Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2016., 09:55   #1481
Trebaju nam ulazna vrata za stan. Budući da nemam dovoljno novaca da kupimo ona od 1000 eura pa naviše, a kažete ovdje da su kineska jeftina skroz bezveze, zanima me gdje mogu kupiti obična ulazna vrata za stan? U koja ide obična brava i koja su pristojnog dizajna?
lilianey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 10:36   #1482
Nakon malo proucavanja modela, cijena, opcija...dosla sam do nekih odluka, ali ostaju mi neke dvojbe, pa mozda pomogne necije misljenje/iskustvo.
Pa ako netko ima odgovore, s obrazlozenjem zasto ovo da, zasto ovo ne...lijepo molim.
1. Uzeti drveni ili kameni prag, Prednosti/mene jednog i drugog. Ima li ih ili je stvar samo estetskog dojma?
2. Uzeti jednu ili dvije brave? Procitavsi cijelu temu, pretpostavljam da bi bilo dobro uzeti dvije, no u tom slucaju:
3. Uzeti bravu s dva cilindra (pa bude jedna iznad kvake, druga ispod) ili staviti dodatnu bravu na granicnik?

Ako se stavi brava s 2 cilindra...prednost je sto mogu nekome dati kljuc dodatne brave i on s njim moze otvoriti vrata. Nije da mi je ta opcija trenutno bitna, no nikad ne znas kaj te ceka. Ako glavna brava nije zakljucana, kljucem dodatnog cilindra pomice se jezicak (isti onaj koji se pomice, ako se otvara glavnom bravom) i vrata je moguce otvoriti.
Mana ove opcije je ta, da ako su vrata samo zalupljena, provalnik se ne mora zamarati s glavnim (boljim/skupljim) cilindrom, vec moze provaliti ovaj dodatni (obicni cilindar) i obavio je posao.
Jasno, u ovom slucaju je moguce u obje brave staviti bolji cilindar, ali to mi poskupljuje stvar (ionako je zamisljena cifra vec prijedjena), ali dodala bih zastitu (defender) za taj obicni cilindar.

Ako je pak cilindar u sklopu granicnika, provalinik ima vise posla jer provaljivanje gornje brave mu ne pomaze, mora srediti i glavnu (doljnu) bravu. Ali naravno, u tom slucaju kljucem gornje brave se ne mogu otvoriti vrata. A cini mi se da nije lose imati tu mogucnost.

Istina je da ustvari sumnjam da ce netko ici provaljivati vrata na kojima su 2 brave i nisam opterecena protuprovalnom funkcijom, ali kad vec kupujem rado bih odabrala ono sto je pametnije, ali nisam sigurna sto je to.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 18:27   #1483
Nedavno sam stavila Mitra vrata i jako sam zadovoljna.
Sve napravljeno profesionalno, ništa ne puše, zatvaraju kao kasa...ugl, i ja sam se dvoumila neko vrijeme koja bih, pa javljam da su moja osobna iskustva s Mitrom jako dobra.
Da, dobije se tri ključa što je meni potpuno ok jer mi više niti ne treba, a sa njihovom karticom se mogu uvijek kopirati ako bude potrebe(ne kod bilo koga nego kod Mitre).
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 20:35   #1484
Vidis, moja iskustva s firmom Mitra i nisu bas za pohvalit se.

Pošto je sam proces ugradnje trajao 4/5 sati ja nisam cijelo vrijeme bio prisutan pored njih i nadzirao sto i kako rade, ali 2 stvari su mi zasmetale.

Kad su skinuli stara vrata štokovi uokolo vrata bili su prepuni praznina (što je krivica izrade zgrade). Na moj zahtjev da se to popuni koliko moze (nije da se se bas trudili napraviti nesto oko toga), radnici su pošpricani onu pjenu (kako se vec zove), međutim to je i dalje ostalo poprilično prazno.

Uzalud sva ta priča o zvučnoj i toplinskoj izolaciji samih vrata kad oko štokova zjapi zrak na sve strane. Po mom mišljenju, kada se uočio taj problem, trebalo se nabaviti potrebnu količinu žbuke ili kojeg vec građevinskog materijala (nije bitno o čijem trošku), srediti to prvo i po potrebi pauzirati ugradnju vrata na jedan dan dok se ne osuši i onda ugraditi vrata.

