Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 19:39   #81
Quote:
Kartikeya kaže:
Ako ko i menja predanje, prilagođava ga vremenu, mestu, okolnostima i upletenim osobama nekog vremena, menja ga Bog, ne ljudi i ne kome se kad i kako ushte. A promenjeno predanje je opet - predanje i ništa drugo. To je prinicpijelna stvar, ona ne može biti drugačija. Ako je ko odstupio u nečemu od predanja to nije znak da treba i valja odbaciti predanje.
Moje je shvaćanje, kad mi napravimo korak prema Bogu , On napravi korak prema nama! To je odnos Otac - Sin! Slažem se da se predanje upotpunjuje Božijim nadahnućem i da govori jezikom vremena u kojem ljudi žive! Predanje tumači nivo svijesti!
Orah is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:47   #82
Quote:
zoxfox kaže:
Meni bi bilo draže da ima i drugih puteva do Boga, bilo bi onda više spašenih ljudi. Al šta ćeš kad su se neki izgubili u magli i mozganjim tražeći Ga.
Ljudi često zaboravljaju da Bog, sem što je Ljubav i Otac, on je i strašan Bog jer ima vlast baciti dušu u vječnu propast.
Moj razum ne šuti, nego slijedi srce
Kad si ti u pitanju i tužan i radostan sam! Radostan sam kad vidim toliku vjeru a tužan što to plaća razum! Kod mene razum i srce idu skupa -niko nikog ne slijedi!
Orah is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 08:31   #83
Quote:
Orah kaže:
Moje je shvaćanje, kad mi napravimo korak prema Bogu , On napravi korak prema nama! To je odnos Otac - Sin! Slažem se da se predanje upotpunjuje Božijim nadahnućem i da govori jezikom vremena u kojem ljudi žive! Predanje tumači nivo svijesti!

Bolje se potrudi da razumeš Božije svaćanje i principijelnu neophodnost predanja.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:41   #84
Quote:
Kartikeya kaže:
Bolje se potrudi da razumeš Božije svaćanje i principijelnu neophodnost predanja.
Trudim se da razumijem Božiju poruku , razumiti Božije shvaćanje je preambiciozno za bilo koga! Što treba srcem obavi srcem , što treba razumom obavi razumom! Moji stavovi ne krše princip poruke! Naprotiv!
Orah is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 17:31   #85
Kako znamo koliko je ljudi spašeno? KO nam to govori koji je pravi put i ko može biti siguran da je njgov put prema Bogu najispravniji?
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 15:08   #86
Quote:
Orah kaže:
Trudim se da razumijem Božiju poruku , razumiti Božije shvaćanje je preambiciozno za bilo koga! Što treba srcem obavi srcem , što treba razumom obavi razumom! Moji stavovi ne krše princip poruke! Naprotiv!
To krše li ili ne krše, nećeš ti odlučivti, koji je smisao suda ako će svako za sebe odlučivati.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 21:29   #87
Quote:
Kartikeya kaže:
To krše li ili ne krše, nećeš ti odlučivti, koji je smisao suda ako će svako za sebe odlučivati.
Sad zvučiš kao lik iz Kafkinog "Procesa"!
Orah is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:53   #88
Svi putevi vode do šasrvana... tu se uzme abdest pa onda kod boga
kahtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 19:48   #89
Quote:
Orah kaže:
Sad zvučiš kao lik iz Kafkinog "Procesa"!
Ne, nego kao biblijski prorok, sasvim u skladu sa duhom biblije. Jel, rečeno je da će biti sud? Al nije rečeno da će na njemu svak sam sebi suditi, naprotiv...
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 20:04   #90
Quote:
Kartikeya kaže:
Ne, nego kao biblijski prorok, sasvim u skladu sa duhom biblije. Jel, rečeno je da će biti sud? Al nije rečeno da će na njemu svak sam sebi suditi, naprotiv...
Moram priznati da zvučiš i kao Starozavjetni prorok!
Orah is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.