap apartmane i traže 2000 eura za ruševine koje treba adaptirati. Agencije su krajnje bezobrazne i neugodne i doslovno neke govore da što očekujemo za tako mali budget 150000 😂😂

Iako nakon godinu dana zaborave se, pa nas vode opet u iste stanove kao lani što jasno govori da se vrlo malo tih stanova prodalo.

Kako se gradi nekoliko hotela koji bi trebali ukrasti goste iz apartmana, kako se sve više stanova preuređuje u apartmane, i kako Ultra jednom mora otići iz grada, a s njom i dosta turista. mislite li da će u skorijem vremenu to nekontrolirano širenje apartmana, zaduživanje za adaptaciju istih te smanjenje gostiju jednog dana dovesti do pada cijena stanova? Ili je budućnost Splita slična Dubrovniku

Uz sve ovo još je tu i porez za nekretnine i njegovo skoro uvođenje


Još i da napomenem da mlade obitelji masovno odlaze iz Splita radi cijena kvadrata.
Godinu dana je taman period, do tada si triba imat vec 3 favorita i odlucit se za neki od tih stanova.

Split dosta varira kvalitetom zivota od kvarta do kvarta i dijela grada. Agencije su tu samo da smetaju. Moj ti je savjet (sta ne znaci da ga moras poslusat ) je da odes npr. do kvarta koji ti pase i na 3 odredene zgrade zalipis na portun - kupujem stan br moba ili ubacit male papirice u sanducic. Zacudia bi se kako mozes lako do kontakta stupit.

Gradnja u Splitu je nemoguca (pogotovo ne za tvoj budet), a imat kucu u Kastel Stafilicu, Dicmu ili Dugopolju je po meni ipak neka druga galaksija. U svaku ruku, sritno u trazenju i spremi dosta zivaca
As Spadii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 07:14   #909
Quote:
As Spadii kaže: Pogledaj post
Godinu dana je taman period, do tada si triba imat vec 3 favorita i odlucit se za neki od tih stanova.

Split dosta varira kvalitetom zivota od kvarta do kvarta i dijela grada. Agencije su tu samo da smetaju. Moj ti je savjet (sta ne znaci da ga moras poslusat ) je da odes npr. do kvarta koji ti pase i na 3 odredene zgrade zalipis na portun - kupujem stan br moba ili ubacit male papirice u sanducic. Zacudia bi se kako mozes lako do kontakta stupit.

Gradnja u Splitu je nemoguca (pogotovo ne za tvoj budet), a imat kucu u Kastel Stafilicu, Dicmu ili Dugopolju je po meni ipak neka druga galaksija. U svaku ruku, sritno u trazenju i spremi dosta zivaca


Tako i imam nekoliko favorita, samo sad treba otic u banku i uzet kredit stan je u spinutu ima 82 m2 a cijena je 160000. I naravno treba ga renovirat u potpunosti. To je ono maksimalno rastegnuti budget uz kredit na 20 godina.

Trenutno sam na brodu, jos oko tjedan dana, ali kad se vratim doma poslušati ću savjet, jer agencije su jedno veliko razočaranje. Za proviziju od 2-3 % očekuju da dosta toga sam napraviš.
spiriuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 18:28   #910
Quote:
spiriuts kaže: Pogledaj post
Tako i imam nekoliko favorita, samo sad treba otic u banku i uzet kredit stan je u spinutu ima 82 m2 a cijena je 160000. I naravno treba ga renovirat u potpunosti. To je ono maksimalno rastegnuti budget uz kredit na 20 godina.

Trenutno sam na brodu, jos oko tjedan dana, ali kad se vratim doma poslušati ću savjet, jer agencije su jedno veliko razočaranje. Za proviziju od 2-3 % očekuju da dosta toga sam napraviš.