Druga stvar, kad su skinuli stari prag, bilo je nesto neravnina na podnici ispod praga i novi prag nije sjedao bez klackanja lijevo desno. To je trebalo prvo izravnati s nekog brusilicom (koju ja nisam imao tada), prije stavljanja novog praga.

Oni su tome problemu "uskočili" tako da su nafilali znatno vise silikona dok se novi prag nije ustabilizirao.

Da nisam bio povremeno prisutan pored radova nebi ni te stvari primjetio naravno.


Problem koji sad imam, nakon jedno 2 godina koliko su vrata stara (od 3 godina garancije), je da se boja na štokovima počela lagano gulit na nekom mjestima. Nista kritično, ali dovoljno da covjek primjeti. Zvao sam njihov servis prije mjesec dana i ustupio im slike problema, rekli su da se to nebi smjelo događati i da ce trebati to srediti, međutim dosad se nisu javili. Zvat cu ih ponovo ovaj tjedan.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 21:19   #1485
Da, zidarski radovi su vrlo bitni kod takvih stvari, a često čujem da s njima bude i najviše problema. Ustvari bi bilo najbolje da onaj tko ugrađuje vrata/stolariju itd.. u isto vrijeme odradi i zidarske radove te odgovara za sve.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 21:59   #1486
Pozdrav svima.... veći dio ove teme sam pročitala,ali još nisam naišla ( ili previdjela) na konkretni savjet koji bi mi bio zadovoljavajuć. Naime trebala bi zamjeniti ulazna vrata na kući, koja su dotrajala i pušu sa svih strana itd. Vrata su pod nadstrešnicom pa nisu bas na direktnom udaru vremenskih (ne)prilika. Trenutna vrata su drvena sa manjim staklenim dijelovima i svjetlarnikom, i multilock bravom ( nemam pojma kakvom točno,to je od starih vlasnika ),al znam da imamo ključ koji se da duplicirati bez problema. Obzirom da imamo i dvije velike staklene stijene, ulagati u neku bjesnu protuprovalnu zaštitu se čini bacanje novaca ( bili u Mitri obzirom da mama ima njihova vrata godinama na stanu i nikad problema, no cijena je naravno oko 7000 - 8000kn). Koliko čitam i neka jeftinija kineska vrata ne bi došla u obzir. A pvc mi se bas ne sviđaju,nekako mi drvo draže kao materijal. Da skratim,ja bi vrata sa dobrom toplinskom i zvučnom izolacijom ( što isto vjerujem ovisi i o dobroj montaži?), sa nekom ajde pristojnijom zaštitom da ih bas ne može otvorit dijete s ceste. Da li bi savjet bio išta od ovih protuprovanih kvalitetnijih vrata,ukoliko postoji išta takvo ispod recimo 4500kn plafon, ili ići na neka drvena vrata sa nešto boljom bravom i cilindrom, i ako ima kakva preporuka za isto... hvala unaprijed,razbijam glavu time već tjednima !
Dansy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 22:51   #1487
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Nedavno sam stavila Mitra vrata i jako sam zadovoljna.
Sve napravljeno profesionalno, ništa ne puše, zatvaraju kao kasa...ugl, i ja sam se dvoumila neko vrijeme koja bih, pa javljam da su moja osobna iskustva s Mitrom jako dobra.
Da, dobije se tri ključa što je meni potpuno ok jer mi više niti ne treba, a sa njihovom karticom se mogu uvijek kopirati ako bude potrebe(ne kod bilo koga nego kod Mitre).
Koja si vrata uzela, koje dodatne opcije, cijena? Imaš li 2 brave? Ja sam baš u premisljanju, vjerojatno ću isto njihova uzeti.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 12:48   #1488
Pozdrav! Procitala sam manje vise cijelu temu. Ne kupujem ja vrata, vec moja mama.. No, posto se ona ne sluzi internetom i veliki je panicar ja sam preuzela sve u svoje ruke. Nakon vijecanja koje je trajalo par dana dlucili smo se za protuprovalna vrata VIGHI unix 3c. Uz to smo odabrali TITAN cilindar i futer stok. Ugradnja bi trebala biti u petak (osobno me iznenadilo koliko "brzo" to ide) tako da cu vas izvjestiti kako je proslo. Ja se nadam, za mamino zdravlje, da ce biti sve oke
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 14:08   #1489
Rapa Nui?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 17:35   #1490
Da.
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 22:36   #1491
Quote:
dbacic kaže: Pogledaj post
Čuvajte se i klonite se protuprovalnih vrata PROTECTUM, majstora Radonje 12, Zgb