Puno je to novaca, sa davanjima ce izaci 170000, a bit ce ukupna cijena nakon preuredjenja oko 2500/m2. Ako nije velika zurba, ja bih pricekao, dobar je zakljucak da ce ultra jednog dana otici, hoteli Marjan i ovi novi West Gate proraditi, a dolazi i porez na nekretnine. Uz to Split gubi stanovnistvo i cijene su prenapuhane, za razliku od Zagreba koji se prilagodjava.
progresive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:07   #911
Quote:
progresive kaže: Pogledaj post
Puno je to novaca, sa davanjima ce izaci 170000, a bit ce ukupna cijena nakon preuredjenja oko 2500/m2. Ako nije velika zurba, ja bih pricekao, dobar je zakljucak da ce ultra jednog dana otici, hoteli Marjan i ovi novi West Gate proraditi, a dolazi i porez na nekretnine. Uz to Split gubi stanovnistvo i cijene su prenapuhane, za razliku od Zagreba koji se prilagodjava.
Slazem se, ali opet dok se prodaju stanovi i to za gotovinu kao ovaj gore navedeni koji mi je pobjegao iz tog razloga.
Nitko nece smanjivati cijene niti ce ih agencije savjetovati na to dok god ima ljudi koji ce dati 160000 u gotovini. Agencija mi govori da novi vlasnik planira od jednog stana graditi dva apartmana. Pa eto nema druge nego cekat raspelt kad Ultra ode a apartmani ostanu poluprazni.
spiriuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 13:02   #912
Quote:
progresive kaže: Pogledaj post
Puno je to novaca, sa davanjima ce izaci 170000, a bit ce ukupna cijena nakon preuredjenja oko 2500/m2. Ako nije velika zurba, ja bih pricekao, dobar je zakljucak da ce ultra jednog dana otici, hoteli Marjan i ovi novi West Gate proraditi, a dolazi i porez na nekretnine. Uz to Split gubi stanovnistvo i cijene su prenapuhane, za razliku od Zagreba koji se prilagodjava.
I ja bih isto pričekao, slažem se sa predviđanjima, razlog ovako visokim nerealnim cijenama je upravo ovo gore kako je napisano, turizam jede stambene nekretnine. Da nema turizma cijene bi se stanova po meni drastično korigirale. Osim toga i kamate na baci su skoro pa nula te je i to jedan od bitnih razloga. Treći razlog su dijaspora i stranci koji kupuju stanove da ih koriste tijekom sezone. Sve to su razlozi da se je u splitu gotovo nemoguće osamostaliti ako ne naslijediš nekretninu, a da si zaposlen u gradu.
jmicoud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 13:04   #913
Quote:
spiriuts kaže: Pogledaj post
Slazem se, ali opet dok se prodaju stanovi i to za gotovinu kao ovaj gore navedeni koji mi je pobjegao iz tog razloga.
Nitko nece smanjivati cijene niti ce ih agencije savjetovati na to dok god ima ljudi koji ce dati 160000 u gotovini. Agencija mi govori da novi vlasnik planira od jednog stana graditi dva apartmana. Pa eto nema druge nego cekat raspelt kad Ultra ode a apartmani ostanu poluprazni.
Slažem se, al da npr smanjiš malo kvadrate i cijenu, šta fali ovom npr. http://www.trgostan.hr/hr/stanovi/38...tu-zgrade.html


ili npr. ovaj stan

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ma...oglas-21053670


na kraju, nemoraš živit u spinutu, ima drugih jeftinijih kvartova brda,kman, sućidar pa čak i plokite itd..

Zadnje uređivanje jmicoud : 05.12.2016. at 13:45.
jmicoud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:01   #914
Kupnja stana u Splitu

Htio bih kupiti stan cca 60 m2 u Splitu na malo "boljoj" lokaciji za mene i suprugu. Radi se o stanu s dvije spavaće sobe i dnevnim boravkom.
Ora nudi još nešto na lokaciji Trstenik5, gdje je izgradnja tek počela, ali stanovi su vrlo skromni, nikakav luksuz, dok im se cijena kreće oko 3000€/m2.
Split je na razini svjetskih cijena, a kvalitet nije Bog zna što. S druge strane na Spinutu nude stariji stan (oko 40 godina starosti) oko 2000€/m2, što i nije tako loše, ali je stan za totalno renoviranje (osim možda parketa).
Što biste vi?
Vidim da rasprava stoji već preko mjesec dana...
NikolaJelovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:10   #915
Odusta od Splita. Precjenjeno. Moji prijatelji vec nekoliko godina traze stan i sa turistickom boomom ce im se jos vise otezat.

Probaj Solin, Podstrana, itd.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 00:31   #916
Ja bih radije u Splitu 50 m2 nego u Solinu, Podstrani, Žrnovnici 60m2.
Bitno mi je da se mogu prošetat sa ženom po gradu kad izađem iz stana...
NikolaJelovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 19:04   #917
Quote:
progresive kaže: Pogledaj post
Puno je to novaca, sa davanjima ce izaci 170000, a bit ce ukupna cijena nakon preuredjenja oko 2500/m2. Ako nije velika zurba, ja bih pricekao, dobar je zakljucak da ce ultra jednog dana otici, hoteli Marjan i ovi novi West Gate proraditi, a dolazi i porez na nekretnine. Uz to Split gubi stanovnistvo i cijene su prenapuhane, za razliku od Zagreba koji se prilagodjava.
Ne gubi. Dio se stanovništva preselia u predgrađa te oni i dalje gravitiraju isključivo Splitu i budi siguran da uvik pikiraju kupit stan za dobru cijenu.
Ali, najviše je do smanjenja broja stanovništva došlo zbog promjene metodologije popisa.
Prema toj logici je Split 1991. imao više stanovništva nego danas što je nonsens. Čitavi su Mejaši izgrađeni, Visoka, Ravne njive, pola Pujanki, moj portun u zgradi je bia poluprazan, a sad nema praznog stana...

Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Odusta od Splita. Precjenjeno. Moji prijatelji vec nekoliko godina traze stan i sa turistickom boomom ce im se jos vise otezat.

Probaj Solin, Podstrana, itd.
Zato će mu i vrijednost nekretnine porast. Odnosno, pošto se radi o novogradnji na Trsteniku, neće past. Trstenik je buduća turistička zona. Nije crkva uzalud tu nabila onoga monstruma. Moć će i iznajmljivat stan po dobrim cijenama. Premda, meni su ti stanovi preskromni za onoliko koliko koštaju. Ora oće izvuć šta više love.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 17:36   #918
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Ne gubi. Dio se stanovništva preselia u predgrađa te oni i dalje gravitiraju isključivo Splitu i budi siguran da uvik pikiraju kupit stan za dobru cijenu.
Ali, najviše je do smanjenja broja stanovništva došlo zbog promjene metodologije popisa.
Prema toj logici je Split 1991. imao više stanovništva nego danas što je nonsens. Čitavi su Mejaši izgrađeni, Visoka, Ravne njive, pola Pujanki, moj portun u zgradi je bia poluprazan, a sad nema praznog stana...

Zato će mu i vrijednost nekretnine porast. Odnosno, pošto se radi o novogradnji na Trsteniku, neće past. Trstenik je buduća turistička zona. Nije crkva uzalud tu nabila onoga monstruma. Moć će i iznajmljivat stan po dobrim cijenama. Premda, meni su ti stanovi preskromni za onoliko koliko koštaju. Ora oće izvuć šta više love.
Nebi se složia sa napisanim, Split gubi itekako stanovništvo, koliko je prije ljudi živilo u istom stanu, više generacija. Svjedok sam u svom kvartu. Ostali živit starci, dio mladih otiša iz Splita, dio nekretnina se koristi liti misec ipo dana. Po kojoj metodolgiji se broje oni koji i dalje imaju prebivalište u splitu, a tu ne žive?

Centar grada zimi zjapi prazan, stranci, dijaspora i ovi koji su otišli su pokupovali nekretnine koje su veći dio godine prazne. Ima stambenog prostora i viška samo eto zbog turizma i stranih kupaca stoji prazan veći dio godine. Time su se održale i nerealne cijene jer ovi šta su prodali otišli su živit izvan centra. Osobno to nisam očekivao prije 5 godina, ali tako je kako je. U kojem smjeru će sve skupa otić vidit ćemo.

Dobar pokazatelj je i drastičan pad učenika u osnovnim školama bliže centru (marjan, dobri, pojišan, lučac, manuš, meje).
Pad učenika je također i u nekim predgrađima, istina manji npr. kamen.
jmicoud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 19:55   #919
Evo baš online je izaša članak koji ide u prilog ovome prošlom postu koji sam napisa maloprije

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...-proljece-2016


Dio članka prenosim:
"Značajan broj onih sa stabilnim primanjima "usisalo" je 400 stanova iz programa POS-a na Kili i tako smanjilo potražnju za tržišnim stanovima. Također, statistike kažu da se broj stanovnika u Splitu smanjuje, a broj izgrađenih stanova raste, pa trenutno živi 2,38 stanara po stanu. Dok sve više mladih iseljava, mnogi stari ljudi danas žive sami ili s partnerom. Kad oni umru značajan dio stambenog fonda bit će prazan i pojavit će se na tržištu, što se već događa."
jmicoud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:24   #920
U Splitu trenutno postoji još jedan problem a to je katastrofa na tržištu najma stanova. Većina normalnih stanova iznajmljuje se samo za zimski period. Ja sam već godinama u urednom stanu koji nam je postao premalen, ali trenutno su stanovi veće kvadrature, a da nisu derutni i da je najam za cijelu godinu jednostavno preskupi.

Pa će možda i to napraviti određeni pritisak na tržištu, jer ljudi će u Splitu sve teze biti podstanari.

To je problem koji su moji na Hvaru osjetili davno i bili prisiljeni otići u kupovinu precijenjene nekretnine, jer stanova za najam cjelogodišnji jednostavno nema.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.