Dođemo žena i ja kupiti vrata. Direktor (Zoran Nikolić) kaže vrata su za unutra.
Ok mi prema vratima. Kada eto ti njega: tehnikom varenja i podvlačenja specijalne zaštitne folije ukoliko su vrata natkrivena sigurno se mogu vani ugraditi kao vanjska protuprovalna vrata.
Rekao super, kolko para, lik kaže, ja kažem može, bilo jeftinije.
Ugrade vrata, platim da mi jamstveni list. U jamstvenom listu pisalo "nisu za vanjsku upotrebu" (nisam niti pogledao kada sam plačao), bio na prvu prezadovoljan, brzinom iako su mi doduše sjebali pločicu na ulazu i zid unutra,
Počeli problemi, specijalna folija odma se počela odljepljivati (zapravo obična folija od 0,5 mm debljine za dekoraciju namještaja unutarnju koju zapeglaju). Reklamirao par puta, dojadilo mi, tražio novac nazad i tada iz njegovog odgovora skužim da mi je kod plaćanja uvalio jamstvo da su vrata za unutarnju upotrebu (ON MI JE PREDLOŽIO STAVLJANJE SPECIJALNE FOLIJE POSEBNOM TEHNIKOM VARENJA I DA JE TO VEĆ NAVODNO RADIO I DA 100% FUNKCIONIRA, OD KUDA BIH JA TO ZNAO, TOTALNI LAIK, poslje mi kroz mailove pisao da se navodno ta folija nije pokazala dobrom i tražio 460 kn za novu drugog proizvođača, halooo), pa poslje kroz mailove kao on je mene upozorio, ja na tome inzistirao, on me kao nagovarao da to ne radim.
Čista laž!!! Prijavio ga inspektoratu, mora da ima neki deal sa njima, a inspektorat zaključio da je on rekao da me kao upozorio i nema osnova (pazi inspektorat: njegova riječ protiv moje je dovoljna za zaključak, a ne da se radilo o čistoj prevari.
Na kraju ga danas prijavio Komisiji EU za zaštitu prava potrošača. Drmnio mi lik 8.200 kn, pazite se ...
Ista stvar, vlastito iskustvo, drugi proizvod, inače to ovako funkcionira u EU: odem kod Radanoviča u Sloveniju na servis i tražim da mi stave Castrol RS umjesto Arala u auto. Slovenc meni ovo, prije nego je preuzeo auto - napiše na servisnu knjižicu "Menjava olja na zahtev stranke, garancija poništena, stranka opozorena pred menjavu" (možda sam fulao koju riječ slovenskog, pišem iz glave). Štambilj, njegov potpis, moj potpis, kopija kod slovenca.

Dakle, izmjenio je PP vrata sam prije prve ugradnje da bi bila za van, nagovorio me da to napravim sa tom folijom (ne kužim se ništa i povjerovao mu, od kuda bih ja to mogao znati da ne funkcionira, pazi terminologiju koju nam je prodao "postavljanjem specijalne folije posebnom tehnikom varenja i podvlačenja") a uvalio nam jamstvo da su varata za unutra, moj problem nisam čitao, ali sada svima na znanje i ravnanje da znaju s kim eventualno imaju posla.

Neću propustiti priliku da svakom prenesem svoje iskusto u radu sa njima, pa neka ga bira tko ga bira, stvar vlatite prosudbe.

FYI, vrata su užas, oni ih sklapaju (a deklariraju kao vlastitu proizvodnja) od kineskih dijelova. Potvrdila mi struka, jer su i to prešutili, navodno se vidi po pantama, onoj nekoj bravi i nečem što se zabija sa strane a tipično je za kineze i nekom drugom "hardware-u".
ovo se i meni desilo , ne znam sto da radim, nisu mi rekli da vrata nisu za vanjsku upotrebu a meni su ih postavili na stan koji izlazi na otvorenu galeriju, dala sam 5500 kn u 4om mj za vrata i od tad 3 intervencije ves sve se na vratima napuhnulo i odlijepilo, sad su mi obecali popravak ponovo al ja se bojim da nista od toga, kontaktirala sam i udrugu za zastitu potrošača i ne znam kaj da radim, ocito cu ih morat prijavit inspekciji al vidim iz iskustva da od toga nista, sta da radim??NE KUPUJTE PROTECTUM VRATA ZA VANJSKU UPOTREBU. au zatvorenom prostoru mogu bit i od perja sramota!!!
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 09:04   #1492
Zna li itko kolka je cijena aluminijskih ulaznih vrata za vanjske uvjete? ako netko ima preporuku i postoje li takva vrata bez onih staklenih dijelova , hvala puno
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 11:03   #1493
Što predlažete za ulazna dvokrilna vrata za zgradu?

Sad imamo drvena vrata koja nakon x desetljeća više ne izgledaju estetski lijepo, a i krilo se malo izvitoperilo od otvaranja nogom (na donjem dijelu ima 1-2 cm prostora).

PVC ne možemo stavljat jer je zgrada u zaštićenoj zoni gdje ne smije ići plastika. Pitanje je da li dati ova vrata reparirati ili kupovati nova (aluminijska ili opet drvena).

Ako bi se išlo na popravak trebalo bi krilo izravnati, možda zamijeniti pante, sve ostrugati, polakirati, zamijeniti okove i staviti novu elektro bravu (elektroprihvatnik).

Ako bi se kupovalo novo pretpostavljam da je bolja opcija ići na aluminij s prekinutim toplinskim mostom (npr. profil 85) i debljim IZO staklom.

Htio bih dobiti preporuke za obje opcije - dakle preporuku majstora koji zna dobro reparirati stara drvena vrata i firme koja se bavi alu stolarijom (a da nije preskupa).
zag0 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 11:45   #1494
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Zna li itko kolka je cijena aluminijskih ulaznih vrata za vanjske uvjete? ako netko ima preporuku i postoje li takva vrata bez onih staklenih dijelova , hvala puno

danas sam dobila ponudu za takva vrata od inotherma. od cijene me je zabolila glava- 11760 kuna


ako netko ima jeftiniju preporuku za najobicnija siva, antracit vrata, nisu za vanjske uvjete, bez ikakvih staklenih djelova, spijunka je pozeljna. moze i pvc kakav je na slici.



ili http://www.sbs.com.hr/slike/proizvod...0VRATA%201.jpg
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 13:00   #1495
Quote:
titulus_ kaže: Pogledaj post
danas sam dobila ponudu za takva vrata od inotherma. od cijene me je zabolila glava- 11760 kuna


ako netko ima jeftiniju preporuku za najobicnija siva, antracit vrata, nisu za vanjske uvjete, bez ikakvih staklenih djelova, spijunka je pozeljna. moze i pvc kakav je na slici.



ili http://www.sbs.com.hr/slike/proizvod...0VRATA%201.jpg
O mili boze otkudmi tolko novaca tim vise sto sam lani kupovala i protectum.mi uzeo 5000 kn javljajte jos cijena ako znate, na kraju cu uzetona od500 kn

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 14:11   #1496
u bauhaus katalogu sam vidjela celicna vrata, bijela ili siva, 6350 cijena, bez stakla. poslala sam i jos nekoliko upita, pa cekam odgovore.

http://image.issuu.com/150810130544-...pg/page_16.jpg
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 14:57   #1497
preporuka za firmu ili stolara koja bi mi izradila dvoja vrata. jedna ulazna i jedna sobna. u bijeloj boji. modernog minimalističkog dizajna. eventualno pravolinijske izvedbe s frezom. zna li netko?
plaćanje u kešu.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:58   #1498
Pozdrav ljudi, ovako mene zanima da li je netko možda kupovao kod ovih http://konradsat.com/protuprovalna-v...provalna-vrata gledao sam malo i čine mi se ok. Ima li netko možda iskustva s njima?
NoaIvanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 16:37   #1499
Quote:
NoaIvanov kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, ovako mene zanima da li je netko možda kupovao kod ovih http://konradsat.com/protuprovalna-v...provalna-vrata gledao sam malo i čine mi se ok. Ima li netko možda iskustva s njima?
Na prošloj stranici imaš 2 iskustva: https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=1475
zag0 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 17:48   #1500
Quote:
titulus_ kaže: Pogledaj post
danas sam dobila ponudu za takva vrata od inotherma. od cijene me je zabolila glava- 11760 kuna


ako netko ima jeftiniju preporuku za najobicnija siva, antracit vrata, nisu za vanjske uvjete, bez ikakvih staklenih djelova, spijunka je pozeljna. moze i pvc kakav je na slici.
vidi ova vrata. imaju akciju do kraja mjeseca

http://www.hormann.hr/fileadmin/_cou...o-tps-010.html
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.